Knihy
E-knihy

Univerzita samoty

Zatknutý v Iráne a obvinený zo špionáže pre CIA

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Tatran, 2014

Skutočný príbeh Slováka uväzneného v Iráne! Začiatkom roka 2013 obehla Slovenskom správa o zadržaní slovenského občana v medzinárodne izolovanom Iráne. Matej Valuch, mladý, idealistický a tak trochu bezstarostný podnikateľ...

Čítaj viac

9,90 €

Bežná cena Bežne 11,90 €

Ušetríte 17%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Skutočný príbeh Slováka uväzneného v Iráne! Začiatkom roka 2013 obehla Slovenskom správa o zadržaní slovenského občana v medzinárodne izolovanom Iráne. Matej Valuch, mladý, idealistický a tak trochu bezstarostný podnikateľ, čelil obvineniam zo špionáže v krajine, kde sa tento zločin bežne trestá obesením. V krátkej autobiografii pod názvom Univerzita Samoty zachytáva svoj polročný pobyt v jednom z najznámejších a najbrutálnejších väzení sveta, Evin Prison v Teheráne. Tu bojuje nielen s nepriazňou osudu, s ťažkými podmienkami na samotke a s nátlakom, ktorý naňho nepretržite vyvíjali, ale tvrdý boj sa odohráva aj v jeho mysli – čelí strate ideálov o svete a sebe samom. V neustálom kolotoči nezabudnuteľných zážitkov, ničivých myšlienok a príbehov iných väzňov, ktorých časom spoznáva, sa opakovane presviedča o zmysle svojho utrpenia a získava nový pohľad na svet a na vlastný život.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Univerzita samoty - Matej Valuch
Končí sa to nami - Colleen Hoover
18,20 €
Ušetríte 5,60 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
276
Vydavateľstvo
Tatran
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
177869
Rok vydania
2014

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,7 / 5

17 hodnotení

15
1
0
0
1

Bannord
7.3.2016
Poznam ho
Možno som ovplyvnený tým, že ho poznám, ale kniha je to celkom dobrá.

V každom prípade to nahovorenie audio knihy je hrozné! Aj robot v googli mi to prečíta živšie...
Čítaj viac
Jana Gašparíková
16.10.2015
Názor čitateľa
Zaujímavá kniha. Na také myšlienky môže prísť len človek v hraničnej situácii. V mnohom poučné. Štýl písania je veľmi jednoduchý, ale aj tak je to neobvyklá kniha.
Čítaj viac
Vladimir Lokaj
29.8.2015
nazor
Obsah je ako obal. Uz ten vravi, ze vnutri najdete len trapenie. V knihe som nenasiel nic hodnotne, autor iba vyplakava preco sa to stalo prave jemu, tento postoj mi nie je sympaticky, kopec ludi ma rozne nestastastia, nie je sam na tomto svete. Navyse mi extremne prekazaju tie kratke vety co pouziva, neda sa to citat. S nazormi sa stotoznovat nemusim, kazdy mame nejaky, ale styl pisania a naivne akoze filozoficke uvahy mi pridu slabe. Zaujimavy je opis iranskeho systemu, vypocuvanie, vaznica, za to by urcite stalo pokracovat, ale cez ten ostatny balast som sa prekusat nevedel. Nepochybujem, ze to bol zazitok, ktory by zmenil kazdeho, ale 40 stran stacilo, dakujem
Čítaj viac
Michaela Veselská
Michaela Veselská
19.5.2015
Nič nie je také ťažké, aby sa to nedalo zvládnuť
Ďakujem za podnetný príbeh. Vždy existuje východisko zo situácie, hoci by bola akokoľvek náročná. Len ho treba hľadať - a objaviť. Všetko to závisí od postoja, ktorý zaujmeme. Ešte raz ďakujem.
Čítaj viac
Zuzana Kisová
Zuzana Kisová
18.5.2015
Názor čitateľa
Vrelo odporúčam každému,hlavne pre mládež,obsahuje vzácne myšlienky o skutočnom živote,nevedela som ju položiť.Je to pekný darček na Vianoce,ja som si ju kúpila pre seba,ale čítala celá rodina.
Čítaj viac
eva
4.1.2015
úžasná kniha
veľmi ma prekvapilo aké hodnotné myšlienky a postrehy nám tlmočí tento mladý človek
Inteligentný, bystrý, citlivý , čistý.....žiaľ CIA , organizácia ktorá nemá zábrany, neštíti sa ničoho a žiaden podraz a amorálnosť jej nie je cudzia.... ma opäť presvedčila o tom, že niečo skazené je v tej krajine , zvanej USA:..

