Knihy
E-knihy

Oni

Na potulkách s extrémistami

Britský novinár Jon Ronson sa dobrovoľne vydáva na potulky s predstaviteľmi rôznych krajných politických názorov. Spoznáva pri tom nepraktických islamských fundamentalistov, prívržencov Ku-Klux-Klanu, ktorí sa s veľkým sebazaprením snažia nenadávať...

Čítaj viac

12,50 €

Bežná cena Bežne 12,95 €

Ušetríte 3%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Britský novinár Jon Ronson sa dobrovoľne vydáva na potulky s predstaviteľmi rôznych krajných politických názorov. Spoznáva pri tom nepraktických islamských fundamentalistov, prívržencov Ku-Klux-Klanu, ktorí sa s veľkým sebazaprením snažia nenadávať černochom, bojovníkov proti intergalaktickým jašterom, ktorí možno sú a možno nie sú antisemiti, presbyteriánskych kazateľov, ktorí pápeža vyhlasujú za Antikrista, i moderátorov rozhlasových „informačných vojen“, ktorí v dovolenkových výstrelkoch boháčov vidia zlovestné satanské rituály. Navzdory rozdielnym názorom, lepšie povedané nepriateľstvám na život a na smrť, napodiv všetci veria v to isté: že sa totiž niekde skrýva tajné miesto, z ktorého hŕstka vyvolených ovláda celý svet.
V záujme objektivity sa teda Ronson pokúsi týchto tajných vládcov sveta vypátrať – a v istom zmysle sa mu to dokonca podarí…
Autorove zážitky s extrémistami sú komické, bizarné, fascinujúce, ale zároveň vo svojej podstate desivé. Ukazujú totiž, ako ľahko možno na zrniečka pravdy nabaliť absurdnú vrstvu nezmyslov, ktoré však vedia ľuďom poskytnúť pocit, že pochopili utajené zákonitosti fungovania sveta. Vyžadujú za to len jediné: aby sa im verilo.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Oni - Jon Ronson
100 spôsobov, ktorými si zbytočne komplikujeme život - Dušan Kadlec
25,22 €
Ušetríte 3,63 €

Recenzie, kritiky

„Výrečnejšie ako mlčanie, slobodnejšie ako vysielač a juvenilnejšie než justícia.“

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
268
Hmotnosť
390 g
Rok vydania
2014
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Inaque.sk
Rozmer
151×234 mm
ISBN
9788097132361
Naše katalógové číslo
171715

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

lucia
14.10.2014
parádne
parádne čítanie, človek žasne, čo všetko dokážu ľudia navymýšľať a ešte tomu aj veriť. raz darmo, ľudská hlúposť je nekonečná... a autor to vie pekne využiť a spracovať a pútavo napísať.
Čítaj viac

Vydavateľstvo Inaque vzniklo v roku 2012 s cieľom vydávať súčasnú svetovú literatúru. Ročne prinesie dvanásť až pätnásť prekladových titulov v štyroch základných edíciách.

Edícia Pandora sa sústredí na súčasnú tvorbu svetových autoriek reflektujúcich ženskú skúsenosť nielen vo forme románového rozprávania, ale aj v podobe memoárov, esejí, reportáží. V edícii vyšli knihy od talianskej autorky Eleny Ferrante, francúzskych prozaičiek Leily Slimani, Saphie Azzeddine, Isabelle Autissier, Christine Angot britských a amerických autoriek, ako sú Lucia Berlin, Tessa Hadley, Jamie Quatro, Kate Bolick či Zadie Smith.

V edícii La Pomme vychádzajú eseje, memoáre či reportáže od autorov a autoriek, ktorí sa venujú žurnalistike, psychológii, filozofii či literatúre. Medzi najúspešnejšie tituly edície patrí prednáška Davida Fostera Wallacea Toto je voda, zamyslenie nad nežitým životom Adama Phillipsa Čo nám uniká či rozhovor s francúzskym filozofom Alainom Badiouom Chvála lásky.

Edícia Short je verná svojmu názvu a zameriava sa na kratšie žánre – poviedky a novely. Vyšli v nej napríklad novely Andreia Makina či Roberta Bolaňa.

V edícii Apostrof vychádzajú preklady románov, ktoré získali status „súčasnej klasiky“. V roku 2017 v nej vychádza napríklad kniha Michela Houellebecqa Elementárne častice.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Oni - Jon Ronson
100 spôsobov, ktorými si zbytočne komplikujeme život - Dušan Kadlec
25,22 €
Ušetríte 3,63 €