Knihy
E-knihy

Atlas pokrčil plecami III.

Epos, 2003
Vydavateľstvo
Epos, 2003
3. diel série
Atlas pokrčil plecami

Atlas pokrčil pokrčil - to je dosť nezvyčajný názov knihy. Taký je aj Ayn Randovej, spisovateľky a filozofky. Toto dielo je považované za najlepšie, za vrchol jej celoživotnej tvorby.

Čítaj viac

12,87 €

Bežná cena Bežne 12,91 €

Posielame do 8 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

12,87 €

Viac o knihe

Atlas pokrčil pokrčil - to je dosť nezvyčajný názov knihy. Taký je aj Ayn Randovej, spisovateľky a filozofky. Toto dielo je považované za najlepšie, za vrchol jej celoživotnej tvorby. Zabudovala doň prvky záhady, mravných zásad, metafyziky, politiky, ekonómie, a samozrejme, aj lásky a sexu. Autorka píše o tom, aký vplyv majú na svet šikovní ľudia (prvotní hýbatelia), ako sa na nich iní priživujú, prečo a ako to funguje, a čo sa stane, keď vstúpia do štrajku. Pomôže nám pochopiť myslenie, pohnútky i činy kladných či záporných postáv. Ak ste si vedomí ubúdajúcej slobody, rozrastajúcej sa vládnej moci a čudujete sa, prečo a ako sa to deje, táto kniha je práve pre vás! Je to román a zároveň filozofia slobodného života.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Atlas pokrčil plecami III. - Ayn Randová
Cudzoložstvo - Paulo Coelho
23,23 €
Ušetríte 0,58 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Atlas shrugged
Rozmer
150×200 mm
ISBN
8088977908
Naše katalógové číslo
16182
Počet strán
608
Hmotnosť
840 g
Rok vydania
2003
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Epos

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

20 hodnotení

18
1
1
0
0

kkk
6.5.2010
Vytesat do kamena
Skvostne dielo...nadcasove bez moznosti zostarnut. Je malo knih kde sa clovek moze stotoznit s kazdym cinom hlavnych hrdinov ktori su v tomto kusku viac menej monolitom jedinej zbierky idealov. Prave embargo sentimentu spojene s monopolom chladnej "bezcitnej" logiky mi vsak umoznilo preniknut do kazdeho filozofickeho ulomku a casto sa s nim bezvyhradne stotoznit. Zaverom len pre uplnost chcem dodat,ze inspiracia ktoru som nacerpal bola umocnena dejinnym nabojom suvisiacim s moralnou a ekonomickou krizou v krajine ktora dala knihe do vienku tak priznacnu myticku postavu. Nomen Omen
Čítaj viac
martin
7.2.2006
dokonalá kniha
Četl jsem knihu v originále a nemá konkurenci. Objektivismus má stoupence v nejvyšší politice USA a dalších zemích. Není tedy pravda, že by se nechytil. Clintonem a Bushem počínaje a Alanem Greenspanem konče jsou vládnoucí státníci objektivisté - už jen z toho důvodu je dobré jejich myšlení pochopit..
Čítaj viac
Dodo
2.2.2006
SKVELÉ,SKVELÉ,SKVELÉ
prečítala som takmer jedným dychom všetky tri knihy.
Myslím, že nič lepšie som nečítala od 1989 - keď trh zaplavili masy zlátanin.
Tento román nie je len dobré literárne dielo. Tento román sa da zobrať ako životná filozofia a to je niečo!
Je to niečo, ojedinelé takýchto kníh by malo vychádzať viac.
Čítaj viac
Filosof
8.9.2004
Můj názor
I já jsem četl Atlas Shrugged v angličtině, román se mi líbil, filozofie, kterou se však snaží prezentovat - objektivismus je ale jen primitivní slátanina, která může zaujmout pouze filozofické laiky. Není divu, že objektivismus nemá na univerzitách ani v odborném filozofickém tisku nejmenší šanci ani padesát let po svém vzniku, s čímž se však objektivisté nechtějí smířit a dávají to za vinu všemu možnému, jen ne naivitě svého učení - toto je jeden z nejusměvnějších aspektů pseudofilosofie zvané objektivismus.
Čítaj viac
20.3.2004
Ke slávě člověka
Atlas jsem četl v angličtině. Je to kniha, která má sílu změnit směr světa. V Americe je druhou nejvlivnější knihou hned po Bibli. Je nejen skvělým beletristickým počinem, ale i filozofickým dílem.
M.H.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Atlas pokrčil plecami III. - Ayn Randová
Cudzoložstvo - Paulo Coelho
23,23 €
Ušetríte 0,58 €

„Poznanie nemôže poškvrniť, nemôže teda poškvrniť ani knihy, ak nie je poškvrnená vôľa a vedomie.“

Milton