Knihy
E-knihy

Krv prvorodených

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Slovart, 2014

Po obrovskom úspechu knihy Mŕtvy na Pekelnom vrchu prichádza druhý prípad kapitána Steina a notára Barbariča zo série historických detektívok. A opäť má najlepšie predpoklady stať sa slovenským bestsellerom roka...

Čítaj viac

7,90 €

Bežná cena Bežne 11,95 €

Ušetríte 34%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Po obrovskom úspechu knihy Mŕtvy na Pekelnom vrchu prichádza druhý prípad kapitána Steina a notára Barbariča zo série historických detektívok. A opäť má najlepšie predpoklady stať sa slovenským bestsellerom roka.

Napätie, skutočné historické udalosti, reálny historický priestor a pútavý príbeh napísaný moderným štýlom, to je to, na čom Červenák stavia neuveriteľne uveriteľné. Vďaka jeho rozprávačskému majstrovstvu hneď po prvých riadkoch pocítite, aká je Praha za vlády šialeného cisára Rudolfa II. nebezpečné miesto. Zločin sa rozmáha ako nikdy predtým, ulice ovládajú bandy cudzích hrdlorezov, náboženské konflikty sa stupňujú, z politiky sa stala neprehľadná spleť intríg každého proti každému. Mestom sa však šíri ešte jedna nová hrôza: tajomný únosca vraždí prvorodené deti významných hodnostárov. Mystické znaky na telách obetí vedú Steina a Barbariča k okultistom v židovskej štvrti. Zdá sa však, že pozadie rituálnych vrážd je omnoho zložitejšie. Pôjde naozaj o rozsiahle sprisahanie, ktoré siaha až k členom panovníckeho dvora?
Čítaj viac
Kúpte spolu
Krv prvorodených - Juraj Červenák
Mŕtvy na Pekelnom vrchu - Juraj Červenák
14,80 €
Ušetríte 7,10 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
256
Vydavateľstvo
Slovart
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
177947
Rok vydania
2014

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,8 / 5

94 hodnotení

76
15
2
1
0

Peter Šrámek
Peter Šrámek
včera
Pokračovanie s udržanou latkou

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Druhý diel sa podľa mňa dorovnal jedntoke z Banskej Štiavnice. Menej akčných scén no za to zápletka bola o to košatejšia. Počas príbehu vznikalo niekoľko možných riešení a niektorým som aj veril. No musím uznať, že po odhalení každej indície vo väčšine prípadov čitateľ vie rozlúštiť jej cieľ, hoci hlavný predstavitelia o tom vedia "podišputovať" na niekoľkých (zbytočných) stranách. Výnimku tvorí len záver knihy, keď zrazu z čista jasna, bez náznaku vyriešenia, príde k rozuzleniu, ktoré je ale veľmi napínavé a zaujímavé.
Veľké Plus určite dávam užasným dobovým opisom Prahy (škoda že ju v skutočnosti až tak dobre nepoznám), atmosféry medzi náboženskými obcami ale aj spoločenskými vrstvami, opisy vtedajších oblečení a jedál - vskutku až obohacujúce informácie :)
Hlavné postavy sa konečne prehĺbili a lepšie sa dá odhadnúť ich charakter: v prvom rade konečne vidíme "pod pokličku" Jaroša s veľmi zaujímavým pozadím. Zo Steina sa vykľul silný až fanatický kresťan, no aspoň už nie je taký zadubený a tvrdohlavý ako v prvom dieli. A Barbarič sa pekne ďalej vyvýja po svojej línii - nie je premúdry ako Poirot (čo mu len pridáva na uveriteľnosti), už vie ako pracovať so Steinom aby sa dopĺňali, a tým si získava aj jeho rešepkt. Len tak ďalej :)
Pri prvom dieli som svoje hodnotenie zaokrúhlil nahor, no bonusové bodíky sa už minuli.
Ideme ale ďalej, do Prešporka!
Čítaj viac
Rudolf
14.8.2017
5*, ale s privretým očkom ;)
Kniha má rovnakú maketu ako jej predchodca (Mŕtvy na Pekelnom vrchu), z čoho som nebol nijak zvlášť prekvapený. Často sa opakuje ten istý postup v deji, každá kapitola je len rozhovor s niekým, druhá s iným, atď.
Ale dosť s negatívami (dal som predsa 5*). K postavám - Barbarič ma nesklamal, super ako vždy, dozvedeli sme sa niečo viac o Jarošovej minulosti (veľmi pekná a drsná posledná kapitola), a Stein... na ňom som sa konečne ku konci pousmial a dá sa povedať, že už bol o niečo zaujímavejšou postavou ako v prvom dieli (ktorý som mierne skritizoval), ale aj ta sa stále obracia na to, že je vyslanec toho a toho a má listinu takú a takú... no ale čo už... Dej mal zaujímavý námet, ale takpovediac nie príliš zaujímavý vývoj, stred knihy nebol ničím zaujímavý. Ale koniec... o tom by sa dala napísať recenzia sama o sebe. Posledným, povedzme 70 strán bolo napísaných bravúrne. A možno aj preto dávam plný počet hviezd. Odhalenie páchateľa/páchateľov bolo skutočne bravúrne a motív prekročil moje očakávania.
Bravo, pán Červenák, klobúk dolu (hlavne pred koncom knihy). Mali by ste skúsiť napísať nejaký scenár na film a poslať to niekam, určite by sa toho ujali (ak by ste to poňali podobným štýlom ako famózny záver tejto knihy).
Za mňa teda 4.5/5, ale som ochotný pridať a udeliť plný počet.
Hurá na ďalšiu...
Čítaj viac
Jana
15.4.2017
Skvelé
Skutočne skvelá ďalšia kniha od autora v našich slovenských a českých dejinách (dej sa odohráva Prahe) v tých časoch. Stein, Barbarič a Jaroš (ktorý je už konečne nútený k rozviazaniu svojho jazyka) Zauzlenie a nečakané rozuzlenie ponúka autor. Skutočne niektoré udalosti deja môžte, ale neviete predpokladať (pokiaľ sa neživíte vyšetrovaním vrážd). Čo sa týka spolupráce hlavných postáv, ktoré sa už predtým stretli a nadväzujú...Môžem jedine odporúčať. Silný priebeh a napínavosť deja (typický slovenský), slovenských čitateľov nesklame :) Koniec knihy znova očakáva nový prípad...
Čítaj viac
Zuzana Jelínek Uhorščáková
Zuzana Jelínek Uhorščáková
9.3.2017
pokračovanie nesklamalo
Ďalší diel série nesklamal. Páči sa mi, že sa osudy hlavných postáv posúvajú a rozvíjajú ďalej na pozadí nového spletitého prípadu a zároveň sa opäť dozviem niečo z našej histórie. To, že príbeh sa odohráva v prostredí a v dobe, ktorá sa opiera o fakty, mi popri čitateľskom zážitku nenútene rozširuje vedomosti. A zároveň je to aj dôvod, prečo sa dokážem do príbehu ponoriť. Autor celkovo dokáže popísať situácie, prostredie, charaktery ale aj arómy tak, že máte pocit, akoby ste sa ocitli vo virtuálnej realite. Ešte aj to, keď postavy zasadnú k hostine, popíše tak, že máte pocit, akoby ste tam sedeli s nimi a cítili vôňu pečeného mäsa a v hlave sa Vám príjemne zatočí od vína, ktorým to víno spláchnu dole gágorom :-)))
Čítaj viac
Alexandra
16.1.2017
top slovenskej lit.
V rámci Slovenska človek ťažko nájde lepšie spracovanú historickú detektívku. Pri čítení sa posúva po známych miestach Prahy a predstavuje si ako vyzerali kedysi. Čitateľ knihu prečíta na jeden nádych.
Čítaj viac
Martin S.
5.10.2016
Potešilo
Priznám sa, že v prvom diele série som sa v zápletke miestami strácal. V tomto druhom diele sa to už nestávalo, zdá sa mi byť napísané inak. Som veľmi rád, že niekto píše takéto príbehy a práve z tohto obdobia.
Čítaj viac
Soňa Elízová
Soňa Elízová
18.7.2016
Názor čitateľa
Veľmi sa mi páči rozvíjanie charakterov hlavných postáv, vôbec to nebolo na úkor deja, práve naopak. Hoci ma dejovo viac zaujala prvá kniha, mala som pocit, že pri dôkladných opisoch som priamo v knihe, vtiahlo ma to do historickej Prahy a prechádzala som ňou spolu s hrdinami. Netrpezlivo som čakala na rozuzlenie alebo aspoň novú indíciu, ktorá by mi napomohla dostať sa bližšie a zmierniť napätie. Ani jedno slovo som sa nenudila.
Čítaj viac
Filip Gális
Filip Gális
23.6.2016
Geniálne
Tejto sérii zatiaľ nie je čo vytknúť. Dej je prepracovaný, postavy sú charizmatické, napätie rastie každou vetou. Dovolím si tvrdiť, že som nenašiel ani jednu stranu, kde by sa niečo nezáživne vlieklo. Bolo to perfektné. Odporúčam všetkým. A teším sa na ďalšiu. :)
Čítaj viac
Soňa
14.1.2016
...
Nedávno som hodnotila prvú časť tohto cyklu a priznám sa, že chválami som šetrila. Dala som jej len 3 hviezdičky a viacmenej som ju skritizovala. Tejto druhej časti však niet čo vytknúť. Skutočne úúúúžasne napísaná detektívka. Určite príjemnému pocitu z čítania dopomohol fakt, že autor už nepreháňal s opismi ako v prvej časti. V krvi prvorodených mal dej spád, napätie, skvelé rozuzlenie. Čítala som do piatej rána len aby som vedela, kto je vrahom. Vidno, že sa autor v tomto žánri zdokonalil, maximálne to v tejto knihe predviedol. A dosť už kecov. Idem sa pustiť do trojky :-)
Čítaj viac
Jozef H.
21.11.2015
fíhá!
Výborná kniha, ktorá ma núti použiť slovo "nádherná", avšak nezvyknem používať takéto mäkké vyjadrovania.
Myslím si, že román dokáže zaujať široké publikum, avšak nebudem tu vymenovávať škálu od nadšencov detektívok až po romanticko- historicky ladených čitateľov, budem písať iba o sebe (teda môj subjektívny pohľad). Ja osobne som odchovaný na strašidelnej literatúre a som rád, že som si tu našiel svoje prízraky a morbídne situácie. Toto je poctivá, prešpekulovaná, mysteriózna detektívka spôsobujúca zimomriavky. Hoci... je dosť možné, že sú privodené aj výborným príbehom, sympatickými postavami, atmosférou, či excelentnými dialógmi.
A... dalo by sa chváliť dlho a pekne na mnoho riadkov, ale netreba. Myslím, že ten, kto pozná Červenáka, vie, že namiesto čítania dlhého (a dosť chabého) komentu, stačí siahnuť po hocijakom románe od spisovateľa a vždy je to nezabudnuteľný zážitok.

Čítaj viac

je slovenský spisovateľ publikujúci v slovenskom, českom a poľskom jazyku. Pochádza z obce Vyhne, ale už od detstva žije v neďalekej Banskej Štiavnici. Prešiel rôznymi povolaniami, naposledy bol vedúcim kina. Od roku 2005 je profesionálnym spisovateľom. Knižne debutoval v roku 1993, odvtedy vydal vyše tri desiatky kníh. Presadil sa najmä ako autor historickej fantasy so slovanskými motívmi (série Černokňažník, Bivoj a Bohatier). Napísal aj samostatný román Sekera z bronzu, rúno zo zlata inšpirovaný antickou mytológiou, western s hororovými a fantasy prvkami Štrkáč Callahan či zbierku rozprávkovo-dobrodružných povestí pre mladších čitateľov Legendy Zlatého mesta. Značný ohlas zaznamenali autorove historické romány, predovšetkým dobové detektívky o kapitánovi Steinovi a notárovi Barbaričovi (Mŕtvy na Pekelnom vrchu, Krv prvorodených a ďalšie) a cyklus z čias protitureckých vojen Dobrodružstvá kapitána Báthoryho. Červenák je držiteľom viacerých žánrových ocenení vrátane Ceny Fantázie, Ceny za najlepšiu fantasy či Ceny Akadémie sci-fi, fantasy a hororu za najlepšiu českú a slovenskú knihu roka. Za román Diabol v zrkadle (2016) získal Cenu Vladimíra Neffa v kategórii „najlepší český / slovenský historický román roka“, ktorú udeľuje Nadace Egona Erwina Kische, Obec spisovatelů a Klub autorů literatury faktu. Kombináciou historického románu a epickej fantasy je Červenákova knižná séria Bohatier. Osudy hrdinov tradičných ruských bylín sa v nej pretínajú s históriou vojnových ťažení kyjevského kniežaťa Svjatoslava v druhej polovici 10. storočia. www.cervenak.sk Facebook

Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 21 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac
Kúpte spolu
Krv prvorodených - Juraj Červenák
Mŕtvy na Pekelnom vrchu - Juraj Červenák
14,80 €
Ušetríte 7,10 €