popis
Skočný príliv

Skočný príliv   

Cilla Börjlind, Rolf Börjlind  ·  Vydavateľstvo: Ikar, 2013
Edícia: Svetový bestseller   Séria: Tom Stilton a Olivia Rönningová (diel 1 z vydaných 3)  
Bežná cena: 14,90 €
Naša cena: 14,16 €
Ušetríte:5% (0,74 €)
Poštovné zadarmo nad 49 €! Objednajte si tovar spolu nad 49 € a poštovné zaplatíme za vás! (viac info)
Zvyčajne posielame do 3 dní.

Informácie o dostupnosti   Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade

Detaily

 • 408 strán
 • pevná väzba
 • slovenský jazyk
Viac podrobností

O knihe

Tento titul je v ponuke aj ako elektronická verzia Skočný príliv
Na severnom pobreží ostrova Nordkoster v Hasslevikskom zálive je zvyčajne rozdiel vo výške hladiny vody medzi odlivom a prílivom päť až desať centimetrov, výnimku tvorí skočný odliv a skočný príliv. Nastávajú v okamihu, keď Slnko a Mesiac ležia v jednej línii so Zemou. Vtedy rozdiel vo výške hladiny dosahuje aj pol metra.
Ľudská hlava meria na výšku približne dvadsaťpäť centimetrov.

1987
V chladnom svite mesiaca v splne na morskej pláži ktosi spácha sadistickú vraždu. Obeťou je mladá tehotná žena. Páchatelia sú traja. Vražda má aj očitého svedka, náhodou sa ním stane deväťročný chlapec.
Vyšetrovateľ Tom Stilton napriek úsiliu nenachádza nijaký motív vraždy. Ani páchateľov. Ani identitu obete. Prípad zostane nevyriešený a putuje ad acta.

2011
Olivia Rönningová, študentka Policajnej akadémie, v seminárnej práci rieši nevyjasnený odložený prípad z pobrežia. V starých prameňoch hľadá nové súvislosti, prehodnocuje fakty, zisťuje, čo sa dá. No najťažšie pre ňu je nájsť muža, ktorý viedol vyšetrovanie. Tom Stilton akoby sa prepadol pod zem. Lenže Olivia nie je z tých, čo sa ľahko vzdávajú, a jej pátranie vedie k neuveriteľným záverom.

Byť „priklincovaný“ na sedačke, mať chuť ignorovať čas a možno aj povinnosti, to je z uhla pohľadu mnohých čitateľov tá správna kniha, kvôli ktorej sa oplatí byť hore do neskorej noci a na záver povedať: fenomenálne! Ku knižkám tohto typu určite patrí krimi triler Skočný príliv. Už pred uvedením na trh vyvolal román zaslúženú pozornosť a práva na jeho vydanie sa predali do viac ako dvadsiatich krajín vrátane Slovenska.
 Švédska autorská dvojica Cilla a Rolf Börjlindovci pricestuje na Slovensko

Slovenskí čitatelia sa budú môcť o necelý mesiac osobne zoznámiť so skvelou autorskou dvojicou, ktorá predstavuje reprezentantov vysoko hodnotenej severskej krimi tvorby. Autori trilerov Skočný príliv (2013), Tretí hlas (2014) a Temný úsvit (vyjde v slovenskom preklade začiatkom novembra) budú popri inom aj hosťami knižného veľtrhu Bibliotéka. S čitateľmi sa tiež stretnú na pôde kníhkupectva Martinus v Bratislave. Na Slovensku pobudnú Cilla a Rolf od 5.- 7. novembra.

Cilla a Rolf Börjlindovci patria medzi najskúsenejších švédskych spisovateľov. Z ich dielne pochádza aj detektívny seriál Hrob a vražda, ktorý ocenili diváci aj kritika. Vysielali ho vo švédskej televízii v rokoch 2004 až 2009. Sú tiež autormi scenárov k dvadsiatim šiestim filmom o Martinovi Beckovi. Detektívny román Skočný príliv už pred uvedením na trh vyvolal zaslúženú pozornosť a práva na jeho vydanie sa predali do viac ako dvadsiatich krajín. V súčasnosti sa pripravuje jeho filmové spracovanie. V knihe sa po prvý raz stretávame s dvojicou vyšetrovateľov Tomom Stiltonom a Oliviou Rønningovou, ktorí sa potom objavujú aj v ďalších dvoch románoch: Tretí hlas a Temný úsvit.
Knihy Cilly a Rolfa Börjlindovcov sa vyznačujú charizmatickými postavami a príbehmi plnými sociálnych konfliktov. V ich písaní cítiť talent a rutinu - majstrovsky dokážu dávkovať napätie, nečakané zvraty, prekvapenia, všetko elegantne previazané do pútavého príbehu. Ďalším typickým znakom v ich tvorbe je surrealistický humor. Romány Cilly a Rolfa sú pre všetkých, ktorí prahnú po napätí, nečakaných zvratoch, rozuzleniach a ktorí očakávajú od knihy silný emocionálny zážitok.
O podrobnostiach programu Cilly a Rolfa Börjlindovcov v Bratislave vás budeme včas informovať.

Podrobnosti

 • Originálny názov: Springfloden
 • Počet strán: 408 strán
 • Väzba: pevná väzba
 • Rozmer: 155×234 mm
 • Hmotnosť: 660 g
 • Jazyk: slovenský jazyk
 • ISBN: 9788055135847
 • Rok vydania: 2013
 • Naše katalógové číslo: 152018

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia. Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Viac informácií Pomôžte nám doplniť informácie o knihe

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Máte o knihe viac informácii ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácii na našich stránkach.

Kniha: Skočný prílivZdieľať

Ukážka z knihy

V tom okamihu ho zbadala.
Muža.
Vynoril sa z okraja lesa na druhej strane a mal... čo to vlastne má? Tašku na kolieskach? Olivia si čupla a skryla sa za skalný výčnelok. Pozorovala, ako muž ťahá tašku, vykročil na piesčitú pláž a postupuje k moru. Pomaly, čoraz hlbšie a hlbšie do mora. Odrazu sa zastavil. Znehybnel, iba čo zdvihol hlavu a civel na mesiac... Potom ju sklonil, opäť zdvihol. Vietor mu nadúval bundu a strapatil vlasy. Vtom si čupol, sklonil hlavu, akoby sa modlil, po chvíli sa vzpriamil. Olivia si k ústam pritískala zaťaté päste. Čo tu robí ten človek? A práve teraz? Za odlivu, pri splne mesiaca a tak ďaleko od pobrežia?
Kto je to?
Blázon?
Nevedela určiť, ako dlho tam stál. Mohlo to trvať tri minúty, ale aj pätnásť. Netušila. Zrazu sa prudko obrátil a pomaly sa pohol. Vracal sa k taške. Potom sa ešte raz obrátil a dlho hľadel na more.
Po chvíli sa stratil v tieni na okraji lesnej húštiny.
Olivia sa ani nepohla. Vyčkávala, kým si nebola istá, že muž musí...

Čo si myslíme my

Monika Zbínová
02.08.2014

Zvykli sme si na severské detektívky, kde na čele vyšetrovania stoja obyčajní policajti i hlavní vyšetrovatelia alebo novinári. Olivia je obyčajné dievča, študentka. Nezaujímajú ju až tak bežné babské starosti s chlapcami. No keď sa do niečoho pustí, len tak ľahko sa nevzdá. Je to taká správna baba, ktorej uvažovanie a komentovanie situácií vyvolá neraz úsmev na tvári. Jej postava je najoriginálnejšou súčasťou knihy.

Viac hodnotení od ľudí z Martinusu

Hodnotenia čitateľov (hodnotilo 34 ľudí)

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Upozornenie pre čitateľov! Niektoré recenzie prezrádzajú aj dôležité momenty deja. Aby sme vám nepokazili prekvapenia a pôžitok pri čítaní, text týchto príspevkov je automaticky skrytý a označený červeným pásikom. Ak si želáte, môžete si ho sami zobraziť.
JK
JK
13.07.2016
Reagovať
Trošku zmena

Súhlasím s recenziou ,,Detektívka".. Knihu som prečítala už dávnejšie, len som nejak nevedela nájsť tie správne slová, ktorými by som ju opísala bez prezradenia deja. Na začiatok by som vyzdvihla pozitíva, ktoré vidím v opise prostredia, výbere postáv z rôznych vrstiev resp. sociét, ako aj zoznámenie sa s nimi ich charakterom a postojmi, napínavý, akčný a prepletený dej. Medzi negatíva by som uviedla (ako v predchádzajúcom príspevku) zbytočnosť niektorých pasáží, ktoré nemali pre čitateľa výpovednú hodnotu. Keďže si aj po roku od prečítania viem v mysli vybaviť tento príbeh, znamená to pre mňa, že bol dobrý a niečím výnimočný :)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (3)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Marián Pisarčík
Marián Pisarčík
13.02.2015
Reagovať
Detektívka
Tento príspevok prezrádza dôležitý moment deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania. Prajete si ho zobraziť?
Nahlásiť recenziu
Martin
Martin
22.01.2015
Reagovať
Tá lepšia zo severských detektívok

Kniha Skočný príliv je tou vydarenejšou spomedzi severských detektívok. Chvíľami som mal pocit, ako keby som čítal Jo Nesba, štýl autorov sa približuje práve k tomuto nórskemu spisovateľovi.
Hneď v úvode sa zoznamujeme s mladou ašpirantkou Olíviou študujúcou na policajnej akadémii, ktorá si vyberá ako semestrálnu prácu odložený prípad vraždy z roku 1987. A buďte si istí, že sa s pomocou ďalších postáv dopátra k prekvapivým záverom.

Postavy v knihe sú sympatické, samotná Olívia mi ctižiadostivosťou, ambíciami a vytrvalosťou pripomína Laurie Montgomeryovú od Robina Cooka. :) Dokonca aj záporné postavy majú svoje čaro. Hneď v úvode sa dej rozpletá do viacerých dejových línií. Kniha je dynamická, takmer na každej strane dej napreduje inou dejovou líniou, avšak číta sa s ľahkosťou, takže sa v nej nestratíte. Zaujímavé je aj samotné prepletanie jednotlivých línií a aj samotný záver, ktorý som trošičku tušil. :) Páčilo sa mi, že okrem riešenia prípadu kniha poukazuje aj na určitý problém nielen v švédskej spoločnosti, ako je už u severských dektívok zvykom.

Knihe dávam 4 hviezdičky a môžem ju len odporučiť. :)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (4)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Viera
Viera
03.01.2015
Reagovať
Skvela kniha

Nie som prave milovnicka detektivok, Skocny priliv je prakticky prva takto zamerana kniha, za ktoru som po precitani obsahu bola ochotna vcera zaplatit 14 eur a este sa aj pre nu vybrat na Obchodnu, aby som ju mohla okamzite zacat citat... Je to vyborna kniha, odporucam, neda sa od nej odtrhnut. Som zvedava, co sa bude diat dalej:) To, ze sa striedaju obrazy a postavy, je podla mna plus, drzi vas to v napati. V Svedsku som bola a pri citani tejto knihy sa mi vracaju spomienky na zvlastnu atmosferu, ktora tam vladne.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Martina Domaničová
Martina Domaničová
10.11.2014
Overený nákup Reagovať
super :)

Spočiatku ťažko čitateľné, niekoľko príbehov naraz, neskôr úplne fantastické, nevedela som sa od príbehu odtrhnúť, kým som ho nedočítala. Hodnotím veľmi pozotívne.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (0)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Peter Šimurka
Peter Šimurka
09.11.2014
Reagovať
Veľa zápletiek

Zápletky výborne ale tri prípady do jednej knihy je už moc. Vzhľadom k tomu je tu moc postáv a aj preto nie je čas na bližšie opisy či postáv, samotného vyšetrovania atď. Inak sa jedná o skvelú vec a na oddych ako stvorenú. V tejto knihe je to podobná postava na okraji spoločnosti ako je Harry u Nesba. Viac mi pasuje Nesbo. No knihu určite odporúčam.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (0)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
11.08.2014
Reagovať
Názor čitateľa

Skvelá kniha. Skvelý námet. Skvelý dej. A skvelý preklad. Kniha ma pohltila ihneď od prvých strán. Keď som túto knihu dočítala povedala som si "Našla som si nových dvoch obľúbených autorov". Odporúčam všetkým, ktorí prahnú po napätí, nečakaných zvratoch, rozuzleniach a ktorí očakávajú od knihy nejaký ten zážitok.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (9)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
erika
erika
28.07.2014
Reagovať
jedna z najlepších detektívnych kníh

vôbec, čo som čítala. Dej graduje, postavy sú navzájom prepletené, príbeh má logiku a , čo je pre mňa dôležité, kniha neobsahuje ani jednu stranu mnou nenávidených zbytočných , dlhých a ničhovoriacich opisov. Klobúk dole. Neviem, čím to, ale spisovatelia škandinávskeho pôvodu jednoznčne ovládli rebríček detektíviek - aspoň u mňa :)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (5)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Zuzana Orságová
Zuzana Orságová
18.07.2014
Reagovať
Vynikajuce

Nie som fanusikom detektivok,ale ked sa mi dostala tato kniha do ruk,neodolala som a zacala som ju citat. Az na tie severske nazvy,ktore ani neviem ako precitat,bola tato kniha uzasna. Velmi dobry dej s prekvapujucim zaverom! Napriek 400 stranam som ju zhltla pomerne rychlo,odporucam kazdemu :)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (5)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
03.07.2014
Reagovať
Názor čitateľa

Výborná kniha ... proste super dej a nečakaný koniec vážne odporúčam si ju prečítať

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu

Odporúčania

Peklo je otvorené
Naša cena: 12,42 € (ušetríte 11%)
Tommy Bergmann prichádza na miesto činu v osloskom byte, kde objavili zmasakrovanú mladú prostitútku. Zranenia, ktoré dievča utŕžilo, sa...
Posledný pútnik
Naša cena: 12,42 € (ušetríte 11%)
Gard Sveen predstavuje vo svojom oceňovanom debute detektíva Tommyho Bergmanna, ktorý sa snaží nájsť vzťah medzi vraždou významného člena nórskeho...
Učeň
Naša cena: 10,40 € (ušetríte 30%)
Policajný psychológ Sebastian Bergman sa dozvie, že má dospelú dcéru. Po prvý raz, odkedy mu cunami vzalo manželku Lily a dcéru Sabine, cíti, že...
Biela levica
Naša cena: 13,26 € (ušetríte 11%)
Jedného dňa sa z ničoho nič zľahla zem po obyvateľke Ystadu. Skupina fanatikov z Juhoafrickej republiky plánovala útok na vedúceho politika, aby...

Ďalšie knihy zo série Tom Stilton a Olivia Rönningová

Temný úsvit
Naša cena: 13,21 € (ušetríte 5%)
Tretí hlas
Naša cena: 14,16 € (ušetríte 5%)
Temný úsvit
Naša cena: 9,70 € (ušetríte 30%)
Tretí hlas
Naša cena: 10,40 € (ušetríte 30%)
Skočný príliv
Naša cena: 10,40 € (ušetríte 30%)
Neprehliadnite: náš tip!
Skočný príliv
+
Tretí hlas
Kúpte si titul
Skočný príliv

spolu s titulom
Tretí hlas
Spolu iba za 28,32 €
(ušetríte 1,48 €)
Kúpiť spolu
Moja knižnica
Prihláste sa a môžete ihneď začať hodnotiť knihy jediným klikom a vytvoriť si u nás vlastnú knižnicu!
Čo je moja knižnica?
Ďalšie knihy z tejto oblasti
Peklo je otvorené
Gard Sveen
Naša cena: 12,42 €
Biela levica
Henning Mankell
Naša cena: 13,26 €
Posledný pútnik
Gard Sveen
Naša cena: 12,42 €
Syn
Jo Nesbo
Naša cena: 12,37 €
Pancierové srdce
Jo Nesbo
Naša cena: 12,37 €
Prízraky
Jo Nesbo
Naša cena: 12,37 €
Šváby
Jo Nesbo
Naša cena: 13,61 €
Najpredávanejšie knihy za posledných 14 dní
Šarha
Jørn Lier Horst
Naša cena: 10,90 €
Nie som básnik
Peter Expl0ited Altof
Naša cena: 5,87 €
Tajný život stromov
Peter Wohlleben
Naša cena: 10,97 €
Diabol v zrkadle
Juraj Červenák
Naša cena: 9,56 €
Harry Potter a Prekliate dieťa (Kniha 8)
J.K. Rowling, Jack Thorne, John Tiffany
Naša cena: 14,39 €Keby zvieratá mali možnosť napísať knihu o ľuďoch, nebol by to pozitívny text. (Vágner)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 332 906,53 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička