Knihy
E-knihy
22,12 €

Bežná cena Bežne 23,90 €

Ušetríte 7%

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Dostupné aj v kolekcii Pád titánov + Zima sveta či v kompletnej trilógii za výhodnú cenu!

Dramatické udalosti Prvej svetovej vojny, Ruskej revolúcie a boja žien za volebné právo, ktoré otriasli celým svetom, spoja osudy piatich rodín z rozličných krajín a spoločenských vrstiev.

Píše sa rok 1911 a deň, keď v Anglicku korunujú za kráľa Juraja V. Trinásťročný Billy Williams začína svoj prvý pracovný deň v uhoľnej bani vo Walse. Banícku rodinu Williamsovcov a šľachtických majiteľov baní Fitzherbertovcov spojí romantický vzťah aj nenávisť. Lady Maud Fitzherbertová sa zaľúbi do Waltera von Ulricha, špióna pôsobiaceho na nemeckom veľvyslanectve v Londýne. Ich osudy sa prepletajú s osudom Gusa Dewarea, ctižiadostivého mladého asistenta prezidenta USA Woodrowa Wilsona. Zakrátko do deja vstúpia aj dvaja osirelí ruskí bratia Grigorij a Lev Peškovovci, no ich plán emigrovať do Ameriky zmarí vojna, povolanie do armády a revolúcia.

Pád titanov odhaľuje čitateľovi drámy a intrigy plynulo prechádzajúce z Washingtonu do St. Peterburgu, z prachu a nebezpečenstva uhoľných baní do palácov vysvietených krištáľovými lustrami, z chodieb moci do spální mocných. Aj tentoraz Ken Follett zužitkoval skutočné historické udalosti na umocnenie rýchleho sledu deja a hlbokých citov zobrazených v tomto pútavom diele.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Pád titanov - Ken Follett
Prah večnosti - Ken Follett
45,07 €
Ušetríte 3,73 €

Recenzie, kritiky

Prvá časť monumentálnej historickej ságy Storočie, v ktorej Ken Follett – autor historických bestsellerov Piliere zeme a Na veky vekov-veľmi pútavo, zaujímavo, ale aj napínavo mapuje fiktívne osudy niekoľkých rodín v rôznych kútoch sveta. Do života mnohých z nich dramaticky zasiahli moderné dejiny. Pád titanov privádza na scénu príslušníkov britskej a nemeckej aristokracie, waleských baníkov, ruských robotníkov aj amerických demokratov či zbohatlíkov, aby niekoľkokrát spojil ich životné cesty a postavil ich pred zásadnú prekážku – Prvú svetovú vojnu. Historické udalosti posledného storočia – a v nich príbehy lásky, priateľstva, hrdinstva, ale aj beznádejnosti, poníženia a falošnosti – znovu ožívajú...
Veľkolepý štart Follettovej trilógie si určite získa priaznivcov, ktorí budú túžiť po ďalších dieloch...Neodolateľná dráma, čo sa rúti obrovskou rýchlosťou. Vyznačuje sa rytmom, pútavosťou, je nabitá historickými podrobnosťami.
Daily Express

Impozantná, rozsiahla sága okorenená ľúbostnými vzťahmi a intrigami... Tento pútavý historický román je dokonalým čítaním na dlhé zimné večery.
Choice

Follett majstrovsky sprostredkuje množstvo dramatických a historických udalostí a prerozpráva ich živo... pútavo
The New York Tim Book Review

Pád titanov (Daniel Hevier ml.), Knižná revue 2014/03

Pád titanov (Zuzana Švecová), citaj.to

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
812
Hmotnosť
990 g
Rok vydania
2013
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Tatran
Rozmer
148×233 mm
ISBN
9788022206303
Naše katalógové číslo
157720

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

52 hodnotení

48
4
0
0
0

Rudolf Loipersberger
Rudolf Loipersberger
14.3.2018
Keď ani jedno slovo nie je zbytočné
Na túto knihu som musel reálne dospieť. Kúpil som si ju síce, keď som mal 16 rokov, ale dočítal som ju až v dvadsiatke (za jeden týždeň - a aký týždeň to bol!).
Toto nebola moja prvá kniha od Kena Folletta, tak som vedel, čo ma čaká. Neskutočné tempo príbehu, ktoré nepoľaví až do poslednej strany, vynikajúco vystihnuté charaktery, správne zvolená zmes intríg, lásky, vojny, bezútešnosti, pomsty, ale aj radosti - všetko zasadené do reálneho obdobia prvej svetovej vojny, ruskej revolúcie a nepatrných náznakoch druhej sv. vojny.
Pán Follett je jednoducho majster rozprávania historických príbehov s epickým rozsahom a nebojím sa povedať, že momentálne sa mu v tomto žánri nikto nevyrovná.
Ako som napísal v titulku, ani jedno jediné slovo z tejto osemsto stranovej knihy nebolo zbytočné a som veľmi rád, že zajtra mi prídu obe pokračovania.
Jednoznačných 5 z 5 a neskutočne sa teším na pokračovanie.
Ak hľadáte veľký príbeh s ešte väčším srdcom, rozhodne po knihe siahnite.
Čítaj viac
Natália Šupolová
Natália Šupolová
11.2.2017
ťažko nájsť slová :)
Milujem knihy Kena Folleta a aj prvé dve časti jeho trilógie (neviem sa dočkať, keď sa pustím do tretej) sú fantastické. Pútavo napísané, ľahko sa to číta, prehľadné, pochopíš súvislosti a to ako sa bežným ľuďom, aj vyššie postaveným žilo v tej ktorej konkrétnej krajine, že sa nedá zovšeobecňovať a generalizovať, kto bol v dejinách ten zlý (v zmysle národ). Je to o histórii, láske, priateľstve, nenávisti, túžbach, snoch, vzletoch aj pádoch...má to v sebe všetko :)
Čítaj viac
Ivka
8.8.2016
Názor čitateľa
Kniha, od ktorej je ťažko sa odtrhnúť a nechať ju nedočítanú na poličke. Aj napriek tomu, že má historický podtón nezaťažuje čitateľa veľkým množstvom faktov, skôr vysvetľuje kto ťahá nitky v pozadí, ktoré sú aktuálne aj teraz.
Čítaj viac
oljuska
26.6.2016
Názor čitateľa
Práve knihu čítam, vynikajúca. Určite zaujme aj tých, pre ktorých dejepis nebol zrovna obľúbeným predmetom, pretože na pozadí skutočných historických faktov sa odvíjajú osudy rôznych postáv, pútavo napísané.
Nenechajte sa odradiť počtom strán, kniha je veľmi pútavá :-)
Čítaj viac
Adriana
15.4.2016
Je to najlepšia učebnica dejepisu
Najlepšia kniha, ktorú som kedy čítala. Keď som sa blížila k posledným stranám - okolo 600, nechcela som, aby bol koniec. Mala by byť povinným čítaním z dejepisu. Prekrásne dielo.
Čítaj viac
Adrián Berecz
Adrián Berecz
25.11.2015
Názor čitateľa
Pred rokom by som nikdy nepovedal, že prečítam takmer tisícstranový historický román. Memorovanie dejín a dátumov neznášam. Aj teraz mi robí problém spomenúť si, v ktorý deň to mám vlastne meniny. Follettovi sa však podarilo vytvoriť dielo, ktoré nudné historické fakty vytiahnuté z učebníc dejepisu zo základnej školy povýšilo na impozantný a poľudštený príbeh. Práve ľudský rozmer, náhľad na minulosť z pohľadu rôznych ľudí z rôznych kontinentov, emocionálny náboj a samovoľná spletitosť jednotlivých vzťahov robia knihu vysoko čitateľnou a ťažko „odložiteľnou“. K úspešnosti dopomohli aj príjemný štýl písania a jednoduché, ľahko stráviteľné podanie. Odporúčam najmä ľuďom s predsudkami voči historickým knihám, pretože Pád titanov je most, vďaka ktorému si cestu k dejinám nájdete. Neodporúčam historikom a učiteľkám dejepisu – tí budú z krátkeho rozsahu diela zhrození.
Čítaj viac
Umi
5.9.2015
Takto by sa mali učiť dejiny
Kniha, ktorá ma naozaj bavila. Miestami som sa nevedela odtrhnúť, no boli tam aj pre mňa nudnejšie pasáže. Za jej najväčšie plus považujem dokonalé historické spracovanie. Vďaka detailným opisom som si dokázala živo predstaviť, ako žili ľudia na rôznych miestach a v rôznych spoločenských triedach. Veľmi sa mi páčil aj autorov opis vnímania boja vojakmi a proces, ako sa z civilistu stával vojak. Ak si knihu prečítate, uvidíte, ako a prečo sa postupne menila doba, ako tí najvrchnejší manipulovali verejnou mienkou a médiami a drobní ľudkovia bojovali o to, aby sa mali lepšie... pochopíte obdobie prvej svetovej v širokom kontexte a bude to zábava!
Čítaj viac
Monika
18.3.2015
Úžasné dielo
Jedna z najlepších kníh, aké som kedy čítala. Na začiatku som mala trošku obavy z jej hrúbky, ale je veľmi dobre a pútavo napísaná, takže som sa nakoniec nevedela od nej odtrhnúť a po dočítaní poslednej strany som sa hneď pustila do druhej časti.
Čítaj viac
Zdenka Bošková
Zdenka Bošková
6.6.2014
Skvela kniha
Naozaj vyborne citanie. Ale od K.Folleta sa nic ine ani necaka ;)
Čítaj viac
Dušan Gális
Dušan Gális
6.6.2014
Názor čitateľa
Neskutočné dielo až tak, že je skutočne :) ... Follet je veľký autor a jeho knihy sú to najlepšie, čo môžete chytiť do ruky a už nepustiť.
Čítaj viac

Ken Follett mal dvadsaťsedem rokov, keď napísal román Oko ihly. Tento triler získal ocenenie a stal sa medzinárodným bestsellerom. Po niekoľkých úspešných trileroch prekvapil svojich priaznivcov románom Piliere zeme, v ktorom zachytáva stavbu stredovekej katedrály. Kniha upútala milióny čitateľov po celom svete. Jeho ďalší historický román Na veky vekov je voľným pokračovaním Pilierov a obsadil prvú priečku na zozname bestsellerov v Spojených štátoch amerických, Veľkej Británii, Nemecku, Taliansku, Španielsku a Francúzsku. Úspech, ktorý mu priniesli historické romány, ho podnietil k napísaniu trilógie Storočie, aby pripomenul najvýznamnejšie medzníky 20. Storočia, ktoré hnali ľudstvo do záhuby alebo k obrovským úspechom, ako bolo pristátie na Mesiaci. Žije v Anglicku so svojou manželkou Barbarou Follettovou. www.ken-follett.com

Čítaj viac

Vydavateľstvo TATRAN patrí dnes medzi menšie vydavateľstvá, nakoľko sa stalo rodinnou firmou. Svoju stratégiu zameriava na tie najzaujímavejšie tituly zo zahraničnej beletrie, ale aj na vyhľadávanie nových slovenských autorov. Nosným prvkom je beletria pre dospelých, ale v posledných rokoch sa orientuje aj na motivačné knihy a skutočné príbehy, ktoré si získavajú stále viac a viac čitateľov. Pre nás je dôležitá každá kniha nielen pred, ale aj po vydaní, keď si vyžaduje ďalšiu osobitú starostlivosť, aby ju ocenil čo najširší okruh čitateľov.Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

V septembri oslávi vydavateľstvo Tatran 70 rokov od svojho vzniku. Za ten čas prešlo rôznymi právnymi formami, ktoré kopírovali historické udalosti nášho národa. Menilo sa aj zloženie vydávaných titulov, každá doba si žiadala niečo iné. Čo sa však za celé desaťročia nezmenilo, sú obľúbené beletristické edície, do ktorých zaraďujeme tie najzaujímavejšie tituly, ako edícia bestsellerov LUK, Svetová tvorba a Slovenská tvorba.Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Každý titul starostlivo vyberáme so zreteľom na čitateľa, či už náročného, alebo takého, ktorý si chce pri čítaní oddýchnuť a uletieť do iného sveta. Okrem toho je pre nás veľmi dôležité myšlienkové posolstvo každej jednej knihy a z toho prameniaca inšpirácia. Pri spracovaní všetkých publikácií dbáme však na kvalitnú textovú úpravu a technické spracovanie knižky, aby kniha bola umeleckým artefaktom a spĺňala kritérium nášho hesla – knihy pre hodnotnejší život.Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vždy na tú poslednú vydanú! Pretože to je chvíľa, kedy žijeme konkrétny príbeh tej -ktorej knihy, až kým ju nenahradí nová. Ak by sme vyzdvihli jednu knihu, bolo by to nefér voči ostatným. Dokonca náš vkus vo vydavateľstve sa natoľko líši, že vyberáme len tie knihy, na ktorých sa spoločne zhodneme. Ak by kritériom úspechu bola predajnosť, tak jednoznačným šampiónom je Chatrč od W. P. Younga. Veľmi si však vážime knihy z edície Svetová tvorba a autorov ako Toni Morrisonová, Julian Barnes, Woody Allen, ktorí obohatia čitateľa nielen myšlienkovo, ale sú aj prekladateľským prínosom.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Pád titanov - Ken Follett
Prah večnosti - Ken Follett
45,07 €
Ušetríte 3,73 €

„Povedz mi, čo čítaš, a ja ti poviem, kto si.“

Anglické Príslovie