Knihy
E-knihy

Prípad Vendéta

Tatran, 2013
Okamžitý download
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Tatran, 2013

Tie najdrsnejšie a zároveň uveriteľné príbehy píše sám každodenný život. Svojvoľne mení osudy jednotlivých postáv. Nechá ich vystúpiť vysoko, spohodlnieť či žiť pokojne, aby im vzápätí pridelil tú najdramatickejšiu úlohu...

Čítaj viac

7,90 €

Bežná cena Bežne 9,90 €

Ušetríte 20%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Tie najdrsnejšie a zároveň uveriteľné príbehy píše sám každodenný život. Svojvoľne mení osudy jednotlivých postáv. Nechá ich vystúpiť vysoko, spohodlnieť či žiť pokojne, aby im vzápätí pridelil tú najdramatickejšiu úlohu vo svojej hre a naopak.

Prípad Vendéta je práve jeden z takýchto príbehov. Jeho jednotliví aktéri a zároveň autori dôverne poznajú prostredie, v ktorom sa pohybujú. Niektorí do neho spadli a snažia sa prežiť, pre iných je obchodnou príležitosťou a cestou k vysnívanému blahobytu. A nakoniec sú tu tí, ktorí nám majú pomáhať a chrániť nás.

V Tonyho živote nastal zlom, keď prišiel o vodičský preukaz. Dovtedy viedol tuctový a nezáživný život Bratislavčana, až na ten alkohol. A odrazu nemal prácu ani peniaze a zachutili mu drogy. Aby na ne mal, začal sa živiť ako díler. Bratislavská drogová scéna v tom čase začala prekvitať vďaka domovému predaju, ktorý si zriadil aj Tony. Darilo sa mu, a tak upútal pozornosť mafiánskeho bosa Orla, ktorý ho vyznamenal dôverou a zobral ho pásť kurvy do cudziny. Orol mal pod palcom obchod s drogami a prostitúciu, vybudoval si impérium nielen na Slovensku, ale aj v Rakúsku a začal expandovať do Nemecka.

Orla už dlhšie sledovala polícia, no nikdy sa jej nepodarilo prichytiť ho pri čine. Keď detektívi Slavo s Dominikom získali ako konfidentku prostitútku Tamaru, ktorá pre Orla pracovala a chodila s ním na výjazdy do Nemecka, zdalo sa, že majú všetky tromfy v rukách a môžu spustiť akciu. No nie vždy sa všetko podarí tak, ako je naplánované.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Prípad Vendéta - Michal Čierny
Prípad Sabotér - Michal Čierny
16,80 €
Ušetríte 4,00 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
144
Vydavateľstvo
Tatran
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
156032
Rok vydania
2013

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,0 / 5

14 hodnotení

6
4
2
2
0

ľudmila
17.8.2017
veľmi jednoduché .......
mám kúpené všetky knihy od tohto autora a ak chce do budúcna zaujať musí poriadne pridať, slabé ....... dominik dán je stále mojou jednotkou ..... viac k tomu nemám čo dodať ......
Čítaj viac
Ravenka
3.4.2014
Pohodové čítanie, jednoduchý štýl
Pohodové čítanie, jednoduchý štýl. Páčil sa mi autorov pohľad na problém z viacerých strán, od obyčajných ľudí po profesionálov. Trošku mi chýbal detailnejší rozbor objasňovania problematiky. O to viac kladne hodnotím, že i napriek vážnosti problému, ktorý je hlavným obsahom knihy, som sa aj zasmiala.
Čítaj viac
Karol
20.9.2013
Kritika obsahovej náplne
neboli vyhodnotené všetky uvedené príbehy, najmä závery vyšetrovania, (napr. napadnutie profesora vo výťahu). O drogovej scéne v BA, mám ako bývalý profesionál nejaké vedomosti, chýbalo mi tam viac zápletiek, ale najmä náročnosť ich odhaľovania, rozpracovania a vyšetrovania.
Čítaj viac
šolim
28.7.2013
Môj názor - DOPORUČUJEM !
zaujímavý román v každom prípade treba prečítať.... kniha v tiahne do deja... nie len pre laikov zaujímavý ale hlavne pravdivý pohľad na život s drogami.... autor píše jednoducho, pútavo a hlavne zrozumiteľne... dobrý humor... teším sa na ďalšiu, verím, že ešte lepšiu a hlavne dlhšiu knihu od Michala... držím palce
Čítaj viac
Piťuka
19.7.2013
Auto Škoda
Autor tejto knihy zrejme nemá prehľad o autách nakoľko píše, že Hans so Stefanom sa priviezli
v novej Octávii Superb. To by potom museli prísť každý na inom aute, nakoľko sú to názvy dvoch áut.
Škoda Octávia je auto nižšej strednej triedy a Škoda Superb je vlajková loď škodovky vyššej strednej triedy.
Čiže Superb je samostatná modelová rada.
Čítaj viac

Michal Čierny upútal debutom, v ktorom mapuje svoje skúsenosti z drogovej scény hlavného mesta. Kým prvá kniha Prípad Vendéta (TATRAN 2013) je výborným predkrmom a vstupenkou do prostredia surovej reality, ktorá občas vypláva na mediálny povrch, vo svojej druhej knihe Prípad Sabotér odkrýva najtemnejšiu stránku zločinu – boj o život. Michal Čierny má priame skúsenosti s kriminálnym prostredím, preto ponechávame jeho identitu v utajení. Čitatelia sa však môžu tešiť na ďalšie príbehy, ktoré sa možno práve teraz odohrávajú v ich bezprostrednom okolí.

Čítaj viac

Vydavateľstvo TATRAN patrí dnes medzi menšie vydavateľstvá, nakoľko sa stalo rodinnou firmou. Svoju stratégiu zameriava na tie najzaujímavejšie tituly zo zahraničnej beletrie, ale aj na vyhľadávanie nových slovenských autorov. Nosným prvkom je beletria pre dospelých, ale v posledných rokoch sa orientuje aj na motivačné knihy a skutočné príbehy, ktoré si získavajú stále viac a viac čitateľov. Pre nás je dôležitá každá kniha nielen pred, ale aj po vydaní, keď si vyžaduje ďalšiu osobitú starostlivosť, aby ju ocenil čo najširší okruh čitateľov.Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

V septembri oslávi vydavateľstvo Tatran 70 rokov od svojho vzniku. Za ten čas prešlo rôznymi právnymi formami, ktoré kopírovali historické udalosti nášho národa. Menilo sa aj zloženie vydávaných titulov, každá doba si žiadala niečo iné. Čo sa však za celé desaťročia nezmenilo, sú obľúbené beletristické edície, do ktorých zaraďujeme tie najzaujímavejšie tituly, ako edícia bestsellerov LUK, Svetová tvorba a Slovenská tvorba.Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Každý titul starostlivo vyberáme so zreteľom na čitateľa, či už náročného, alebo takého, ktorý si chce pri čítaní oddýchnuť a uletieť do iného sveta. Okrem toho je pre nás veľmi dôležité myšlienkové posolstvo každej jednej knihy a z toho prameniaca inšpirácia. Pri spracovaní všetkých publikácií dbáme však na kvalitnú textovú úpravu a technické spracovanie knižky, aby kniha bola umeleckým artefaktom a spĺňala kritérium nášho hesla – knihy pre hodnotnejší život.Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vždy na tú poslednú vydanú! Pretože to je chvíľa, kedy žijeme konkrétny príbeh tej -ktorej knihy, až kým ju nenahradí nová. Ak by sme vyzdvihli jednu knihu, bolo by to nefér voči ostatným. Dokonca náš vkus vo vydavateľstve sa natoľko líši, že vyberáme len tie knihy, na ktorých sa spoločne zhodneme. Ak by kritériom úspechu bola predajnosť, tak jednoznačným šampiónom je Chatrč od W. P. Younga. Veľmi si však vážime knihy z edície Svetová tvorba a autorov ako Toni Morrisonová, Julian Barnes, Woody Allen, ktorí obohatia čitateľa nielen myšlienkovo, ale sú aj prekladateľským prínosom.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Prípad Vendéta - Michal Čierny
Prípad Sabotér - Michal Čierny
16,80 €
Ušetríte 4,00 €

„Čítanie = najlepšie učenie.“

Alexander Sergejevič Puškin