Knihy
E-knihy
6,89 €

Bežná cena Bežne 6,90 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Shakespeare sa rád dal inšpirovať. Nielen staršími autormi – často aj sám sebou. To najlepšie však vymyslel vždy sám. Platí to aj o hre Veľa kriku pre nič, a v nej najmä o vzťahu Beatrice a Benedika. Tí dvaja vedú medzi sebou veselú vojnu, plnú nádherne štipľavých replík – až kým nezistia, že sa vlastne majú radi.

William Shakespeare (1564 – 1616) nebol len veľký dramatik – bude sa o ňom vždy hovoriť aj ako o najväčšom básnikovi divadla. Aj nový slovenský preklad je dielom básnika – hru preložil Ľubomír Feldek. Preklad sa opiera o najlepšie kritické vydanie The Arden Shakespeare.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Veľa kriku pre nič - William Shakespeare
Kráľ Lear - William Shakespeare
13,78 €
Ušetríte 0,02 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
152
Hmotnosť
180 g
Rok vydania
2013
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar
Rozmer
126×200 mm
ISBN
9788055136097
Naše katalógové číslo
151601

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

19 hodnotení

17
1
1
0
0

Zuzana Špendelová
Zuzana Špendelová
1.11.2015
Najzábavnejšia Shakespearova komédia
Nebudem opakovať všetky superlatívy, ktorými je autor tejto hry označovaný. Ale komédia Veľa kriku pre nič je rozhodne jedným z dôkazov, že sú úplne oprávnené. Či už je to "humor chudobných" v dialógoch členov stráže, ktorý je postavený na nesprávnom používaní (cudzích) slov, alebo skvostné slovné prestrelky medzi Benedikom a Beatrice, ale aj duchaplnosť a vtip ostatných postáv, pri tejto komédií máte minimálne úsmev na tvári zaručený! Za zmienku stojí aj nový preklad s poznámkami Ľubomíra Feldeka, ktorý opäť raz úpravou slovosledu a výrazových prostriedkov jednak zachoval pôvodného ducha hry, ale zároveň ju jazykovo priblížil súčasnému čitateľovi. Vrelo odporúčam!
Čítaj viac
Ivana Hudáková
Ivana Hudáková
24.5.2014
Skvelá
Už dávnejšie som videla filmové spracovanie, ktoré sa mi neskutočne páčilo a keď som sa dozvedela, že vyjde aj kniha tak som si povedala, že ju rozhodne musím mať vo svojej zbierke. Kúpu tejto útlej knižočky nikdy neoľutujem, pretože to je úžasné dielo od ešte úžasnejšieho spisovateľa. Veľa kriku pre nič je bravúrna komédia, počas celého čítania som sa skvelo bavila až mi na konci bolo ľúto, že som ju tak rýchlo prečítala. Som rada, že v dnešnej dobe ešte vychádzajú diela Williama Shakespeara, ja si plánujem svoju zbierku ešte rozšíriť. Veľa kriku pre nič odporúčam všetkým milovníkom Shakespeara, jej čítanie určite neoľutujete.
Čítaj viac

William Shakespeare bol významený anglický básnik a dramatik, kľúčová postava európskej drámy. Často je považovaný za anglického národného básnika alebo barda. Zachovalo sa jeho 37 divadelných hier, 154 sonetov, dve dlhé epické básne a niekoľko ďalších diel. Jeho hry boli preložené do všetkých významnejších jazykov. Okrem tvorby drámy a komédií sa venoval aj herectvu.

Čítaj viac

V roku 1990 si desať knižných nadšencov povedalo, že nastal čas rozšíriť ponuku vydavateľstiev na Slovensku. Čoskoro založili vydavateľský dom IKAR, ktorý dnes čitatelia poznajú ako najväčšie slovenské vydavateľstvo. Za svoju existenciu vydal IKAR tisíce titulov a stovky bestsellerov rôznych žánrov, z ktorých sa dovedna predalo takmer 28 miliónov výtlačkov. Vydavateľský dom IKAR vo svojom portfóliu zastrešuje značky IKAR, Príroda, Odeon, Stonožka, YOLi a Ajna.

