Knihy
E-knihy

Bezpečnosť ako kategória

VEDA, 2013
Vydavateľstvo
VEDA, 2013

Snahou autorov bolo spracovať a priblížiť čitateľom najmä koncept bezpečnosti, zdôrazniť šírku problematiky a nutnosť, prečo je potrebné zaoberať sa touto agendou aj z...

Čítaj viac

12,08 €

Bežná cena Bežne 12,50 €

Ušetríte 3%

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Snahou autorov bolo spracovať a priblížiť čitateľom najmä koncept bezpečnosti, zdôrazniť šírku problematiky a nutnosť, prečo je potrebné zaoberať sa touto agendou aj z teoretického hľadiska.

Autori sa domnievajú, že výskum bezpečnosti sa nachádza v prelomovom období. Je to preto, že na jednej strane sa zvyšujú požiadavky na dodržiavanie ľudských práv, na korektnosť vzťahov medzi štátmi a na posilňovanie humanistických ideálov. Na druhej strane, vojny a konflikty neutíchajú, vznikajú nové, zvyšujú sa výdavky na zbrojenie, nedodržiavajú sa pravidla medzinárodného práva, zvyšuje sa rozsah odstrašovania.

O tom, ktoré z týchto požiadaviek a aktivít ľudí/štátov budú mať väčšiu váhu a prestíž v budúcnosti, môže rozhodnúť aj moderný výskum bezpečnosti, jeho ciele a aplikácia výsledkov do praxe.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Bezpečnosť ako kategória - Jana Lasicová, Jaroslav Ušiak
Absint - Winter Renshaw
20,00 €
Ušetríte 2,40 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
340
Hmotnosť
450 g
Vydavateľstvo
VEDA
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
150284
Rozmer
170×240 mm
Rok vydania
2013

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Feri
28. 2. 2014
Názor čitateľa
Obsah knihy je aktuálnym pojednaním o bezpečnosti.
Čítaj viac

VEDA, vydavateľstvo Slovenskej akadémie vied, každoročne prispieva do fondu slovenskej knižnej kultúry 60 až 70 novými publikáciami. Za 72 rokov svojej činnosti obohatilo tento fond už vyše 4 150 knižnými titulmi z oblasti vied o neživej a živej prírode, ako aj spoločenskovednej sféry, ktoré tvoria fundamenty slovenskej vedeckého poznania a vzdelanosti. Teší nás, že naše publikácie majú aj spoločenský i čitateľský ohlas. Mnohé z nich zožali úspechy v podobe či už Ceny Slovenskej akadémie vied, Ceny či Prémie Literárneho fondu, alebo iných súťaží. Mnohé z ich sa rýchlo vypredali a vydavateľstvo musí uvažovať o dotlačí či ďalších vydaniach, aby vyšlo v ústrety čitateľskému záujmu, ktorý je pre nás prioritný.

VEDA v posledných rokoch rozvinula aj intenzívnu spoluprácu s významným svetovým nakladateľským domom Peter Lang GmbH, s ktorým vydáva spoločné edičné rady Spectrum Slovakia (ako spoluvydavateľ) a UNI Slovakia (ako editor).

Čítaj viac
Kúpte spolu
Bezpečnosť ako kategória - Jana Lasicová, Jaroslav Ušiak
Absint - Winter Renshaw
20,00 €
Ušetríte 2,40 €

„V dôsledku ľudskej potreby som odjakživa túžil napísať knihu, ktorá by sa končila slovom majonéza.“

Brautigan