Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

How sad it is! I shall grow old, and horrid, and dreadful. But this picture will remain always young! If it was only the other way!

Wilde's first and only published novel recounts the story of handsome Dorian Gray who upon having his portrait painted desires that it will age and grow ugly while he may remain eternally beautiful. The painting, which reflects each of Gray's sins and transgressions in its hideousness, haunts him until it finally becomes unbearable. In this dark tale of duplicity and mortality, Wilde creates a world where art and reality collide.
Čítaj viac
Kúpte spolu
The Picture of Dorian Gray - Oscar Wilde
The Great Gatsby - Francis Scott Fitzgerald
6,72 €
Ušetríte 0,58 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
251
Hmotnosť
150 g
Rok vydania
2011
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
HarperCollins Publishers
Rozmer
111×176 mm
ISBN
9780007351053
Naše katalógové číslo
153183

Čo si myslíme my

Andrea Cingelová
Andrea Cingelová
kníhkupec
5. apríla 2017

Prvýkrát v histórii ma zaujalo povinné čítanie!!! Boh žehnaj, Oscarovi Wildovi, že zmenil môj názor na klasickú literatúru, lebo už som strácala nádej, plus konečne som pochopila, prečo ľudia občas pri knihách používajú synonymum „nadčasová“. Lebo presne taká je táto kniha! Zaujímalo by ma, čo by Oscar Wilde povedal na dnešnú dobu, kedy sa všetci snažíme vyzerať čo najkrajšie/najzdravšie, kedy si ľudia nechávajú pichať rôzne injekcie „mladosti“, kedy sa ľudia nechávajú dobrovoľne rezať, len aby vyzerali stále mlado... Mám pocit, že keby sa dala mladosť skutočne zachytiť jediným ťahom štetca, väčšina ľudí by pre krásny výzor dnes bez mrknutia oka obetovala aj svoju dušu, ale pre krásne vnútro by neminuli ani cent. Myslím, že to čaro nadčasovosti tu vyplýva hlavne z toho, že ľudia boli, sú a budú malicherní, zahľadení do seba či príliš leniví na to, aby sa pozerali pod povrch. Určite si knižku prečítajte, ak ste tak ešte neurobili. Krásny štýl písania, poučný príbeh popretkávaný múdrymi a vtipno-sarkastickými poznámkami, ktoré dokonale vystihujú aj dnešnú spoločnosť.
PS. Nie je to ale smutné, že ani po toľkých rokoch, čo ubehli od prvého vydania tejto knihy, sme sa ako ľudstvo stále nepoučili?

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

87 hodnotení

62
12
9
3
1

Mari
26.11.2014
Evergreen
The Picture of Dorian Gray patrí medzi najlepšie diela aké som kedy čítala. Napriek tomu, že od napísania knihy ubehlo už vyše 100 rokov, je až neuveriteľné, aký je román nadčasový. Čitateľ prežíva postupný rozklad Dorianovej spočiatku čistej a úprimnej duše a zároveň sa mu zarývajú pod kožu omamne znejúce slová lorda Henryho. Človek sa miestami až desí aké jednoduché a nenápadné môže byť schádzanie z cesty. Veru, i dnes by sa niektorým ľuďom zišlo pozrieť sa na odraz stavu svojej vlastnej duše. Príbeh je o to pútavejší, že obsahuje autobiografické prvky. Jednoznačne odporúčam prečítať.
Čítaj viac
Ondrej Tarkoš
Ondrej Tarkoš
23.12.2012
90%
Kniha sa mi páčila, aj keď niektoré pasáže boli nezáživné až nudné. Na druhej strane, príbeh bol miestami veľmi napínavý a niekedy som so zatajeným dychom čakal, čo sa stane a ako to celé dopadne, a to aj napriek tomu, že som tento príbeh sčasti poznal. Môžem povedať, že patrila medzi tie lepšie a hlavne zaujímavejšie knihy z povinného čítania... ale number 1 to nie je :)
Čítaj viac
Lucia P.
2.9.2012
Názor čitateľa
Hoci je to povinné čítanie, prečítala som ju bez nátlaku :)
Čítaj viac
Martina T.
Martina T.
8.3.2011
Oscar génius
Úžasná, nadčasová, idúca úplne pod kožu....k tejto sa dá vracať stále.
Čítaj viac
Lucia Némethová
Lucia Némethová
14.4.2010
Názor čitateľa
Skvela kniha. Citala som ju iba po anglicky, anglictina je pomerne jednoducha v tejto knihe. Odporucam a má veľmi dobrý predhovor (čo sa dá dobre využiť pri práci s knihou)
Čítaj viac
janča =]
1.4.2009
jou jou
ja to mám po slovensky a chcem aj po anglicky bo v poslednej dobe mám chuť si to prečítať po anglicky :)
Čítaj viac
Mináč
14.6.2007
Dorian Gray
Najlepsia kniha o vnutra seba sameho.. Urcite aspon mojho.. Minac
Čítaj viac

Dramatik, prozaik, básnik, estét a dandy, majster duchaplnej konverzácie. Muž, ktorého meno sa stalo synonymom pre závratný vzostup i strmhlavý pád.

Čítaj viac

HarperCollins je druhé největší nakladatelství na světě, které má pobočky v 18 zemích světa. Může se pochlubit více než dvousetletou historií. HarperCollins je výhradním vlastníkem 65 knižních značek, ročně vydává zhruba 10 000 knih ve 30 jazycích. V jeho portfoliu je přes 200 000 titulů jak v tradiční papírové, tak i v digitální podobě. Mimořádně bohatá knižní nabídka zahrnuje beletrii, literaturu faktu a populárrně naučnou, kuchařské knihy, alba, dětskou literaturu, slovníky a odbornou literaturu. Nakladatelstvi HarperCollins se sídlem v New Yorku je součástí koncernu NewsCor.

Čítaj viac
Kúpte spolu
The Picture of Dorian Gray - Oscar Wilde
The Great Gatsby - Francis Scott Fitzgerald
6,72 €
Ušetríte 0,58 €