Knihy
E-knihy

Naplnenie lásky

Vydavateľstvo
Inaque.sk, 2013
Edícia
Short

Musilove dve novely z roku 1911, vydané pod názvom Dve spojenia, sú neoddeliteľnou súčasťou diela tohto modernistického spisovateľa a témami a poetikou predznamenávajú jeho opus magnum Muž bez vlastností. V dvoch textoch, ktorých hrdinkami sú Claudine...

Čítaj viac

10,93 €

Bežná cena Bežne 11,50 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Musilove dve novely z roku 1911, vydané pod názvom Dve spojenia, sú neoddeliteľnou súčasťou diela tohto modernistického spisovateľa a témami a poetikou predznamenávajú jeho opus magnum Muž bez vlastností. V dvoch textoch, ktorých hrdinkami sú Claudine a Veronika, sa stretávajú láska, žiarlivosť, pochybnosť či nemožnosť niektorých zväzkov. Za zdanlivo stabilným svetom manželstva sa ukrýva svet iný – znepokojujúci, ale o to fascinujúcejší.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Naplnenie lásky - Robert Musil
Zmatky chovance Törlesse - Robert Musil
22,45 €
Ušetríte 1,18 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
160
Hmotnosť
210 g
Rok vydania
2013
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Inaque.sk
Rozmer
105×207 mm
ISBN
9788097132354
Naše katalógové číslo
159454

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Robert Musil

Rakúsky prozaik, esejista a dramatik. Pochádza z rodiny univerzitného profesora, ktorý dlho pôsobil v Brne. Od roku 1903 študoval v Berlíne filozofiu, experimenálnu psychológiu a matematiku, neskôr bol knihovníkom, redaktorom, krátky čas úradníkom rakúskeho ministerstva zahraničných vecí. Do roku 1933 žil v Berlíne, neskôr vo Viedni, roku 1938 emigroval do Švajčiarska, kde takmer zabudnutý zomrel. Musilova prozaická tvorba bola vysoko ocenená až 10 rokov po jeho smrti. jeho prvý román Zmätky chovanca Törlessa (1906) sa pokladá za jedno z prvých diel nemeckého expresionizmu, ovplyvnené Freudovou psychoanalýzou, v ktorom sa už prejavuje syntéza myslenia a zobrazenia v esejistickej próze, charakteristická pre jeho neskoršiu tvorbu. Napísal niekoľko poviedok, noviel a divadelných hier. Už pred 1. svetovou vojnou začal písať román Muž bez vlastností, na ktorom pracoval až do svojej smrti.

Robert Musil

ROBERT MUSIL rakúsky prozaik a esejista. Študoval v Brne a v Berlíne. Ako dvadsaťšesť ročný napísal román Zmätky chovanca Törlessa. Po získaní doktorátu z filozofie pracoval ako novinár a knihovník. Počas prvej svetovej vojny slúžil v rakúskej armáde. Od roku 1922 sa venoval písaniu esejí, divadelných hier a románu Muž bez vlastností, ktorý vyšiel po jeho smrti v roku 1942

Čítaj viac

Vydavateľstvo Inaque vzniklo v roku 2012 s cieľom vydávať súčasnú svetovú literatúru. Ročne prinesie dvanásť až pätnásť prekladových titulov v štyroch základných edíciách.

Edícia Pandora sa sústredí na súčasnú tvorbu svetových autoriek reflektujúcich ženskú skúsenosť nielen vo forme románového rozprávania, ale aj v podobe memoárov, esejí, reportáží. V edícii vyšli knihy od talianskej autorky Eleny Ferrante, francúzskych prozaičiek Leily Slimani, Saphie Azzeddine, Isabelle Autissier, Christine Angot britských a amerických autoriek, ako sú Lucia Berlin, Tessa Hadley, Jamie Quatro, Kate Bolick či Zadie Smith.

V edícii La Pomme vychádzajú eseje, memoáre či reportáže od autorov a autoriek, ktorí sa venujú žurnalistike, psychológii, filozofii či literatúre. Medzi najúspešnejšie tituly edície patrí prednáška Davida Fostera Wallacea Toto je voda, zamyslenie nad nežitým životom Adama Phillipsa Čo nám uniká či rozhovor s francúzskym filozofom Alainom Badiouom Chvála lásky.

Edícia Short je verná svojmu názvu a zameriava sa na kratšie žánre – poviedky a novely. Vyšli v nej napríklad novely Andreia Makina či Roberta Bolaňa.

V edícii Apostrof vychádzajú preklady románov, ktoré získali status „súčasnej klasiky“. V roku 2017 v nej vychádza napríklad kniha Michela Houellebecqa Elementárne častice.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Naplnenie lásky - Robert Musil
Zmatky chovance Törlesse - Robert Musil
22,45 €
Ušetríte 1,18 €