Knihy
E-knihy

Sto dní šťastia

Najviac stratený deň nášho života je ten, keď sme sa nezasmiali

Vydavateľstvo
Fortuna Libri, 2014
Edícia
Fortuna Litera

Čo by sme robili pri predstave, že máme pred sebou posledné dni svojho života? Možno si poviete – ďalší príbeh, ktorého hlavnému hrdinovi diagnostikujú nevyliečiteľnú chorobu...

Čítaj viac

12,87 €

Bežná cena Bežne 12,90 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Horkoúsmevný román o láske, priateľstve, slnečnom Taliansku a skvelej kuchyni
Čo by sme robili pri predstave, že máme pred sebou posledné dni svojho života?
Možno si poviete – ďalší príbeh, ktorého hlavnému hrdinovi diagnostikujú nevyliečiteľnú chorobu... Tento je však niečím výnimočný – protagonista Lucio Battistini sa rozhodne čeliť výzve svojho odchodu jednoznačnou voľbou: byť šťastný. „Ľutujem iba jedno: musel som zistiť, že zomieram, aby som začal žiť.“ „No predovšetkým,“ pokračuje, „existuje veľa vecí, ktoré chcem svojim deťom a manželke porozprávať. Moje najväčšie prianie je, aby si zapamätali ocka ako nepredvídateľného zábavného človeka prekypujúceho životom a nápadmi.

Málokto pozná deň svojej smrti. Štyridsiatnik Lucio Battistini, bývalý vodnopólista, manžel a otec dvoch detí to však vie úplne presne. Dátum si určil sám, keď ho nečakane navštívil nevítaný hosť v podobe nevyliečiteľnej choroby, ktorému dal ironickú prezývku priateľ Fritz. Sto dní života pred konečným cieľom. Sto dní, aby zanechal pekné spomienky svojim deťom, aby sa zabavil s priateľmi a aby si opäť získal srdce svojej manželky, zranené jeho neverou. Sto dní, počas ktorých sa Lucio rozhodol usilovať sa o najťažšiu vec zo všetkých: byť šťastný.
Hlas Lucia je jedinečný: jeho sebairónia a úprimnosť z neho robia nezabudnuteľného hrdinu. Pri čítaní jeho príbehu sa budete smiať aj plakať.

Autor Fausto Brizzi o románe povedal, že sa preňho stal terapiou a zmenil mu život. Žije tak, akoby každý deň bol tým posledným. Viac navštevuje priateľov a viac sa venuje svojim koníčkom. A ako hovorí, keby len jediný čitateľ urobil to isté, napísať túto knihu malo zmysel.
Román má vo svete mimoriadny úspech. Práva na vydanie sa predali do vyše 20 krajín, v roku 2015 sa chystá aj jeho filmové spracovanie.


Čítaj viac
Kúpte spolu
Sto dní šťastia - Fausto Brizzi
Päť dní - Julie Lawsonová Timmerová
25,13 €
Ušetríte 0,67 €

Recenzie, kritiky

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Cento giorni di felicità
Rozmer
140×210 mm
ISBN
9788081423222
Naše katalógové číslo
176997
Počet strán
384
Hmotnosť
570 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Fortuna Libri

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,4 / 5

8 hodnotení

5
1
2
0
0

eva
12.1.2017
poteší
milé, miestami aj dojímavé, či poučné... obstojná dramedy s priestorom na zamyslenie, ako by vyzeralo vašich posledných sto dní... jediná vec, čo ma iritovala - hlavného hrdinu som si neobľúbila, a to som sa dosť snažila, asi proste nebol môj typ :) resp. mi vadilo, čo vyviedol manželke... ale ako vraví klasik: hm, to je tak možno... tvoj názor :)
Čítaj viac
Suzai
22.2.2015
Príjemné dielko
Miestami rozosmieva, miestami sa zamyslíte, z každej stránky dýcha Taliansko, veľmi dobre sa číta. Hrdinu si hneď obľúbite a kráčate s ním na jeho najdôležitejšej životnej ceste.
Čítaj viac
Magda
19.2.2015
Názor čitateľa
Mne sa veľmi páčila táto kniha - štýlom, obsahom, formou ... ťažká téma (ktorého mimochodom nikoho neobíde) je napísaná s humorom a bez zbytočných "obkecávačiek".
Určite bude patriť k tým, ktoré majú v mojej knižnici čestné miest ... výborný román.
Čítaj viac
Alex
5.1.2015
Názor čitateľa
Od prvej strany putavo pisany pribeh, opisy situacii a autorove vtipne "dodatky". Jeho sstyl jednoznacne zaujme. Kombinacia smutneho a vtipneho, proste smiech cez slzy. Pri poslednych stranach som to uz nevydrzala a revala jak male decko...
Knihu odporucam, vyvola v cloveku kopu emocii, od tych pozitivnych az po negativne.
Čítaj viac
sonny
21.12.2014
Názor čitateľa
Krásny román prevoňaný Talianskom... Talianskym jedlom, pitím, morom, slnkom... Napriek smutnému príbehu dodáva človeku viac energie do života a núti ho zamyslieť sa ... Vrelo odporúčam...
Čítaj viac
18.11.2014
Názor čitateľa
Túto knihu som zhltla. Začiatok sa mi čítal horšie, predstavovanie postáv ma nezaujalo. Keď som sa tým preluskala už to šlo :-) kniha má nenechala chladnou, autor poskytuje čitateľovi miesto na zamyslenie a to doslova 2 prázdnymi stranami a nakonci boli aj slzicky. Je to síce príbeh o posledných 100 dňoch ale určite som z neho nemala taživý pocit. Podľa môjho názoru kniha nie je stratou času a stoji za to si ju prečítať.
Čítaj viac


Vydavateľstvo Fortuna Libri, a.s., bolo založené roku 1990 ako prvé súkromné vydavateľstvo na Slovensku. V tom čase sa preslávilo predovšetkým vydávaním edície Kroník s jej stálicou Kronikou ľudstva. Od júla 2011 sa vydavateľstvo Fortuna Libri zlúčilo s vydavateľstvom detskej literatúry Junior. Detské tituly tak v súčasnosti vychádzajú v edícii Fortuna Junior. V súčasnosti Fortuna Libri prináša na slovenský i český knižný trh beletriu, detské knihy, populárno-náučnú literatúru so širokým tematickým záberom. Venujeme sa vydávaniu prekladovej literatúry, ako aj tvorbe pôvodných titulov.

Ako vzniklo vydavateľstvo?
Vydavateľstvo Fortuna Libri vzniklo v máji 1990 pod pôvodným názvom Fortuna Print ako prvé súkromné vydavateľstvo na Slovensku.

Od začiatku sa zameriavalo najmä na literatúru faktu a knihy pre deti. Do popredia sa dostali také okruhy tém, ktoré v predchádzajúcich desaťročiach nemohli vychádzať a na slovenskom knižnom trhu výrazne chýbali.

Fortuna Libri sa zapojila do vydávania medzinárodnej edície Kroník. Edičný záber vydavateľstva sa postupne rozširoval o praktické príručky so zameraním na materstvo a výchovu detí v rodine, zdravie a zdravú výživu, životný štýl a hobby.

Podľa čoho vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Pri výbere titulov v oblasti beletrie je veľmi dôležitý príbeh, prípadne odkaz, ktorý v sebe skrýva a literárny štýl. Samozrejme, zvažujeme aj možnú komerčnú úspešnosť jednotlivých titulov. Pri populárno-náučných prekladových publikáciách treba zohľadňovať najmä to, či sú informácie z odborného hľadiska správne, a zároveň vhodné aj pre nášho čitateľa. Treba brať do úvahy, že titul, ktorý je bestsellerom v zahraničí, nemusí byť úspešný aj na slovenskom, prípadne českom knižnom trhu. Pri tvorbe pôvodných publikácií je veľmi dôležité nájsť vhodnú tému, ktorá osloví čitateľov a nájsť šikovných spolupracovníkov, odborníkov v danej oblasti.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?
Edícia Kroník je najúspešnejšou edíciou, na ktorú je vydavateľstvo právom hrdé, keďže jej bohato dokumentované encyklopedické diela možno nájsť vo väčšine našich domácností. Sprístupňujú poznatky širším čitateľským vrstvám v knižnej podobe. Samozrejme, že v tejto tradícii by sme chceli pokračovať a naďalej vydávať aj tituly s predpokladaným dlhodobým záujmom čitateľov. Aj v edícii Fortuna Junior vyšlo mnoho detských kníh, ktoré si našli svojich malých čitateľov.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Sto dní šťastia - Fausto Brizzi
Päť dní - Julie Lawsonová Timmerová
25,13 €
Ušetríte 0,67 €