Knihy
E-knihy
4,66 €

Bežná cena Bežne 8,90 €

Ušetríte 48%

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Od autorky Šťastné konce, nešťastný svet a Pachuť slov.

Rodinné zväzky sú v mladosti často natoľko ťaživé, že ich skutočnú hodnotu oceníme až vtedy, keď sa zmietame v samote a túžime po blízkosti.

Mladá žena Tereza by automaticky rozšírila rady nezamestnaných slovenských vysokoškolákov, keby neprijala Karolovu ponuku na prácu. Samozrejme nelegálnu. Jej úlohou je zastrašovať ľudí, ktorí prišli k peniazom nečestným spôsobom, a donútiť ich, aby peniaze vrátili na účet jej klientom. Darí sa jej a zarába veľké sumy. Vytriezvie až vtedy, keď je donútená bojovať nielen o svoj život, ale aj o život blízkeho človeka.

Tereza je možno výnimočná, na jednej strane umelkyňa, na druhej násilníčka. Ale zapadá medzi tisíce mladých Sloveniek, ktoré sa usilujú uniknúť spod rodičovských krídel do hlavného mesta, aby po čase zistili, že ideálny život neexistuje. Prázdnota, nenaplnené známosti, návštevy barov a sentimentálne stretnutia s kamarátkami z rodnej dediny.

Hoci sa snaží byť nad vecou a búri sa proti povrchným a hraným vzťahom, nakoniec si uvedomí, že v novom a cudzom prostredí dospela k poznaniu, ktoré prednedávnom tvrdohlavo odmietala.

Nový román Alice Bartkovej sa zaoberá vzťahom mladého človeka k rodinnému zázemiu. Súčasná generácia mladých ľudí, ako každá jedna pred tou dnešnou, sa snaží zaradiť na výslnie spoločnosti, a to či už podľa vzoru, alebo na základe vzdoru voči predstavám staršej generácie. Sloboda a nezávislosť so sebou prinášajú more možností, ale zároveň oceán prekážok. Počiatočný mediálny obraz formujúci predstavu bezstarostného života na prahu dospelosti tvrdo naráža na každodennú realitu. Miesto pre vytriezvenie si však každý musí zvoliť sám…
Čítaj viac
Kúpte spolu
Veľká vlna - Alica Bartková
Návrat - Alica Bartková
14,07 €
Ušetríte 4,73 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
120
Hmotnosť
270 g
Rok vydania
2013
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Tatran
Rozmer
140×210 mm
ISBN
9788022206730
Naše katalógové číslo
162210

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,7 / 5

19 hodnotení

11
1
1
3
3

Veronika Berdakova Pavlíková
Veronika Berdakova Pavlíková
27.3.2018
Veľká vlna
Taká priemerná kniha. Jediné čo ma upútalo, bol ten obraz, o ktorom autorka písala a vyhľadala som si ho aj na internete. Inak sa mi zápletka na konci zdala prehnaná a nepútavá. Kniha, taká dvojhodinová záležitosť nakoľko má iba okolo 120 strán.
Čítaj viac
Daniela Květenská
7.11.2014
Názor čitateľa
Musím napísať svoje dojmy z tejto útlej knihy. Veľké prekvapenie! Kúpila som si ju, lebo sa mi páčil obal, ale pravdu povediac som nečakala ktoviečo. O to viac ma nadchla. Hlavná postava si hneď získala moje sympatie, je to dobre opísané, trochu inak ako zvyčajne, možno rýchlejšie. Nie sú tam zbytočné odbočovania, či "omáčky" preto opisy nie sú nudné. Veľmi ma bavil humor a vsuvka o tsunami. Vrelo odporúčam a prečítam aj ďalšie!
Čítaj viac
26.10.2014
Názor čitateľa
Výborná kniha plná zaujímavých zvratov a z môjho hľadiska prekvapení. Sympatická a svojská hlavná postava, ktorá sa s ničím "nebabre". Veľmi ma to bavilo, tak ako aj Kniha nepokoja. Na autorkinom štýle začínam byť mierne závislá.
Čítaj viac
Jana
19.10.2014
slabé
Dnes som dočítala knihu. Absolútne nechápem tie ospevujúce komentáre. Mne to celé prišlo plytké a ten koniec úplné nereálne. Sklamaná,veľmi sklamaná.
Čítaj viac
26.10.2014
Názor čitateľa
Ale no... "koniec úplné nereálne" - Jana, keď nevieš po slovensky, tak jasné, že nechápeš.
Čítaj viac
Jana Balkovicová
Jana Balkovicová
14.5.2014
Seriózne.
Neskutočne ma baví, ako sa autorka zakaždým príjemným spôsobom vráti k svojej Veľkej vlne. Páči sa mi charakter hlavnej postavy, páčia sa mi vtipné poznámky a aj tie druhé, čo majú niečo do seba, páči sa mi spôsob opisu každodenného zmýšľania normálneho človeka - asi najprirodzenejší opis, aký som kedy čítala. Nemám rada vykonštruované priame reči a slovosled viet, aký by som v živote v bežnej konverzácii nepoužila. Možno preto sa mi to čítalo tak neskutočne dobre a plynulo.
Jediné, čoho som sa obávala, bol koniec. Strany pribúdali, a hoci u mňa gradácia nevyvolala až toľko napätia koľko by mohla, kniha skončila príjemne; ako inak - veľkou vlnou.
Áno, táto kniha je super :)
Čítaj viac
24.1.2014
Názor čitateľa
citalo sa to velmi dobre, najmä tá pasaz o tsunami. Občas som sa aj pristihol, že sa pri čítaní usmievam, čo je dobrý znak, ked ma kniha baví
Čítaj viac
23.1.2014
Názor čitateľa
Z tejto knihy mám pocit, že je veľmi zvláštna, vytvára nový svet, alebo ukazuje len iný pohľad na ten reálny. Hlavná postava ma dostala a už po pár stranách mi bolo jasné, že autorka je talentovaná. Určite siahnem aj po jej ďalších knihách.
Čítaj viac
19.1.2014
Názor čitateľa
Najprv som si myslel, že ide o úplne niečo iné, lebo som to náhodou otvoril na texte, ktorý s príbehom veľmi nesúvisí, ale celkom to tam pasovalo. Text ma prekvapil a celkový dojem na mňa urobil dobrý. Páčil sa mi humor a nadhľad.
Čítaj viac

Alica Bartková patrí medzi výrazné talenty dnešnej mladej generácie. Získala ocenenia v mnohých súťažiach a zaujala nejedno vydavateľstvo. V roku 2013 jej vyšli romány Pachuť slov (Slovart), Šťastné konce, nešťastný svet (Tatran) a Veľká vlna (Tatran). V roku 2014 zbierka poviedok Snesitelná těžkost bytí (Gasset), román Trhlina (Forza), kriminálna novela Zabijaci (Forza) a temný román s prvkami trileru Kniha nepokoja (Tatran).

Čítaj viac

Vydavateľstvo TATRAN patrí dnes medzi menšie vydavateľstvá, nakoľko sa stalo rodinnou firmou. Svoju stratégiu zameriava na tie najzaujímavejšie tituly zo zahraničnej beletrie, ale aj na vyhľadávanie nových slovenských autorov. Nosným prvkom je beletria pre dospelých, ale v posledných rokoch sa orientuje aj na motivačné knihy a skutočné príbehy, ktoré si získavajú stále viac a viac čitateľov. Pre nás je dôležitá každá kniha nielen pred, ale aj po vydaní, keď si vyžaduje ďalšiu osobitú starostlivosť, aby ju ocenil čo najširší okruh čitateľov.Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

V septembri oslávi vydavateľstvo Tatran 70 rokov od svojho vzniku. Za ten čas prešlo rôznymi právnymi formami, ktoré kopírovali historické udalosti nášho národa. Menilo sa aj zloženie vydávaných titulov, každá doba si žiadala niečo iné. Čo sa však za celé desaťročia nezmenilo, sú obľúbené beletristické edície, do ktorých zaraďujeme tie najzaujímavejšie tituly, ako edícia bestsellerov LUK, Svetová tvorba a Slovenská tvorba.Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Každý titul starostlivo vyberáme so zreteľom na čitateľa, či už náročného, alebo takého, ktorý si chce pri čítaní oddýchnuť a uletieť do iného sveta. Okrem toho je pre nás veľmi dôležité myšlienkové posolstvo každej jednej knihy a z toho prameniaca inšpirácia. Pri spracovaní všetkých publikácií dbáme však na kvalitnú textovú úpravu a technické spracovanie knižky, aby kniha bola umeleckým artefaktom a spĺňala kritérium nášho hesla – knihy pre hodnotnejší život.Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vždy na tú poslednú vydanú! Pretože to je chvíľa, kedy žijeme konkrétny príbeh tej -ktorej knihy, až kým ju nenahradí nová. Ak by sme vyzdvihli jednu knihu, bolo by to nefér voči ostatným. Dokonca náš vkus vo vydavateľstve sa natoľko líši, že vyberáme len tie knihy, na ktorých sa spoločne zhodneme. Ak by kritériom úspechu bola predajnosť, tak jednoznačným šampiónom je Chatrč od W. P. Younga. Veľmi si však vážime knihy z edície Svetová tvorba a autorov ako Toni Morrisonová, Julian Barnes, Woody Allen, ktorí obohatia čitateľa nielen myšlienkovo, ale sú aj prekladateľským prínosom.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Veľká vlna - Alica Bartková
Návrat - Alica Bartková
14,07 €
Ušetríte 4,73 €

„Sú knihy z ktorých sa o všetkom dozviete, ale nič nepochopíte.“

Johann Wolfgang Von Goethe