Zvládneš to

Max Lucado  ·  Vydavateľstvo: Kumran, 2014
ISIC ZĽAVA

SI ŠTUDENT, UČITEĽ ALEBO MLÁDEŽNÍK A MÁŠ ISIC, ITIC, EURO<26?

Tak k tomuto titulu môžeš získať dodatočnú zľavu 2% k už existujúcej zľave a zaplatíš iba 6,98 €. Ušetríš teda naviac 0,15 €, čo síce nie je bohvieaké terno, ale pri pár knihách by z toho už mohlo byť na kofolu :-)

Zľavu uplatníš tak, že pri potvrdzovaní objednávky zadáš číslo svojej karty do políčka "Darčeková poukážka / Zľavy".

Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade
Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Spolu iba za 12,74 €
(ušetríte 0,66 €)
Kúpiť spolu
Naša cena:
7,13 €
Bežná cena:
7,50 €
Ušetríte:
5% (0,37 €)

Posielame do piatich dní.

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.Uložené
Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O knihe

Zvládnete to, nech už je „to“ čokoľvek – finančné problémy, úžľabiny vzťahov, zdravotná kríza... Všetci sa občas nazdávame, že sa to nedá. Obávame sa, že nás už nikdy neopustí depresia, neustane krik, neodíde bolesť. Zjasnie ešte niekedy nebo? Stane sa toto bremeno ľahším? Áno! Biblické posolstvo je trúfalé, bez ostychu a je všade. Zamyslite sa nad starozákonným príbehom Jozefa – vlastní bratia ho hodili do jamy, predali do otroctva, neprávom sa dostal do väzenia. No Boh pretkal to, čo malo byť zlé, na dobro. Boh napráva to, čo sa pokazilo. Spravil to vtedy a robí to aj dnes. Túžite po troche nádeje v týchto ťažkých časoch? Nuž potrebujete toto posolstvo. Zvládnete to. Nezaobíde sa to bez bolesti a chvíľu to potrvá. No Boh vďaka týmto problémom napokon privodí niečo dobré. Nepodliehajte pochabosti či naivite. No ani zúfalstvu.
S Božou pomocou to zvládnete.

V dielach Maxa Lucada nachádza útechu viac ako sto miliónov čitateľov. Možno ste čítali jeho knihy Láska hodná dávania, Bez strachu, 3:16 Súradnice nádeje, Boh sa priblížil, Boží príbeh a obľúbili ste si ich autora. Je kazateľom v Oak Hills Church v San Antoniu, druhom najľudnatejšom meste amerického štátu Texas, kde žije so svojou manželkou Denalyn a milým, no neposlušným psím krížencom Andym.

Kumran

Ďalšie tituly vydavateľstva

O vydavateľstve...

Kumran je mladé vydavateľstvo zamerané na vydávanie kníh s kresťanským posolstvom. Výberom modernej a pútavej knihy do nášho portfólia prinášame čitateľovi možnosť inšpirovať sa a naplniť. Kvalitná prekladová beletria spolu s neopozeraným prúdom prístupnej duchovnej literatúry si získava čoraz väčšiu obľubu, z ktorej sa tešíme.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Vydavateľstvo Kumran.sk svoje publikácie ponúka na trhu od roku 2009. Tak ako vtedy, aj teraz sa nám zdá, že priestor pre živú a dynamickú kresťanskú literatúru čaká na svoje zaplnenie. Veríme, že mladícky zápal a oduševnenie, ktoré vznik vydavateľstva sprevádzali, bude cítiť aj na živote, ktoré obsah týchto kníh prináša. Momentálne máme na konte už 70 vydaných titulov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Hlavným kritériom pre výber kníh je prístupnosť a čitateľnosť knihy pre širokú verejnosť. Naše knihy – skutočné príbehy, beletria i literatúra pre inšpiráciu – si nachádzajú svoje miesto v knižniciach bez rozdielu.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Nezaujímavá fráza „na všetky“ bude znieť ako klišé, ale je pravdivá. Keď už sme nútení vybrať, asi to budú tituly Kazateľnica život, Vykúpená láska, Rovnako iný ako ja, 90 minút v nebi.

Viac informácií
Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Podrobnosti

 • Počet strán: 176
 • Väzba: brožovaná
 • Rozmer: 148×210 mm
 • Hmotnosť: 210 g
 • Jazyk: slovenský
 • ISBN: 9788089487516
 • Rok vydania: 2014
 • Naše katalógové číslo: 177256


Hodnotenia čitateľov       (hodnotili 4 ľudia) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
 • sú vulgárne alebo urážlivé
 • nesúvisia s titulom alebo témou
 • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
 • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
 • obsahujú akékoľvek URL odkazy
 • nie sú podpísané
Božena Fedorková
Božena Fedorková
4. februára 2015
     
Reagovať

Odporúčam 9

Táto kniha ZVLÁDNEŠ TO od Maxa Lucada je zbierka plná príbehov a náučných i povzbudivých slov. Autor tu opisuje život sv. Jozefa – jeho celý život po častiach. Dáva nám rady a ponaučenie z príbehov rovno aj zo svojho života. Keď je človek úplne na dne alebo má pred sebou nejakú ťažku prekážku – tak po prečítaní tejto knihy už bude vedieť čo to viac. Ako bojovať proti pokušeniam, ako zvládnuť horké situácie života, ako sa spoľahnúť a všetko zveriť Bohu. Je tam jedná vynikajúca čast, ktorá sa mi veľmi zapáčila a v ktorej nám autor rozpráva, že aj keď sa stane niečo veľmi zlé a sme uplne už na pokraji, máme to obetovať Bohu a čakať. Byť trpezlivými. On všetko zlé premieňa na dobre. Ako Jozefa uvrhli do väzenia, ale on sa neodcudzil od Boha, práve naopak – to je viera. Chcela by som mať takúto silnú vieru, ktorá by prekonala aj múry hrubých, kamenných väzníc.
Tiež sa mi páči časť „pomsta nás poteší, no napokon...“ , pretože tu rozpráva o odpustení, o tom, že sa to musíme naučiť, pretože sme všetci začiatočníci v tomto smere. Ak si nenájdeme miesto v srdce pre toto, nechávame voľnu cestu Satanovi. Lebo on vždy využije všetko zlé, čo mi urobíme naplno. Neodplácajme zlo zlom, pretože sa nám to vráti dvojnásobne a práve v tu najnevhodnejšiu chvíľu. Autor tu píše o tom, že máme na pomstu zabudnúť. Sama viem, je to také ťažké, ak vám niekto robí v živote niečo zlého a vy to musíte len tak znášať. Je to nespravodlivé! Ale Boh vám to vynahradí. Treba mu len obetovať všetky starosti, problémy, hnev a on sa o všetko postará. Ved je to náš Najvyšší.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (11)   (2)
Jana Andelova
Jana Andelova
18. januára 2015
     
Reagovať

Dôveruj 6

Každý človek prežíva vo svojom živote situácie, ktoré sú ťažké, bolestné, alebo ktoré nazýva zlom.

Kniha MAXA LUCADA "Zvládneš to" dáva radu, kde hľadať nádej a pomoc.

V ťažkých chvíľach je tu Boh, ktorý presne vie, čo prežívame. On sám je tým riešením, ktoré hľadáme, On je pri nás, keď trpíme, On má moc toto všetko premeniť na naše dobro. Stále platí, že "tým, čo milujú Boha, všetko slúži na dobré" (Rim 8, 28).

Dej knihy je popretkávaný príbehom Jozefa Egyptského ako názorný príklad, ako sa zlo a utrpenie premení na dobro a požehnanie. Sú tu i príbehy zo súčasnosti, ktoré sa podobajú tým našim príbehom. A v každom prípade je víťazom Boh.
Záverečné vety knihy sú odporúčaním pre každého z nás: "Dôverujte Bohu. Skutočne mu dôverujte."

Je to výborná kniha, vrelo odporúčam!
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (7)   (1)
Mária Suchodovská
Mária Suchodovská
21. decembra 2014
     
Reagovať

Kniha v čase zúfalstva 9

Túto knihu som dostala vo veľmi ťažkej životnej chvíli ako súčasť povzbudenia zo strany priateľov. Už len obal vo mne vyvolal pocit toho, že tá kniha ma presvedčí o tom, že to zvládnem. Počas čítania som nadobúdala pocit, že problémy sú práve kvôli tomu tu, aby nás Pán Boh posunul niekam ďalej, niekam na lepšiu cestu. Odporúčam túto knihu ako povzbudenie vo chvíľach, keď už si kladieme otázku, prečo JA!? Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (10)   (1)
Miroslava
Miroslava
30. júla 2014
     
Reagovať

Zvládnem 12

Starozákonný Jozef. Chlapík, z nefunkčnej rodiny, ktorého problémy ešte len začali byť vážne, keď sa pred svojimi bratmi rozrečnil.
Stratil všetko.
Akože ozaj všetko, čo bolo na stupnici dôležitosti na stupienkoch číslo dva a ďalej.
Ostala mu len jedna jediná vec. Boží zámer s jeho životom. "Božie dary a povolanie sú neodvolateľné" (Rim 11,29)

Predaný až dvakrát, raz dokonca vlastnými bratmi. Zvádzaný šéfovou ženou, uväznený za to, že sa s ňou nezabavil. Po službe a pomoci inému zabudnutý v tom istom väzení na ďalšie dlhé roky. Určite sa nemodlil každé ráno: Bože, prosím, povýš ma ešte pred západom slnka do funkcie prvého egyptského ministra. No Boh o ňom vedel. Vždy a všetko. A raz to jednoducho spravil. Povýšil to, čo bolo na dne. Jozef to ustál. Keď pozrieme na jeho život, vidíme príklad a odpoveď na otázku: Je Boh dobrý len vtedy, keď je dobrý výsledok? Je Boh vždy dobrý?

Max Lucado mi cez Jozefov príbeh a ostatné životné príbehy v tejto knihe pomohol trochu lepšie pochopiť pre tento svet nezmyselnú vetu: Tým, čo milujú Boha, všetko slúži na dobré. (Rim 8,28) Ďakujem.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (13)   (1)

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba