Tom Stilton a Olivia Rönningová

Skočný príliv

Cilla Börjlind a Rolf Börjlind  ·  Vydavateľstvo: Ikar, 2013

Preklad: Mária Bratová

Edícia: Svetový bestseller  ·  Séria: Tom Stilton a Olivia Rönningová (diel 1 z vydaných 4)
ISIC ZĽAVA

SI ŠTUDENT, UČITEĽ ALEBO MLÁDEŽNÍK A MÁŠ ISIC, ITIC, EURO<26?

Tak k tomuto titulu môžeš získať dodatočnú zľavu 2% k už existujúcej zľave a zaplatíš iba 13,71 €. Ušetríš teda naviac 0,24 €, čo síce nie je bohvieaké terno, ale pri pár knihách by z toho už mohlo byť na kofolu :-)

Zľavu uplatníš tak, že pri potvrdzovaní objednávky zadáš číslo svojej karty do políčka "Darčeková poukážka / Zľavy".

      (57)
Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade
Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
13,95 €
Bežná cena:
14,90 €
Ušetríte:
6% (0,95 €)

Posielame do troch dní.

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.Uložené
Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O knihe

Na severnom pobreží ostrova Nordkoster v Hasslevikskom zálive je zvyčajne rozdiel vo výške hladiny vody medzi odlivom a prílivom päť až desať centimetrov, výnimku tvorí skočný odliv a skočný príliv. Nastávajú v okamihu, keď Slnko a Mesiac ležia v jednej línii so Zemou. Vtedy rozdiel vo výške hladiny dosahuje aj pol metra.
Ľudská hlava meria na výšku približne dvadsaťpäť centimetrov.

1987
V chladnom svite mesiaca v splne na morskej pláži ktosi spácha sadistickú vraždu. Obeťou je mladá tehotná žena. Páchatelia sú traja. Vražda má aj očitého svedka, náhodou sa ním stane deväťročný chlapec.
Vyšetrovateľ Tom Stilton napriek úsiliu nenachádza nijaký motív vraždy. Ani páchateľov. Ani identitu obete. Prípad zostane nevyriešený a putuje ad acta.

2011
Olivia Rönningová, študentka Policajnej akadémie, v seminárnej práci rieši nevyjasnený odložený prípad z pobrežia. V starých prameňoch hľadá nové súvislosti, prehodnocuje fakty, zisťuje, čo sa dá. No najťažšie pre ňu je nájsť muža, ktorý viedol vyšetrovanie. Tom Stilton akoby sa prepadol pod zem. Lenže Olivia nie je z tých, čo sa ľahko vzdávajú, a jej pátranie vedie k neuveriteľným záverom.

Byť „priklincovaný“ na sedačke, mať chuť ignorovať čas a možno aj povinnosti, to je z uhla pohľadu mnohých čitateľov tá správna kniha, kvôli ktorej sa oplatí byť hore do neskorej noci a na záver povedať: fenomenálne! Ku knižkám tohto typu určite patrí krimi triler Skočný príliv. Už pred uvedením na trh vyvolal román zaslúženú pozornosť a práva na jeho vydanie sa predali do viac ako dvadsiatich krajín vrátane Slovenska.
 Švédska autorská dvojica Cilla a Rolf Börjlindovci pricestuje na Slovensko

Slovenskí čitatelia sa budú môcť o necelý mesiac osobne zoznámiť so skvelou autorskou dvojicou, ktorá predstavuje reprezentantov vysoko hodnotenej severskej krimi tvorby. Autori trilerov Skočný príliv (2013), Tretí hlas (2014) a Temný úsvit (vyjde v slovenskom preklade začiatkom novembra) budú popri inom aj hosťami knižného veľtrhu Bibliotéka. S čitateľmi sa tiež stretnú na pôde kníhkupectva Martinus v Bratislave. Na Slovensku pobudnú Cilla a Rolf od 5.- 7. novembra.

Cilla a Rolf Börjlindovci patria medzi najskúsenejších švédskych spisovateľov. Z ich dielne pochádza aj detektívny seriál Hrob a vražda, ktorý ocenili diváci aj kritika. Vysielali ho vo švédskej televízii v rokoch 2004 až 2009. Sú tiež autormi scenárov k dvadsiatim šiestim filmom o Martinovi Beckovi. Detektívny román Skočný príliv už pred uvedením na trh vyvolal zaslúženú pozornosť a práva na jeho vydanie sa predali do viac ako dvadsiatich krajín. V súčasnosti sa pripravuje jeho filmové spracovanie. V knihe sa po prvý raz stretávame s dvojicou vyšetrovateľov Tomom Stiltonom a Oliviou Rønningovou, ktorí sa potom objavujú aj v ďalších dvoch románoch: Tretí hlas a Temný úsvit.
Knihy Cilly a Rolfa Börjlindovcov sa vyznačujú charizmatickými postavami a príbehmi plnými sociálnych konfliktov. V ich písaní cítiť talent a rutinu - majstrovsky dokážu dávkovať napätie, nečakané zvraty, prekvapenia, všetko elegantne previazané do pútavého príbehu. Ďalším typickým znakom v ich tvorbe je surrealistický humor. Romány Cilly a Rolfa sú pre všetkých, ktorí prahnú po napätí, nečakaných zvratoch, rozuzleniach a ktorí očakávajú od knihy silný emocionálny zážitok.
O podrobnostiach programu Cilly a Rolfa Börjlindovcov v Bratislave vás budeme včas informovať.

Skočný príliv
Pozrite si ukážku tejto knihy
Pozrieť ukážku

Ikar

Ďalšie tituly vydavateľstva

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Viac informácií
Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 27,88 €
(ušetríte 1,92 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

 • Originálny názov: Springfloden
 • Počet strán: 408
 • Väzba: pevná
 • Rozmer: 155×234 mm
 • Hmotnosť: 660 g
 • Jazyk: slovenský
 • ISBN: 9788055135847
 • Rok vydania: 2013
 • Naše katalógové číslo: 152018


Čo si myslíme my

Monika Zbínová - Publico manager & eknihy

2. augusta 2014      

Zvykli sme si na severské detektívky, kde na čele vyšetrovania stoja obyčajní policajti i hlavní vyšetrovatelia alebo novinári. Olivia je obyčajné dievča, študentka. Nezaujímajú ju až tak bežné babské starosti s chlapcami. No keď sa do niečoho pustí, len tak ľahko sa nevzdá. Je to taká správna baba, ktorej uvažovanie a komentovanie situácií vyvolá neraz úsmev na tvári. Jej postava je najoriginálnejšou súčasťou knihy. (zobraziť celú recenziu)

Viac hodnotení od ľudí z Martinusu

Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 61 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
 • sú vulgárne alebo urážlivé
 • nesúvisia s titulom alebo témou
 • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
 • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
 • obsahujú akékoľvek URL odkazy
 • nie sú podpísané
Vendy
Vendy
6. novembra 2016
     
Reagovať

Zaujimavee 2

Pre mna absolutne top zaujimava detektivka,ktora ma nechala az do poslednych stran v napati..prelinanie mi nevadilo,nakolko to vytvorilo spletite prepojenie. Ani pri jednej strane som nemala tendenciu otocit list.urcite odporucam precitat ludom,ktori uznavaju severske krimi a uz dlho necitali nic komplikovane poprepletane :O) niekedy aj menej krvi je viac - necakajte ziadne jatky ani krviprelievanie. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (0)
JK
JK
13. júla 2016
     
Reagovať

Trošku zmena 3

Súhlasím s recenziou ,,Detektívka".. Knihu som prečítala už dávnejšie, len som nejak nevedela nájsť tie správne slová, ktorými by som ju opísala bez prezradenia deja. Na začiatok by som vyzdvihla pozitíva, ktoré vidím v opise prostredia, výbere postáv z rôznych vrstiev resp. sociét, ako aj zoznámenie sa s nimi ich charakterom a postojmi, napínavý, akčný a prepletený dej. Medzi negatíva by som uviedla (ako v predchádzajúcom príspevku) zbytočnosť niektorých pasáží, ktoré nemali pre čitateľa výpovednú hodnotu. Keďže si aj po roku od prečítania viem v mysli vybaviť tento príbeh, znamená to pre mňa, že bol dobrý a niečím výnimočný :) Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (0)
Marián Pisarčík
Marián Pisarčík
13. februára 2015
     
Reagovať

Detektívka 2

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Prajete si ho zobraziť?

Z knihy mám zmiešané pocity. Pri čítaní som mal pomerne dosť veľký problém s dvoma vecami: množstvo zbytočných postáv a množstvo zbytočných dejových línií. Takisto mi bola proti srsti celá línia týkajúca sa bezdomovcov ( nič proti) ale tá predstava mi jednoducho nesedí ( bezdomovec vyšetruje vraždu...).
Chcel som dať 3* ale pridal som ešte jednu navyše a to z toho dôvodu, že druhá polovica knihy bola konečne detektívkou, zameraná na vyšetrovanie vraždy. Páčilo sa mi prostredie, opis vyšetrovania a vynikajúco prepletené a súvisiace dejové línie.
Vytkol by som teda nepodstatné pasáže ( okolo bezdomovcov, okolo cage fighteringu a stenčil by som pasáž o Bertilovi a jeho firme).
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (0)
Martin
Martin
22. januára 2015
     
Reagovať

Tá lepšia zo severských detektívok 5

Kniha Skočný príliv je tou vydarenejšou spomedzi severských detektívok. Chvíľami som mal pocit, ako keby som čítal Jo Nesba, štýl autorov sa približuje práve k tomuto nórskemu spisovateľovi.
Hneď v úvode sa zoznamujeme s mladou ašpirantkou Olíviou študujúcou na policajnej akadémii, ktorá si vyberá ako semestrálnu prácu odložený prípad vraždy z roku 1987. A buďte si istí, že sa s pomocou ďalších postáv dopátra k prekvapivým záverom.

Postavy v knihe sú sympatické, samotná Olívia mi ctižiadostivosťou, ambíciami a vytrvalosťou pripomína Laurie Montgomeryovú od Robina Cooka. :) Dokonca aj záporné postavy majú svoje čaro. Hneď v úvode sa dej rozpletá do viacerých dejových línií. Kniha je dynamická, takmer na každej strane dej napreduje inou dejovou líniou, avšak číta sa s ľahkosťou, takže sa v nej nestratíte. Zaujímavé je aj samotné prepletanie jednotlivých línií a aj samotný záver, ktorý som trošičku tušil. :) Páčilo sa mi, že okrem riešenia prípadu kniha poukazuje aj na určitý problém nielen v švédskej spoločnosti, ako je už u severských dektívok zvykom.

Knihe dávam 4 hviezdičky a môžem ju len odporučiť. :)
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (5)   (0)
Viera
Viera
3. januára 2015
     
Reagovať

Skvela kniha 1

Nie som prave milovnicka detektivok, Skocny priliv je prakticky prva takto zamerana kniha, za ktoru som po precitani obsahu bola ochotna vcera zaplatit 14 eur a este sa aj pre nu vybrat na Obchodnu, aby som ju mohla okamzite zacat citat... Je to vyborna kniha, odporucam, neda sa od nej odtrhnut. Som zvedava, co sa bude diat dalej:) To, ze sa striedaju obrazy a postavy, je podla mna plus, drzi vas to v napati. V Svedsku som bola a pri citani tejto knihy sa mi vracaju spomienky na zvlastnu atmosferu, ktora tam vladne. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (1)
Martina Domaničová
Martina Domaničová
10. novembra 2014
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

super :) -1

Spočiatku ťažko čitateľné, niekoľko príbehov naraz, neskôr úplne fantastické, nevedela som sa od príbehu odtrhnúť, kým som ho nedočítala. Hodnotím veľmi pozotívne. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (0)   (1)
Peter Šimurka
Peter Šimurka
9. novembra 2014
     
Reagovať

Veľa zápletiek -1

Zápletky výborne ale tri prípady do jednej knihy je už moc. Vzhľadom k tomu je tu moc postáv a aj preto nie je čas na bližšie opisy či postáv, samotného vyšetrovania atď. Inak sa jedná o skvelú vec a na oddych ako stvorenú. V tejto knihe je to podobná postava na okraji spoločnosti ako je Harry u Nesba. Viac mi pasuje Nesbo. No knihu určite odporúčam. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (0)   (1)
11. augusta 2014
     
Reagovať

Názor čitateľa 9

Skvelá kniha. Skvelý námet. Skvelý dej. A skvelý preklad. Kniha ma pohltila ihneď od prvých strán. Keď som túto knihu dočítala povedala som si "Našla som si nových dvoch obľúbených autorov". Odporúčam všetkým, ktorí prahnú po napätí, nečakaných zvratoch, rozuzleniach a ktorí očakávajú od knihy nejaký ten zážitok. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (9)   (0)
erika
erika
28. júla 2014
     
Reagovať

jedna z najlepších detektívnych kníh 5

vôbec, čo som čítala. Dej graduje, postavy sú navzájom prepletené, príbeh má logiku a , čo je pre mňa dôležité, kniha neobsahuje ani jednu stranu mnou nenávidených zbytočných , dlhých a ničhovoriacich opisov. Klobúk dole. Neviem, čím to, ale spisovatelia škandinávskeho pôvodu jednoznčne ovládli rebríček detektíviek - aspoň u mňa :) Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (5)   (0)
Zuzana Orságová
Zuzana Orságová
18. júla 2014
     
Reagovať

Vynikajuce 4

Nie som fanusikom detektivok,ale ked sa mi dostala tato kniha do ruk,neodolala som a zacala som ju citat. Az na tie severske nazvy,ktore ani neviem ako precitat,bola tato kniha uzasna. Velmi dobry dej s prekvapujucim zaverom! Napriek 400 stranam som ju zhltla pomerne rychlo,odporucam kazdemu :) Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (5)   (1)
1234

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba