Pozrite si ukážku z e-knihy
EPUB PDF MOBI

Silmarillion  E-KNIHA

J.R.R. Tolkien  ·  Vydavateľstvo: Slovart, 2013
Edícia: Fantasy a Sci-fi
OKAMŽITÝ DOWNLOAD PDF

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

EPUB

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

MOBI

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

      (63)
Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
11,90 €
Bežná cena:
16,95 €
Ušetríte:
30% (5,05 €)

Okamžite na stiahnutie

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.E-knihu môžete aj darovať!

Túto elektronickú knihu možno aj darovať inému používateľovi. Stačí dokončiť nákup a v E-knižnici zvoliť možnosť „Darovať e-knihu“. Môžete mu vytlačiť poukážku, poslať ju e-mailom, alebo načasovať, aby mu prišla do e-mailovej schránky vo vami zvolenom dni.
Viac informácií

Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto e-knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O e-knihe

Silmarillion je majstrovským spracovaním originálnych mýtov a legiend bájnej Stredozeme, ktoré predchádzajú dejiny slávnej trilógie Pán prsteňov.


Súbor príbehov, ktoré spolu dávajú obraz Sveta, od Stvorenia až do doby ľudskej (i keď veľmi dávnej). Kniha vznikala s prestávkami v priebehu viac ako päťdesiat rokov. Tolkien celý život vytváral tento svet, svet v ktorom sa odohrávajú príbehy Silmarillionu a svet, ktorý poznajú a obdivujú milióny čitateľov. Tak vznikala Stredozem, Aman, Valinor, stovky postáv, udalostí, okamihov ich života, tak vznikali nové mýty a písma.

Slovart

Ďalšie tituly vydavateľstva

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 21 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Viac informácií
Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o eknihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 19,89 €
(ušetríte 9,01 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

  • Počet strán: 392
  • Jazyk: slovenský
  • Rok vydania: 2013
  • Naše katalógové číslo: 164475


Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 92 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto e-knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
  • sú vulgárne alebo urážlivé
  • nesúvisia s titulom alebo témou
  • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
  • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
  • obsahujú akékoľvek URL odkazy
  • nie sú podpísané
5 hviezdičiek 66
4 hviezdičky 6
3 hviezdičky 1
2 hviezdičky 1
1 hviezdička 4
Ukázať všetky recenzie

Najnovšie recenzie

Fantastická FANTASY       

Výborne čítanie, nie pre každého - je to viac-menej pre znalcov fantasy …

Názor čitateľa       

Tolkien bol génius a táto kniha o tom presvedčí každého. Jeho …

Názor čitateľa       

STREDOZEM …

Najlepšie recenzie Všetky recenzie

Vladimír Šagát
Vladimír Šagát
4. júna 2014
     
Reagovať

Nadčasové dielo 19

Hoci táto kniha bola napísaná pred vyše 50-timi rokmi, považujem ju za nadčasové dielo. Je to celoživotné dielo zakladateľa žánru fantasy J.R.R. Tolkiena.
Do tohto diela vložil všetku svoju fantáziu, svoje úsilie, svoje názory, jednoducho celý svoj život. Aj vďaka jeho synovi Christopherovi, ktorý dielo svojho otca dal dokopy, môžeme teraz čítať príbeh, ktorý je viac než príbehom.
Knihu som ešte len začal čítať. Hoci je zložitá, obsahuje viacero zaujímavých príbehov, napr. o stvorení sveta. Niektoré detaily sú viditeľne totožné s Bibliou.
Proste jedno z naj diel, aké kedy vyšlo, bodaj by získala ocenenie "KNIHA ROKA 2013" !
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (19)   (0)
30. novembra 2014
     
Reagovať

Mytológia 10

Táto kniha je vrcholom autorovej tvorby,Týmto sa všetko vysvetluje.Autor bol vážne géniu a vytvoril vlastnú mytológiu a za to mu patrí moj obdiv.Odporúčam prečítať všetky jeho knihy a vžiť sa do nich.s Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (11)   (1)
Max Karel
Max Karel
9. júna 2014
     
Reagovať

Moderny skald 8

Tolkien bol inspirovany cyklami a sagami z severskych krajin (Poeticka Edda, Beowulf, Kral Artus). Dielo Silmarilion ma vela podobnosti s spomenutymi dielami ale napriek tomu dokaze zaujat aj moderneho citatela. prave preto povazujem tolkiena za jedneho z najlepsich spisovatelov 20 storocia a Silmarillion patri medzi jeho najlepsie diela Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (8)   (0)
Andrej
Andrej
25. septembra 2012
     
Reagovať

Názor čitateľa 7

Niektorí vravia, že by sa táto kniha mala čítať ako prvá. Ja som si ju prečítal ako poslednú, ak nepočítam Nedokončené príbehy. A musím napísať, že mi to veľmi pomohlo v jej zložitosti. Áno, táto kniha je náročná na čítanie. No ak som si odmyslel pár nepodstatných mien a sústredil sa na dej, a to že veľa som už vedel z ostatných kníh, tak môžem napísať, že to nie je až také ťažké čítanie. A nikto nepríde o nič, ak si ju prečítate nie prvú. Všetky jeho knihy, a aj tie vydané jeho synom, sú neskutočne dobré. Nikdy nijaký dej a do detailov prepracovaný príbeh na mne nezanechal taký pocit. Úprimne?... Začal som veriť v to, čo napísal Tolkien, a nie v to čo píše a káže cirkev. A aj svet si premietam do Tolkiena... Verím, že aj moje dieťa raz bude fascinované týmto nekonečným príbehom, ktorý píšeme dokonca aj my teraz v tejto chvíli (štvrtý vek zeme). :) Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (11)   (4)
Juraj Páhoki
Juraj Páhoki
26. mája 2014
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

Názor čitateľa 6

Kniha bola podľa mňa výborná. Som fanúšikom fantasy tak si ju užil naozaj skvele. Vžil som sa do deja a knihu som prečítal za 2 dni.
Veľmi sa mi páčili posledné strany knihy, ktoré uviedli aj rodokmene a mená postáv.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (6)   (0)
Martina Juričková
Martina Juričková
7. júna 2014
     
Reagovať

neskutočný spisovateľ :) 5

J.R.R. Tolkien je môj najobľúbenejší autor a je pre mňa inšpirujúci aj ako osobnosť. Je neuveriteľné, aké rozsiahle a komplexné dielo dokázal vytvoriť, aj napriek ťažkostiam, ktorých bol jeho život plný. Keďže Silmarillion sa do výberu na knihu roka dostal ako jediné z Tolkienových diel, dávam svoj hlas jemu. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (5)   (0)
Branislav Chrenka
Branislav Chrenka
11. februára 2014
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

masterpiece 4

Podľa mňa Tolkienove literárne majstrovské dielo, kreacionistický mýtus o Stredozemi, ktorý dopĺňa mozaiku a pozadie ostatných jeho najznámejších diel (Hobit, trilógia Pána prsteňov). Čitateľ sa dozvie napríklad kto je Sauron, kto sú a prečo sú vôbec čarodejníci v Stredozemi, o pôvode Elfov, ľudí, trpazlíkov... a mnohé iné. Ak grécka a rímska mytológia sú jedny z pilierov európskej literatúry a pochopenia dávnoveku a mentality nášho kontinentu a predkov, tak Silmarilion je pilierom Tolkiekových diel. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (4)   (0)
Lenka Jabčanková
Lenka Jabčanková
12. decembra 2013
     
Reagovať

Názor čitateľa 2

Kniha sama o sebe je dobrá, ale vhodná len pre fanatikov Pán prstenov, pre obycajného laika ako som ja toho vela neprinesie,,,, aj ked je pravda ze par zaujimavych faktov som si tam nasla .... i ked nie vzdy sa mi citalo lahko, vzhladom k pre mna az obsirnym spracovaniam rodokmenov, opisov miest a krajov.... nie je to klasicka kniha rozpravajuca jeden urcity dej..... skor encyklopedia...... Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (6)   (4)

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba