Mýtus evoluce CZ

aneb geny křičí: "Jémine, mýlíte se, Darwine"
Jiří A. Mejsnar  ·  Vydavateľstvo: Galén, 2013
ISIC ZĽAVA

SI ŠTUDENT, UČITEĽ ALEBO MLÁDEŽNÍK A MÁŠ ISIC, ITIC, EURO<26?

Tak k tomuto titulu môžeš získať dodatočnú zľavu 2% k už existujúcej zľave a zaplatíš iba 8,30 €. Ušetríš teda naviac 0,18 €, čo síce nie je bohvieaké terno, ale pri pár knihách by z toho už mohlo byť na kofolu :-)

Zľavu uplatníš tak, že pri potvrdzovaní objednávky zadáš číslo svojej karty do políčka "Darčeková poukážka / Zľavy".

Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade
Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Spolu iba za 19,29 €
(ušetríte 1,02 €)
Kúpiť spolu
Naša cena:
8,48 €
Bežná cena:
8,93 €
Ušetríte:
5% (0,45 €)

Posielame do troch dní.

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.Uložené
Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O knihe

Rok 2000 byl svědkem pozoruhodné skutečnosti. Poprvé v lidských dějinách vstoupil člověk do nového století znaje svůj vlastní genom, se všemi souvislostmi tohoto revolučního úspěchu. Šlo pravděpodobně o nejctižádostivější vědecký úkol, do kterého se lidé pustili za celou dobu své existence. Tento obrovský historický úspěch sám o sobě nás však nepřiblížil k objasnění původu života, původu druhu a původu člověka.

Náš současný přístup k těmto třem obecným problémům musí být založen na objevech dosažených v molekulární biologii a genetice v druhé polovině dvacátého století, které nakonec umožnily i úspěšné přečtení genomu. Je minimálně zarážející, kolik lidí včetně biologů ještě na počátku třetího tisíciletí věří v mechanismus „přírodního výběru“. Kromě metod k rozluštění lidského genomu shromáždila molekulární biologie během posledních šedesáti let experimentální výsledky prokazující překvapivě velkou stabilitu tak složité struktury, jakou je jeden gen. Tato stabilita svou podstatou rozhodně nenahrává náhodným změnám genu. Intenzivní výzkum na tomto poli poskytl určitý počet dnes laboratorně používaných, ale velmi komplikovaných technik, které umožňují molekulární manipulaci s DNA, vedoucí k záměrné změně v genu. Je to právě tato komplikovanost, která vylučuje náhodnou realizaci takových změn v přírodě.

V knize jsou ukázány některé skutečnosti, jež jsou těžko slučitelné s hypotézou o spojité biologické evoluci, založené na přírodním výběru nahodilých změn, a které tak ukazují, že představa „o původu druhů přírodním výběrem“ není geniální teorií, ale špatnou hypotézou.

Publikace je zamýšlena pro širokou, a tedy velkým dílem laickou veřejnost.

Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Podrobnosti

 • Počet strán: 115
 • Väzba: brožovaná
 • Rozmer: 145×190 mm
 • Hmotnosť: 180 g
 • Jazyk: český
 • ISBN: 9788072629732
 • Rok vydania: 2013
 • Naše katalógové číslo: 150548


Hodnotenia čitateľov       (hodnotil 1 človek) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
 • sú vulgárne alebo urážlivé
 • nesúvisia s titulom alebo témou
 • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
 • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
 • obsahujú akékoľvek URL odkazy
 • nie sú podpísané
učtese
učtese
15. augusta 2013
Reagovať

Názor čitateľa

Z knihy se dovíte, že Darwinova teorie není vlastně teorie, ale jen hypotéza a to s největší pravděpodobností chybná. Větší část knihy se věnuje právě tomuto vysvětlení za pomoci skutečných vědeckých důkazů. Závěr knihy věnuje autor vlastní hypotéze vzniku života vedoucího k člověku za pomoci evolučních skokových změn.
Ačkoli je kniha určena laické veřejnosti je na mě ještě stále příliš vědecká a něčemu jsem měl problém porozumět, ale i tak je pro mě po přečtení Darwinova teorie, tedy hypotéza mrtvá. Zároveň se nemůžu ztotožnit s autorovou myšlenkou skokových evolučních změn.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (7)   (7)
Eva
Eva
23. augusta 2016

Ad Lukáš: Dawkins by zasa Boha najradšej zavraždil kamkoľvek sa pohne, takže v tomto si je s Mejsnarom kvit.

Človek má dojem, že keby sa z toho jednoducho Boh vynechal a venovali by sme sa faktom, možno by sa stratil z celej problematiky ten emocionálno-hysterický podtón a stav "evolučnej vedy" by bol jasnejší. Po snahe zorientovať sa v tejto problematike som dospela k názoru, že to žiaľ nejde. Ak by sa totiž zástancovia evolúcie vyjadrovali iba na pôde toho, na čo prišli, ktoré konkrétne objavy podporujú ich hypotézu, či sa pôvodné Darwinove výroky dokázali a či nie, ostalo by im pre evolúciu pramálo argumentov. Mnohí veľkí predstavitelia evolucionizmu sa sami v súkromí vyjadrili, že im je jasné, že táto hypotéza sa nedá dokázať, ale je nutné ju držať pri živote, lebo nemáme inú čisto materialistickú alternatívu.

Lukáš
Lukáš
12. septembra 2014

učtese,nemôžem súhlasiť. Antonín jiří mejsnar,je skutočne vedec,ale táto kniha nemá s vedou nič spoločné,patrí skôr do rámca ezoteriky,moderná genetika darwinovu teóriu potvrdzuje,a nie že vyvracia.Jiří mejsnar nemá základné znalosti modernej evolučnej biologie, a snaží sa napchať boha všade,kde to ide. Jeho nezmyseľný argument v knihe,že nikdy nebola spozorovaná pozitívna mutácia,čo je jasné klamstvo, máme pozitívne zmeny bakterií,čo sa začali živiť citrátom,človek získal pozitívnu mutáciu,čo mu umožňuje v dospelosti tráviť laktózu,tých príkladov sú hromady. Tak isto evolúcia nie je náhodný proces,mutácie síce do určitej miery náhodné sú,ale prirodzený výber je nenáhodný proces.dalej tvrdí,že najstarší prapredok človeka žil pred 200 000 rokmi v Afrike,dodáva k tomu,že Neandrtálci v tejto linií nie sú,s tým plne súhlasím,ale to,čo čo píše dalej,už pravda nie je,že by s moderným človekom nemali nič spoločné,tak to je totálna hlúposť,podobných nezmyseľností je kniha plná, pokiaľ chcete sa niečo naozaj o evolucií dozvedieť,doporučujem bud knihy od Dawkinsa, alebo Ernsta Mayra :)

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba