Pozrite si ukážku z e-knihy
EPUB PDF MOBI

Univerzita samoty  E-KNIHA

Zatknutý v Iráne a obvinený zo špionáže pre CIA
Matej Valuch  ·  Vydavateľstvo: Tatran, 2014
OKAMŽITÝ DOWNLOAD PDF

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

EPUB

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

MOBI

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
9,90 €
Bežná cena:
11,90 €
Ušetríte:
17% (2,00 €)

Okamžite na stiahnutie

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.E-knihu môžete aj darovať!

Túto elektronickú knihu možno aj darovať inému používateľovi. Stačí dokončiť nákup a v E-knižnici zvoliť možnosť „Darovať e-knihu“. Môžete mu vytlačiť poukážku, poslať ju e-mailom, alebo načasovať, aby mu prišla do e-mailovej schránky vo vami zvolenom dni.
Viac informácií

Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto e-knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O e-knihe

Skutočný príbeh Slováka uväzneného v Iráne! Začiatkom roka 2013 obehla Slovenskom správa o zadržaní slovenského občana v medzinárodne izolovanom Iráne. Matej Valuch, mladý, idealistický a tak trochu bezstarostný podnikateľ, čelil obvineniam zo špionáže v krajine, kde sa tento zločin bežne trestá obesením. V krátkej autobiografii pod názvom Univerzita Samoty zachytáva svoj polročný pobyt v jednom z najznámejších a najbrutálnejších väzení sveta, Evin Prison v Teheráne. Tu bojuje nielen s nepriazňou osudu, s ťažkými podmienkami na samotke a s nátlakom, ktorý naňho nepretržite vyvíjali, ale tvrdý boj sa odohráva aj v jeho mysli – čelí strate ideálov o svete a sebe samom. V neustálom kolotoči nezabudnuteľných zážitkov, ničivých myšlienok a príbehov iných väzňov, ktorých časom spoznáva, sa opakovane presviedča o zmysle svojho utrpenia a získava nový pohľad na svet a na vlastný život.

Tatran

Ďalšie tituly vydavateľstva

Vydavateľstvo TATRAN patrí dnes medzi menšie vydavateľstvá, nakoľko sa stalo rodinnou firmou. Svoju stratégiu zameriava na tie najzaujímavejšie tituly zo zahraničnej beletrie, ale aj na vyhľadávanie nových slovenských autorov. Nosným prvkom je beletria pre dospelých, ale v posledných rokoch sa orientuje aj na motivačné knihy a skutočné príbehy, ktoré si získavajú stále viac a viac čitateľov. Pre nás je dôležitá každá kniha nielen pred, ale aj po vydaní, keď si vyžaduje ďalšiu osobitú starostlivosť, aby ju ocenil čo najširší okruh čitateľov.Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

V septembri oslávi vydavateľstvo Tatran 70 rokov od svojho vzniku. Za ten čas prešlo rôznymi právnymi formami, ktoré kopírovali historické udalosti nášho národa. Menilo sa aj zloženie vydávaných titulov, každá doba si žiadala niečo iné. Čo sa však za celé desaťročia nezmenilo, sú obľúbené beletristické edície, do ktorých zaraďujeme tie najzaujímavejšie tituly, ako edícia bestsellerov LUK, Svetová tvorba a Slovenská tvorba.Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Každý titul starostlivo vyberáme so zreteľom na čitateľa, či už náročného, alebo takého, ktorý si chce pri čítaní oddýchnuť a uletieť do iného sveta. Okrem toho je pre nás veľmi dôležité myšlienkové posolstvo každej jednej knihy a z toho prameniaca inšpirácia. Pri spracovaní všetkých publikácií dbáme však na kvalitnú textovú úpravu a technické spracovanie knižky, aby kniha bola umeleckým artefaktom a spĺňala kritérium nášho hesla – knihy pre hodnotnejší život.Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vždy na tú poslednú vydanú! Pretože to je chvíľa, kedy žijeme konkrétny príbeh tej -ktorej knihy, až kým ju nenahradí nová. Ak by sme vyzdvihli jednu knihu, bolo by to nefér voči ostatným. Dokonca náš vkus vo vydavateľstve sa natoľko líši, že vyberáme len tie knihy, na ktorých sa spoločne zhodneme. Ak by kritériom úspechu bola predajnosť, tak jednoznačným šampiónom je Chatrč od W. P. Younga. Veľmi si však vážime knihy z edície Svetová tvorba a autorov ako Toni Morrisonová, Julian Barnes, Woody Allen, ktorí obohatia čitateľa nielen myšlienkovo, ale sú aj prekladateľským prínosom.

Viac informácií
Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o eknihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 19,60 €
(ušetríte 6,20 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

  • Počet strán: 276
  • Jazyk: slovenský
  • Rok vydania: 2014
  • Naše katalógové číslo: 177869


Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 19 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto e-knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
  • sú vulgárne alebo urážlivé
  • nesúvisia s titulom alebo témou
  • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
  • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
  • obsahujú akékoľvek URL odkazy
  • nie sú podpísané
Bannord
Bannord
7. marca 2016
     
Reagovať

Poznam ho

Možno som ovplyvnený tým, že ho poznám, ale kniha je to celkom dobrá.

V každom prípade to nahovorenie audio knihy je hrozné! Aj robot v googli mi to prečíta živšie...
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (1)
Jana Gašparíková
Jana Gašparíková
16. októbra 2015
     
Reagovať

Názor čitateľa -3

Zaujímavá kniha. Na také myšlienky môže prísť len človek v hraničnej situácii. V mnohom poučné. Štýl písania je veľmi jednoduchý, ale aj tak je to neobvyklá kniha. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (4)
Vladimir Lokaj
Vladimir Lokaj
29. augusta 2015
     
Reagovať

nazor -6

Obsah je ako obal. Uz ten vravi, ze vnutri najdete len trapenie. V knihe som nenasiel nic hodnotne, autor iba vyplakava preco sa to stalo prave jemu, tento postoj mi nie je sympaticky, kopec ludi ma rozne nestastastia, nie je sam na tomto svete. Navyse mi extremne prekazaju tie kratke vety co pouziva, neda sa to citat. S nazormi sa stotoznovat nemusim, kazdy mame nejaky, ale styl pisania a naivne akoze filozoficke uvahy mi pridu slabe. Zaujimavy je opis iranskeho systemu, vypocuvanie, vaznica, za to by urcite stalo pokracovat, ale cez ten ostatny balast som sa prekusat nevedel. Nepochybujem, ze to bol zazitok, ktory by zmenil kazdeho, ale 40 stran stacilo, dakujem Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (9)
Michaela Veselská
Michaela Veselská
19. mája 2015
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

Nič nie je také ťažké, aby sa to … 1

Ďakujem za podnetný príbeh. Vždy existuje východisko zo situácie, hoci by bola akokoľvek náročná. Len ho treba hľadať - a objaviť. Všetko to závisí od postoja, ktorý zaujmeme. Ešte raz ďakujem. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (2)
Zuzana Kisová
Zuzana Kisová
18. mája 2015
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

Názor čitateľa

Vrelo odporúčam každému,hlavne pre mládež,obsahuje vzácne myšlienky o skutočnom živote,nevedela som ju položiť.Je to pekný darček na Vianoce,ja som si ju kúpila pre seba,ale čítala celá rodina. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (3)
eva
eva
4. januára 2015
     
Reagovať

úžasná kniha

veľmi ma prekvapilo aké hodnotné myšlienky a postrehy nám tlmočí tento mladý človek
Inteligentný, bystrý, citlivý , čistý.....žiaľ CIA , organizácia ktorá nemá zábrany, neštíti sa ničoho a žiaden podraz a amorálnosť jej nie je cudzia.... ma opäť presvedčila o tom, že niečo skazené je v tej krajine , zvanej USA:..

