MM

Pozrite si ukážku z e-knihy
EPUB PDF

Ratolesť  E-KNIHA

Audur Ava Ólafsdóttir  ·  Vydavateľstvo: Slovart, 2013
Edícia: MM
OKAMŽITÝ DOWNLOAD EPUB (Adobe DRM)

Tento formát je chránený proti neautorizovanému kopírovaniu technológiou Adobe DRM. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

PDF (Adobe DRM)

Tento formát je chránený proti neautorizovanému kopírovaniu technológiou Adobe DRM. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
8,90 €
Bežná cena:
12,95 €
Ušetríte:
31% (4,05 €)

Okamžite na stiahnutie

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.E-knihu môžete aj darovať!

Túto elektronickú knihu možno aj darovať inému používateľovi. Stačí dokončiť nákup a v E-knižnici zvoliť možnosť „Darovať e-knihu“. Môžete mu vytlačiť poukážku, poslať ju e-mailom, alebo načasovať, aby mu prišla do e-mailovej schránky vo vami zvolenom dni.
Viac informácií

Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto e-knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O e-knihe

Dvadsaťdvaročný Lobbi zdedil po matke lásku k záhradníctvu, najmä k pestovaniu ruží. Po jej smrti sa rozhodne odísť z Islandu, opustiť starnúceho otca a svojho autistického brata, a vydá sa do nemenovanej krajiny. Jeho dočasným domovom sa stáva dedinka so stredovekým kláštorom, kde sa zamestná ako záhradník. Na Islande však ostala aj Flóra Sól, Lobbiho dcéra, plod nečakaného a krátkeho ľúbostného vzplanutia. Usporiadaný a pomaly plynúci život vykoľají nečakaný príchod Flóry Sól a jej matky, a Lobbi sa zrazu ocitá v úplne novej životnej situácii, konečne pochopí, čo to znamená byť otcom a synom a pomaly nachádza cestu k Anne, matke svojho dieťaťa, ktorá bola doteraz preňho neznámou ženou.

Slovart

Ďalšie tituly vydavateľstva

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 21 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Viac informácií
Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o eknihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 15,89 €
(ušetríte 6,98 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

  • Počet strán: 208
  • Jazyk: slovenský
  • Rok vydania: 2013
  • Naše katalógové číslo: 164194


Čo si myslíme my

Jana Šlinská - event manager

24. septembra 2013      

Príbeh taký jemný až dojemný. Príbeh, aký sa často nestáva, aspoň nie v tejto krajine. No snáď existujú miesta, kde by sa čisto teoreticky a možno aj prakticky stať mohol. Nielen v knihe, ale aj tak naozajstne. Možno práve preto nechala autorka hlavnú postavu knihy Ratolesť odísť do neznámej krajiny.
Autorka knihy, islandská historička umenia Audur Ava Ólafsdóttir, rozpráva Lobbiho príbeh s ľahkosťou a nesmiernou citlivosťou. Miestami nás prekvapí humorom, miestami dojme pokojom, ktorý vychádza z hlavnej postavy a jej zmýšľania. Oddychové čítanie pre náročnejšieho čitateľa.
(zobraziť celú recenziu)

Viac hodnotení od ľudí z Martinusu

Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 6 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto e-knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
  • sú vulgárne alebo urážlivé
  • nesúvisia s titulom alebo témou
  • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
  • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
  • obsahujú akékoľvek URL odkazy
  • nie sú podpísané
Zuzana Špendelová
Zuzana Špendelová
11. júna 2016
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

Ďalšia islandská lahôdka 2

Milujem pomaly plynúce knihy, ktoré preferujú prežitok pred strhujúcim dejom. A Ratolesť je jednou z nich. Citlivo vyrozprávaná cesta za sebapoznaním 22-ročného mladého muža, ktorého život ovplyvnilo hneď niekoľko náhodných udalostí. Ale ako hovorí jedna z postáv, "každá náhoda má svoj význam". A aj ony nemalou mierou prispejú k novému pohľadu na veci každodenné i nevšedné, ku ktorému nakoniec Lobbi dospeje.
Severskú beletriu mám rada aj preto, že sa nehrá na žiadne falošné idylky a väčšinou zatína priamo do živého.. pri tejto mi takmer neschádzal úsmev z tváre (i keď nie všetky nádeje sa nakoniec vyplnia). Veľmi príjemné čitateľské pohladenie.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (0)
Manuela Kačurová
Manuela Kačurová
16. novembra 2014
     
Reagovať

Názor čitateľa

Pôvabná kniha. Nenadarmo bola nominovaná na Cenu Severskej rady za literatúru. Pre mňa zatiaľ najlepšia kniha tohto roku a dúfam, že budú preložené aj ďalšie knihy tejto islandskej autorky. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (1)
Jana T
Jana T
16. apríla 2014
     
Reagovať

Názor čitateľa

Jemne, krasne, dojemne... Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (1)
Eva Sládeková
Eva Sládeková
8. apríla 2014
     
Reagovať

Zaujímavé spoznávanie 5

Predovšetkým pre Island, nezvyčajné mená a trochu ihravé "kulisy" ponúka táto kniha veľmi milý výlet niekam inam a pritom je to písanie, ktorému rozumieme... Toľko k technickej stránke veci.

Veľmi pekný príbeh, kde sa čitatelia usadia - možno z opatrnosti ? - nakoniec namiesto Islandu vo fiktívnom, nedefinovanom mestečku alebo krajine niekde, kde môžu rásť aj voňavé kvety...
A tie tu možno nájsť v podobe plných charakterov typickej súčasnosti fakticky kdekoľvek na svete, vrátane kláštorov. Mních v bielom habite nemenovanej rehole, ktorý sa stáva dôležitým oporným bodom v živote mladého muža, ktorého dokáže pochopiť aj v okamihu, keď "už urobil všetko to, s čím by mu bol poradil počkať", rovnako ako v tejto recenzii nedopísaný záver so záhradou, ktorú sa mladík podujme zrekonštruovať...

Zjednoduším to: Odporúčam. Ťažko si zapamätať meno autora či autorky knihy, ale názov si budem pamätať. Pretože ľudský príbeh. Aj smútok, aj pointa, aj chyby, aj krásne následky, aj nádej...
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (5)   (0)
Ivana Bernátová
Ivana Bernátová
17. januára 2014
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

Názor čitateľa 5

tato kniha by mala mať varovanie - nečítať, ked vás nemá kto objať.
pekný príbeh, jednoducho napísaný, ale bude vám rezonovať v hlave ešte nejakú dobu po prečítaní.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (5)   (0)

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba