Svetová vojna Z

Dejiny svetového konfliktu so zombie
Max Brooks  ·  Vydavateľstvo: Premedia, 2013

Preklad: Zuzana Demjánová

ISIC ZĽAVA

SI ŠTUDENT, UČITEĽ ALEBO MLÁDEŽNÍK A MÁŠ ISIC, ITIC, EURO<26?

Tak k tomuto titulu môžeš získať dodatočnú zľavu 2% k už existujúcej zľave a zaplatíš iba 13,67 €. Ušetríš teda naviac 0,24 €, čo síce nie je bohvieaké terno, ale pri pár knihách by z toho už mohlo byť na kofolu :-)

Zľavu uplatníš tak, že pri potvrdzovaní objednávky zadáš číslo svojej karty do políčka "Darčeková poukážka / Zľavy".

      (72)
Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade
Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
13,91 €
Bežná cena:
13,95 €

Posielame do piatich dní.

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.Uložené
Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O knihe

New York Times bestseller

Ľudstvo takmer vyhladila dlhoročná vojna so zombie. Povojnová komisia Organizácie spojených národov, pre ktorú autor pracoval, nemala záujem o osobné rozprávania preživších, hoci o konflikte vypovedali ďaleko viac ako štatistické údaje o miliónoch mŕtvych a nakazených. Preto sa rozhodol spísať toto svedectvo.

Vznikol fascinujúci súbor príbehov, ktorý sa na globálnu epidémiu pozrel z najrôznejších uhlov. Opisuje prvý prípad nákazy v čínskej dedine Nový Ta-čchang, mesto živých mŕtvych pod Parížom, vzplanutie náboženského fanatizmu v Rusku či príbeh astronautov z vesmírnej stanice ISS, odkiaľ z výšky sledovali pravdepodobný zánik ľudstva.

Ľudia na nákazu reagovali rozmanito, mnohí spáchali samovraždu, iní hľadali záchranu na odľahlých miestach, objavili sa aj podivné prípady kolaborácie živých s nemŕtvymi. Brooksova správa hovorí o ľudskej psychike aj o vojenskej stratégii, pričom zachytáva politické aj kultúrne reálie – práve tie boli v mnohých prípadoch kľúčom k záhube či prežitiu.


Z nášho blogu: Svetová vojna Z nie je o zombie, ale o ľuďochSvetová vojna Z
Pozrite si ukážku tejto knihy
Pozrieť ukážku

Premedia

Ďalšie tituly vydavateľstva

Vydavateľstvo PREMEDIA patrí medzi menšie vydavateľstvá a zostať malým je aj jeho zámer. Vydáva široké spektrum kníh, ktorých spoločným menovateľom by malo byť, aby ich čítanie nebolo stratou času. Postupne sa vyprofilovali viaceré edície, ako napríklad TICHÁ VODA zameraná na svetovú beletriu, CIVILIZÁCIA prinášajúca knihy o spoločenských zmenách, či edícia LABYRINT venovaná detektívkam. Vydavateľstvo zároveň prinieslo množstvo kníh zo psychológie a populárnej ekonómie, silná je jeho edícia venovaná modernej histórii - od Súostrovia Gulag až po knihy Timothyho Snydera a ďalších súčasných autorov.

Viac informácií

Recenzie, kritiky

„Najväčšia udalosť svojho druhu od Wellesovej adaptácie Vojny svetov. Desivé a desivo dobre napísané.”

– Dallas Morning News

Svetová vojna Z (Janka Kršiaková ), Knižná revue 2014/03

Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 22,94 €
(ušetríte 0,06 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

 • Originálny názov: World War Z (Kúpiť v originálnej verzii)
 • Počet strán: 328
 • Väzba: pevná
 • Rozmer: 150×230 mm
 • Hmotnosť: 600 g
 • Jazyk: slovenský
 • ISBN: 9788089594962
 • Rok vydania: 2013
 • Naše katalógové číslo: 151474


Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 75 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
 • sú vulgárne alebo urážlivé
 • nesúvisia s titulom alebo témou
 • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
 • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
 • obsahujú akékoľvek URL odkazy
 • nie sú podpísané
Eva Svítková
Eva Svítková
22. mája 2017
     
Reagovať

This is what zombieland looks like! 3

Autor prostredníctvom krátkych príbehov mnohých osôb zachytáva postupný kolaps spoločnosti. Najskôr pomaličky a nenápadne až do úplnej nadvlády Zetiek. Z každého príbehu bolo cítiť narastajúci strach a paniku. Rozprávači týchto príbehov spomínajú na to, ako sa im podarilo prežiť. Prežitie ale malo svoju cenu. Mnohokrát boli vystavení ťažkým rozhodnutiam. Rozhodnutiam, pri ktorých museli buď zradiť svoju ľudskosť alebo zomrieť.
Každá z postáv mala svoju povahu, svoje tempo rozprávania príbehu, pričom každý z nich pridal do mozaiky niečo, čo ešte viac dokreslilo ten hrozný pocit zúfalstva a strachu.

Jediné čo by som vytkla je až príliš veľa detailov o zbraniach, ich typoch, typoch munície, osobne pre mňa ako čitateľa je to nepodstatné. Na druhej strane by som ocenila viac boja a naháňačiek, ale musím povedať, že niektoré rozprávania boli "meganapínavé".
Po dočítaní tejto knihy som trošku sklamaná. Záverečná štvrtina knihy sa v porovnaní s veľmi sľubným a emóciami nabitým začiatkom vliekla. Postavy akoby stratili svoj individuálny hlas. Mala som pocit,že jednotlivé rozprávania dej už nikam neposúvali.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (0)
Robert Madaj
Robert Madaj
18. júla 2016
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

Zombici 3

Zombici nie sú to, čo čítavam, no po Apokalypsa Z som šiel aj po tejto knižke a obidve sú si veľmi podobné a veľmi pútavo písané. Rozhodne žiadna nuda :) Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (4)   (1)
Zuzana Zelinová
Zuzana Zelinová
12. mája 2016
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

Názor čitateľa 1

Vďaka bohu má tato kniha a film akurát tak spoločný názov. Kniha bola super, čo sa o filme povedať nedá. Rozhodne odporúčam................................................................................. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (1)
nedbám
nedbám
23. novembra 2015
     
Reagovať

tak som to dočítal -6

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Prajete si ho zobraziť?

Som to úspešne dočítal a stručne opíšem svoj postoj k tejto knihe. Kniha bola síce dobre napísaná, ľahko sa čítala ale úprimne, príbeh "zombie útoku" je už tak omieľaná téma že človeka ani nedokáže moc nadchnúť. Mŕtvoly čo ožijú, no proste veľmi ťažko som to bral, hlavne to že majú obrovskú záľubu jesť ľudí. Nedá sa mi pri tom nezamyslieť, a prečo? Zázrakom funguje len mozog, všetko ostatné hnije a odpadá tak prečo by sakra mali žrať keď ich telo to aj tak nedokáže prijať!? Ako by sa vôbec dokázali pohybovať keď by ich telo hnilo? Proste tieto informácie by nedovolili naplno si užiť dej. Ďalšia vec bola myšlienky. Bolo ich tam pár a niektoré boli naozaj dobré, LEN: neskutočne mi to pripomínalo knihu Priechod. Ako keby autor vzal všetko to dobré z tejto knihy a dal to do svojej. Zrejme so mnou nebudete súhlasiť, sto ľudí, sto chutí. Pre mňa nič moc extra Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (8)
nedbám
nedbám
22. novembra 2015
Reagovať

Názor čitateľa -5

Mi vošla slza do oka počas rozhovoru s vlčím dievčaťom, fakt sa ma táto časť silno dotkla, zrejme kvôli jej živému opisu, asi. Inak téma nič moc, taka tuctová. Číta sa dobre a je zaujímavo písaná. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (6)
31. januára 2015
     
Reagovať

Názor čitateľa -18

po kladných odporúčaniach som sa aj ja pustila do tejto knihy a čo ma čakalo sklamanie, všetci ste celý vytešený z knihy a keď som ju začala čítať bože strašné niečo. S tématikou zombie som sa už stretla, ale toto bol podľa mňa odpad, ja čo som aj 400 až 500 stranovú knihu dokázala prečítať za deň, prečítanie tohto diela som odkladala aj na 2 mesiace a po dlhom nečítaní som sa jej zbavila. Niektoré príbehy boli super, ale tie otravné a nezáživné opisy zbraní, pche. Dve hviezdičky z milosti. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (4)   (22)
Filip Hloža
Filip Hloža
9. októbra 2014
     
Reagovať

... 12

Perfektná kniha, oveľa lepšia než film. V podstate sa jej dá vytknúť len krátkosť jednotlivých príbehov, niektoré z nich by si skutočne zaslúžili oveľa podrobnejšie spracovanie. Nie však preto, že by v nich boli veci vysvetlené nedostatočne, ale naopak, príbehy niektorých postáv sú také napínavé, že by si zaslúžili dokonca aj samostatnú knihu. U mňa jednoznačne vedie kapitola o Tomonagovi Ijirovi. Vrele odporúčam. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (13)   (1)
Kristina Lipovska
Kristina Lipovska
7. júna 2014
     
Reagovať

Film nepozerajte, citajte knihu! 4

Dlho som sa odvazovala na precitanie knihy Svetova vojna Z, akosi podvedomo som citila, ze to nebude len taky mozgovyplach, ale nieco, nad cim budem dlho premyslat. Sama si kladiem otazky, co by som robila, ako by som sa zachovala, ci by som vôbec niecoho bola schopna... odpovede nie su velmi povzbudive. :( Asi si budem musiet precitat aj Prirucku na prezitie a pripadne zacat \"nanecisto\" trenovat. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (4)   (0)
Marcel Hromník
Marcel Hromník
5. júna 2014
     
Reagovať

Názor čitateľa 2

Kniha je vynikajúca zaujme jedinečným autorovým štílom na ktory si možno niektorý budú musieť zvyknúť no mne sa dostal pod kožu okamžite, knihu som si kupoval po zhladnutí filmu a neolutoval som sice je uplne odlišná ako film dokonca by som povedal putavejšia a lepšia. Jednotlivé príbehy sú vnej opisované zkrz interview s dôležitými účastníkmy World War Z . Odporúčam každému jednému čitateľovy z každej vekovej kategórie knihu som jednoducho nedokázal prestať čítať a bral som ju so sebov takmer všade kam som išiel a môžem povedať že som ju čítal v akejkoľvek chvíli .Max Brooks sa umňa po prečítani tejto knihy stal obľúbeným autorom ktorého diela budem aj naďalej vyhľadávať. Túto knihu rozhodne radím do toho najlepšieho čo v roku 2013 vyšlo a som presvedčený že má nato stať sa knihov roka. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (0)
Štefan Filaga
Štefan Filaga
20. mája 2014
     
Reagovať

Hodnotenie 3

Kniha, ktorá dokáže vtiahnuť do svojho "deja" hneď od začiatku. Téma rovnaká v každej kapitole "zombie" avšak príbehy, ktoré čítame sú tak rôznorodé, že sa človek nemusí báť o STEREOTYP, ktorý býva často zakomponovaný v niektorých knihách. Ďalším plusom tejto knihy je, že denníky zombie apokalypsy nie sú každoročne vydávané a tak sa stáva z tejto knihy originálny nápad, ako sa dá z jednoduchým nápadom preraziť do sveta. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (0)
1234

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba