Knihy
E-knihy

Samoliečebný pud

Samoliečba zápalových ochorení /dýchacích, interných, pohybových, alergických/

Vydavateľstvo
Štefan Zakuťanský

Štefan Zakuťanský (1958) objaviteľ samoliečebného pudu, autor samoliečebnej metódy, objaviteľ zabudnutej slovenskej tradičnej medicíny, objaviteľ zápalových ložísk, objaviteľ prírodnej zákonitosti hojenia zápalu, držiteľ patentu na masážnu pomôcku pre..

Čítaj viac

22,00 €

Vypredané, je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Štefan Zakuťanský (1958) objaviteľ samoliečebného pudu, autor samoliečebnej metódy, objaviteľ zabudnutej slovenskej tradičnej medicíny, objaviteľ zápalových ložísk, objaviteľ prírodnej zákonitosti hojenia zápalu, držiteľ patentu na masážnu pomôcku pre hĺbkovú masáž, lektor, liečiteľ.
Pochádza z obci Cigeľka okres Bardejov, odkiaľ je známa liečivá cigeľská voda. Bol nevyliečiteľný prípad. Mal chronické bolesti. Hľadal cestu ako sa vyliečiť. Študoval medicínu ako samouk. Skúmal a vylepšoval doterajšie medicínske a alternatívne spôsoby liečby, aby sa mohol vyliečiť. Vedomosti, prax v tejto oblasti a kroky, aké v živote volil, ho doviedli k správnym dverám, za ktorými bol pre svet neznámy pud.

Od malička ho viedla zvedavosť, kreativita, talent a v neposlednom rade dlhoročná liečebná prax s tisíckami pacientov, od ktorých mál spätnú väzbu. Prednáškovým turné prešiel celé Slovensko (mestá a dediny), od východu po západ. Samoliečebnú metódu prezentoval aj v Austrálii, Amerike a po západnej Európe. Za tie roky mu prešlo rukami tisíce pacientov, ktorým pomáhal riešiť ich choroby a neduhy. Pán Zakuťanský ako vedúca osobnosť samoliečebnej metódy, už vyše 20 rokov propaguje a učí slovenskú tradičnú metódu v celej jej šírke - dáva ju opäť do povedomia ľudí. Výsledkom jeho vloženej energie do učenia ľudí, sú tisíce vyliečených prípadov, ktorí sa potom liečili podľa jeho knihy sami.

Autor publikácií: „Ako si vyliečiť choroby dýchacieho ústrojenstva“ (1992), „Jak si vyléčit nemoce dýchacího ústroji“ (1992), „Samovyšetrenie, samoliečba zápalových ochorení“ (1993), rozšírené vydania „Samoliečba zápalových ochorení“ (1995, 2000, 2011), „Samoliečebný pud – samoliečba zápalových ochorení“ (2014).Viac informácií o autorovi a jeho knihe (fotografie, rozhovory, princípy liečby, Vaše listy) nájdete na autorovej webstránke.
Tradičná slovenská samoliečebná metóda

V tejto zaujímavej knihe je spracovaná Zakuťanského samoliečebná metóda, ktorá je určená na liečenie zápalov v ľudskom tele a chorôb, ktoré majú v týchto zápaloch pôvod. Zápaly sa podieľajú na 80%-nej chorobnosti obyvateľstva, čo je skutočne veľmi vysoké číslo. Princíp liečby spočíva v hĺbkovej masáži zápalových ložísk. Autor metódy Štefan Zakuťanský (1958),objavil túto liečebnú metódu počas liečby svojich ťažkých a neliečiteľných zdravotných problémov. Vychádzal z doterajších medicínskych aj alternatívnych spôsobov liečby, ktoré začal skúmať a vylepšovať ich, čo ho neskôr doviedlo k objaveniu jednoduchej a originálnej metódy. Prvýkrát ju publikoval už v roku 1992.

Pán Zakuťanský objavil, zmapoval a opísal zápalové ložiská v ľudskom tele, o ktorých sa dosiaľ nedalo nikde dočítať a neexistovali ani ich nákresy. V súčastnosti používané diagnostické prístroje (RTG, CT, Magnetická rezonancia, ultrazvuk, …) ich nevedia lokalizovať, hoci sú pri zápalových chorobách fyzický prítomné.

