Knihy
E-knihy

Silmarillion

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Slovart, 2013

Silmarillion je majstrovským spracovaním originálnych mýtov a legiend bájnej Stredozeme, ktoré predchádzajú dejiny slávnej trilógie Pán prsteňov. Súbor príbehov, ktoré spolu dávajú obraz Sveta, od Stvorenia až do doby ľudskej...

Čítaj viac

11,90 €

Bežná cena Bežne 16,95 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Silmarillion je majstrovským spracovaním originálnych mýtov a legiend bájnej Stredozeme, ktoré predchádzajú dejiny slávnej trilógie Pán prsteňov.


Súbor príbehov, ktoré spolu dávajú obraz Sveta, od Stvorenia až do doby ľudskej (i keď veľmi dávnej). Kniha vznikala s prestávkami v priebehu viac ako päťdesiat rokov. Tolkien celý život vytváral tento svet, svet v ktorom sa odohrávajú príbehy Silmarillionu a svet, ktorý poznajú a obdivujú milióny čitateľov. Tak vznikala Stredozem, Aman, Valinor, stovky postáv, udalostí, okamihov ich života, tak vznikali nové mýty a písma.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Silmarillion - J.R.R. Tolkien
Šéf - Vi Keeland
20,20 €
Ušetríte 8,65 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
392
Vydavateľstvo
Slovart
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
164475
Rok vydania
2013

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,5 / 5

537 hodnotení

358
83
48
9
16

Patrik Czako
Patrik Czako
12.10.2017
Názor čitateľa
Táto kniha nie je zlá, má plno dobrých momentov, no nie sú to pamätné momenty, sú to len priemerné momenty, ktoré poslúžia účelu a zabavia, no nemáte nutkanie sa potom k tej knihe vrátiť a zopakovať si ich,
Čítaj viac
Gigika
1.9.2017
Krásne dielo
Bola som prvočitateľ Tolkiena. Na základe recenzií som začala týmto dielom. Bola to však chyba! Na 30 strane som z toľkých mien nevedela kde je sever. Ak som knihu odložila na deň, úplne som sa stratila. Obdivujem autora, ako si sám všetko zapamätal :)
Potom som však siahla po dielach v poradí: Hobit, Pán prsteňov... a nakoniec po dočítaní som pochopila Silmarillon.
Čítaj viac
Vladi Turaz
Vladi Turaz
30.12.2015
Fantastická FANTASY
Výborne čítanie, nie pre každého - je to viac-menej pre znalcov fantasy sveta a tých, ktorí majú radi Tolkiena. Nebudem sa tu opakovať aký je Tolkien génius a nadčasový - to je dobre známe. Občas sa čitateľ stratí v menách (čo nie je až také dôležité) a v názvoch krajín (avšak vďaka mapám sa ako tak nájde). Pri tejto knihe sa potvrdzuje, že Hobit a Pán prsteňov je len zlomok príbehov zo Stredozeme. Zostáva nám už len dúfať, že Peter Jackson sfilmuje aspoň jeden z príbehov zo Silmarillionu - ktorých nie je nikdy dosť.
Čítaj viac
Barbora Bobčíková
Barbora Bobčíková
27.4.2015
Názor čitateľa
Tolkien bol génius a táto kniha o tom presvedčí každého. Jeho neskutočná fantázia je uchvacujúca, štýl písania majstrovský. Rozhodne odporúčam nielen zarytým fanúšikom Stredozeme, ale i všetkým, ktorí majú radi fantasy či mytológiu.
Čítaj viac
Kvetoslav Kučera
Kvetoslav Kučera
19.1.2015
Názor čitateľa
STREDOZEM 4EVER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Čítaj viac
30.11.2014
Mytológia
Táto kniha je vrcholom autorovej tvorby,Týmto sa všetko vysvetluje.Autor bol vážne géniu a vytvoril vlastnú mytológiu a za to mu patrí moj obdiv.Odporúčam prečítať všetky jeho knihy a vžiť sa do nich.s
Čítaj viac
Dušky
19.11.2014
Názor čitateľa
Silmarillion, Hurinove deti, Nedokoncene pribehy, Hobbit a Pan Prstenov. Pre mna ako pre velkeho fanusika Tolkiena a sveta, ktory vytvoril, mozem povedat len jedno. MAJSTROVSKE DIELO do poslednej bodky. Precitane vsetko aj nieolko krat a vzdy sa tam da nieco najst. Pre mna budu tieto knizne skvosty vzdy viac fascinujucejsie a prijemnejsie ako samotne filmove prevedenia (tym samozrejme myslim len Pana Prstenov a Hobbita, ako jedine sfilmnovane).
Čítaj viac
Max Karel
Max Karel
9.6.2014
Moderny skald
Tolkien bol inspirovany cyklami a sagami z severskych krajin (Poeticka Edda, Beowulf, Kral Artus). Dielo Silmarilion ma vela podobnosti s spomenutymi dielami ale napriek tomu dokaze zaujat aj moderneho citatela. prave preto povazujem tolkiena za jedneho z najlepsich spisovatelov 20 storocia a Silmarillion patri medzi jeho najlepsie diela
Čítaj viac
Martina Juričková
Martina Juričková
7.6.2014
neskutočný spisovateľ :)
J.R.R. Tolkien je môj najobľúbenejší autor a je pre mňa inšpirujúci aj ako osobnosť. Je neuveriteľné, aké rozsiahle a komplexné dielo dokázal vytvoriť, aj napriek ťažkostiam, ktorých bol jeho život plný. Keďže Silmarillion sa do výberu na knihu roka dostal ako jediné z Tolkienových diel, dávam svoj hlas jemu.
Čítaj viac
Zuzana Kaličiaková
Zuzana Kaličiaková
5.6.2014
Názor čitateľa
Spisovateľ J. R. R. Tolkien vo svojich diel predstihol svoju dobu a kniha Silmarillion je toho tiež dôkazom. Aj keď sa miestami ťažšie číta, určite by si ju mal preštudovať každý, koho zaujal Pán Prsteňov alebo Hobbit.
Toto dielo by si ocenenie Kniha roka 2013 určite zaslúžilo.
Čítaj viac

John Ronald Reuel Tolkien (* 3. január 1892 – † 2. september 1973) bol anglický spisovateľ, autor knihy The Hobbit (v slovenčine „Hobit“) a jej pokračovania The Lord of the Rings (v slovenčine „Pán prsteňov“), jeho najznámejšej knihy. Bol významným jazykovedcom, znalcom anglosaštiny (starej angličtiny) a starej nórčiny. Na Univerzite v Oxforde pôsobil v rokoch 1925–1945 ako profesor anglosaštiny, v rokoch 1945–1959 potom ako profesor anglického jazyka a literatúry. Spolu s najbližším priateľom C. S. Lewisom sa schádzal v literárnom diskusnom klube Inklings (doslova „Atramentovci“). Tolkienove dielo zahŕňa aj množstvo kníh z pozostalosti o histórii fiktívneho sveta Stredozeme, v ktorej sa Hobit a Pán prsteňov odohrávajú. Pre neutíchajúcu popularitu a vplyv jeho diel je Tolkien považovaný za otca modernej high fantasy. Ostatné Tolkienove publikované fantasy diela sú rozprávky a príbehy, ktoré pôvodne rozprával svojim deťom a netýkajú sa Stredozeme.

Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 21 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac
Kúpte spolu
Silmarillion - J.R.R. Tolkien
Šéf - Vi Keeland
20,20 €
Ušetríte 8,65 €