Knihy
E-knihy

Cílená hrozba

BB/art, 2014
Vydavateľstvo
BB/art, 2014
Preklad

Lidé z Univerzity zlikvidovali v Istanbulu skupinu Libyjců, uprchlých bývalých agentů Muammara Kaddafího. Agenty Univerzity od samého začátku sleduje hacker, který se naboural do utajených počítačových sítí USA...

Čítaj viac

18,15 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Lidé z Univerzity zlikvidovali v Istanbulu skupinu Libyjců, uprchlých bývalých agentů Muammara Kaddafího. Agenty Univerzity od samého začátku sleduje hacker, který se naboural do utajených počítačových sítí USA. Následuje řada ničivých kybernetických útoků na americké bezpilotní letouny, počítačové sítě a jiné infrastruktury. Podezřelá je Čínská lidová republika, která si dělá nároky na ovládnutí rozsáhlé oblasti Jihočínského moře. Kniha líčí řadu napínavých scén při pátrání po hackeru Centerovi a odhalení jeho totožnosti, vzdušné souboje nad Tchajwanskou úžinou mezi piloty ČLR a piloty americké námořní pěchoty a úsilí prezidenta USA Ryana odvrátit válku s ČLR. Sídlo tajuplného hackera je nakonec zničeno rozhodným leteckým úderem a je odstraněn generál ČLR, prosazující válečné řešení konfliktu.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Threat Vector
Rozmer
169×236 mm
ISBN
9788074614637
Naše katalógové číslo
164711
Počet strán
504
Hmotnosť
900 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
český
Vydavateľstvo
BB/art

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,0 / 5

1 hodnotenie

0
0
1
0
0

Kenji
3.8.2014
Cílená hrozba a iné "v spolupráci s..."
Na úvod by sa patrilo napísať pár slov pre tých, čo Toma Clancyho poznajú len zbežne, vôbec, alebo len „jeho“ novšiu tvorbu. V prvom rade treba povedať, že nás Tom Clancy v roku 2013 opustil. Znie to pateticky, ale keď hovorím o autorovi, ktorý pre mňa predstavoval číslo jedna, tak to inak neviem.
Jeho ostatné knihy ( neoficiálne ) od Tygří zuby a ( oficiálne ) Živý nebo mrtvý nie sú jeho prácou. Koľko percent podielu má je otázne. Môžeme sa utešovať tým, že mohol dať námet. Poprípade osnovu, alebo sujet. Jedná sa o spoluprácu s niekým, ale v podstate ide o tom, že tomu dal podobu niekto iný, používa postavy vytvorené Clancym a jeho meno, ktoré predáva. Fanúšik, ktorý má jeho staré knihy načítané niekoľkokrát spozná rozdiel. Jedná sa o spôsob písania, vrstvenie deja a zapájania vedľajších postáv a motívov. Priepastný rozdiel je hlavne v akčných pasážach.
Takže pre všetkých, ktorí si myslia, že Clancy je super autor a čítali len knihy z posledných rokov, tak vám hovorím, bežte si kúpiť jeho staré kúsky ( Hlavne: Jasné nebezpečí, Bez výčitek, Duhová šestka, Z rozkazu prezidenta... )
Tí, čo si myslíte, že to nebolo bohviečo, urobte to isté.

Cílená hrozba je štvrtý titul zo série, kde hrá hlavnú rolu syn Jacka Ryana. Treba povedať, že po prvotnej ostýchavosti co-autora Marka Greaneyho využívať staré postavy Toma Clancyho sa to v štvrtom pokračovaní dostalo do tých správnych koľají. Máme tu Univerzitu, mizernú čínsku ekonomickú situáciu a riešenie v podobe útoku na Taiwan, pribudli hackari v službách ČĽR ( Ktorí sa aj keď v obmedzenej miere dostávali do deja už v predošlom Živý terč )
Jack Ryan sr. je stále prezidentom. Hlavná dejová línia o počítačových útokoch ma popravde až tak nebrala. ( To už sa mi zdala lepšia štandardná téma v Živý nebo mrtvý )
Tajomný Center využívajúci virtuálnu sieť a sieť svojich žoldnierov, aby pripravili podmienky pre víťazstvo Číny vo vojne.
ČĽR začne s blokádou Juhočínskeho mora a dôjde k niekoľkým bojovým stretom stíhačiek.
Kameň úrazu. Greaney nie je Clancy. Jeho znalosti, respektíve schopnosť rozohrať kompletnú hru na bojovej mape je slabá ( respektíve mizerná ) Kde sú staré časy keď sme sledovali napínavé naháňanie ponoriek kapitána Mancusa, tankové boje generála Diggsa, alebo nervydrásajúce scény v kanceláriách Bieleho domu?
Aby sme nekrivdili, niečo tam je. Postavy sa mihnú, niečo urobia, ale nedozvieme sa o nich prakticky nič nové. Greaney nemá ten cit, nevytvoril tie postavy, takže nedokáže hádzať do pľacu trefné poznámky, či informácie. Nevie zužitkovať vzťahy, ktoré boli vytvorené na tisíckach predošlých strán série.

Viem, v dnešnej dobe sa ľuďom nechce čítať hrubé knihy, nemajú radi dlhé úvody.
( Tým hrubá kniha myslím 600 až 1000 strán a dlhý úvod 200 strán predstavovania postáv v úvodných situáciách. )
Ale čo môže byť krajšie ako namiešať mix desiatok hlavných postáv a stovky vedľajších. Päť – šesť dejových línií, ktoré sa päťsto strán stretávajú a rozchádzajú, aby na seba narazili a explodovali v záverečnom finále? To je tá nádhera. To už dnes fakt nikoho nebaví?

Dostane sa aj na boje, aj na prestrelky. Ale stále sa nedokážem ubrániť pocitu, že ma nedokážu vtiahnuť „do“ ako to bolo u Clancyho.
Takže čo s tým?
Starí priaznivci Clancyho už len s nostalgiou spomínajú a viac-menej so zaťatými zubami kupujú knižky zo sveta Jacka Ryana. Patrím medzi nich.
Tí noví? Vždy sa budem čudovať, keď budú hlásať, že čítali nového Clancyho a že je to super kniha. Treba ich vyviesť z omylu. Nie je to Clancy a v porovnaní s originálnymi knihami to vôbec nie je super.

Hodnotenie dávam pre dve skupiny.
Noví čitatelia 8/10
Ortodoxní fanúšikovia skutočného Clancyho 5/10
Čítaj viac

„Iba dobrý autor vie, ako zle píše.“

Leonid Nikolajevič Andrejev