Vlajková značka IKAR predstavuje najširšie spektrum knižných titulov. Pod touto značkou nájde každý čitateľ našich najpredávanejších autorov, mnohými rokmi overené mená, úspešných slovenských autorov aj mladých knižných debutantov. Pod značkou IKAR vydávame napríklad knihy od J.K. Rowlingovej, Dana Browna, Jo Nesbøa, Davida Lagercrantza, ale, samozrejme, aj od slávnych slovenských spisovateľov, medzi ktorých patria Táňa Keleová-Vasilková, Jozef Karika, Jozef Banáš, Veronika Homolová-Tóthová a mnohí iní.

Silnou stránkou značky Príroda je široké spektrum non-fiction literatúry pre celú rodinu: populárno-náučné knihy, encyklopédie, obrazové publikácie, ale i odborné tituly a učebnice pre základné a stredné školy. Top zastúpenie majú populárne žánre, ako je zdravie a životný štýl, kulinárstvo, príroda, vzdelanie a hobby literatúra.

Crème de la crème súčasnej i klasickej svetovej prózy. Značka ODEON predstavuje špičkovú tvorbu od súčasných a klasických velikánov svetovej literatúry. V edícii ODEON Svetová klasika vychádzajú diela od F. M. Dostojevského, Ernesta Hemingwaya, L. N. Tolstého či Williama Shakespeara. Edícia ODEON Súčasná svetová literatúra na Slovensko prináša aktuálne diela svetových talentov ako napríklad Harper Leeová, držiteľ Nobelovej ceny za literatúru Kazuo Ishiguro, držiteľ Man Bookerovej ceny Paul Beatty, Celeste Ng, Eka Kurniawan a ďalší.

Stonožka je knižná kamarátka detí od 0 do 12 rokov. Symbol stonohého zvieratka vyjadruje tematickú a žánrovú pestrosť literatúry pre deti. Detským čitateľom ponúka beletriu, poéziu aj populárno-náučnú literatúru našich aj zahraničných autorov. Dobre naladená a vytrvalá Stonožka zavedie deti krok za krokom, rok za rokom, z krajiny Písmenkovo do knižného sveta plného fantázie, poznania a storakých zážitkov, ktoré si uchovajú po celý život. Stonožka sníva o tom, že každé dieťa prečíta aspoň 100 kníh!

YOLi sa zameriava na literatúru v žánroch young adult a new adult, teda prevažne pre „mladých dospelých“ vo veku približne 13 - 21 rokov. Ponúka široké spektrum prekladov súčasnej tvorby, od dystopie či fantasy až po romance. Priestor tu dostáva veľa svetoznámych autorov a autoriek, medzi inými aj John Green, Jamie McGuirová, Lauren Kateová, Erica Johansenová či Rainbow Rowellová.

Najnovším prírastkom do portfólia vydavateľského domu IKAR je značka Ajna. Prináša knihy o self-help a ezoterike. Potešia najmä čitateľov, ktorí túžia po šťastí a neustálom sebazdokonaľovaní a ktorých fascinujú záhady a tajomstvá medzi nebom a zemou. Ajna prináša svetoznáme autorky a autorov, ako je Lorna Byrneová, Rhonda Byrneová alebo Neale Donald Walsh.

Za svoju 27-ročnú existenciu IKAR získal množstvo odborných aj čitateľských ocenení, ako napríklad Vydavateľ roka, Najkrajšia kniha roka, Najkrajšia kniha Slovenska či ocenenia za umelecké preklady.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Veľa kriku pre nič - William Shakespeare
Kráľ Lear - William Shakespeare
13,78 €
Ušetríte 0,02 €

„Knihy boli moji živí priatelia. Bolo ich málo, ale vyčítala som z nich aj to, čo autori do nich nevložili.“

Mária Rázusová