Knihy
E-knihy

Prah večnosti

Tatran, 2014
13-14 hodín čítania
Vydavateľstvo
Tatran, 2014
3. diel série
Storočie

Posledné desaťročia boli priam frenetické, pokiaľ ide o obrovské sociálne, politické a ekonomické zmeny – novú tvár nadobudlo civilné právo, došlo k vraždám významných osobností, masové hnutia zapríčinili politické zmeny, prehrmela vojna vo Vietname...

Čítaj viac

22,95 €

Bežná cena Bežne 24,90 €

Ušetríte 8%

Dočasne vypredané,
opäť bude 15.3.2019

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Tento titul si u nás môžete objednať aj v kolekcii za výhodnú cenu!
Epický vrchol posledného dielu trilógie: Pád titanov a Zima sveta.

Follettov historický obraz 20. storočia dojíma, strháva, dokonca poburuje, a v tom je autorovo majstrovstvo. Ocitáme sa v nemeckej rodine. Rebecca Hoffmannová si vychutnáva radosti života, až kým sa úplnou náhodou nedozvie, že jej muž je vysoký dôstojník Stasi. Keď požiada o rozvod, urazený manžel jej a jej rodine urobí zo života peklo. V USA sa George Jakes stane blízkym spolupracovníkom Roberta Kennedyho a na vlastnej koži prežíva boj černošského obyvateľstva proti rasizmu vedený Martinom Lutherom Kingom. Cameron Dewar sa pridal k republikánom a ako agent CIA si musí nájsť miesto vo svete omylov, lží a intríg. Rovnako je na tom aj Dimka Dvorkin, mladý poradca Nikitu Chruščova, keď sa Rusko so Spojenými štátmi americkými dostanú do konfliktu a svet sa ocitne na pokraji skazy.

Celá trilógia predstavuje uzavretý román a osudy hrdinov z Východu a zo Západu sa navzájom prelínajú na pozadí spoločenských a politických premien v poslednej tretine 20. storočia. Toto pozoruhodné dielo čitateľovi umožní ľahšie pochopiť históriu, ktorej je súčasťou.

Nová bezbrehá sága STOROČIE je poháňaná dychom histórie a zaujímavými osudmi rodín, ktoré opisuje. Na začiatku v Páde titanov sa stretne 5 rodín – ruská, nemecká, americká, anglická a waleská – zblížia sa a nakoniec rozpŕchnu do všetkých končín sveta v rytme Prvej svetovej vojny a Ruskej revolúcie. Zima sveta rozpráva o živote ich detí vo chvíli, keď sa k moci dostáva nacizmus, a o veľkých tragédiách počas Druhej svetovej vojny. Prah večnosti sleduje ďalšiu generáciu uprostred sociálnych, ekonomických a politických nepokojov v rokoch 1960 – 1990; zažijeme s nimi boj za ľudské práva, vojnu vo Vietname, postavenie Berlínskeho múra, karibskú krízu a ľadové ovzdušie studenej vojny.
Čítaj viac

Recenzie, kritiky

Málo diel sa vyznačuje takou premyslenou koncepciou ako nová trilógia Kena Folletta Storočie. Už prvá časť naznačuje, že to bude jeden z literárnych skvostov našej doby… pretože jadrom románu sú prevratné udalosti a historické témy, množstvo postáv a príbehov, ktoré sa navzájom prelínajú a posúvajú dej…
Sunday Times

Pravdepodobne nikto lepšie ako britský autor názorne neprezentoval na medzinárodnej vydavateľskej scéne silu, s akou sa zrodila a potom vyrástla celosvetová značka… Ak každá z kníh prináša čitateľom jednoduchú radosť z úniku, možno im aj nastavuje vzdialené časové zrkadlo…
Independent

Toto je vysokooktánový príbeh, neobyčajne úderný, pretože prináša poväčšine pravdivé udalosti. Follettove velenie ohromnému vojsku, ktoré nastupuje do boja, je rovnako impozantné ako vojnové stratégie jeho generálov, v nejednom prípade ešte lepšie. Follettovo farbisté tlmočenie obrovskej drámy a historických udalostí je jednoducho dokonalé…
Scotsman

Majstrovský rozprávač Ken Follett v trilógii Storočie tká britské, americké, ruské a nemecké hľadiská počas Prvej svetovej vojny do fascinujúcej a neuveriteľne bohatej tapisérie celej spoločnosti a politikov…
The Times

Prah večnosti (Zuzana Švecová), citaj.to

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Edge of Eternity
Rozmer
148×233 mm
ISBN
9788022206914
Naše katalógové číslo
167558
Počet strán
968
Hmotnosť
1110 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Tatran

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

44 hodnotení

37
5
1
1
0

Zuzana
15.9.2018
Domácnosť zanedbaná, prázdna chladnička, suchá strava.... Neklamný znak toho, že Mama- teda ja, číta Folletta. Prvé dva diely som zhltla na pár nádychov. Podobne aj tento tretí. Follett je majstrom pera a majstrovsky zobrazuje dejinné udalosti prostredníctvom osudov jednoduchých ľudí, alebo jednoduchých ľudí prostredníctvom dejinných udalostí? V každom prípade vysoko čitateľné. Vrelo odporúčam pre všetkých dejinofilov.
Čítaj viac
Soňa
2.4.2016
Názor čitateľa
Nebudem sa vyjadrovať ku knihe. K tej poviem len jediné: skvelá! Chcem sa vyjadriť k tým zvukovým nahrávkam, kde niekto číta nejakú časť knihy. TO JE NIEČO PRÍŠERNÉ!!!! To sa pán Horák nehanbí čítať ako zaostalý tretiak na základnej škole? A vy sa nehanbíte uverejniť to? Pustila som si z vašich nahrávok asi len tri, a neviem si vybrať ktorá bola hrôzostrašnejšia. Mali by ste to dávať prečítať nejakému kvalitnejšiemu čítateľovi s krásnym hlasom. A nie kadekomu!
Čítaj viac
Anna
4.7.2015
Prah večnosti
Kniha ma nejako moc nezaujala zložitá miestami až naročna na ludské zmyšlanie preto ju neodporučam čítat je slabá pritom spisovatel dobrý a slávny nechapem toto jeho dielo
Čítaj viac
sused
2.4.2016
Názor čitateľa
Anča, aspoň sa nevychvaľuj svojou zadubenosťou.
Čítaj viac
Mária Blahová
Mária Blahová
1.8.2015
Názor čitateľa
podla vás náročná na ludské zmýšlanie? v tom prípade mi je lúto že neviete logicky, postupne a zaujato čítať či rozmýšlať :)
Čítaj viac
Marek Boško
19.6.2015
Názor čitateľa
Musím žiaľ konštatovať, že počet hviezdičiek ponúkaných k hodnoteniu diela, nie je v tomto prípade dostatočný ... a to ani zďaleka. Nemám tým na mysli len Prah večnosti, ale celú trilógiu. Autor dal nazrieť do zákulisia veľkej politiky aj do prelomových udalostí minulého storočia tak ľahko stráviteľným spôsobom, že hodiny, či dni s hlavou v encyklopédii by sotva priniesli zrovnateľný efekt. Keď sa povie spisovateľ, mne osobne sa vybaví Ken Follett.
Čítaj viac
Dáša Szitásová
Dáša Szitásová
29.5.2015
Nádherný čitateľský zážitok
Jednoducho treba prečítať celú trilógiu... Kniha má premyslenú koncepciu. Okrem strhujúceho príbehu si doplníte aj prípadné medzery z histórie. Ak knihu chytíte do rúk, nebudete ju vedieť odložiť! SKVELÁ.
Čítaj viac
Lenka Sujová
Lenka Sujová
27.5.2015
Úžasné zakončenie trilógie
Kena Folletta a všetky jeho knihy vrelo odporúčam, dokázal majstrovsky spojiť fikciu so skutočnými historickými faktami. Prah večnosti je geniálna bodka za dvomi predcházajúcimi knihami. Žvotné príbehy vymyslených ľudí spojil so skutočnými udalosťami takým spôsobom, že máte pocit že tí ľudia skutočne žili. Okrem oddychu, sa zároveň oboznámite s najdôležitejšími hostorickými udalosťami a ich pozadím.
Čítaj viac
Denisa Kopcová
Denisa Kopcová
25.5.2015
Úžasná kniha
Úžasná kniha od fantastického autora. Nielen vďaka tejto knihe, ale aj všetkým ostatným Folletovim knihám som sa dozvedela mnoho nového a zaujímavého, pomohli mi vysvetliť historické udalosti, či pootvorili dvere do zákulisia dejín. Pútavé písanie ako používa on ma vtiahlo do fantastického deja. Vynikajúce čítanie!
Čítaj viac
Michaela Richterová
Michaela Richterová
19.5.2015
geniálne
Vynikajúca kniha! Naozaj vrelo odporúčam. Follet je jednoducho majster historických románov. Vďaka jeho knihám som pochopila mnohé historické udalosti. Navyše, píše veľmi zaujímavo. Jeho knihy nie sú nudnými opismi dejín, ale pútavý zobrazením historických udalostí, ktoré naozaj prežijete spolu s hrdinami, ktorých si zamilujete (alebo znenávidíte, to záleží od postavy:)).
Čítaj viac
Denisa Rybanská
Denisa Rybanská
9.5.2015
vynikajúce dielo
Výborné spracovanie dôležitých historických udalostí, ktoré Vás vtiahne do deja akoby ste ich prežívali spolu s hlavnými postavami. Toto je jedna z kníh, ktoré nechcem nikdy dočítať :)
Čítaj viac
Jana Soboňová
Jana Soboňová
5.5.2015
super
Neskutočne pútavým spôsobom poprepletané osudy veľkého množstva ľudí na pozadí skutočných udalostí ma vtiahli do deja. Celú trilógiu som doslova zhltla a vôbec by mi nevadilo, keby mala pokračovanie. Už sa teším na ďalšiu Folletovu knihu(dúfam, že bude).
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Čítanie = najlepšie učenie.“

Alexander Sergejevič Puškin