Knihy
E-knihy

Posolstvo rieky

Joga jej v Indii ukázala nový zmysel života

NOXI, 2013
Vydavateľstvo
NOXI, 2013

Mystický príbeh Slovenky Alany, ktorá našla v Indii odpovede na mnohé otázky a druhý domov. Od Majstra tam prijala duchovné meno Dev Priya a v autobiografii sa chce podeliť o svoje skúsenosti i zážitky...

Čítaj viac

13,90 €

Vypredané, je však dostupné ako e‑kniha.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Joga zmenila jej pohľad na svet. Ukázala jej cestu, kadiaľ sa v živote uberať, aby našla zdravie, šťastie a pokoj v duši.Mystický príbeh Slovenky Alany, ktorá našla v Indii odpovede na mnohé otázky a druhý domov. Od Majstra tam prijala duchovné meno Dev Priya a v autobiografii sa chce podeliť o svoje skúsenosti i zážitky. „Liečiť ľudí a pomáhať im nájsť cestu považujem za svoje poslanie v tomto živote,“ tvrdí Alana. Jej kniha sa číta ako pútavý cestopis plný odkazov a posolstiev, ako lepšie žiť. Začína sa cestou do Indie, na ktorej nasajete atmosféru druhej najľudnatejšej krajiny sveta a aspoň virtuálne navštívite každý kút, ktorý Alana opisuje.

Jej príbeh si vás získa silnými a niekedy až tajomnými zážitkami, ktorými Alana Dev Priya prešla na ceste k poznaniu Pravdy i seba samej. Približuje rôzne typy jogy, očistné techniky a fascinujúce spôsoby meditácie. Posolstvo rieky je dojímavý, ale aj vtipný a miestami dych berúci príbeh, ktorý vám odpovie na otázky o hlbšom zmysle života. O tom, ako nájsť vnútorný pokoj a mier.

Alana Dev Priya sa dlhé roky venuje zdravej výžive, alternatívnej medicíne, ezoterike a duchovným terapiám. Neskôr pocítila silnú potrebu pracovať so svojím ženským potenciálom a energiou kundalini shakti. Preto sa začala venovať tantre, ktorá jej otvorila dvere k nekonečným možnostiam.
Alana je členkou organizácie Nová Akropola, programu celoživotného štúdia porovnávacej filozofie a psychológie. Absolvovala viaceré kurzy jogy s rôznym zameraním na Slovensku, v Česku i v Indii – powerjoga, hatha joga, aštanga joga, šivananda joga, tantra joga pre ženy Mohendžodáro, gravidjoga.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
376
Hmotnosť
420 g
Rok vydania
2013
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
NOXI
Rozmer
125×200 mm
ISBN
9788081111594
Naše katalógové číslo
154770

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

17 hodnotení

15
0
2
0
0

Martina Migilová
14.7.2016
Úžasna kniha plná krásnych myšlienok, lásky a dojmov z Indie.:)
Čítaj viac
Anita
12.7.2016
Skvelé čítanie
Kniha mi dala veľmi veľa je v nej plno krásnych myšlienok nad ktorými sa oplatí zamyslieť.
Takmer polovicu knihy mam podčiarknutú, prečítala som ju už dvakrát a opakovane sa k nej vraciam.
Ďakujem autorke skvele sa číta a prosim nech napíše ďalšiu napríklad o ajurvéde,receptoch, tantre či cestovaní...
Čítaj viac
Michaela Gendiarová
Michaela Gendiarová
1.4.2016
Odporúčam
Táto kniha ma veľa naučila, človeka prinúti zamyslieť sa nad sebou, ponoriť sa do sveta Indie, priblížiť život tamojších ľudí v symbióze s prírodou je akousi formulkou na šťastie a na to aké je dôležité tešiť sa s prítomných momentov. Tajomné posvätné rituály Gangy, to že stretnutia vo vašom živote nie sú náhodné to všetko a oveľa viac nájdete v tejto knihe.
Čítaj viac
Martina Lelkešová
Martina Lelkešová
3.1.2016
Vyborne citanie
Dlho som hladala, ze co by som si tak teraz v tomto case precitala a nejako som natrafila na tuto knihu. Absolutne nelutujem, bolo to velmi zaujimave, napinave citanie, vzdy som sa velmi tesila, kedy budem opat pokracovat v citani tejto knihy. Kniha bola pre mna osobne velmi dobre napisana, lakalo ma citat dalej a dalej a mala som z nej velmi prijemny pocit. Odporucam kazdemu, kto sa chce odtrhnut od stresoveho zivota a dobre si oddychnut pri citani knihy.
Čítaj viac
Ľubica Juriňáková
Ľubica Juriňáková
18.12.2015
Jednoduché a vnímavé
Kniha je písaná jednoducho ale zato veľmi pútavo. Nedočkavo som čítala jednu stranu za druhou nakoľko spisovateľka popisuje zážitky z Indie veľmi živo a prirodzene. Krásny popis života Indov, tajomný svet jogínov, jogové rituály. Určite odporúčam všetkým, ktorí sa zaujímajú o duchovno a veci nevypovedané - tak trochu medzi nebom a zemou.
Vďaka tejto knihe naozaj uvažujem navštíviť Rišikéš osobne :)
Čítaj viac
RENATA
11.9.2015
Názor čitateľa
krásna kniha s kopou úžasných odkazov, ktorá mi pripomenula veci, ktoré už síce viem, ale v súčasnej dobe a "našom svete" sa na ne žiaľ zabúda. Taktiež mi dala aj veľa nových info. Odporúčam.
Čítaj viac
Adam
23.6.2015
Názor
Vynikajúca kniha,, veľmi my pomohla a nielen mne ale aj mojej mame na koľko má problémy zo stavcami tak ako aj tá spisovateľka ktorá túto knihu napísala
odporúčam zakúpiť si túto knihu a prečítať si ju je vinikájúca.
Čítaj viac
Iveta
22.9.2014
Názor
Úžasná kniha, ktorá mi pomohla opäť sa vrátiť na miesta a medzi ľudí, kde som bola pred rokom. Navyše mi prezradila aj tajomstvá, o ktorých som ešte nevedela.
Čítaj viac
marcela
11.3.2014
Názor čitateľa
zaujimava kniha, prekvapila ma svojou hlbkou a duchovnom....
Čítaj viac
Manuela
15.12.2013
Názor čitateľa
Pútavo napísaná kniha, ktorá čitateľa vtiahne takmer okamžite nielen do deja, ale aj do vnútorného sveta autorky. Odporúčam.
Čítaj viac

NOXI – vydavateľstvo kníh pre zdravý životný štýl a chvíle pohody Vydavateľstvo NOXI sa od svojho vzniku v roku 2004 zaoberá vydávaním kvalitnej populárno-náučnej literatúry a beletrie zahraničných aj domácich autorov. Pôsobí na českom a slovenskom trhu.

Edičný program vydavateľstva reaguje na aktuálne trendy, ale ponúka aj čitateľsky dlhodobo zaujímavé témy v týchto oblastiach:

  1. Ezoterika a spiritualita. Knihy o duchovne dlhodobo oslovujú čitateľov, ktorí sa zaujímajú o svet za hranicami bežného vnímania. NOXI ponúka širokú škálu titulov pre záujemcov o východné náboženstvá, kresťanstvo, ale aj knihy o ezoterických učeniach. Nevyhýba sa pritom ani kontroverzným témam.

  2. Zdravie a životný štýl. Knihy o zdraví boli od začiatku pilierom vydavateľstva NOXI. Aj v súčasnosti ponúka tituly, vďaka ktorým si čitatelia nájdu cestu k zdravšiemu životu – či už cestou prípravy zdravých pokrmov, alebo vďaka programom na udržanie zdravého životného štýlu.

  3. Self-help a motivácia. Vydavateľstvo NOXI sa venuje aj čoraz populárnejším knihám v oblasti motivácie v pracovnom aj súkromnom živote. Ponúkame knihy, ktoré priamo povzbudzujú k lepšej produktivite, plnohodnotnému životu, ale aj životné príbehy, ktoré neraz oslovujú viac ako poučky odborníkov. Nechýbajú tu ani poradcovia pre rodičov.

  4. Romány a knihy pre deti. V neposlednom rade sa NOXI venuje aj vydávaniu románov, či už historických, alebo súčasných. Taktiež vydáva knihy pre najmenších čitateľov.

Čítaj viac

„Nie tí milujú knihy, ktorí ich nedotknuté schovávajú v skriniach, ale tí, ktorí ich majú ustavične v rukách.“

Erazmus Rotterdamský