Knihy
E-knihy

Picassov kód

Maliarske príbehy a anekdoty

Vydavateľstvo
Miloš Prekop - AND, 2013

Ak si kúpite túto knihu, nielenže sa pobavíte na veselých anekdotách o slávnych maliaroch, ale budete mať aj jedinečnú možnosť „zahviezdiť” ich interpretáciou na rôznych vernisážach a večierkoch. Páni týmto spôsobom môžu vzbudiť obdiv u prítomných...

Čítaj viac

5,23 €

Bežná cena Bežne 5,50 €

Ušetríte 5%

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Ak si kúpite túto knihu, nielenže sa pobavíte na veselých anekdotách o slávnych maliaroch, ale budete mať aj jedinečnú možnosť „zahviezdiť” ich interpretáciou na rôznych vernisážach a večierkoch.
Páni týmto spôsobom môžu vzbudiť obdiv u prítomných dám i nedám, dámy môžu, napríklad, odradiť všadeprítomných plejbojov
Čítaj viac
Kúpte spolu
Picassov kód - Remi Kloos, Pero Le Kvet
Kiwipédia - Remi Kloos
9,03 €
Ušetríte 0,47 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
128
Hmotnosť
120 g
Rok vydania
2013
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Miloš Prekop - AND
Rozmer
114×168 mm
ISBN
9788089598038
Naše katalógové číslo
151452

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Pero Le Kvet (1988) je patafyzik, kníhkupec, básnik telom aj dušou. Narodil sa ako 23-ročný v roku 1988 v Trnave. Od svojho narodenia sa venuje nepretržitému štúdiu patafyziky a iným dôležitým aj bezvýznamným činnostiam. Sám sa považuje za príležitostného básnika, prozaika, publicistu, výtvarníka, moderátora a organizátora rôznych literárnych podujatí. Je jedným z najvýznamnejších predstaviteľov patafyziky na Slovensku. Stál pri zrode Spoločnosti pre Pestovanie a Šírenie Patafyziky na Slovensku a Iných svetoch (SpPaŠPnSaIS) so sídlom v Trnave, ktorá pôsobila v rokoch 1988-1993 a okrem vydávania samizdatu Bachor realizovala rôzne patafyzické akcie. Na prelome osemdesiatych a deväťdesiatych rokov sa zúčastnil a spoluorganizoval viacero recesistickoperformerských aktivít: Rekonštrukciu Mašiny na miškovanie mozgov v Trnave, Veľkú žranicu v Bratislave, výstavy patafyzického zoskupenia Deväťrýchlostný oblačný bicykel v Trnave a mnoho ďalších. V roku 1994 založil patafyzickú frakciu Alfred Jarry Group, ktorá vydávala samizdat Mozgomiškár. V 90-tych rokoch spolupracoval tiež s pražskými patafyzikmi združenými okolo časopisu Clinamen. Počas existencie rádia Ragtime pripravoval a moderoval patafyzické relácie Mozgomiškáreň, Reptílium a Kotol pestrostí. Od roku 2006 je kníhkupcom na plný úväzok.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Picassov kód - Remi Kloos, Pero Le Kvet
Kiwipédia - Remi Kloos
9,03 €
Ušetríte 0,47 €

„Keby som bol diktátorom, zakázal by som zákonom požičiavanie kníh.“

William Saroyan