Knihy
E-knihy

Veľká kniha o behu a maratóne

Ako behať rýchlejšie a efektívnejšie

  • Kolektív autorov
Ikar, 2014
Vydavateľstvo
Ikar, 2014

Začnite behať – vyberte si niektorý z tréningových plánov určených začiatočníkom alebo skúseným atlétom, či už ide o váš prvý beh na 5 km, alebo maratón. Buďte rýchlejší – zoznámte sa s tým, ako funguje vaše telo...

Čítaj viac

13,87 €

Bežná cena Bežne 13,90 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Beh je pri správnom nasadení bezkonkurenčným športom zameraným na to, ako sa udržať v dobrej kondícii. Je vhodný pri zabezpečovaní celkového zdravia a pohody a s vhodným tréningovým plánom sa môžete už čoskoro vydať na prvé preteky, prípadne siahnuť aj na vyššie ciele. Táto kniha vám ukáže, prečo a ako správne behať.

Bez ohľadu na to, či s behom ešte len začínate, alebo ste už skúseným atlétom, táto kniha je pre vás mimoriadne užitočná. Pomocou stanovených štruktúrovaných a vzdelávacích programov vám pomôžeme zamerať sa na reálne ciele. Usmerní vás pri budovaní zdravého fitnes základu, ktorým sa zlepší vaša každodenná pohyblivosť.

Začnite behať – vyberte si niektorý z tréningových plánov určených začiatočníkom alebo skúseným atlétom, či už ide o váš prvý beh na 5 km, alebo maratón. Buďte rýchlejší – zoznámte sa s tým, ako funguje vaše telo. Zdokonaľte si bežeckú techniku vďaka informáciám o biomechanike. Znásobte svoju silu – osvojte si podrobné postupy na vybudovanie svalovej hmoty, zvýšenie rýchlosti a zníženie rizika vzniku poranení. Behajte s rozumom – pomôže vám pri tom množstvo cenných rád o bežeckej výbave, výžive, motivácii a pretekárskej taktike.

V tejto knihe nájdete skrátka všetko, čo by ste mali vedieť, keď sa rozhodnete venovať behu alebo posunúť svoj tréning na vyššiu úroveň.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Veľká kniha o behu a maratóne - Kolektív autorov
Do plaviek - Eva Borušovičová
24,88 €
Ušetríte 1,97 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Complete Running & Marathon Book
Rozmer
200×237 mm
ISBN
9788055138114
Naše katalógové číslo
164609
Počet strán
192
Hmotnosť
570 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar

Čo si myslíme my

Michal Benc
Michal Benc
zamestnanec
14. augusta 2014

Kníh o tom, ako behať je neskutočné množstvo. O to ťažšie je nájsť takú, ktorá Vás bude motivovať, bude zdrojom cenných informácií, ale hlavne, ktorá Vás neodradí skôr, ako vôbec začnete. Mnoho ľudí si myslí, že bežať vie každý. Veď je to asi najprirodzenejší druh pohybu, ktorý vykonávame. Pokiaľ sa bavíme o behu na autobus, tak majú pravdu. Ak sa však chceme baviť o niekoľko kilometrovom behu, či dokonca maratóne, je treba si uvedomiť, že bez systematickej, niekoľko mesačnej prípravy, to nebude možné. Táto kniha je cenným zdrojom informácií pre začínajúcich bežcov, ako aj profesionálov. Obsahuje podrobné tréningové plány pre bežcov, podľa zamerania na jednotlivé typy behov. Kniha tiež informuje o význame pitného režimu a vhodnej stravy, cvikoch vhodných pre zlepšenie sily, či motoriky, najčastejších zdravotných komplikáciách, ale najmä ako im predchádzať. Zaoberá sa tiež výberom vhodnej obuvi, oblečenia a pomôcok pre beh. Pre mňa osobne je táto kniha veľmi dobrou pomôckou a bezodnou studňou informácií.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

