Knihy
E-knihy

Trvalá udržateľnosť inovácií v rozvoji Slovenska

Vydavateľstvo
Wolters Kluwer, 2014

Monografia je výsledkom práce výskumného kolektívu Vysokej školy ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave a jej Inštitútu európskych, národných a globálnych štúdií pod vedením prof. RNDr. Kolomana Ivaničku...

Čítaj viac

3,12 €

Bežná cena Bežne 3,27 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

3,12 €

Viac o knihe

Monografia je výsledkom práce výskumného kolektívu Vysokej školy ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave a jej Inštitútu európskych, národných a globálnych štúdií pod vedením prof. RNDr. Kolomana Ivaničku, DrSc. Autori v nej venovali pozornosť teoretickým, praktickým a rozvojovým problémom Slovenska, ale aj niektorým sociálnym a ekologickým dôsledkom, ktoré v ekonomicko-sociálnom rozvoji treba usmerniť alebo pozastaviť.

Ústrednými myšlienkami monografie sú produktivita znalostí a trvalá udržateľnosť inovácií. V súčasnom období poznatkovo orientovanej ekonomiky na Slovensku stojíme aj pred riešením problému, ako zvýšiť produktivitu znalostí a udržateľnosť inovácií. Rast vložených investícií na získanie, rozšírenie a využitie znalostí ešte nemusí stačiť. Preto sa aj autori tejto publikácie snažia nájsť odpoveď na otázku, aká je kondicionalita produktivity znalostí a inovácií. Produktivita znalostí rastie aj zásluhou kreatívnych osobností. Najmä vďaka nim vznikajú kreatívne centrá vedy, výskumu a vysokých technológií. Slovensko totiž pre zvýšenie svojej prosperity potrebuje vysoko kvalitné poznatky i vysoké technológie. Monografia je určená širokej odbornej verejnosti so záujmom o problematiku inovácií, znalostnej ekonomiky a trvalo udržateľného rozvoja. Bude takisto prínosom pre študentov spoločenských odborov vysokých škôl.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Trvalá udržateľnosť inovácií v rozvoji Slovenska - Koloman Ivanička a kolektív
Bývanie a bytová politika - Daniela Špirková, Koloman Ivanička, Maroš Finka
11,41 €
Ušetríte 0,56 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Trvalá udržateľnosť inovácií v rozvoji Slovenska - Koloman Ivanička a kolektív
Bývanie a bytová politika - Daniela Špirková, Koloman Ivanička, Maroš Finka
11,41 €
Ušetríte 0,56 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“