Knihy
E-knihy

Ratolesť

Slovart, 2013
Okamžitý download
EPUB (Adobe DRM)
PDF (Adobe DRM)
Vydavateľstvo
Slovart, 2013
Edícia
MM

Dvadsaťdvaročný Lobbi zdedil po matke lásku k záhradníctvu, najmä k pestovaniu ruží. Po jej smrti sa rozhodne odísť z Islandu, opustiť starnúceho otca a svojho autistického brata, a vydá sa do nemenovanej krajiny. Jeho dočasným domovom sa

Čítaj viac

8,90 €

Bežná cena Bežne 12,95 €

Ušetríte 31%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Dvadsaťdvaročný Lobbi zdedil po matke lásku k záhradníctvu, najmä k pestovaniu ruží. Po jej smrti sa rozhodne odísť z Islandu, opustiť starnúceho otca a svojho autistického brata, a vydá sa do nemenovanej krajiny. Jeho dočasným domovom sa stáva dedinka so stredovekým kláštorom, kde sa zamestná ako záhradník. Na Islande však ostala aj Flóra Sól, Lobbiho dcéra, plod nečakaného a krátkeho ľúbostného vzplanutia. Usporiadaný a pomaly plynúci život vykoľají nečakaný príchod Flóry Sól a jej matky, a Lobbi sa zrazu ocitá v úplne novej životnej situácii, konečne pochopí, čo to znamená byť otcom a synom a pomaly nachádza cestu k Anne, matke svojho dieťaťa, ktorá bola doteraz preňho neznámou ženou.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ratolesť - Audur Ava Ólafsdóttir
Tetovač z Auschwitzu - Heather Morris
17,20 €
Ušetríte 7,65 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
208
Vydavateľstvo
Slovart
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
164194
Rok vydania
2013

Čo si myslíme my

Jana Šlinská
Jana Šlinská
event manager
24. septembra 2013

Príbeh taký jemný až dojemný. Príbeh, aký sa často nestáva, aspoň nie v tejto krajine. No snáď existujú miesta, kde by sa čisto teoreticky a možno aj prakticky stať mohol. Nielen v knihe, ale aj tak naozajstne. Možno práve preto nechala autorka hlavnú postavu knihy Ratolesť odísť do neznámej krajiny.
Autorka knihy, islandská historička umenia Audur Ava Ólafsdóttir, rozpráva Lobbiho príbeh s ľahkosťou a nesmiernou citlivosťou. Miestami nás prekvapí humorom, miestami dojme pokojom, ktorý vychádza z hlavnej postavy a jej zmýšľania. Oddychové čítanie pre náročnejšieho čitateľa.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,7 / 5

22 hodnotení

16
5
1
0
0

Zuzana Špendelová
Zuzana Špendelová
11.6.2016
Ďalšia islandská lahôdka
Milujem pomaly plynúce knihy, ktoré preferujú prežitok pred strhujúcim dejom. A Ratolesť je jednou z nich. Citlivo vyrozprávaná cesta za sebapoznaním 22-ročného mladého muža, ktorého život ovplyvnilo hneď niekoľko náhodných udalostí. Ale ako hovorí jedna z postáv, "každá náhoda má svoj význam". A aj ony nemalou mierou prispejú k novému pohľadu na veci každodenné i nevšedné, ku ktorému nakoniec Lobbi dospeje.
Severskú beletriu mám rada aj preto, že sa nehrá na žiadne falošné idylky a väčšinou zatína priamo do živého.. pri tejto mi takmer neschádzal úsmev z tváre (i keď nie všetky nádeje sa nakoniec vyplnia). Veľmi príjemné čitateľské pohladenie.
Čítaj viac
Manuela Kačurová
Manuela Kačurová
16.11.2014
Názor čitateľa
Pôvabná kniha. Nenadarmo bola nominovaná na Cenu Severskej rady za literatúru. Pre mňa zatiaľ najlepšia kniha tohto roku a dúfam, že budú preložené aj ďalšie knihy tejto islandskej autorky.
Čítaj viac
Eva Sládeková
8.4.2014
Zaujímavé spoznávanie
Predovšetkým pre Island, nezvyčajné mená a trochu ihravé "kulisy" ponúka táto kniha veľmi milý výlet niekam inam a pritom je to písanie, ktorému rozumieme... Toľko k technickej stránke veci.

Veľmi pekný príbeh, kde sa čitatelia usadia - možno z opatrnosti ? - nakoniec namiesto Islandu vo fiktívnom, nedefinovanom mestečku alebo krajine niekde, kde môžu rásť aj voňavé kvety...
A tie tu možno nájsť v podobe plných charakterov typickej súčasnosti fakticky kdekoľvek na svete, vrátane kláštorov. Mních v bielom habite nemenovanej rehole, ktorý sa stáva dôležitým oporným bodom v živote mladého muža, ktorého dokáže pochopiť aj v okamihu, keď "už urobil všetko to, s čím by mu bol poradil počkať", rovnako ako v tejto recenzii nedopísaný záver so záhradou, ktorú sa mladík podujme zrekonštruovať...

Zjednoduším to: Odporúčam. Ťažko si zapamätať meno autora či autorky knihy, ale názov si budem pamätať. Pretože ľudský príbeh. Aj smútok, aj pointa, aj chyby, aj krásne následky, aj nádej...
Čítaj viac
Ivana Bernátová
Ivana Bernátová
17.1.2014
Názor čitateľa
tato kniha by mala mať varovanie - nečítať, ked vás nemá kto objať.
pekný príbeh, jednoducho napísaný, ale bude vám rezonovať v hlave ešte nejakú dobu po prečítaní.
Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 25 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac
Kúpte spolu
Ratolesť - Audur Ava Ólafsdóttir
Tetovač z Auschwitzu - Heather Morris
17,20 €
Ušetríte 7,65 €

„Tvoja knižnica je tvojím rajom.“

Erazmus Rotterdamský