Knihy
E-knihy

Dve ženy v Prahe

Vydavateľstvo
Slovart, 2004
Edícia
MM
Preklad

Román Juana José Millása Dve ženy v Prahe je strhujúcim hľadaním pravdy o našom živote a jeho racionálnych a iracionálnych stránkach... A, priznajme si, to sa nie vždy oplatí poznať...

Čítaj viac

9,42 €

Bežná cena Bežne 9,92 €

Ušetríte 5%

Posielame do dvoch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Román Juana José Millása Dve ženy v Prahe je strhujúcim hľadaním pravdy o našom živote a jeho racionálnych a iracionálnych stránkach. Nachádzame v ňom veľa peripetií, do osídiel ktorých sa dostávame aj my, lebo žijeme v uzavretom kruhu náhod, ale aj celého systému zákonitostí. Autor buduje svoju prózu veľmi starostlivo, spriada siete príbehu a čitateľa čoraz väčšmi omotáva priadzou napätia a fantázie. Dvojlíniová vrstva príbehu sa umocňuje autorovou poviedkou, ktorá má v románe svoje kompozičné opodstatnenie, a takisto alúziami na pripravovanú reportáž o nezákonných adopciách, ktoré boli v istom čase v Španielsku bežné.
Dve ženy v Prahe sú výborne napísanou prózou s umne vykonštruovaným príbehom a množstvom zaujímavých myšlienok a tvrdení.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Dve ženy v Prahe - Juan José Millás
Jakubianov dom - Alá al-Aswání
21,72 €
Ušetríte 1,15 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Dos Mujeres en Praga
Rozmer
130×210 mm
ISBN
8071458732
Naše katalógové číslo
16793
Počet strán
210
Hmotnosť
300 g
Rok vydania
2004
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,4 / 5

9 hodnotení

0
6
1
2
0

Gabriela Kožoušková
Gabriela Kožoušková
12.8.2012
veľa zaujímavých myšlienok
Zaujímavá knižka, nevšedný príbeh, dokonalé prepletenie osudov postáv... alebo žeby nie?:) Obsahuje veľa zaujímavých myšlienok, celkovo je to príjemné čítanie.
Čítaj viac
Katka
4.5.2006
Celkom dobrá spleť ilúzií
Je to zvláštna knižka, v ktorej sa zamotáte do množstva klamstiev, poloprávd a ilúzií. Hlavné hrdinky bývajú v Madride, ale predstavujú si, že ich byt sa nachádza v Prahe. Jedna z nich sa hrá na jednookú a krivú, hoci v skutočnosti nie je ani jednooká ani krivá. Druhá je možno prostitútka a možno úradníčka v dôchodkovej poisťovni. Obe koketujú s literatúrou, s napísaním vlastného románu. Do toho všetkého sa ešte vmotajú dvaja muži. Príbehy sú skutočné aj neskutočné. Jedinou realitou je smrť. Knižka sa najprv zdá byť o ničom, ale zrazu Vás strhne. Určite neodporúčam pre čitateľov hľadajúcich romantiku. Vhodné pre všetkých, ktorí hľadajú čosi nezvyčajné a nové.
Čítaj viac
johny
3.3.2006
Precitajte
Vrelo odporúčam prečítať túto knihu.... Je skutočne dobrá a čas strávený pri nej bol akýmsi azylom
Čítaj viac

Juan José Millás (Valencia, 1946) vstupuje do literatúry roku 1974 románom Cerberus vrhá tiene, za ktorý získal ocenenie Premio Sésamo. Druhou svojou knihou Utopencovo videnie (1977) potvrdil svoj rozprávačský talent a definitívne sa spolu s José María Merinom, Luisom Mateom Díezom, Javierom Maríasom a inými zaradil do novej generácie tvorcov. Na rad prišli ďalšie romány a zbierky poviedok, o ktorých sa pochvalne vyjadrila domáca kritika i čitatelia. Pozitívne zareagovalo aj zahraničie a Millás sa do dnešného dňa teší výraznej pozornosti zahraničných hispanistov. Jeho prózy sa preložili do takmer dvoch desiatok jazykov. V súčasnosti žije v Madride a okrem prózy sa venuje novinárskej práci, za ktorú ho takisto viac ráz ocenili. Románu Dve ženy v Prahe odborná porota nielenže jednomyseľne udelila roku 2002 prestížnu cenu Premio Primavera de Novela, ale takisto mu vyjadrili svoj obdiv aj čitatelia, keďže sa viac ako pol roka držal na čelných priečkach v rebríčku najpredávanejších kníh v Španielsku.

Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 25 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac
Kúpte spolu
Dve ženy v Prahe - Juan José Millás
Jakubianov dom - Alá al-Aswání
21,72 €
Ušetríte 1,15 €