Knihy
E-knihy

Táto krajina nie je pre starých

Vydavateľstvo
Slovart, 2013
Edícia
EVG
Preklad

Román amerického spisovateľa Cormaca McCarthyho o hodnote života, hraniciach lásky, prítomnosti zla a budúcnosti sveta. Príbeh z pokojného americko-mexického pohraničia...

Čítaj viac

12,30 €

Bežná cena Bežne 12,95 €

Ušetríte 5%

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Román amerického spisovateľa Cormaca McCarthyho o hodnote života, hraniciach lásky, prítomnosti zla a budúcnosti sveta.

Príbeh z pokojného americko-mexického pohraničia roku 1980 sa začína nevydareným obchodom pašerákov drog, keď sa v rukách mladého lovca ocitne kufrík plný peňazí. O peniaze a nálezcu má však záujem nielen polícia, ale aj sociopatický zabijak a mexický kartel.

McCarthyho nezameniteľný strohý štýl písania bez pátosu, zato plný emócií a životnej filozofie si získal priazeň čitateľov aj kritikov. Sfilmovaná verzia románu získala v roku 2007 štyroch Oscarov.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Táto krajina nie je pre starých - Cormac McCarthy
Smrť panien - Jeffrey Eugenides
23,65 €
Ušetríte 1,25 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
240
Hmotnosť
330 g
Rok vydania
2013
Filmové spracovanie
Táto krajina nie je pre starých
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart
Rozmer
130×210 mm
ISBN
9788055606965
Naše katalógové číslo
157381

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

30 hodnotení

15
9
5
1
0

Lukáš Šebek
Lukáš Šebek
23.11.2016
Hodnotenie
Krvavý titul, s kopou nábojov, akcie, napätia a s jedným nepochopeným (nepochopiteľným) psychopatom, ktorý "len nasleduje svoje princípy". Výborna kovbojovka, ktorej filmová podoba je tiež vysoko pozerateľná. A Chavier Bardem ako Chigurgh je skvost ! Ale ako prvé, odporúčam prečítať.
Čítaj viac
Bubli
4.8.2016
Názor čitateľa
výborná kniha, podľa ktorej je natočený aj film. je plná prekvapení a veľmi sa páčilo, že sa tam nenachádzalo žiadne klišé a že sa nedalo predvídať, čo sa stane ďalej. odporúčam. :)
Čítaj viac
vlado
1.7.2014
hodnotenie
Film bol super, co sa týka knihy tak ta uz taka dobrá nebola, teda aspon poslednych 30 strán. Nemohol som si zvyknut na to ze autor sa snazi napodobnit nejaky slang a nakoniec mu z toho vzniklo niečo čudne, však kto už hovorí: vóbec, neskór, móžem, proste všetky vokáne boli prehodené na dĺžne a este par slov bolo zmenenych, ale komu slov co mohli byt v slangu tak to nebolo, nechápem. Celkom mi prisiel ten preklad divný, našiel som aj pár slov ktore vobec nie su zname v slovencine, napr. dragstór.

druhý krát by som si už knihu nekupil.
Čítaj viac
Andrea
17.7.2014
Názor čitateľa
Knihu som čítala v češtine, ale aj tam bol preklad iný ako v angličtine. Vo filme hovorili nejakou južanskou americkou zmeskou. Takže ten slovenský preklad asi mal v úmysle ukázať, že nerozprávajú normálne po anglicky, ale ani slangom. Ten dragstór bude asi americký obchod, niečo medzi lekárňou a drogériou. Také u nás nemáme. Alebo?
Čítaj viac
Helena Štepová
Helena Štepová
28.5.2014
žeby budúcnosť?
Podľa mojej skúsenosti častokrát info v tiráži nezodpovedá obsahu knihu. Tentokrát je to OK, hoci smutné konštatovanie. Aj nás čaká takáto budúcnosť? Odporúčam.
Čítaj viac
Henry
5.12.2013
2 roviny knihy
Film bol dobrý, ale úplne im vypadla jedna línia v knihe (skoro polovica). Mne sa tá druhá (šerifove monology) potom páčila ešte viac. Aj z toho dôvodu ma kniha zaujala a neľutoval som peniaze za jej kúpu.
Čítaj viac
Ďusi
5.12.2013
Názor čitateľa
Henry, neviem, či ti rozumiem. Chcel si napísať, že vo filme vynechali polovicu knihy a že ide o monológy šerifa Bella, podla ktorých sa kniha volá.. Inak súhlasím, aj mne sa táto časť pozdávala. Ale najvydarenejšou postavou pre mňa ostáva Antoine Chigurh, psychopat zo zásadami.
Čítaj viac
Peter
4.12.2014
Názor čitateľa
Súhlas!!!!


Čítaj viac

Cormac McCarthy Narodil sa v štáte Rhode Island. V Random House, kde začal v polovici 60. rokov vydávať, mal rovnakého redaktora ako William Faulkner – Alberta Erskina. V jeho redakcii vydal romány Sadař, Vnější temnota, Dítě Boží a román Suttree. V 70. rokoch sa odsťahoval do Texasu a neskôr do Nového Mexika. V roku 1985 vydal po podrobnom štúdiu dobových prameňov historický román Krvavý poledník aneb Večerní červánky na západě.. Neskôr mu v roku 1992 vyšiel román Všichni krásní koně, ktorý mu priniesol svetový ohlas. Bol prvým dielom tzv. Hraniční trilogie. McCarthyho predposledný román Tahle země není pro starý bol úspešne sfilmovaný bratmi Coenovými a jeho zatiaľ posledná kniha Cesta získala Pulitzerovu cenu.

Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 25 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac
Kúpte spolu
Táto krajina nie je pre starých - Cormac McCarthy
Smrť panien - Jeffrey Eugenides
23,65 €
Ušetríte 1,25 €