Knihy
E-knihy
40,63 €

Bežná cena Bežne 47,80 €

Ušetríte 15%

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kolekcia dvoch svetových bestsellerov od Kena Folletta:

Pád titanov: Dramatické udalosti Prvej svetovej vojny, Ruskej revolúcie a boja žien za volebné právo, ktoré otriasli celým svetom, spoja osudy piatich rodín z rozličných krajín a spoločenských vrstiev.

Zima sveta: Prvá svetová vojna skončila. Ale mier je len klamlivý. V Nemecku Führer predpovedá svojmu národu veľkú budúcnosť...
Čítaj viac
Kúpte spolu
Pád titanov + Zima sveta (kolekcia) - Ken Follett
Zima sveta - Ken Follett
62,66 €
Ušetríte 9,04 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
812+772
Hmotnosť
1920 g
Vydavateľstvo
Tatran
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
165079
Rozmer
148×233 mm
Rok vydania
2013

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Tubika
22.10.2014
Úžasné čítanie
Odporúčam! Neskutočne pútavo napísaný príbeh, dokonale zmapovaná história prelínajúca sa s osudom postáv. Takto dokáže písať len Follett, je to majstrovské dielo. Obe knihy sú pútavé od začiatku, až do konca!
Čítaj viac
Maruška
4.6.2014
Názor čitateľa
Po knihách Piliere zeme a Na veky vekov som bola veľmi zvedavá na tieto nové knihy, kde sa dej odohráva v 20.storočí a bála som sa, či to bude také dobré ako v prvých dvoch historických románoch. Ale Ken Follet má výborne premyslené všetky detaily zapracované aj v takých udalostiach ako boli 1. a 2. svetová vojna. Navyše sú tam opisované skutočné historické udalosti, takže čitateľ sa dozvie aj veľa historických faktov bez toho, aby musel študovať dejepis. Už sa neviem dočkať 3.časti trilógie Storočie.
Čítaj viac
AlaBar
28.3.2014
Názor čitateľa
Ako všetky Follettove diela, aj toto je veľmi dobré. Autor sa opiera o historické fakty, ktoré dávajú jeho dielu punc kvality. Čitateľ je tak vtiahnutý do deja a sám prežíva historické okamihy. Pomáha tomu samozrejme skvelý autorov štýl písania. Odporúčam aj náročnejším čitateľom.
Čítaj viac

Ken Follett mal dvadsaťsedem rokov, keď napísal román Oko ihly. Tento triler získal ocenenie a stal sa medzinárodným bestsellerom. Po niekoľkých úspešných trileroch prekvapil svojich priaznivcov románom Piliere zeme, v ktorom zachytáva stavbu stredovekej katedrály. Kniha upútala milióny čitateľov po celom svete. Jeho ďalší historický román Na veky vekov je voľným pokračovaním Pilierov a obsadil prvú priečku na zozname bestsellerov v Spojených štátoch amerických, Veľkej Británii, Nemecku, Taliansku, Španielsku a Francúzsku. Úspech, ktorý mu priniesli historické romány, ho podnietil k napísaniu trilógie Storočie, aby pripomenul najvýznamnejšie medzníky 20. Storočia, ktoré hnali ľudstvo do záhuby alebo k obrovským úspechom, ako bolo pristátie na Mesiaci. Žije v Anglicku so svojou manželkou Barbarou Follettovou. www.ken-follett.com

Čítaj viac

Vydavateľstvo TATRAN patrí dnes medzi menšie vydavateľstvá, nakoľko sa stalo rodinnou firmou. Svoju stratégiu zameriava na tie najzaujímavejšie tituly zo zahraničnej beletrie, ale aj na vyhľadávanie nových slovenských autorov. Nosným prvkom je beletria pre dospelých, ale v posledných rokoch sa orientuje aj na motivačné knihy a skutočné príbehy, ktoré si získavajú stále viac a viac čitateľov. Pre nás je dôležitá každá kniha nielen pred, ale aj po vydaní, keď si vyžaduje ďalšiu osobitú starostlivosť, aby ju ocenil čo najširší okruh čitateľov.Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

V septembri oslávi vydavateľstvo Tatran 70 rokov od svojho vzniku. Za ten čas prešlo rôznymi právnymi formami, ktoré kopírovali historické udalosti nášho národa. Menilo sa aj zloženie vydávaných titulov, každá doba si žiadala niečo iné. Čo sa však za celé desaťročia nezmenilo, sú obľúbené beletristické edície, do ktorých zaraďujeme tie najzaujímavejšie tituly, ako edícia bestsellerov LUK, Svetová tvorba a Slovenská tvorba.Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Každý titul starostlivo vyberáme so zreteľom na čitateľa, či už náročného, alebo takého, ktorý si chce pri čítaní oddýchnuť a uletieť do iného sveta. Okrem toho je pre nás veľmi dôležité myšlienkové posolstvo každej jednej knihy a z toho prameniaca inšpirácia. Pri spracovaní všetkých publikácií dbáme však na kvalitnú textovú úpravu a technické spracovanie knižky, aby kniha bola umeleckým artefaktom a spĺňala kritérium nášho hesla – knihy pre hodnotnejší život.Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vždy na tú poslednú vydanú! Pretože to je chvíľa, kedy žijeme konkrétny príbeh tej -ktorej knihy, až kým ju nenahradí nová. Ak by sme vyzdvihli jednu knihu, bolo by to nefér voči ostatným. Dokonca náš vkus vo vydavateľstve sa natoľko líši, že vyberáme len tie knihy, na ktorých sa spoločne zhodneme. Ak by kritériom úspechu bola predajnosť, tak jednoznačným šampiónom je Chatrč od W. P. Younga. Veľmi si však vážime knihy z edície Svetová tvorba a autorov ako Toni Morrisonová, Julian Barnes, Woody Allen, ktorí obohatia čitateľa nielen myšlienkovo, ale sú aj prekladateľským prínosom.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Pád titanov + Zima sveta (kolekcia) - Ken Follett
Zima sveta - Ken Follett
62,66 €
Ušetríte 9,04 €