Knihy
E-knihy

Da Vinciho kód

Vydavateľstvo
Slovart, 2004
Edícia
MW

Da Vinciho kód, prekračujúci formu tradičných napínavých románov, je poučný, inteligentný a plný zaujímavých, faktami podložených detailov. Úspešný autor Dan Brown potvrdzuje povesť majstrovského rozprávača od prvých stránok až po nečakané rozuzlenie.

Čítaj viac

9,95 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Robert Langdon, harvardský vedec zaoberajúci sa symbolmi, je pracovne v Paríži a neskoro v noci dostane naliehavý telefonát. V Louvri bol zavraždený kurátor múzea a pri jeho tele sa našla záhadná šifra. Keď sa Langdon a nadaná francúzska kryptologička Sophie Neveuová pustia do lúštenia bizarných hádaniek, s prekvapením zistia, že v Da Vinciho dielach je ukryté množstvo stôp, ktoré majú síce všetci priamo pred očami, no napriek tomu ich nikto nevidí.
Horúco začne byť vtedy, keď Langdon zistí zarážajúcu skutočnosť: zavraždený kurátor bol členom Priorstva Sionu – tajnej spoločnosti, ktorej členmi boli kedysi aj sir Isaac Newton, Botticelli, Victor Hugo a Da Vinci. Langdon sa nazdáva, že je na stope veľkého historického tajomstva, ktoré je – ako ukázali stáročné dejiny – rovnako poučné ako nebezpečné.
Čítaj viac

Recenzie, kritiky

"Záhada vraždy postavená oproti náboženskej konšpiračnej teórii, zahŕňajúcej maľbu Leonarda da Vinciho — Ježiš, Mária Magdaléna, ich dieťa a svätý kalich. Da Vinciho kód skĺbuje napätie nútiace rýchlo obracať stránky s históriou umenia, architektúry a náboženstva." Ayesha Court

"Dan Brown patrí zrejme k najlepším a najinteligentnejším spisovateľom v USA. Da Vinciho kód nie je len inteligentný triler; je to geniálne dielo." Nelson Demille

"Zmes intríg a napätia v jednom z najfantastickejších tajomstiev, o akom som kedy čítal. Skvelý príbeh postavený na tajomstve a šifrách." Clive Cussler

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Da Vinci Code
Rozmer
130×210 mm
ISBN
8071458481
Naše katalógové číslo
15931
Počet strán
464
Hmotnosť
450 g
Rok vydania
2004
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

1662 hodnotení

1122
325
144
36
35

Andrej
28.6.2017
Dokonaly zazitok
Naozaj vyborna, napinava kniha, ktora donuti citatela precitat dalsie a dalsie strany. Nebudete chciet pustit knihu z ruky. Fakt super len odporucam :)
Čítaj viac
Boris
8.7.2015
Čistokrvný brak
Je dojímavé, koľko ľudí si myslí, že Dan Brown je skvelým spisovateľom, že jeho diela sú niečím prevratným a hltajú každý jeho literárny výplod. Da Vinciho kód je pritom absolútnym brakom, ktorý ma len zneistiť a vyvolať ilúziu, že bezvýznamnému jedincovi (t. j. čitateľovi) bolo sprístupnené "veľké" tajomstvo, že bol prizvaným k odhaleniu jednej z veľkých záhad súvisiacej s postavou Ježiša Krista a katolíckou cirkvou. V skutočnosti je to kniha, ktorá nemá čím obohatiť. A či mal Ježiš potomkov, resp. či vôbec aj ako historická postava existoval nemá pre intelektuálne obohatenie a kvalitu života súčasného človeka už žiaden význam. Brak brakov a ľutujem každého kto plytvá vzácny čas čítaním tejto a podobnej literatúry. Pán Brown je ale zjavne dobrý marketér, ktorý si vyberá tie správne kontroverzné témy, aby naplnil dopyt dnešného zdegenerovaného a nevkusného čitateľa po mystériu, konšpiráciách a záhadách.
Čítaj viac
Zuzana Kreibiková
Zuzana Kreibiková
19.5.2013
Názor čitateľa
Musím priznať, že táto kniha sa mi nepáčila. Nešlo o to, akú tematiku si autor vybral ani ďalšie veci, ale v knihe bolo niekoľko úplne zbytočných opisov a naozaj neznášam, keď autor prezrádza dopredu, čo sa bude diať niekde ďalej v knihe. Miestami to bolo rozťahané, takže som sa musela nútiť do toho, aby som to čítala ďalej. Podľa ohlasov som od toho očakávala viac.
Čítaj viac
Ivana Sopková
Ivana Sopková
5.3.2013
Da Vinciho kód
Veľmi dobrá knižka, len čo je pravda, nechýba napätie, ani história, odporúčam ale najprv prečítať knihu až následne film, lebo prídete o konečné rozuzlenie :) Kvitujem vhodný počet strán, ani nie dlhé ani nie krátke.
Čítaj viac
Jakub Žittňanský
Jakub Žittňanský
1.1.2013
Názor čitateľa
Ľahko sa číta, napínavý dej a dramatické situácie, konšpirácie.
Čítaj viac
Rudolf Loipersberger
Rudolf Loipersberger
4.5.2012
Názor čitateľa
Prečítal som všetky knihy od Browna a môžem povedať, že je to AUTOR S VEĽKÝM PÍSMOM!
Odporúčam...
Čítaj viac
Slávka Koprivňaková
Slávka Koprivňaková
29.4.2012
Názor čitateľa
Čo napísať ku knihe, ktorá bola toľkokrát komentovaná a ospevovaná a zatracovaná? Je to to najlepšie, čo som zatiaľ z pera Dana Browna čítala. Je to jedna z kníh s ktorou žijete, myslíte na ňu, aj keď ju práve nečítate. Rozhodne odporúčam. A najlepšie začať čítať brownovky od tejto knihy, tá vás najlepšie presvedčí, že tento autor je PÁN autor.
Čítaj viac
Simona Jadroňová
Simona Jadroňová
28.4.2012
Perfektné :D
neuveriteľná kniha, ktorá ma nútila sa skutočne zamýšľať nad tým, či sú všetky tie informácie v knihe pravdivé a popravde som tomu aj uverila. Hoci je to len kniha vytvorená na fikcií istého príbehu, aj napriek tomu to na mňa pôsobilo realisticky a to asi pre všetky tie technológie, ktoré sa tam opisujú... NEUVERITEĽNÉ
Čítaj viac
Ivana Kendralová
Ivana Kendralová
26.4.2012
Názor čitateľa
Táto kniha ma dostala. Čítala som ju až pár rokov po prvotnom ošiali, keď už vychladli všetky emócie okolo nej aj filmu. Ten som nevidela, takže ma k prečítaniu viedla zvedavosť nepodfarbená nijakými očakávaniami :)) A musím povedať, že bola výborná. Skvelo vystavaný dej, trefné, ale nie zdĺhavé opisy, sympatické postavy a nečakaný záver. Zhltla som ju behom dvoch dní na pláži. Takto sa majú písať knižky :))
Čítaj viac
Kuvik
Kuvik
25.6.2011
Genialita
fakt...nemám čo k tomu dodať... geniálne premyslený dej... :)
Čítaj viac

* 22. február 1964, New Hampshire - americký spisovateľ trilerov zo súčasnosti Dan Brown je synom profesora matematiky a profesionálnej hudobníčky. Vyštudoval Amherst College a absolvoval Akadémiu Phillips Exeter, kde aj istý čas pôsobil ako učiteľ angličtiny. V roku 1996 ho jeho záujem o rôzne druhy kódov a utajené vládne organizácie priviedol k napísaniu jeho prvého románu Digital Fortress, ktorý bol vydaný aj v elektronickej forme a rýchlo sa stal najlepšie predávanou elektronickou knihou v USA. Na pozadí Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA) zobrazil tenkú čiaru medzi osobným súkromím a národnou bezpečnosťou. Na túto tému úspešne nadviazal aj v románe "Bod klamu" (Deception Point) sústreďujúc sa na morálku v politike, národnú bezpečnosť a tajné technológie. Prostredie, v ktorom vyrastal a kde sa prelínala moderná veda s náboženstvom, bolo bezprostredným námetom románu "Anjeli a démoni" (Angels and Demons), kde veda reprezentovaná švajčiarskym výskumným ústavom (CERN) sa dostáva do konfliktu s náboženstvom reprezentovaným Vatikánom. V súčasnosti pracuje na sérii románov o Robertovi Langdonovi, profesorovi ikonografie a náboženského umenia na Harvarde, ktorého predstavil v knihe "Anjeli a démoni". Jeho druhá kniha z tejto série "Da Vinciho kód" (The Da Vinci Code) dosiahla nebývalý úspech, keď sa súčasne stala číslom jedna v zozname bestsellerov The New York Times, The Wall Street Journal, Publishers Weekly a San Francisco Chronicle. Neskôr bola jednotkou na každom dôležitom zozname bestsellerov v USA. V roku 2006 bol štúdiom Columbia Pictures do kín uvedený film podľa tejto knihy v hlavnej úlohe s Tomom Hanksom a Audrey Tautou. Séria by mala pokračovať románmi z Washingtonu (o soche Kryptos v ústredí CIA) a Londýna.

Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 21 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac