Knihy
E-knihy

Húrinove deti

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Slovart, 2014

Zem ľudí obletela senzačná správa z ríše fantázie: Na svete je nová Tolkienova kniha! Prichádza legenda z Dávnoveku, odohrávajúca sa tisícky rokov pred udalosťami, ktoré sa opisujú v Pánovi Prsteňov. Húrinove deti sú...

Čítaj viac

11,90 €

Bežná cena Bežne 16,95 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Zem ľudí obletela senzačná správa z ríše fantázie: Na svete je nová Tolkienova kniha!

Prichádza legenda z Dávnoveku, odohrávajúca sa tisícky rokov pred udalosťami, ktoré sa opisujú v Pánovi Prsteňov. Húrinove deti sú jedným z troch „veľkých príbehov“ na ktorých Tolkien pracoval počas svojho celého života. Nikdy však nepredpokladal, že by toto dielo mohol dokončiť. Vďaka jeho synovi Christopherovi, ktorý spracoval mnoho konceptov a náčrtov, uzrel tento veľkolepý príbeh svetlo sveta.

Kniha Húrinove deti je príťažlivo vyrozprávaný príbeh s mnohými dejovými zvratmi. Vystupujú v ňom elfovia, trpaslíci, božské sily, a aj celý rad nepriateľov, známych už z Pána Prsteňov. Húrin, pán z Dor-lóminu, vzdoruje Morgothovi, ktorý predstavuje zlo. Ten ho zajme a uvalí kliatbu naňho aj na jeho rodinu, na jeho syna Túrina a dcéru Niënor. Túrin je odvážny muž, ktorý sa vyznamenáva v bojoch proti Morgothovým spojencom, ale kliatba poznačí jeho osud.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Húrinove deti - J.R.R. Tolkien
Zlatokopka 3 - Lucia Sasková
20,40 €
Ušetríte 8,45 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
208
Vydavateľstvo
Slovart
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
166176
Rok vydania
2014

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,6 / 5

558 hodnotení

417
91
40
6
4

Patrik Czako
Patrik Czako
12.10.2017
Názor čitateľa
pre všetkých milovníkov Stredozeme, pre všetkých fanúšikov Tolkiena..medzi zbierkami od neho nesmie chýbať táto knižka..krásne príbehy pri ktorých ma vždy zamrazilo...hltala som to až do posledného listu
Čítaj viac
2.2.2015
Narn I Hin Húrin
Príbeh húrinových detí je najsmutnejší a najdlhší Príbeh z prvého veku.Je to Tolkienov najprepracovanejší príbeh z tohto obdobia a tlačili sa mi pri ňom slzy do očí.Určite odporúčam je to úplne super kniha, ako každá od Tolkiena.Geniálne dielo!
Čítaj viac
Tomáš
11.7.2014
Hodnotenie

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Moja prvá "Tolkienovka" doteraz som iba pozeral filmy. Rozhodol som sa ,že je na čase začať čítať. Táto kniha ma naozaj prekvapila bola úžasná zrovna dnes som ju dočítal. A to ju mám cca 4 dni. Chytila ma a už nepustila ako sa hovorí. Nechcem prezrádzať dej ale je určite temnejšia a pochmúrnejšia ako ostatné(Filmy ako pán prsteňov alebo Hobit). No idem si kúpiť ďalšie kedže som fanúšikom LOTR-a teraz už aj Tolkiena :) Určite si ju kúpte je skvelá!
Čítaj viac
Peter Kalanka
27.6.2014
Najprv Silmatrillion potom Hurínove Deti
Som fanúšikom Stredozeme aj ostatných krajín a viskušam tuto knihu no ja bi som poradil abi ste si najprv prečitali Silmatrillion a až potom Hurínove deti, knihu idem len čitať tak nevien no uvidim :)
Čítaj viac
Martina Vrábelová
Martina Vrábelová
24.3.2015
Názor čitateľa
Napriek tomu, že čítaš knihy, máš mizernú gramatiku. Nič v zlom... :)
Čítaj viac
Dávid
20.8.2014
Názor čitateľa
To nie je Silmatrillion ale Silmarillion.
Čítaj viac
Andrej Lúdik
Andrej Lúdik
11.3.2014
Pre fanúšikov
Veľmi som sa tešil na túto knižku. O to viac som bol sklamaný. Od prečítania kníh Pána prsteňov ubehol už dáky ten čas (nie malý), a tak mi najmä v úvode prišli Hurínove deti dosť neprehľadné s veľkým počtom názvov a mien, čo zapríčinilo, že som sa v tom celom miestami strácal. A i keď som pri čítaní postupne čoraz viac nachádzal pevnú pôdu pod nohami, sklamania z prečítaného som sa zbaviť nedokázal. Samozrejme príbeh ako taký je pekný, ale....Ako teda hodnotiť HD?? Snáď len takto poskromne: Skalní fanúšikovia Tolkiena, by sklamaný byť nemali, snáď ani verní fanúšikovia fantasy žánru, ostatným sa to zaručiť nedá.
Čítaj viac
Adela Lacková
12.1.2014
Názor čitateľa
Knižku som kúpila ako darček, preto nemožem zatiaľ hodnotiť. Možno neskoršie.
Čítaj viac
Dávid Šmilňák
25.7.2013
Jedna z najlepších
Ja som vždy tak milo prekvapení, keď čítam knihy od Tolkiena. Táto kniha bola niečím iným. Nebol to príbeh ako Hobbit, ale bolo to písané iným spôsobom. Keď som to čítal, tak to bolo, akoby mi niekto hovoril príbeh. Bolo to napínavé a niektoré veci veľmi nečakané. Koniec bol na knihe skvelý, tak asi ako aj celá tá kniha. Veľmi s ami páčila a odporúčam to všetkým, čo majú aj nemajú radi knihy. Úžasný zážitok.
Čítaj viac
Barbora Vuová
Barbora Vuová
2.7.2013
Dajú sa Tolkienove knihy nemilovať ?
Uf tak na toto nemá ani Shakespearov Hamlet alebo Rómeo a Júlia. Zas som mala tú česť prečítať a prežiť jeden z najlepších príbehov. Príbeh zaujme, obrázky nadchnú. Neviem ako to mám presne vyjadriť ale zo všetkých Tolkienových kníh sa mi táto zdala taká ja neviem .....rozprávková (možno to bude tou nádhernou ilustráciou). Aj tu sa veľa cestuje ale asi najviac sa mi páči psychológia a hlavný charakter hlavnej postavy. Tento píbeh nájdete aj v Silmarillione ale tu je viac prepracovanejší a koniec ...tá posledná veta z tejto knihy mi v Silmarillione chýbala: Tolkien je vážne génius.
Čítaj viac
Ivana Hudáková
Ivana Hudáková
12.5.2013
Super
Zaujímavá kniha, ktorú by mal prečítať každý fanúšik J.R.R. Tolkiena. Príbeh sa odohráva tisícky rokov pred udalosťami v Pánovi prsteňov. Tento príbeh je veľmi zaujímavý a plný nečakaných zvratov. Určite odporúčam :)
Čítaj viac

John Ronald Reuel Tolkien (* 3. január 1892 – † 2. september 1973) bol anglický spisovateľ, autor knihy The Hobbit (v slovenčine „Hobit“) a jej pokračovania The Lord of the Rings (v slovenčine „Pán prsteňov“), jeho najznámejšej knihy. Bol významným jazykovedcom, znalcom anglosaštiny (starej angličtiny) a starej nórčiny. Na Univerzite v Oxforde pôsobil v rokoch 1925–1945 ako profesor anglosaštiny, v rokoch 1945–1959 potom ako profesor anglického jazyka a literatúry. Spolu s najbližším priateľom C. S. Lewisom sa schádzal v literárnom diskusnom klube Inklings (doslova „Atramentovci“). Tolkienove dielo zahŕňa aj množstvo kníh z pozostalosti o histórii fiktívneho sveta Stredozeme, v ktorej sa Hobit a Pán prsteňov odohrávajú. Pre neutíchajúcu popularitu a vplyv jeho diel je Tolkien považovaný za otca modernej high fantasy. Ostatné Tolkienove publikované fantasy diela sú rozprávky a príbehy, ktoré pôvodne rozprával svojim deťom a netýkajú sa Stredozeme.

Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 21 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac
Kúpte spolu
Húrinove deti - J.R.R. Tolkien
Zlatokopka 3 - Lucia Sasková
20,40 €
Ušetríte 8,45 €