Odporúčam všetkým mladým vzdelaným ľudom, aby si to prečítali.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (7)   (7)
Vilo
Vilo
9. februára 2016

v tej krajine ale s názvom Irán

Barbora
Barbora
4. októbra 2014
     
Reagovať

Kniha, ktorá s vami pohne 8

Pri tejto knihe som si uvedomilo, čaro okamihov, ktoré som dovtedy považovala za samozrejmé. Obedy v kruhu celej rodiny, možnosť žiť na Slovensku- bezpečnej krajine,... Túto knihu odporúčam každému, kto tak trochu hľadá sám seba, a ak sa už aj nájde je so sebou nespokojný. Univerzita samoty ma naučila vážiť si samú seba a ďakovať za každé ráno, ktoré sa zobudím. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (11)   (3)
Mária
Mária
27. augusta 2014
     
Reagovať

Univerzita samoty pre každého z nás 4

Po prečítaní tejto knihy ,by sa mal každý človek zamyslieť nad sebou a svojim životom.Len vtedy si uvedomí svoje slabosti a začne pátrať po zmysle života.V takej samotke by sa mal ocitnuť každý z nás, a vtedy by si vyčistil hlavu od náročného štýlu života na ktorý sme si zvykli.,Hladal by nove hodnoty,ktoré si velmi často nevážime ,ani neuvedonujeme.Všetko od narodenia jedinca,je pre nás pripravené ako velký dar od Otca,ktorý nás stvoril,miluje nás a stará sa o nás.Nielen Matej hladal a našiel univerzitu samoty ,ale všetci sme k tomu povolaní.Stali sme sa na tejto zemi len náročnými konzumentami a otrokmi novodobých reklám.Zabudame odkial sme prišli a kam ideme.Ako to je s tebou???Ja tuto knihu každemu odporučam čítať pomaly a zamyslieť sa kto vlastne som Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (9)   (5)
Filip Mitana
Filip Mitana
12. augusta 2014
Reagovať

Kniha, ktorá vám zmení pocit zo života

Úžasná kniha od ešte lepšieho človeka. Táto kniha nie je len ďalším z väzenských príbehov, ale predovšetkým pohľadom do ľudského vnútra a na podstatu života. Ja osobne si na knihe najviac cením to, že dáva človeku chuť ŽIŤ!! Žiť šťastnejší a plnohodnotnejší život, no zároveň sa nesnaží robiť tento svet lepším a spravodlivejším. Nájdeme v nej obrovskú dávku úprimnosti, pravdy ale aj krutej reality. Knihu UNIVERZITA SAMOTY by som najradšej odporučil prečítať snáď všetkým ľuďom na svete, no predovšetkým tím, ktorý veľmi "trpia" a radi sa na všetko sťažujú. Myslím si, že títo ľudia sa po prečítaní US prestanú sťažovať na svoj "ťažký" život a začnú si viac vážiť a tešiť sa z toho čo od života dostali! Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (3)
*ivan*
*ivan*
4. augusta 2014
     
Reagovať

Vo väznení sa stal skutočne slobodný. 4

Je to vynikajúca kniha, ktorú sa isto oplatí prečitať, pretože patrí medzi knihy, ktoré môžu obohatiť náš život . Je o mladom, spontánnom, inteligentnom biznismenovi a dobráckom mladom mužovi, čo napriek svojej inteligencií prekvapujúco dosť dôveruje priateľským ľuďom, čo sa mu stalo osudným. Prežil 40 dní v samote a ťažkých podmienkach a tu sa naučil to,čo nám ľuďom tu v Západnom svete a na SVK chýba. Radovať sa " z maličkostí, byť vďačný " za bežné veci, ktoré si neuvedomujeme a pokladáme ich za samozrejmosť. Matej sa vo väzení stal vnútorne slobodný človek, ktorého nespútala nenávisť, jeho srdce sa stalo čisté od hnevu, egoizmu, nevďačnosti a z väzenia sa vracia iný človek a keďže ho osobne poznám, môžem potvrdiť, že hoci dobrý človek bol pred uväznením, na SVK sa vrátil ako veľmi morálne dobrý Človek s veľkým Č. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (9)   (5)
12

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba