Knihy
E-knihy

Tělo

Vydavateľstvo
Odeon, 2013
Preklad

Poušť, vítr a prach. Zažívací potíže, stesk po domově i touha po dobrodružství. Nezkušení nováčci, ostřílení mazáci, cynický lékař. Předsunutá operační základna v Gulistanu, provincie Faráh, jihozápadní část Afghánistánu...

Čítaj viac

1,36 €

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Poušť, vítr a prach. Zažívací potíže, stesk po domově i touha po dobrodružství. Nezkušení nováčci, ostřílení mazáci, cynický lékař. Předsunutá operační základna v Gulistanu, provincie Faráh, jihozápadní část Afghánistánu. A daleko v zázemí hlavní štáb, který vede válku, v níž životy jednotlivců nehrají roli. Paola Giordana ale zajímají právě osudy jednotlivců, které svede dohromady válka. Moderní novodobá válka, kterou známe ze zpravodajství, ale nevíme o ní vlastně nic. Román má kolektivního, vícehlasého vypravěče i hrdinu a jeho název může na jedné straně signalizovat fyzickou dokonalost lidského těla, na druhé straně i jeho nedostatečnost, zranitelnost. Dílo uvozené citátem z knihy Na západní frontě klid E. M. Remarqua se otevřeně hlásí k linii protiválečných literárních děl. Autor však svým precizním jazykem líčí také civilní bojiště, která se mohou skrývat v kulisách zdánlivě šťastných rodin, kde jsou někdy sváděny tak nelítostné bitvy, že v porovnání s nimi se písečné peklo Afghánistánu člověku jeví jako „bezpečnostní bublina“.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Tělo - Paolo Giordano
Roviny života - Julian Barnes
2,72 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Il Corpo Umano
Rozmer
135×206 mm
ISBN
9788020715135
Naše katalógové číslo
152755
Počet strán
320
Hmotnosť
450 g
Rok vydania
2013
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Odeon

Čo si myslíme my

Kristína Stankovianska
Kristína Stankovianska
senior produktový manažér
5. septembra 2014

"Čo je to rodina? Prečo vypukne vojna? Ako sa človek stane vojakom?"<br>Otázky, na ktoré vo svojom živote (s)pozná odpoveď len málokto a ani Tělo nám ich nezodpovie. Ale, o to napokon vôbec nejde.. Podstatné je, že Giordano aj tentokrát na pár stovkách strán naservíroval toľko emócií a takým spôsobom, že po ich dočítaní vás (opäť) zasiahne zvierajúca prázdnota - a práve tento pocit je tým, čo obe autorove knihy spája.
No fakt, že v Těle sa ťažoba ľudskej existencie a absurdnosť vojny, ktorá ovplyvňuje jej smerovanie, znásobuje doslova s každou kapitolou, ho u mňa stavia pomyselne ešte o čosi vyššie ako bravúrne Prvočísla.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

6 hodnotení

4
1
0
1
0

Soňa Janů
Soňa Janů
11.8.2015
Názor čitateľa
Po Osamelosti prvočísel som sa nevedela dočkať ďalšieho Giordanovho diela - a musím priznať, že nesklamal! Cell je výborná, trochu drsná kniha a aj napriek tomu, že sa odohráva v úplne inom prostredí ako jeho prvotina, zanechala vo mne rovnaký dojem. Je plná tak silných, a miestami až prisilných zážitkov, že po prečítaní musíte chvíľu predýchať, získať od toho zážitku nejaký odstup, aby ste mohli pokračovať v zaužívaných koľajach svojho bytia. A o tom to je, sem-tam sa treba zastaviť a uvedomiť si samého seba a svet okolo.
Čítaj viac
13.4.2014
Názor čitateľa
Mňa, naopak, táto kniha sklamala. Osamelosť prvočísiel je oveľa lepšia.
Čítaj viac
katka
1.3.2014
Názor čitateľa
výborná kniha,oboznamila ma so skutočnosťami o ktorých som netušila, vrelo odporúčam,i ked je trošku drsná
Čítaj viac
Uzlink4
6.1.2014
Názor čitateľa
Knižka zdanlivo akoby z iného „súdka“ ako Giordanova predchádzajúca Osamelosť prvočísiel, a predsa ich spája rovnaký motív: naše rozhodnutia v určitom momente sa už nedajú vziať späť a môžu nám značne zmeniť život. I keď obklopení ľudmi, sme sami – sami na rozhodnutie, sami na vysporiadanie sa s jeho následkami...
Čítaj viac

Paolo Giordano Orsini sa narodil v roku 1982 v Turíne. Vyštudoval fyziku na univerzite v Turíne, kde sa venuje doktorskej práci a skúma vlastnosti elementárnych častíc kvark B. Jeho prvý román Osamelosť prvočísiel bol ocenený literárnou cenou Premio Strega. V Taliansku sa predalo viac ako milión výtlačkov a bol preložený do mnohých jazykov.

Čítaj viac

Současný ODEON navazuje od roku 1999 na tradici někdejšího renomovaného nakladatelství a věnuje se překladovým i domácím autorům. Knihy vycházejí v těchto edicích: Světová knihovna (190 svazků), Knihovna klasiků, Česká řada. Mezi kmenové autory Odeonu patří John Irving, Haruki Murakami, Chuck Palahniuk, Michel Houellebecq, Michael Cunningham či Sofi Oksanen. V České řadě vycházejí například díla Terezy Boučkové a Marka Šindelky. Odeon patří do nakladatelského domu Euromedia Group.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Tělo - Paolo Giordano
Roviny života - Julian Barnes
2,72 €