Odporúčam všetkým mladým vzdelaným ľudom, aby si to prečítali.
Čítaj viac
Vilo
9.2.2016
Názor čitateľa
v tej krajine ale s názvom Irán
Čítaj viac
Barbora
4.10.2014
Kniha, ktorá s vami pohne
Pri tejto knihe som si uvedomilo, čaro okamihov, ktoré som dovtedy považovala za samozrejmé. Obedy v kruhu celej rodiny, možnosť žiť na Slovensku- bezpečnej krajine,... Túto knihu odporúčam každému, kto tak trochu hľadá sám seba, a ak sa už aj nájde je so sebou nespokojný. Univerzita samoty ma naučila vážiť si samú seba a ďakovať za každé ráno, ktoré sa zobudím.
Čítaj viac
Mária
27.8.2014
Univerzita samoty pre každého z nás
Po prečítaní tejto knihy ,by sa mal každý človek zamyslieť nad sebou a svojim životom.Len vtedy si uvedomí svoje slabosti a začne pátrať po zmysle života.V takej samotke by sa mal ocitnuť každý z nás, a vtedy by si vyčistil hlavu od náročného štýlu života na ktorý sme si zvykli.,Hladal by nove hodnoty,ktoré si velmi často nevážime ,ani neuvedonujeme.Všetko od narodenia jedinca,je pre nás pripravené ako velký dar od Otca,ktorý nás stvoril,miluje nás a stará sa o nás.Nielen Matej hladal a našiel univerzitu samoty ,ale všetci sme k tomu povolaní.Stali sme sa na tejto zemi len náročnými konzumentami a otrokmi novodobých reklám.Zabudame odkial sme prišli a kam ideme.Ako to je s tebou???Ja tuto knihu každemu odporučam čítať pomaly a zamyslieť sa kto vlastne som
Čítaj viac
Filip Mitana
12.8.2014
Kniha, ktorá vám zmení pocit zo života
Úžasná kniha od ešte lepšieho človeka. Táto kniha nie je len ďalším z väzenských príbehov, ale predovšetkým pohľadom do ľudského vnútra a na podstatu života. Ja osobne si na knihe najviac cením to, že dáva človeku chuť ŽIŤ!! Žiť šťastnejší a plnohodnotnejší život, no zároveň sa nesnaží robiť tento svet lepším a spravodlivejším. Nájdeme v nej obrovskú dávku úprimnosti, pravdy ale aj krutej reality. Knihu UNIVERZITA SAMOTY by som najradšej odporučil prečítať snáď všetkým ľuďom na svete, no predovšetkým tím, ktorý veľmi "trpia" a radi sa na všetko sťažujú. Myslím si, že títo ľudia sa po prečítaní US prestanú sťažovať na svoj "ťažký" život a začnú si viac vážiť a tešiť sa z toho čo od života dostali!
Čítaj viac
*ivan*
4.8.2014
Vo väznení sa stal skutočne slobodný.
Je to vynikajúca kniha, ktorú sa isto oplatí prečitať, pretože patrí medzi knihy, ktoré môžu obohatiť náš život . Je o mladom, spontánnom, inteligentnom biznismenovi a dobráckom mladom mužovi, čo napriek svojej inteligencií prekvapujúco dosť dôveruje priateľským ľuďom, čo sa mu stalo osudným. Prežil 40 dní v samote a ťažkých podmienkach a tu sa naučil to,čo nám ľuďom tu v Západnom svete a na SVK chýba. Radovať sa " z maličkostí, byť vďačný " za bežné veci, ktoré si neuvedomujeme a pokladáme ich za samozrejmosť. Matej sa vo väzení stal vnútorne slobodný človek, ktorého nespútala nenávisť, jeho srdce sa stalo čisté od hnevu, egoizmu, nevďačnosti a z väzenia sa vracia iný človek a keďže ho osobne poznám, môžem potvrdiť, že hoci dobrý človek bol pred uväznením, na SVK sa vrátil ako veľmi morálne dobrý Človek s veľkým Č.
Čítaj viac

Matej Valuch je mladý podnikateľ z Dubnice nad Váhom. Od roku 2007 pôsobil vo sfére výberu zamestnancov, projektového manažmentu a internetového marketingu, až kým ho v auguste 2012, počas pracovnej cesty v Iráne, nezadržali a neobvinili zo špionáže pre CIA. Valuch vo väzení zmení pohľad na svet aj na seba samého. Uverí v Boha a pochopí, že zmyslom života je niečo viac, než len zarábať peniaze. V súčasnosti sa okrem podnikania na internete venuje rôznym neziskovým projektom.

Čítaj viac

Vydavateľstvo TATRAN patrí dnes medzi menšie vydavateľstvá, nakoľko sa stalo rodinnou firmou. Svoju stratégiu zameriava na tie najzaujímavejšie tituly zo zahraničnej beletrie, ale aj na vyhľadávanie nových slovenských autorov. Nosným prvkom je beletria pre dospelých, ale v posledných rokoch sa orientuje aj na motivačné knihy a skutočné príbehy, ktoré si získavajú stále viac a viac čitateľov. Pre nás je dôležitá každá kniha nielen pred, ale aj po vydaní, keď si vyžaduje ďalšiu osobitú starostlivosť, aby ju ocenil čo najširší okruh čitateľov.Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

V septembri oslávi vydavateľstvo Tatran 70 rokov od svojho vzniku. Za ten čas prešlo rôznymi právnymi formami, ktoré kopírovali historické udalosti nášho národa. Menilo sa aj zloženie vydávaných titulov, každá doba si žiadala niečo iné. Čo sa však za celé desaťročia nezmenilo, sú obľúbené beletristické edície, do ktorých zaraďujeme tie najzaujímavejšie tituly, ako edícia bestsellerov LUK, Svetová tvorba a Slovenská tvorba.Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Každý titul starostlivo vyberáme so zreteľom na čitateľa, či už náročného, alebo takého, ktorý si chce pri čítaní oddýchnuť a uletieť do iného sveta. Okrem toho je pre nás veľmi dôležité myšlienkové posolstvo každej jednej knihy a z toho prameniaca inšpirácia. Pri spracovaní všetkých publikácií dbáme však na kvalitnú textovú úpravu a technické spracovanie knižky, aby kniha bola umeleckým artefaktom a spĺňala kritérium nášho hesla – knihy pre hodnotnejší život.Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vždy na tú poslednú vydanú! Pretože to je chvíľa, kedy žijeme konkrétny príbeh tej -ktorej knihy, až kým ju nenahradí nová. Ak by sme vyzdvihli jednu knihu, bolo by to nefér voči ostatným. Dokonca náš vkus vo vydavateľstve sa natoľko líši, že vyberáme len tie knihy, na ktorých sa spoločne zhodneme. Ak by kritériom úspechu bola predajnosť, tak jednoznačným šampiónom je Chatrč od W. P. Younga. Veľmi si však vážime knihy z edície Svetová tvorba a autorov ako Toni Morrisonová, Julian Barnes, Woody Allen, ktorí obohatia čitateľa nielen myšlienkovo, ale sú aj prekladateľským prínosom.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Univerzita samoty - Matej Valuch
Končí sa to nami - Colleen Hoover
18,20 €
Ušetríte 5,60 €