Autor znovuobjavil fungujúci prírodný zákon: „zápal sa vďaka cielenej masáži hojí, bez ohľadu na to či je to obyčajný alebo chronický zápal“. Zistil, že samoliečebná metóda je zakódovaná v živočíchoch vo forme pudu, podobne ako je vrodený napr. sací pud. Tým je táto samoliečebná metóda každému vlastná aj najbližšia. Samoliečba automasážou sa dá odpozorovať aj u zvierat, môžme ich vidieť ako si nohou kopú bradu, do krku, ucha, dýchacej trubice, medzi lopatky, do brušnej dutiny, masírujú sa o výstupky na predmetoch…… Taktiež malé deti, batoľatá, ak majú problémy s hrdielkom alebo uškom, si tam rúčkou (hoci nemotorne)masírujú. Vidíme, že príroda poznala túto prvú liečebnú metódu dávno predtým ako vzniklo oficiálne zdravotníctvo. Aj naši predkovia po celé generácie využívali túto jednoduchú metódu v každej domácnosti ako prvú pomoc, prvotné ošetrenie, ale akosi sa metóda vytratila zo života ľudí a až doteraz nebola dôkladne písomne spracovaná. Prenášala sa iba ústnym podaním z pokolenia na pokolenie. Z tejto metódy sa ešte dochovalo masírovanie bruška dieťaťu, masírovanie hrude, krku, mandlí -„podvihovanie mandlí“.

Pán Zakuťanský ako vedúca osobnosť samoliečebnej metódy, už vyše 20 rokov propaguje slovenskú tradičnú liečebnú metódu v celej jej šírke – dáva ju opäť do povedomia ľudí. Výsledkom čoho je množstvo vyliečených prípadov, ktorý sa liečili sami, podľa jeho knihy. V knihe sú uvedené nové vyšetrovacie úkony, pomocou ktorých sa dá zistiť každý zápal v ľudskom tele, návody masírovania, nové rehabilitačné cviky na chrbticu, návody naprávania chrbtice, obrázky s nákresmi zápalových ložísk a fotografie názorných ukážok. Kniha je písaná ľudovým spôsobom pre laickú verejnosť. Neprináša len zaujímavé čítanie, ale je aj užitočným radcom nielen v chorobe, ale aj v rámci prevencie. To je vlastne jej poslaním. Chorobám je potrebné predovšetkým predchádzať – jeden gram prevencie je určite viac ako kilogram liekov. Masáž je v tomto prípade prvým liekom, ktorý si každý môže užiť sám. Aj najobyčajnejšia masáž vie poskytnúť efektívnu pomoc pri rôznych ochoreniach, neduhoch a ťažkostiach, ktoré sa podieľajú na 80%-nej chorobnosti. Želám vám veľa užitočne strávených chvíľ pri čítaní tejto knihy. Nech je pre vás prínosom a pomôckou pri prekonávaní vašich zdravotných ťažkostí.


Samoliečebná metóda


Vrcholom 30 ročnej liečiteľskej a bádateľskej činnosti Štefana Zakuťanského je objavenie existencie samoliečebného pudu, ktorý je zakódovaný v génoch každého živočícha.

Objavil samoliečebný pud – nový objav, ktorým sme ku prírode bližšie.
Samoliečebný pud zohráva v živote živočíchov svoje nezastupiteľné miesto tak, ako majú svoje nezastupiteľné miesto ostatné existujúce pudy (rozmnožovací pud, materinský pud, sací pud, pud sebazáchovy). Rozmnožovací pud sa prevádza sexuálnym stykom, materinský pud sa prevádza vyživovaním a ochranou mláďaťa, sací pud sa prevádza satím prsníka a samoliečebný pud sa prevádza masírovaním zárodkov choroby. O existencii samoliečebného pudu sa doteraz nevedelo, lebo v doterajšej histórii ľudstva nebol objavený a vyhlásený. Na základe existujúceho a vrodeného samoliečebného pudu, existuje samoliečba zápalových chorôb a tradičná slovenská medicína.

Čo je to tradícia? Tradícia je to, čo niekedy naši predkovia robili v našom regióne. V slovenskej kultúre okrem tradičných remesiel, jedál, krojov, pesničiek, tancov bolo aj tradičné slovenské liečiteľstvo, ktoré sa využívalo po celé generácie. V každej domácnosti boli nasušené byliny a pripravené mastičky. Nezastupiteľné miesto mali aj masáže a používali ich ako prvú pomoc, prvotné ošetrenie. Podľa potreby sa masírovalo bruško dieťaťu, hruď, krk, mandle – ešte dodnes sa tomu hovorí „podvihovanie mandlí“. Podľa potreby sa masírovali chrbtice, končatiny, naprávalo sa chrbticu pošliapaním, alebo kolienkovaním. Takže aj náš slovenský národ vlastnil liečebné tradície. Toto tradičné domáce liečenie sa prenášalo z generácie na generáciu iba ústnym podaním a doteraz nebolo písomne spracované. V dnešnej civilizovanej dobe sa tento domáci spôsob liečby skoro úplne vytratil zo života ľudí, čo je na škodu veci. Pán Zakuťanský prišiel na túto zabudnutú metódu počas liečby jeho ťažkých a neliečiteľných zdravotných problémov. Prišiel na to, keď skúmal a vylepšoval doterajšie medicínske a alternatívne spôsoby liečby, aby sa mohol vyliečiť. Neskôr ho doviedlo k objaveniu tejto jednoduchej a originálnej metódy. Prvýkrát ju publikoval už v roku 1992.

V čom spočíva princíp liečby? Princíp liečby spočíva v hĺbkovej masáži zápalových ložísk.

Na čo môžeme využiť túto metódu? Táto samoliečebná metóda sa dá využiť na diagnostiku a liečenie zápalov v ľudskom tele. Zápaly nám spôsobujú množstvo dýchacích, interných, pohybových a alergických chorôb, čiže zápaly nám páchajú až 80% zdravotných problémov, čo je veľmi vysoké číslo. Približne 20%-nú chorobnosť naplňujú duševné choroby, čo sú na psychickej báze, ďalej infekčné choroby ako: žltačka, tubera, AIDS, malária... kožné aj nádorové choroby. Do 20%-nej chorobnosti zaraďujem aj úrazy.

Toto je základné predstavenie metódy a teraz by sme mohli povedať o nej niečo podrobnejšie.

Je masáž liek na zápaly? Je, ale ľudia o tom doteraz nevedeli. Sú týmto liekom od narodenia vybavený. Vlastnia tento liek po celý život v hotovej forme, stále ho so sebou majú, ale o tom nevedia. Každý človek vie, že masáž spôsobuje lepšie prekrvenie a že má blahodarné účinky. Mne sa podarilo objaviť, že na hojenie zápalu sú účinky masáže prinajmenšom také, ako od chemických liekov. Ďalej sa mi podarilo objaviť dokonca aj to, že účinky masáže predbehujú lieky v tom, že dokážu vyliečiť aj doteraz neliečiteľné chronické zápaly a to do 0 – dočista, bez nákladov a vedľajších účinkov.

Z čoho sa masáž skladá? To je tiež jedna z ošemetných otázok, na ktorú ľudia nevedia odpovedať. Masáž sa neskladá z chemických látok ako lieky, ale skladá sa z pohybu pod tlakom.

Dokáže urobiť každý živočích pohyb pod tlakom? Samozrejme že áno, na to nie sú potrebné mať nejaké nadprirodzené schopnosti alebo mať zdravotné vzdelanie.

Odkiaľ táto metóda pochádza? No keď každý živočích, ktorý sa narodí, je vybavený týmto samoliečebným pudom, to znamená, že táto samoliečebná metóda pochádza priamo od prírody, ktorá to zakódovala do génov každého jedinca. Podobne je takto vrodený rozmnožovací, materinský, sací, a pud sebazáchovy. Vykonávanie samoliečby automasážou sa dá pozorovať aj u zvierat, ako si nohou kopú pod bradu, do krku, ucha, dýchacej trubice, medzi lopatky, do brušnej dutiny, masírujú sa o výstupky na predmetoch, robia si autonaprávanie… Taktiež malé deti - batoľatá, ak majú problémy s hrdielkom alebo uškom, si tam rúčkou, hoci nemotorne masírujú. Vidíme, že príroda poznala túto prvú liečebnú metódu dávno predtým ako vznikla východná alebo západná medicína. Je to prvá a najstaršia medicína sveta.

Odkiaľ mali naši predkovia túto samoliečebnú metódu? Mali ju od Číňanov? Naši predkovia ju mali takisto vrodenú ako samoliečebný pud od prírody, plus metóda sa prenášala ústnym podaním z generácie na generáciu tak, že rodičia učili svoje deti ju prevádzať.

Prečo je to samoliečba? Lebo niektoré vyšetrovacie a liečebné úkony sa nedá zastúpiť nijak ináč - ani prístrojmi, ani lekármi, ani liečiteľmi. Niektoré vyšetrovacie a liečebné úkony sú tak nezastupiteľné, že ich musí robiť iba pacient sám „ako majiteľ tela“. Pri vyšetrení hmatom iný človek necíti vaše boľavé miesta a naopak vy necítite na inom tele jeho boľavé miesta. Naše telo je určitý „biologický prístroj“, ktoré pomocou hmatu reaguje na prítomnosť zápalového ložiska. Ak telo zareaguje na hmat, to znamená, že je tam fyzický prítomný zápal.

Prečo v dnešnej modernej dobe neexistuje prístroj na odhalenie zápalových ložísk? Ja to tiež nechápem, prečo ešte neexistuje. Ale povedzme si, načo ho vymýšľať, zostrojovať taký prístroj, keď my sme tým „biologickým prístrojom“. Čo sa týka cielenia masáže do vyšetrených chorobných nálezov to dokáže najpresnejšie cieliť iba sám pacient. Môže niekto iný presne cieliť masáž do chorobných nálezov vo vašom tele, keď ich necíti? Po ďalšie, pravidelne a podľa potreby masírovať svoje zápalové ložiska, sa technický a časové lepšie zabezpečiť nedá, lebo pacient má ku svojim zápalom najbližšie.

Prečo prírodovedci doteraz neprišli na to, že existuje vrodený samoliečebný pud? Neprišlo sa na to asi preto, lebo nikto sa nezačal zaoberať touto problematikou. Moja tridsať ročná prax v tejto oblasti ma doviedla až k objaveniu najvyššieho princípu samoliečby – objaveniu samoliečebného pudu. P.I. Pavlov pracoval na reflexoch živočíchov a tak objavil Pavlov reflex, ja som pracoval na samoliečbe a to ma doviedlo ku tomuto objavu. Vďaka znovuobjaveniu pudu samoliečby je človek kompletnejší a dokonalejší.

Aby človek bol pri automasáži sebestačný, aj na miesta kde nedočiahne, som zostrojil nový prototyp masážnej pomôcky, podobný aký využívajú zvieratá a aký využívali aj naši predkovia. V roku 1996 štátnym ústavom pre kontrolu liečiv bolo vykonané klinické preverenie tejto masážnej pomôcky. Z polročného preverenia na pacientoch bol urobený expertný klinický posudok s následným záverom: „Výsledky takého preskúšania boli dobré, u všetkých pacientov dochádzalo k ústupu bolesti, k zmenšeniu až ústupu svalových spazmov a k zlepšeniu hybnosti. Vedľajšie či nežiadúce účinky sa nevyskytli“. Klinické preverenie bolo prevádzané podľa návodov z mojej knihy, čím bola nepriamo preverená aj funkčnosť tejto metódy.

Má táto metóda veľkú históriu? Má táto metóda veľkú budúcnosť? Je potrebná samoliečba? Je samoliečba súčasťou života? Ak táto metóda riešila celú históriu 80%-nú chorobnosť živočíšnej ríše vrátane našich predkov, tak asi má veľkú históriu a určite bude mať aj takú veľkú budúcnosť, lebo zdravia nikdy nie je nazvyš. Samoliečba je neoddeliteľnou súčasťou života.

Otázka na záver: Kde pôsobíte? Pôsobím doma v Bardejove ale aj všade tam kde ma potrebujú. Prednáškovým turné som prešiel celé Slovensko od východu po západ. Túto metódu som prezentoval aj v Austrálii, Amerike a po západnej Európe. Za tie roky mi prešlo cez ruky tisíce pacientov, ktorým som pomáhal riešiť ich choroby a neduhy. Výsledkom mojej vloženej energie do učenia ľudí sú tisíce vyliečených prípadov, ktorý sa liečili doma sami. Množstvo rodín mi stále hlási, že vďaka samoliečbe sa zbavili starých zápalov a chorôb z nich, stále zastavia začiatok prvej choroby a odvtedy neochoreli. Ja musím byť vzorom fungovania tejto metódy a tak je to aj v mojej rodine. Takto to môže byť aj v ostatných rodinách. Preto ak na začiatku choroby sa budete patrične starať o svoje zápaly, patrične ich budete ošetrovať tak, ako Vás príroda vybavila, nebudú zbytočne ďalšie choroby a budete zdraví.


Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
164
Hmotnosť
210 g
Vydavateľstvo
Štefan Zakuťanský
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
164606
Rozmer
145×205 mm
ISBN
9788097153366

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,8 / 5

23 hodnotení

11
5
3
0
4

jozef
1.11.2018
Podvod
Takéto knihy by mal kontrolovať "Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou".
Knihu našťastie nevydalo žiadne nakladateľstvo ale iba autor vo vlastnom náklade t.z. čistý biznis model.
Kniha je neodborná, amatérska, autor neznalý základov anatómie a čo je najhoršie "ohlupuje" dôverčivých ľudí a poškodzuje ich zdravie. Následne sa to musí riešiť z prostriedkov verejného zdravotníctva, na čo doplácame všetci.
Poznámka: Autor pravdepodobne sám zaplnil recenzie svojimi pozitívnymi hodnoteniami a nezabudol ani reagovať na všetky negatívne hodnotenia.
Čítaj viac
Ruženka Sáreníková
Ruženka Sáreníková
23.5.2015
Mojimi slovami
Takže práve takéto knihy patria k mojim obľúbeným.
Sú určité veci medzi nebom a zemou, ktoré sa nedajú celkom rukolapne, alebo polopatisticky vysvetliť.
Telo človeka má akýsi samoliečebný mechanizmus, ktorému keď sami napomôžeme, trebars ako sa opisuje v tejto knihe samo masážou, teda mechanickým pôsobením na určité body tela, začnú sa diať divy (bolesť a choroba začnú ustupovať).
No a o týchto procesoch pojednáva kniha, ktorú som vybral.
Čítaj viac
Mária Slobodová
Mária Slobodová
18.5.2015
samoliečebný pud
kniha je zaujímavá, poučná a možno sa niekomu bude zdať zváštna ,treba ju pozorne a pomaly čítať a jednotlivé časti, poučenia , návody pomaly a opatrne skúšať,je v nej veľa rád a ponaučení,,,mne sa páči,,,
Čítaj viac
LP
15.3.2015
Názor čitateľa
Dost zla knizka. skoda penazi vyhodenych za nu. Som pohorsena z rad ktore dava, niektore jeho odporucania su absurdne a niektore povrchne.Som za samoliecbu aj alternativnu medicinu vsetkymi desiatimi avsak to to je amater, ktory o rehabilitacnych a samoliecebnych metodach moze len snivat. Nechapem ako mozu byt niektori ludia naivny a verit tomu co tam pise! Najviac ma vytocila cast o samonapravani chrbtice-to snad nemysli vazne?! To je na slucku ak chce takto hazardovat so zdravim ludi. Ruky prec!!
Čítaj viac
Karol Šoltés
Karol Šoltés
12.10.2015
Názor čitateľa
Pani LP ja som so samoliečebnou metódou aj s knihou veľmi spokojný. Vďaka tomuto autorovi som sa dozvedel a presvedčil, že samoliečebný pud naozaj existuje a že ho má určite každý vrodený. Nemyslím si, že Vy ho akurát nemáte vrodený. Čo sa týka tejto knihy je veľmi jednoducho a zrozumiteľne napísaná, čo ja ako laik som ju dobre pochopil, ale aj liečenie z nej som sa naučil.
Čítaj viac
Jana
4.2.2015
vzdelanie
Verila by som mu viac, keby mal medicínske vzdelanie. Takto si myslím, že ako samostatne hospodáriaci roľník nezapísaný v obchodnom registri nemal veľký príjem a tak sa mu podarilo vydať (a to už druhú) knihu.
Čítaj viac
František
7.11.2015
Názor čitateľa
Ja neverím a hlavne lekárom čo maju medicínske vzdelanie.V jednom kuse klamú ale hlavne dobre zarábajú na
našej nevedomosti ale aj hlúposti. Slepá viera lekárom vás dovedie tak akurát do hrobu.Preto že neliečia ale len udržujú,nehľadajú príčinu ale len následok ochorenia.Treba si prečítať o ajurvede,tčm atd...Zobuďte sa !!!
Čítaj viac
Henky
2.2.2015
Názor čitateľa
Úplne celú knižočku som neprešiel, zaujímam sa predovšetkým o oblasť problémov s dýchaním, ďakujem však autorovi za nasmerovanie. Nie je to však objav, ale skompletizovanie pozbieraných poznatkov zo skúseností do určitého celku, čo je vlastne chvályhodné. Vadí mi jeho samo-vyzdvihovanie do pózy objaviteľa a dokonca sám už naznačuje do budúcnosti nazývať to jeho menom a porovnáva sa tak napr. s Newtonom...Inak ale všetka česť za spracovanie, pretože tomu dal určitú štruktúru a metodiku. Možno po nejakom čase ju sám zmení - lepšie povedané skoriguje po ďalších skúsenostiach.
Čítaj viac
frantisek
5.3.2014
nazor citatela
vrelo odporucam tu knihu kazdemu je to jednoducha a prakticka knizka z mojho okolia pomohla kde komu uznavam tohto autora pretoze praskami nic neviliecite len sa otrujete a nahravate lekarom a vyrobcom liekov ako sa da citajte radsej navody na praskach ako sa trujete pecienku pankrac a vsetky organy a nic neviliecite len tlmite bolest a runtujete si svoj organizmus nad tym sa treba zamysliet.
Čítaj viac

„Knižnice sa stali mojou cukrárňou.“

Juliana Kimball