8 hodnotení

6
1
0
1
0

JANA
18.1.2016
Názor čitateľa
Kniha je písaná pre začínajúcich bežcov, ale nájdu si v nej veľa múdrosti aj tí pokročilí a to sa mi na nej veľmi páči. Pekne ilustrovaná, so širokým záberom problematiky... Jedna z dobrých kníh, v ktorej si každý bežec nájde niečo pre seba.
Čítaj viac
Katarina
23.7.2014
Vyborna!
Vyborna kniha, v ktorej je vsetko rozpisane od fungovania svalov celeho tela, spravnej techniky behania , roznych druhov behu az po plan treningov podla toho, co chcete dosiahnut...urcite odporucam!
Čítaj viac
Noelia
30.4.2014
Spokojnosť a pestrosť
Kúpila som si túto knihu asi pred mesiacom, po tom, čo som obzerala a prečítala asi 4-5 kníh o behaní ako takom, rozhodla som sa pre túto. Táto mi prišla najpestrejšia, nielen vzhľadom na obrázky a vyobrazenie jednak anatómie tela, a jednotlivých cvikov v ich fázach, ale aj na kompletnosť informácií, ktoré sa hodia nielen bežcovi. Odhliadnuc od nosnej témy - beh - konštatujem, že celá kniha je vlastne o športovaní ako takom. Predstavuje výborné vodítko pre tých, ktorí sa chcú o svojom tele niečo naučiť a pocítiť, aké svaly vlastne majú a ktoré ich nosia :) Plusom mi príde viacero tréningových plánov, ktorých dodržiavanie je však na vás. ;) Myslím si, že svoje si tam nájdu aj bežci rekreační či aj profesionálnejší. Behávam 3 roky a kniha je skvelá, keď sa vám stane to, čo mne - stagnácia a chcete zlepšiť
svoje výkony či spestriť svoje tréningy.

Jediná záležitosť, ktorá mi prekáža, nie je vec autora, ale prekladateľov. Síce, že už vzhľadom na slovenskú metrickú sústavu - používame kilometre, nie míle, si mohli dať aspoň tú námahu zaokrúhliť odporúčané bežecké vzdialenosti na celé kilometre a neponechať ich v priamom vzťahu k míľam. Viditeľne beh 3.2 km sú 2 míle, či 4,8km sú 3 míle. Pre Slováka mohli zaokrúhliť buď na 3.5 km alebo ponechať 3 km, či 5km. Nie je to však niečo, čo by prekážalo až tak.

Knihu môžem odporučiť. :)
Čítaj viac
Peter Šimurka
Peter Šimurka
24.4.2014
Veľmi dobré
Behanie sa stáva módnou záležitosťou a primerane k tomu vychádzajú knihy. Tu je ďalšia kniha ktorá podáva komplexný obraz o behu a všetkom čo s ním súvisí. V tomto prípade je potrebné vypichnúť výborne zobrazenie tela (zrejme prevzaté s učebnice medicíny). Opäť som sa dozvedel niektoré nové veci a túto knihu budem otvárať pravidelne. Nakoniec však musím dodať, že najskôr som si ju nechcel kúpiť keďže nedávnom som si kúpil Rozbehni sa! kde je podľa mňa všetko krásne po kope. Presvedčila ma však krátka recenzia Miloša Škorpila ktorý napísal, že sa jedná o vynikajúcu knihu kde je aj pre neho mnoho nového. Takže keď niečo takéto napíše ultra bežec, autor kníh o behaní a tréner tak ja potom nemám nad čím premýšľať.
Čítaj viac
Janka M.
Janka M.
21.4.2014
výborná kniha
kniha je výborne zostavená a napísaná pre každého, kto chce behať len tak pre radosť, pre zdravie alebo tréningovo, vrelo odporúčame aj s manželom :) :)
Čítaj viac

V roku 1990 si desať knižných nadšencov povedalo, že nastal čas rozšíriť ponuku vydavateľstiev na Slovensku. Čoskoro založili vydavateľský dom IKAR, ktorý dnes čitatelia poznajú ako najväčšie slovenské vydavateľstvo. Za svoju existenciu vydal IKAR tisíce titulov a stovky bestsellerov rôznych žánrov, z ktorých sa dovedna predalo takmer 28 miliónov výtlačkov. Vydavateľský dom IKAR vo svojom portfóliu zastrešuje značky IKAR, Príroda, Odeon, Stonožka, YOLi a Ajna.

Vlajková značka IKAR predstavuje najširšie spektrum knižných titulov. Pod touto značkou nájde každý čitateľ našich najpredávanejších autorov, mnohými rokmi overené mená, úspešných slovenských autorov aj mladých knižných debutantov. Pod značkou IKAR vydávame napríklad knihy od J.K. Rowlingovej, Dana Browna, Jo Nesbøa, Davida Lagercrantza, ale, samozrejme, aj od slávnych slovenských spisovateľov, medzi ktorých patria Táňa Keleová-Vasilková, Jozef Karika, Jozef Banáš, Veronika Homolová-Tóthová a mnohí iní.

Silnou stránkou značky Príroda je široké spektrum non-fiction literatúry pre celú rodinu: populárno-náučné knihy, encyklopédie, obrazové publikácie, ale i odborné tituly a učebnice pre základné a stredné školy. Top zastúpenie majú populárne žánre, ako je zdravie a životný štýl, kulinárstvo, príroda, vzdelanie a hobby literatúra.

Crème de la crème súčasnej i klasickej svetovej prózy. Značka ODEON predstavuje špičkovú tvorbu od súčasných a klasických velikánov svetovej literatúry. V edícii ODEON Svetová klasika vychádzajú diela od F. M. Dostojevského, Ernesta Hemingwaya, L. N. Tolstého či Williama Shakespeara. Edícia ODEON Súčasná svetová literatúra na Slovensko prináša aktuálne diela svetových talentov ako napríklad Harper Leeová, držiteľ Nobelovej ceny za literatúru Kazuo Ishiguro, držiteľ Man Bookerovej ceny Paul Beatty, Celeste Ng, Eka Kurniawan a ďalší.

Stonožka je knižná kamarátka detí od 0 do 12 rokov. Symbol stonohého zvieratka vyjadruje tematickú a žánrovú pestrosť literatúry pre deti. Detským čitateľom ponúka beletriu, poéziu aj populárno-náučnú literatúru našich aj zahraničných autorov. Dobre naladená a vytrvalá Stonožka zavedie deti krok za krokom, rok za rokom, z krajiny Písmenkovo do knižného sveta plného fantázie, poznania a storakých zážitkov, ktoré si uchovajú po celý život. Stonožka sníva o tom, že každé dieťa prečíta aspoň 100 kníh!

YOLi sa zameriava na literatúru v žánroch young adult a new adult, teda prevažne pre „mladých dospelých“ vo veku približne 13 - 21 rokov. Ponúka široké spektrum prekladov súčasnej tvorby, od dystopie či fantasy až po romance. Priestor tu dostáva veľa svetoznámych autorov a autoriek, medzi inými aj John Green, Jamie McGuirová, Lauren Kateová, Erica Johansenová či Rainbow Rowellová.

Najnovším prírastkom do portfólia vydavateľského domu IKAR je značka Ajna. Prináša knihy o self-help a ezoterike. Potešia najmä čitateľov, ktorí túžia po šťastí a neustálom sebazdokonaľovaní a ktorých fascinujú záhady a tajomstvá medzi nebom a zemou. Ajna prináša svetoznáme autorky a autorov, ako je Lorna Byrneová, Rhonda Byrneová alebo Neale Donald Walsh.

Za svoju 27-ročnú existenciu IKAR získal množstvo odborných aj čitateľských ocenení, ako napríklad Vydavateľ roka, Najkrajšia kniha roka, Najkrajšia kniha Slovenska či ocenenia za umelecké preklady.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Veľká kniha o behu a maratóne - Kolektív autorov
Do plaviek - Eva Borušovičová
24,88 €
Ušetríte 1,97 €

„Knižnica je nemocnicou pre dušu.“

Anonym