Knihy
E-knihy

Aikidó - průvodce pro žáky i učitele

CAD PRESS, 2002
Vydavateľstvo
CAD PRESS, 2002

Předkládaná kniha Zdenka Reguliho je jednou z mála - ne-li jedinou na trhu "budo literatury" - v takovém rozsahu a zaměření.

Čítaj viac

13,24 €

Bežná cena Bežne 13,30 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Předkládaná kniha Zdenka Reguliho je jednou z mála - ne-li jedinou na trhu "budo literatury" - v takovém rozsahu a zaměření. Lze předpokládat, že oprávněně vzbudí nejen zájem u široké cvičící veřejnosti, ale po teoretické stránce může posloužit i jako studijní materiál začínajícím trenérům a cvičitelům. Kniha má jasné a logické členění. Je rozdělená na teoretickou, didakticko-teoretickou a didaktickou část, která je velmi vhodně doplňovaná názornými fotografiemi. V teoretické části nás autor obeznamuje se základními mezníky historie, etiky, myšlení, principů a komunikace.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Aikidó - průvodce pro žáky i učitele - Zdenko Reguli
Aikido - Bodo Rödel
23,64 €
Ušetríte 0,08 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
220
Hmotnosť
270 g
Rok vydania
2002
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
CAD PRESS
Rozmer
140×200 mm
ISBN
8088969085
Naše katalógové číslo
15823

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

30 hodnotení

22
4
4
0
0

Peter Barát
10.11.2012
Názor čitateľa
.Našiel som tan všetko to čo som hľadal. Kniha je predovšetkym jasna a zrozumiteľná aj pre začiatočníkov
Čítaj viacCharakteristika v superlatívoch:

  1. Najstaršie slovenské súkromné vydavateľstvo;
  2. Jediné slovenské vydavateľstvo špecializované na

religionistickú a orientalistickú literatúru a knihy o bojových umeniach;

  1. Prvé česko-slovenské vydavateľstvo religionistickej, ezoterickej a orientalistickej literatúry!

História vydavateľstva CAD PRESS sa začala písať v r. 1980, kedy vzniklo za hlbokej totality v Bratislave, pôvodne ako ilegálna agentúra zaoberajúca sa jednak rozširovaním informácií o politickej situácii v ČSSR, jednak rozmnožovaním a šírením samizdatov (zakázaných literárnych diel a dokumentov). Počiatkom 80. rokoch zahájil CAD PRESS vlastnú edičnú činnosť a vydal napríklad prvé české preklady románov Jacka Kerouaca (Poutníci Dharmy a Podzemníci), antológiu Rolling Stones a niekoľko desiatok zväzkov samizdatových kultúrnych revue Slovo a Antagon, kde vyšli stovky poviedok, básní, ilustrácií, fotografií a esejov oficiálne nepublikovaných autorov a prekladov zahraničných článkov a štúdií o avantgardnom umení (divadle, literatúre, hudbe, scénografii, maliarstve a pod.). Od r. 1986, kedy vydal CAD PRESS prvý zväzok antológie ZEN, sa vydavateľstvo začalo orientovať na východoázijskú kultúru a náboženstvo, predovšetkým na zen-budhizmus a taoizmus.

Keďže orientácia vydavateľstva viac menej odráža predovšetkým osobné záujmy jeho majiteľa, naďalej sa vydavateľstvo zameriava na vydávanie nekomerčných publikácií venovaných orientalistike, religionistike, parapsychológii, liečiteľstvu a orientálnej medicíne, ako aj filozoficko-etickým aspektom ázijských bojových umení. To sa odzrkadľuje v koncepcii jeho hlavných edícií, ktorými sú Svetové duchovné prúdy, Medica, Budo a Parapsychológia.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve CAD Press najviac hrdí?:

“Asi na vydanie 8 zväzkov antológie ZEN (v rozsahu cca 2500 strán), z ktorých prvé 3 vyšli ešte za totality ako samizdat, predstavujúcich prvé publikácie o zen-budhizme v češtine a slovenčine v Československu, ako aj na to, že vydali prvé publikácie o témach, ktoré ostatní vydavatelia objavili až s odstupom času – o šamanizme, súfizmu, taoistickej joge, čchi-kungu atď. Naším najvýznamnejším porevolučným vydavateľským počinom je encyklopedická publikácia Lexikón náboženských hnutí, siekt a duchovných spoločností, čo je výnimočná encyklopedická príručka (obsahujúca cez 3 500 hesiel o niekoľkých tisícoch náboženských komunít, hnutí, tajných bratstiev, mystických rádov, hermetických a okultných spoločností a siekt celého sveta - činných od najstarších čias až do súčasnosti), ale napríklad aj monografie Náboženské tradície Ázie prof. Wernera, Vedecký úvod do parapsychológie prof. Rýzla alebo kniha Za hranicami fyziky a psychológie O.Válka.
majiteľ vydavateľstva

Čítaj viac
Kúpte spolu
Aikidó - průvodce pro žáky i učitele - Zdenko Reguli
Aikido - Bodo Rödel
23,64 €
Ušetríte 0,08 €

„Ak kniha nemá vplyv na náš život, činy a myšlienky, potom je škoda čítať.“

Anton Pavlovič Čechov