Knihy
E-knihy

Láska z ulice

Vydavateľstvo
Evitapress, 2014
Edícia
Srdcovky

Tamara je stredoškoláčka, ktorá má podstatne iné starosti ako jej rovesníčky. Šesťročná sestra Sofia zomiera na rakovinu, mama pendluje medzi nemocnicou a bytom, otec rodinnú situáciu nezvláda a utieka sa k alkoholu...

Čítaj viac

6,99 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Keď sa čas kráti a život sa s vami škaredo zahráva, jedinou možnosťou je ľúbiť
Tamara je stredoškoláčka, ktorá má podstatne iné starosti ako jej rovesníčky. Šesťročná sestra Sofia zomiera na rakovinu, mama pendluje medzi nemocnicou a bytom, otec rodinnú situáciu nezvláda a utieka sa k alkoholu.
Spolužiak a najlepší kamarát Robo je vždy poruke, no vyriešiť problémy, ktoré sa na Tamaru valia, nie je v jeho moci.

Jedného dňa sa Tamara pred školou zrazí s neznámym mladíkom na kolieskových korčuliach. Teda on zrazí ju. Je vysoký, na hlave šiltovka, na chrbte ruksak a vyzerá... dobre. Keď sa stratí v bráne školy, Tamara rozmýšľa, že bude asi nový, lebo inak by ho rozhodne neprehliadla. Rozuzlenie príde na hodine telocviku, keď vojde do telocvične v teplákovej súprave a s píšťalkou na krku. Ukáže sa, že je zastupujúcim učiteľom. Nezačnú najlepšie, konflikt z rána sa na hodine ešte viac vyhrotí. No Noro Tamare neschádza z mysle a do ich životov sa, napriek všetkému, vkradne láska. Lenže nič nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá.


Čítaj viac

Recenzie, kritiky

Láska z ulice (Martina Melišková), citaj.to

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
304
Hmotnosť
240 g
Rok vydania
2014
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Evitapress
Rozmer
120×175 mm
ISBN
9788089452873
Naše katalógové číslo
176272

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,8 / 5

138 hodnotení

77
11
9
14
24

Najužitočnejšie recenzie

Lenka15
5
12.5.2014
zaujala :)
Čítaj viac
Moonlight
2
10.7.2014
Tamara ako hrdinka pre mňa nebola ničím výnimočná. V škole to bola priemerná študentka, väčšinou bola sivou myškou a aj reakcie na Nora boli predvídateľné a pochopiteľné. Ide predsa o stredoškoláčku, ktorú začne učiť atraktívny mladý učiteľ, komu by sa z toho nezakrútila hlava, všakže? Bola však akási nemastná - neslaná... skrátka nijaká.Je pravda, že toho musela zniesť veľa, ale vždy to znášala pokorne, búrila sa len vo svojom vnútri a ja som čakala, kedy to zo seba dostane von.

Na druhej strane, veľmi som si obľúbila Roba. Ten mal všetko na saláme, ale naozaj sa o Tamaru staral. Jeho hlášky boli vtipné, uveriteľné... jednoducho mi sadol.

A potom je tu Noro. Od prvého momentu, kedy sa v príbehu objavil, som čakala, že bude pohodový chlap, do ktorého sa buchne každé dievča, ale potom, ako sa správal k Tamare v prvý deň, myslím, že by ma poblúznenie hneď prešlo. Miestami mi prišiel prehnane prísny, potom to autorka otočila a bol milý, až som sa v ňom začala strácať.

Trošku ma kniha sklamala. Veľmi som sa na ňu tešila, pretože anotácia vyzerala skvelo, no myslím, že by sa na príbehu dalo ešte popracovať. Romantická zápletka mi nesadla. Myslím, že dobrý romantický vzťah je ťažké napísať, ja osobne mám rada, keď vidím, ako si postupne postavy k sebe nájdu cestu, ale tu som to veľmi nedostala. Proste sa to stalo. Určite by to bolo však lepšie, keby som si obľúbila postavy, no Tamara ani Noro mi nesadli.

Určite je to však dobrá kniha, keď chce človek vypnúť a jednoducho sa len ponoriť do iného sveta. Myslím, že veľa stredoškoláčok sa v tom nájde, dokonca aj ja som si spomenula na svoje stavy poblúznenia, aj keď nie učiteľom, videla som sa v každej Tamarinej reakcii, či už to bolo to, ako sa snažila zachytiť Nora cez prestávky, ako o ňom myslela.
Čítaj viac
Sandra
4.1.2016
Výborná
Fakt výborná kniha. Začiatok bol taký neistý, nevedela som sa vcítiť do Tamary a aj tie dialógy s Robom mi trošku nedávali zmysel, štylisticky mi prišla chaotická, ale potom sa to už rozbehlo a ani neviem ako, mala som za sebou poslednú stranu. Myslím, že autorka zvládla naozaj dobre opis choroby Tamarinej sestry aj alkoholizmus otca, netlačila to do tvrdých opisov, ale jednou ,dvomi vetami popísala celkový stav a to sa mi páčilo. Koniec pomerne prekvapil, aj keď som čo to tušila, no hlavne vo mne vyvolal úsmev cez slzy. Zanechala dojem.
Čítaj viac
Táňa
12.12.2015
Čakala som viac
Na knihu som sa moc tešila, no pravdu povediac, trochu ma sklamala. Nezaujal ma štýl písania, niekedy bolo smiešne až absurdné čo osoba v danej situácii povedala. Kniha bola dosť predvídateľná.
Čítaj viac
Verunka
12.10.2015
*****

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Pravdu povediac čakala som od knihy viac, no aj tak bola úžasná . Osobne sa mi kniha páčila,kedže som teenegerka zdieľam s Tamarou mnoho vlastností či situácii. Fakt krásny príbeh ako sa musí vyrovnávať a pasovať s problémami v rodine a láske. Dúfala som , že Sofia prežije no nestalo sa tak čo mi bolo naozaj ľúto. Klobúk dole,že sa s tým Tamara ako tak zmierila. Jej vzťah s Norom bol taký rozlietaný by som povedala. Ako keď viem čo v tom bolo, chápem no ešte by som tam niečo ohľadom ich vzťahu pridala, ale zaujímavý príbeh naozaj.
Odporúčam !!!
Čítaj viac
top
24.6.2015
potrebujem viac
Kniha ma uplne pohltila, prečítala som ju za pol dňa. Veľmi som sa zosobnila s postavou-Tamarou. Príbeh mal výborný sled, vôbec som nepociťovala,že by ma už nudil. Hádam som sa aj "zamilovala" do toho profesora, ale veľmi by som chcela vedieť akoby to pokračovalo. Celý príbeh, či zostal na škole, ako to zobrala Tamarina rodina a či nakoniec mali deti. :) Ale knižka -TOP!
Čítaj viac
Romana Rončáková
Romana Rončáková
18.5.2015
Názor čitateľa
Autorka vnesla do klasickej love story trochu zavaznejsiu tému , čo príbeh dosť obohatilo , ale niečo tomu ešte chýba , nejaká tá iskra , odporúčam rovnako ako ďalšie knihy od tejto autorky
Čítaj viac
Barbora Šamová
Barbora Šamová
18.5.2015
názor
Od tejto autorky, už mám prečítanú nejednu knihu, a zatiaľ som sa v nej nesklamala a verím, že ani nesklamem. :) Ak niekto pozná príbeh Dimitrija a Rose z Upírskej akadémie, tak s touto knihou bude určite spokojný. Aj keď na hlavnú hrdinku, bolo postavených viacero záťaží, ako umieranie, rozpor rodičov, kde jeden z nich je alkoholik. Zápletka medzi hlavnými postavami ma veľmi zaujala a aj ako autorka tam riešila jeden z problémov, ktoré sa tak vo svete neriešia, teda aspoň okrajovo. Túto knihu som si veľmi obľúbila, až tak, že už ju mám niekoľkokrát prečítanú a verím, že sa k nej čoskoro vrátim. ;)
Čítaj viac
Terézia Matluchová
Terézia Matluchová
18.5.2015
Názor čitateľa
Táto kniha sa mi veľmi páčila, určite neľutujem že som ju kúpila, patrí medzi najlepšie knihy aké som čítala. Knihy od tejto autorke sú celkovo super. Určite odporúčam kúpiť túto knihu.
Čítaj viac
Mirka
25.4.2015
hodnotenie

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Od knihy som očakávala veľa, veď anotácia znela perfektne.
Príbeh i nápad by sa dali označiť za skvelý, aj téma, ale to spracovanie bolo podľa mňa žalostné. Hlavná hrdinka ma ničím nepresvedčila, že jej na malej sestre skutočne záleží. Mala som dojem, že len mechanicky popisuje, čo sa deje a aké to je hrozné, ale absolútne nedokázala mojím vnútrom pohnúť. Necítila som pri tom nič, žiadnu ľútosť, slzy... Pri niektorých knihách, od iných autorov, pri podobných situáciách takmer nedýcham, slzy mi tečú potokom a ešte týždeň žijem v opare myšlienok a emócií. Možno by tu pomohlo využívanie autentickejších myšlienok a znížiť prevahu opisu, posúvať dej dialógmi. Čítala som už zopár kníh od autorky, zrejme je to jej štýl ale mám dojem, že vďaka tomu príbehy uberajú na uveriteľnosti. Vyzeralo to, že jej viac záleží na lyžiarskom. Neviem si predstaviť, že by som sa na jej mieste čo i len zamýšľala nad tým, že niekam pôjdem. Neprežila by som, keby som bola ďaleko vo chvíľach, keď by hrozilo, že moja sestra naposledy vydýchne.
Iritovali ma dialógy najmä medzi Tamarou a Robom, také škrobené a klišoidné, s kopu akože filozofických fráz, pričom sa poriadne o ničom normálnom či hodnotnom nepozhovárali. Azda len ku koncu, keď Robo začal randiť s Janou, boli ich rozhovory reálnejšie. Chápem, že mladí ľudia dnes vulgarizmy používajú jedna radosť, ale vždy mi klalo oči, keď naraz Tamara zadrela čosi také. Podľa mňa by to do literatúry nemalo patriť a keď, tak skutočne v situáciách, keď je to nevyhnutné. Na dievča a hlavnú hrdinku mi to proste nepasuje. Aby som však nebola len negatívna, správanie otca bolo celkom reálne. Dalo sa predstaviť si, že situáciu doma nezvládol a radšej nakoniec zdrhol, tam dokonca vo mne dokázal vyvolať emócie, že čo je to za otca, keď miesto toho, aby podržal manželku a strávil posledné možné dni s vlastným dieťaťom, radšej zmizne. Ale viem, že sa takéto veci stávajú.
Noro ma nezaujal takmer ničím, ale jeho tajomstvo bolo prekvapko, čo označujem za pozitívne. :)
Rovnako i koniec sa mi zdal strááášne rýchly, zrazu kopu dní a mesiacov ubehlo. Neviem, či bola autorka limitovaná rozsahom, ak áno, je to aj pochopiteľné. Jednoducho, moje pocity z tejto knihy sú strašne rozporuplné.
Čítaj viac
Ivana Hudáková
Ivana Hudáková
12.4.2015
Láska z ulice
Zatiaľ som od autorky čítala len Lásku z ulice, táto kniha bola celkom zaujímavá, dej plynul rýchlo ani som sa nenazdala a bola som na konci. Páčilo sa mi to, také nenáročné čítanie na oddych :)
Čítaj viac
jolana
5.3.2015
peknaaa
Moja oblubena kniha od tejto autorky. Zaujala ma dejom., postavami, opismi... odporucam precitat vsetkym koho bavia knihy zo zivota o realnych problemoch a o zivote celkovo. Pekna tam je aj ta laska cely vztah, to ako sa vzvija... a esre vyzdvihujem posun charakterov a ich rast v priebehu knihy.
Čítaj viac

žije a tvorí v Trnave. Je vydatá a má dve malé deti. Píše príbehy pre young aldults (mladých dospelých) a väčšina jej kníh sa radí do žánru fantasy. Je verná novým, originálnym témam. Vo voľnom čase sa venuje svojej rodine, s ktorou často chodí do hôr. Miluje svoje deti, manžela, knihy, turistiku, cestovanie, dobré filmy a rockovú hudbu. Bojí sa hlbokej vody a neznáša faloš.

Čítaj viac


Vydavateľstvo Evitapress sa časom vyprofilovalo na spoločnosť, pod hlavičkou ktorej vydávajú svoje knižky najčítanejšie slovenské autorky. Našimi čitateľmi sú hlavne ženy, ku knižkám z Evitapressu ich pritiahli ich námety, uveriteľnosť a moderný súčasný jazyk našich spisovateliek. Najžiadanejšie „príbehy, ktoré píše život“ vydávame v edícii Evitovky, pre naše najmladšie čitateľky v tínedžerskom veku máme Evitínky, pre milovníčky romantických príbehov Srdcovky, pre tých, čo milujú napínavé romány Detektívky a unikátne kúsky vydávame v edícii Špeciáne.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?
Evitapress vznikol v roku 2007 a bola to viac-menej náhoda. Evita Urbaníková ponúkala rukopis svojej prvej knihy Všetko alebo nič viacerým slovenským vydavateľstvám, no žiadne z nich o ňu nemalo záujem. Evita sa rozhodla zariskovať a knihu vydala sama.Jej neuveriteľný úspech ju povzbudil natoľko, že založila vlastné vydavateľstvo Evitapress, ktoré má dnes už v portfóliu viac ako 50 knižných titulov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Podľa príbehu, ktorý je v knihe zachytený, podľa jeho spracovania, a v neposlednom rade podľa toho, ako sa autor stavia k prípadnej spolupráci. Máme jasnú predstavu o knižkách, ktoré vydávame, takže máme radi autorov, ktorí komunikujú, pozitívne pristupujú k pripomienkam a stávajú sa členmi našej „evitapressáckej“ rodiny.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?
Tým, že nevsádzame na kvantitu, ale stále si držíme číslo do 20 titulov ročne, si vieme ustrážiť kvalitu každej knižky a sme hrdí na všetky.

Čítaj viac