Knihy
E-knihy

Veľká kniha o behu a maratóne

Ako behať rýchlejšie a efektívnejšie

  • Kolektív autorov
Vydavateľstvo
Ikar, 2014

Začnite behať – vyberte si niektorý z tréningových plánov určených začiatočníkom alebo skúseným atlétom, či už ide o váš prvý beh na 5 km, alebo maratón. Buďte rýchlejší – zoznámte sa s tým, ako funguje vaše telo...

Čítaj viac

13,87 €

Bežná cena Bežne 13,90 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Beh je pri správnom nasadení bezkonkurenčným športom zameraným na to, ako sa udržať v dobrej kondícii. Je vhodný pri zabezpečovaní celkového zdravia a pohody a s vhodným tréningovým plánom sa môžete už čoskoro vydať na prvé preteky, prípadne siahnuť aj na vyššie ciele. Táto kniha vám ukáže, prečo a ako správne behať.

Bez ohľadu na to, či s behom ešte len začínate, alebo ste už skúseným atlétom, táto kniha je pre vás mimoriadne užitočná. Pomocou stanovených štruktúrovaných a vzdelávacích programov vám pomôžeme zamerať sa na reálne ciele. Usmerní vás pri budovaní zdravého fitnes základu, ktorým sa zlepší vaša každodenná pohyblivosť.

Začnite behať – vyberte si niektorý z tréningových plánov určených začiatočníkom alebo skúseným atlétom, či už ide o váš prvý beh na 5 km, alebo maratón. Buďte rýchlejší – zoznámte sa s tým, ako funguje vaše telo. Zdokonaľte si bežeckú techniku vďaka informáciám o biomechanike. Znásobte svoju silu – osvojte si podrobné postupy na vybudovanie svalovej hmoty, zvýšenie rýchlosti a zníženie rizika vzniku poranení. Behajte s rozumom – pomôže vám pri tom množstvo cenných rád o bežeckej výbave, výžive, motivácii a pretekárskej taktike.

V tejto knihe nájdete skrátka všetko, čo by ste mali vedieť, keď sa rozhodnete venovať behu alebo posunúť svoj tréning na vyššiu úroveň.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Veľká kniha o behu a maratóne - Kolektív autorov
Pôvod - Dan Brown
28,19 €
Ušetríte 3,61 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Complete Running & Marathon Book
Rozmer
200×237 mm
ISBN
9788055138114
Naše katalógové číslo
164609
Počet strán
192
Hmotnosť
570 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar

Čo si myslíme my

Michal Benc
Michal Benc
zamestnanec
14. augusta 2014

Kníh o tom, ako behať je neskutočné množstvo. O to ťažšie je nájsť takú, ktorá Vás bude motivovať, bude zdrojom cenných informácií, ale hlavne, ktorá Vás neodradí skôr, ako vôbec začnete. Mnoho ľudí si myslí, že bežať vie každý. Veď je to asi najprirodzenejší druh pohybu, ktorý vykonávame. Pokiaľ sa bavíme o behu na autobus, tak majú pravdu. Ak sa však chceme baviť o niekoľko kilometrovom behu, či dokonca maratóne, je treba si uvedomiť, že bez systematickej, niekoľko mesačnej prípravy, to nebude možné. Táto kniha je cenným zdrojom informácií pre začínajúcich bežcov, ako aj profesionálov. Obsahuje podrobné tréningové plány pre bežcov, podľa zamerania na jednotlivé typy behov. Kniha tiež informuje o význame pitného režimu a vhodnej stravy, cvikoch vhodných pre zlepšenie sily, či motoriky, najčastejších zdravotných komplikáciách, ale najmä ako im predchádzať. Zaoberá sa tiež výberom vhodnej obuvi, oblečenia a pomôcok pre beh. Pre mňa osobne je táto kniha veľmi dobrou pomôckou a bezodnou studňou informácií.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

8 hodnotení

6
1
0
1
0

JANA
18.1.2016
Názor čitateľa
Kniha je písaná pre začínajúcich bežcov, ale nájdu si v nej veľa múdrosti aj tí pokročilí a to sa mi na nej veľmi páči. Pekne ilustrovaná, so širokým záberom problematiky... Jedna z dobrých kníh, v ktorej si každý bežec nájde niečo pre seba.
Čítaj viac
Katarina
23.7.2014
Vyborna!
Vyborna kniha, v ktorej je vsetko rozpisane od fungovania svalov celeho tela, spravnej techniky behania , roznych druhov behu az po plan treningov podla toho, co chcete dosiahnut...urcite odporucam!
Čítaj viac
Noelia
30.4.2014
Spokojnosť a pestrosť
Kúpila som si túto knihu asi pred mesiacom, po tom, čo som obzerala a prečítala asi 4-5 kníh o behaní ako takom, rozhodla som sa pre túto. Táto mi prišla najpestrejšia, nielen vzhľadom na obrázky a vyobrazenie jednak anatómie tela, a jednotlivých cvikov v ich fázach, ale aj na kompletnosť informácií, ktoré sa hodia nielen bežcovi. Odhliadnuc od nosnej témy - beh - konštatujem, že celá kniha je vlastne o športovaní ako takom. Predstavuje výborné vodítko pre tých, ktorí sa chcú o svojom tele niečo naučiť a pocítiť, aké svaly vlastne majú a ktoré ich nosia :) Plusom mi príde viacero tréningových plánov, ktorých dodržiavanie je však na vás. ;) Myslím si, že svoje si tam nájdu aj bežci rekreační či aj profesionálnejší. Behávam 3 roky a kniha je skvelá, keď sa vám stane to, čo mne - stagnácia a chcete zlepšiť
svoje výkony či spestriť svoje tréningy.

Jediná záležitosť, ktorá mi prekáža, nie je vec autora, ale prekladateľov. Síce, že už vzhľadom na slovenskú metrickú sústavu - používame kilometre, nie míle, si mohli dať aspoň tú námahu zaokrúhliť odporúčané bežecké vzdialenosti na celé kilometre a neponechať ich v priamom vzťahu k míľam. Viditeľne beh 3.2 km sú 2 míle, či 4,8km sú 3 míle. Pre Slováka mohli zaokrúhliť buď na 3.5 km alebo ponechať 3 km, či 5km. Nie je to však niečo, čo by prekážalo až tak.

Knihu môžem odporučiť. :)
Čítaj viac
Peter Šimurka
Peter Šimurka
24.4.2014
Veľmi dobré
Behanie sa stáva módnou záležitosťou a primerane k tomu vychádzajú knihy. Tu je ďalšia kniha ktorá podáva komplexný obraz o behu a všetkom čo s ním súvisí. V tomto prípade je potrebné vypichnúť výborne zobrazenie tela (zrejme prevzaté s učebnice medicíny). Opäť som sa dozvedel niektoré nové veci a túto knihu budem otvárať pravidelne. Nakoniec však musím dodať, že najskôr som si ju nechcel kúpiť keďže nedávnom som si kúpil Rozbehni sa! kde je podľa mňa všetko krásne po kope. Presvedčila ma však krátka recenzia Miloša Škorpila ktorý napísal, že sa jedná o vynikajúcu knihu kde je aj pre neho mnoho nového. Takže keď niečo takéto napíše ultra bežec, autor kníh o behaní a tréner tak ja potom nemám nad čím premýšľať.
Čítaj viac
Janka M.
Janka M.
21.4.2014
výborná kniha
kniha je výborne zostavená a napísaná pre každého, kto chce behať len tak pre radosť, pre zdravie alebo tréningovo, vrelo odporúčame aj s manželom :) :)
Čítaj viac

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Veľká kniha o behu a maratóne - Kolektív autorov
Pôvod - Dan Brown
28,19 €
Ušetríte 3,61 €