popis
Študenti, láska, Čeka a smrť
Studenti, laska, Ceka a smrt (Ala Rachmanovova)
Pozrite si ukážku z e-knihy
EPUB

Študenti, láska, Čeka a smrť   E-KNIHA

Aľa Rachmanovová  ·  Vydavateľstvo: Premedia, 2013
Séria: Denníky (diel 1 z vydaných 4)   E-kniha dostupná vo formátoch:   EPUB  MOBI
Bežná cena: 12,50 €
Naša cena: 7,90 €
Ušetríte:37% (4,60 €)
Dostupný na okamžité stiahnutie.

Detaily

  • 328 strán
  • slovenský jazyk
Viac podrobností

O e-knihe

Toto je elektronická kniha (e-kniha). Po jej objednaní a zaplatení vám nepošleme fyzickú vytlačenú knihu, ale získate dve možnosti. Buď si e-knihu stiahnete vo forme súboru, alebo ju môžete poslať ako darček. E-knihu je možné čítať na čítačkách e-kníh (môžete si ich zakúpiť tu) alebo na niektorom z podporovaných zariadení. Skontrolujte si prosím tento zoznam pred zakúpením e-knihy, aby ste predišli nepríjemným prekvapeniam. Za e-knihy je možné platiť iba bezhotovostne - kartou alebo internet bankingom. (viac informácií o e-knihách)

Ak si idete kúpiť e-knihu prvýkrát, určite si prosím prečítajte základné informácie o tom, ako ich nakupovať, sťahovať a čítať - nezaberie vám to viac ako 5 minút a môže ušetriť podstatne viac času :-)
Tento titul je v ponuke aj ako tlačená kniha Študenti, láska, Čeka a smrť
Denníky ruskej študentky z rokov 1916 - 1920.

Sedemnásťročná dcéra lekára vyrastá obklopená láskou a bohatstvom svojej rodiny. V predvečer občianskej vojny a boľševického prevratu si začína písať denník, ktorý sa neskôr stane jedným z najdojímavejších a najautentickejších svedectiev červeného teroru. Neohrabané a tak trochu hrboľaté zápisky z prvých stránok postupne dozrievajú, podobne ako mladá študentka. Na konci sa stretávame so statočnou mladou ženou, ktorá na sibírskej železničnej staničke odovzdáva svoje zápisníky do rúk rakúskeho vojnového zajatca vracajúceho sa do vlasti. Zachytila v nich domové prehliadky, popravy, morálny chaos, vraždu cárskej rodiny, exodus ruskej inteligencie, lesk a morálnu biedu československých légií, ale aj svoje prvé lásky a sklamania.

Podrobnosti

  • Jazyk: slovenský jazyk
  • Rok vydania: 2013
  • Naše katalógové číslo: 153187
E-knihu môžete aj darovať!

Zaradené v kategórii

Pomôžte nám doplniť informácie o e-knihe

Poslať doplňujúce údaje o e-knihe

Máte o e-knihe viac informácii ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácii na našich stránkach.

E-kniha: Študenti, láska, Čeka a smrťZdieľať

Čo si myslíme my

Iveta Janíková - Produktový manažér
22.02.2013

Táto kniha pravdivo, neprikreslene poukazuje na podmienky života v cárskom Rusku. Denníky písané očami dievčinky, celý život chránenej pred hladom, bolesťami a utrpením. Pamätám si ešte, ako som si v hlave dávala ako dievča dohromady teóriu, ktorú nám vtĺkali do hlavy v škole o "zlom cárovi" a udatnej červenej armáde a o tom, čo hovorili doma naši rodičia. Kniha je pravdivým a šokujúcim svedectvom doby, kedy sú pošliapavané základné ľudské hodnoty, vzdelanie a pravda. V dobe, keď nevzdelaní a "prostí" ľudia opití mocou (vodkou) a postavením ničia všetko dobré a správne a pomaly vedú krajinu k úpadku, z ktorého sa už nikdy nespamätala. Nenávisť v knihe nadobúda obludné rozmery, ľudský život už nemá cenu a vražda je spoločensky prijateľná. Všetci zabíjajú každého, pália a rabujú. Jedni zbabelo utekajú, iní sa snažia zachrániť to, čo sa dá. Ale aj v takejto dobe hlavná hdinka miluje, raduje sa, túži a sníva. Teším sa na Manželstvá v červenej búrke. Odporúčam každému!

Viac hodnotení od ľudí z Martinusu

Hodnotenia čitateľov (hodnotilo 20 ľudí)

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Veronika
Veronika
03.10.2016
Reagovať
Denník

Vynikajúci denník, ktorý vypovedá o hrozivej situácii v Rusku pred a počas I.svetovej vojny. Aľa Rachmannovová neprestáva písať ani počas týchto dní aj keď by pri nájdeni denníka mohla prísť o život celá jej rodina. Z jej písania cítiť zúfalstvo a strach o vlastný život ale paradoxne aj obrovskú radosť z malých vecí ako sú čistá voda, kúsok múky alebo štúdium. Aľa nezabúda opísať ani príbehy ľudí v jej okolí.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Jozef Zabojnik
Jozef Zabojnik
05.05.2016
Overený nákup Reagovať
Názor zákazníka

Hodnotna Kniha, ktoru som cital hned po "ciernej knihe komunizmu" a nepriamo potvrdzovala historicke a archivne fakty z pohladu obete cerveneho teroru. Odporucam kazdemu, kto sa zaujima o tuto cast historie.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Eva
Eva
04.02.2016
Reagovať
Eva

Nedávno som čítala Na smrť od Jozefa Kariku a myslela som, že brutálnejšiu knihu už čítať nebudem. Mýlila som sa. To, čo sa dialo v Rusku v rokoch červeného teroru, je neuveriteľné, strašné, hrôza. Toto nám teda na pionierskych schôdzkach nehovorili... a keď si pomyslím sa oslavy VOSR v ČSSR, ohňostroje, lampiónové sprievody ... ako sme ako deti vlastne oslavovali bezbrehé rabovanie, bezprávie a zabíjanie v Rusku, nielen inteligencie, ktorú chceli zničiť, ale aj biedny ľud, deti, starcov, ktoré za tým všetkým bolo, je mi na zvracanie. Ja z tejto knihy neviem prečítať denne viac ako 2-3 strany, viac toho hrozného zla, ktoré opisuje, nezvládnem. Ale kniha by mala patriť medzi povinné čítanie, ako historické fakty, ale aj výstraha budúcich generácií pred tým, čo sa stane, ak sa dostanú k moci magori.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (5)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Erik
Erik
14.03.2014
Reagovať
Dlhé ale pekné

Prvá polivica až dve tretiny knihy sa mi zdali dost nudné. Autorka sa vyznáva zo svojic pocitov a nič podstatné sa tam nedeje. Čítal som to iba preto, že mi kamarát odporučil, že je to veľmi dobrá kniha. No potom to začne byť zaujímavé a opisy nástupu boľševikov k vláde sú veľmi osobné. Nejde o žadnu faktorgrafickú knihu, ale o denník pisateľky, ktorá si každý deň zapisovala udalosti, tak ako ich videla a prežívala. Takže je to veľmi osobné.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (5)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
21.10.2013
Reagovať
Názor čitateľa

MIlujem knihy , ktoré ma zakaždým dokážu donútiť vstať večer a čítať ich . Medzi tie knihy patrí aj táto .
Študenti , láska , Čeka a smrť je kniha plná neskrívaných emócií .. tak nádherne spísané svedectvo mladého dievčaťa . Vďaka takýmto knihám si stále viac a viac cením to čo mám ... Vzdávam hold Aľe ktorá dokázala prežiť to pekelné obdobie aj napriek obrovským stratám !
Vrelo odporúčam

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (5)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Juliana Kocisova
Juliana Kocisova
30.04.2013
Reagovať
Názor čitateľa

fenomenálne!

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Petra Pauerová
Petra Pauerová
24.04.2013
Reagovať
Názor čitateľa

História z ktorej mrazí po chrbte. Mladá žena, ktorá sa mala dostať do najkrajších rokov života sa musí prispôsobiť najťažším životním podmienkam. Pád na dno prežila so vztýčenou hlavou a ešte o tom dokázala písať na rovinu. Jedinečnosť tohto príbehu je v tom, že je plný právd a zverstiev, ktoré sme si ani nevedeli predstaviť a ani nechceli.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (4)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
eva
eva
12.02.2013
Reagovať
Názor čitateľa

odporúčam všetkým milovníkom literatúry faktu.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (0)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
28.01.2013
Reagovať
Skvele!

Na jeden dych. Najviac ma desilo to, keď som si uvedomil, že export tejto červenej zloby pokračoval celé minulé storočie aj so svojimi následkami či už viac alebo menej brutálnej forme (Španielsko, Čína, Kambodža atď.). Čitateľ by si mal uvedomiť, že myšlienky ktoré tento teror šíril, stále žijú v oveľa sofistikovanejšej forme, avšak nebezpečné sú rovnako ako hra s ohňom. Vďaka Aľa za svedectvo!

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (3)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
anonym
anonym
10.01.2013
Reagovať
Must read

Aline zápisky života pred a počas červeného teroru sú skvostom ktorý by sa mal bezpodmienečne propagovať a rozširovať medzi generáciami dneška. Je to dokumentácia brutálnych krutostí nie celkom vymizmutej demagógie ktorá sa priamo dotkla aj nášho národa. Vrele odporúčam. Pre mňa, porevolučné dieťa to bolo skvelé "očiotvárajúce" čítanie.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu

Odporúčania

Peklo je otvorené
Naša cena: 7,90 € (ušetríte 43%)
Tommy Bergmann prichádza na miesto činu v osloskom byte, kde objavili zmasakrovanú mladú prostitútku. Zranenia, ktoré dievča utŕžilo, sa...
Prostitútka
Naša cena: 7,20 € (ušetríte 34%)
Piaty román autorky bestselleru Zlatokopka zachytáva netradičný príbeh mladej ženy, ktorá bola odjakživa terčom posmechu vďaka svojmu výzoru a...
V objatí nepriateľa
Naša cena: 6,95 € (ušetríte 30%)
Aká silná musí byť láska, aby dokázala odpustiť? Melany je rozhodnutá začať od nuly. Odhodlaná zahodiť minulosť a vykročiť v ústrety svojmu...
Predtým ako som Ťa poznala
Naša cena: 9,70 € (ušetríte 30%)
Lou Clarková vie všeličo. Vie, že jej otec si ťažko hľadá prácu, vie, koľko krokov treba prejsť od autobusovej zastávky k rodičovskému domu. Vie,...

Ďalšie e-knihy zo série Denníky

Manželstvá v červenej búrke
Naša cena: 12,30 € (ušetríte 5%)
Mliekarka z Ottakringu
Naša cena: 12,30 € (ušetríte 5%)
Študenti, láska, Čeka a smrť
Naša cena: 11,88 € (ušetríte 5%)
Mliekarka z Ottakringu
Naša cena: 7,90 € (ušetríte 39%)
Manželstvá v červenej búrke
Naša cena: 7,90 € (ušetríte 39%)
E-knihu môžete aj darovať!
Neprehliadnite: náš tip!
Študenti, láska, Čeka a smrť
+
Manželstvá v červenej búrke
Kúpte si titul
Študenti, láska, Čeka a smrť E-KNIHA

spolu s titulom
Manželstvá v červenej búrke E-KNIHA
Spolu iba za 15,80 €
(ušetríte 9,65 €)
Kúpiť spolu
Ďalšie e-knihy z tejto oblasti
V objatí nepriateľa
Emily D. Beňová
Naša cena: 6,95 €
Sladké vykúpenie
Jamie McGuire
Naša cena: 8,90 €
Hľadanie podmanivej krásy
Jennifer Probst
Naša cena: 9,70 €
Kód 7
Jozef Banáš
Naša cena: 9,70 €
Sila v nás
James R. Doty
Naša cena: 8,90 €
V objatí gentlemana
Emily D. Beňová
Naša cena: 6,50 €
Nenávidím, milujem
Zuzana Bilavská
Naša cena: 5,90 €
Najpredávanejšie e-knihy za posledných 14 dní
Sila v nás
James R. Doty
Naša cena: 8,90 €
Nenávidím, milujem
Zuzana Bilavská
Naša cena: 5,90 €
V objatí gentlemana
Emily D. Beňová
Naša cena: 6,50 €
Tanec s drakmi 1: Sny a Prach
George R.R. Martin
Naša cena: 13,90 €
V objatí nepriateľa
Emily D. Beňová
Naša cena: 6,95 €Krásny verš je ako slák kĺzajúci po našich ozvučných strunách. Básnik v nás nerozospieva svoje myšlienky, ale naše. (Anatole France)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 333 500,04 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička