Knihy
E-knihy
19,88 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Sonda do života stredovekého uhorského šľachtica s osobitným zreteľom na územie Slovenska...

Autorka sa v knihe usiluje aspoň čiastočne zaplniť biele miesta slovenských dejín. Cez postavu vojvodu Stibora sa pokúsila o sondu do života stredovekého šľachtica - do jeho mentality, kultúry, úrovne vzdelania, hmotnej kultúry, bývania, stravovania, voľného času...
Na pozadí búrlivých udalostí počas vlády Žigmunda Luxemburského (1387-1437) sa odvíja vzrušujúci príbeh vojvodu a jeho rodiny, pričom každá významnejšia udalosť je súčasne príležitosťou priblížiť niektorý z aspektov života stredovekej uhorskej šľachty.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
599
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Rak
Väzba
pevná väzba
ISBN
8085501252
Naše katalógové číslo
15167
Rozmer
180×250 mm
Rok vydania
2003

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

34 hodnotení

32
2
0
0
0

Boris Orsák
Boris Orsák
25.11.2014
názor čitateľa
Táto publikácia je pravdepodobne najlepšia práca o stredovekom Uhorsku v danom období ! Kniha vás vtiahne ako keby do deja pri tom to ani nie je román :-) Proste pre laika je to najlepšia voľba !
Čítaj viac
Martin
3.8.2014
Názor čitateľa
Kniha ponúka jedinečný obraz zo života rytiera Uhorska a o dejinách stredoveku. Je dokonalá. Spomína sa v nej aj hrad Beckov a okolie. Od prečítania knihy úplne inak vnímam stredovek.
Čítaj viac
Jozef Šottník
26.2.2014
Názor čitateľa
Dostal som ju k 50-tke darom od kolegu. Výborná kniha, jedna z najlepších historických publikácií. Škoda , že nevychádza takýchto publikácií viac. Veď Slováci majú bohaté dejiny......Daniela Dvořáková, pani spisovateľka, má môj obdiv.
Čítaj viac
NoirOrioN
27.1.2014
PANI Dvořáková
a jej PANI kniha... Ako píšu čitatelia, ide o pútavé rozprávanie, človek si vie viac vecí predstaviť, zistí, že ten stredovek nebol až taký hrozný ako sa to učilo v školách. Naviac je kniha bohato vybavená ilustráciami a po výtvarnej stránke je ozaj excelentne spracovaná. Ja ešte dodám, že aj krásne vonia. Je pravda, že z čítania bolia trochu človeka ruky :-), ale práve aj papier, na ktorom je vytlačená, výborne pasuje k obsahu. Keby šlo o tenší, hladší a belší papier (nižšia gramáž? či ako sa to volá odborne...) - nebolo by to ono. Zistenie, že túto knihu prekladali aj Maďari (a ďalší) ma napĺňa obdivom a uznaním p. Dvořákovej.
Čítaj viac
Patrik Paštrnák
Patrik Paštrnák
13.5.2013
Tlieskam! :)
Naozaj skvelá publikácia. Kvalitný poznámkový aparát, registre, exemplačné obrázky. Ľahký štýl, dobre sa číta. Páčilo sa mi, že autorka ma triezvy pohľad na všetky dobové skutočnosti a nedémonizuje ani neprikľášľuje dané fenomény, a že vníma dejiny Slovenska ako integrálnu súčasť uhorských dejín (bez potreby hľadať fiktívne vzory štátnosti na legendistickom základe). Knihu som citoval aj v seminárke ku stredoveku a určite si ju zaradím do zoznamu preštudovanej literatúry na skúšku zo stredoveku. Je v nej všetko, čo mi ohľadom uhorských stredovekých reálií napadlo (a nerátam množstvo "pikošiek" :) ). Kiež by vychádzalo viac takýchto kníh (aby aj kolegovia v Olomouci uznali, že naša medievistika nie je v troskách)! Čo by som knihe vytkol je azda len jej formát - vzhľadom na jej rozsah mi nepríde tento štýl papiera ako najšťastnejší, kniha by mohla byť aj o polovicu chudšia a spratnejšia. Ale to len vec názoru. :)
Čítaj viac

Vydavateľstvo Rak Budmerice vzniklo so zámerom, že sa bude špecializovať na historickú literatúru, najmä na čisté, neinterpretované pramene. Dokladá to aj rak v názve, zvieratko, ktoré sa vracia nazad a k životu potrebuje neznečistenú vodu (netajím, že som si ho vybral aj preto, že obsahuje polovicu môjho trochu upraveného mena - Dvo-rak).

Čítaj viac