Pozrite si ukážku z e-knihy
EPUB

Nemé vázy  E-KNIHA

Maya Bednárik Tarabová  ·  Vydavateľstvo: HladoHlas, 2013
OKAMŽITÝ DOWNLOAD EPUB

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

MOBI

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
3,90 €
Bežná cena:
5,99 €
Ušetríte:
35% (2,09 €)

Okamžite na stiahnutie

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.E-knihu môžete aj darovať!

Túto elektronickú knihu možno aj darovať inému používateľovi. Stačí dokončiť nákup a v E-knižnici zvoliť možnosť „Darovať e-knihu“. Môžete mu vytlačiť poukážku, poslať ju e-mailom, alebo načasovať, aby mu prišla do e-mailovej schránky vo vami zvolenom dni.
Viac informácií

Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto e-knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O e-knihe

Maya Bednárik Tarabová patrí k najväčším objavom slovenskej poézie, čo sa týka lyrickej milostnej poézie. Jej obrovský cit pre rým v dnešnej dobe voľného veršovania snáď nemá ani obdobu. Preto sa niet čudovať, že je na sociálnych sieťach veľmi obľúbená hlavne medzi jemnými dušami. A právom.

HladoHlas

Ďalšie tituly vydavateľstva

Martinské vydavateľstvo HladoHlas sa radí k nezávislým knižným vydavateľstvám, ktoré nevydávajú ročne veľa titulov, ale o to viac sa tešia z každej knihy, ktorú ponúknu svetu. Preto je žánrový rozsah veľmi široký, od básni cez cestopisy, až po slovenské romány. Nie je žiadnym tajomstvom, keď prezradíme, že vydavateľstvo stojí hlavne na tituloch majiteľa, Pavla Hiraxa Baričáka, ktorý pod logom HladoHlas už od roku 2007 zastrešuje všetky svoje romány, cestopisy, fotografie, básne ale i motivačnú literatúru. Podporuje však aj iných slovenských autorov ako napríklad Jána Martona, Lenku Gahérovú, Ľubomíru Romanovú, Enju Rúčkovú, Evu Bielu Brndiarovú, Oliviu Olivieri či Miroslava Kapustu.Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Jednoznačne mi to musí byť blízke, páčiť sa mi to. Toto platí hlavne na tituly, ktoré nezarobia. Sem jednoznačne patrí poézia od Janka Martona či Lju Mesarošovej. Knihy, ktoré majú zarobiť na tento nevšedný koníček, musia byť zasa napísané originálne a dobre, teda ako román Očistný debakel od Enjy Rúčkovej či Nehanebné hry od Evky Bielej Brndiarovej. Vydal som napríklad knihu Živá reklama od Jozefa Kaščáka. Napriek tomu, že to nebola predajná bomba, je to veľmi kvalitná kniha plná citlivých ľudských postrehov. Veľmi veselo napísané Cicuškine zápisky zasa mnohých pobavili, ale aj dali vydavateľstvu zarobiť. Každý titul je jednoducho iný a každý ma svoje pozadie, prečo sa mal narodiť s logom HladoHlas.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?
Napísal som román Raz aj v pekle vyjde slnko a sám som si ju aj vydal. Tak vzniklo knižné vydavateľstvo HladoHlas. Neskôr som začal vydávať aj iných autorov. Ale stále sa snažím byť nezávislým vydavateľstvom, nechcem sa rozširovať do väčším rozmerov. Väčšina prác sa deje na základe externých objednávok pre grafikov, redaktorov a korektorov, takže takto mi to vyhovuje. Môžem si vydávať, čo je môjmu srdcu blízke, teda od poézie cez cestopisy až po ženské romány. Možno sa zasa stiahnem do úzadia a chvíľu budem vydávať iba moje tituly, lebo situácia na knižnom trhu je neistá. Uvidíme, čo bude. Tak-či-tak, písanie je na prvom mieste, až potom nastupuje biznis.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?
Veľmi si cením titul Vlasy dupkom od Ľubky Romanovej. Jedná sa o knihu poviedok z nemocničného prostredia, ktoré sa skutočne stali. Vnímavý človek si po prečítaní uvedomí koľko veľa má len tým, že je zdravý. No a samozrejme nesmiem zabudnúť na prvotinu Raz aj v pekle vyjde slnko. Nebyť mega úspechu tejto knihy, ktorá sa stala kultom a neustále sa predáva, by nebolo ani samotného HladoHlasu. Asi sa hodí príhoda z hudobného vydavateľstva, ktoré vydávalo Jetro Tull. Táto anglická art rocková skupina bola na začiatku svojej kariéry veľmi populárna a dobre predávaná. Samozrejme, po rokoch sadol na ňu prach. Na jednej porade, kde sa určovalo, s ktorými kapelami sa už nepodpíšu nové zmluvy, jeden neznalý zamestnanec navrhol, že Jetro Tull by mohol ísť z kola von. Na tento návrh si slovo zobral vedúci predstavenstva a odvetil mladíkovi, že všetko, čo okolo seba vidí, dokonca aj stolička, na ktorej sedí, je kúpená za predaj albumov Jetro Tull.

Viac informácií
Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o eknihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 11,89 €
(ušetríte 5,60 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

  • Počet strán: 76
  • Jazyk: slovenský
  • Rok vydania: 2013
  • Naše katalógové číslo: 149869


Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 13 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto e-knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
  • sú vulgárne alebo urážlivé
  • nesúvisia s titulom alebo témou
  • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
  • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
  • obsahujú akékoľvek URL odkazy
  • nie sú podpísané
Andrej
Andrej
14. novembra 2016
     
Reagovať

Reakcia anonym 2

Anonym co si sa bála dat meno! Darika po tolkych rokoch by si mohla mat uz aj rozum. Malo ti sestra pomohla ,asi mas kratku pamat! Co zavidite cloveku nos medzi ocami?! Kazdy si je strojcom svojho statsia,tak isto ste mali sancu niečo dokazat. Len to by ste museli prestať intrigovat a vytvarat bludy. Dedko sa musi v hrobe obracat co ste stvarali a stvarate. Jeho koncom,skoncila rodina a ukazali ste tvare. Falos,zavist,pretvarka bola cely život vasim mementom a kde ste teraz.... Skus-te sa nad sebou zamysliet ! A hlavne dajte slusnym ľudom pokoj. Kvoli takym závistlivcom prichadza basnik o chut nieco tvorit. Rieste si svoje komplexi na sebe. Dost smutne a ubohe su vase kroky. Syn Andrej . Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (4)   (2)
9. novembra 2016
     
Reagovať

Názor čitateľa -8

Čitateľom onedlho pošlem aký je to človek, ktorý vám tu posiela básne!!! Budete veľmi prekvapení, vážení čitatelia!!! Pozor!!! Naskenujem listy ktoré písala vlastnej matke a sms ktoré písala sestrám!!! potom budete vedieť o pisateľský viac Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (9)
Andrej
Andrej
15. novembra 2016

Anonym co si sa bála dat meno! Darika po tolkych rokoch by si mohla mat uz aj rozum. Malo ti sestra pomohla ,asi mas kratku pamat! Co zavidite cloveku nos medzi ocami?! Kazdy si je strojcom svojho statsia,tak isto ste mali sancu vy niečo dokazat. Len to by ste museli prestať intrigovat a vytvarat bludy. Dedko sa musi v hrobe obracat co ste stvarali a stvarate. Jeho koncom,skoncila rodina a ukazali ste tvare. Falos,zavist,pretvarka bola cely život vasim mementom a kde ste teraz.... Skus-te sa nad sebou zamysliet ! A hlavne dajte slusnym ľudom pokoj. Kvoli takym závistlivcom prichadza basnik o chut nieco tvorit. Rieste si svoje komplexi na sebe. Syn Andrej .

Marianna
Marianna
9. novembra 2016

Závisť je najobľúbenejší slovenský šport,pán,či pani anonym.Ale aj negatívne reakcie sú dôkazom a nielen závisti,ale aj vypovedajú čo-to o človeku,ktorý ich napísal.Držím päste pani spisovateľke.Marianna.

Marcela Račáková
Marcela Račáková
18. mája 2014
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

Básne 7

...nádherné básne, ktoré si šetrím, lebo knihu chcem čítať čo najdlhšie. Stále sa vraciam aj k prečítaným básňam...fantastické...som hrdá na slovenskú autorku...čakám na ďalšiu knižku.....Veľa šťastia autorke...
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (9)   (2)
Denisa
Denisa
23. apríla 2014
     
Reagovať

D.M. 7

Knihu Nemé vázy som dostala do daru. Prekrásne, precítené a múdre. Ako keby autorka poézie pochopila tajomstvo života. Pri niektorých veršoch som cítila zimomriavky ako presne, odhalila podstatu a dokázala ju vyjadriť v dvoch, alebo troch slovách. Vrelo odporúčam všetkým, ktorí milujú poéziu. Aj tým, ktorí ju nemilujú, pretože pri tejto zbierke básní, si ju určite zamilujú. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (9)   (2)
alex
alex
19. apríla 2014
     
Reagovať

super 5

Neskutočne krásne básne :-) Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (7)   (2)
Eva
Eva
24. júla 2013
     
Reagovať

Názor čitateľa 6

Páčia sa mi básne zo zbierky.Je v nich život,láska,vzťahy.V básňach sa nájdem nielen ja,ale viem,že aj veľa iných,sú napísané srdcom a hlavne zrozumiteľne každému.Ďakujem,že taký skvost môžem vlastniť aj ja.Eva Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (7)   (1)
Gabika
Gabika
1. júna 2013
     
Reagovať

Názor čitateľa 5

Majenka supér,čítam ťa už dosť dlho,si perfektná a jemná citlivá žena,nech sa ti darí aj naďalej. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (6)   (1)
Anna Marie
Anna Marie
1. júna 2013
     
Reagovať

Názor čitateľa 8

NADHERNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE.BLAHOPREJI MAYKA.JA TO RIKALA UZ DAVNO,ZE PISES SRDICKEM A JSEM MOC RADA ,ZE NEZUSTALI JEN V SUPLIKU A MEZI PRATELI.MOOOC GRATULUJI A PIS DALE SRDICKEM PRO NASE POTESENI;* Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (9)   (1)
manny
manny
29. mája 2013
     
Reagovať

Blahoželám 5

Proti tejto žene som malinký,malilinký amatérik. :-)
Majka,tvoje básne sú balzam na dušu.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (6)   (1)
Phillipa Marco
Phillipa Marco
28. mája 2013
     
Reagovať

Teším sa 6

Knihu som nečítala, priznám sa, ani som nevedela, že Maya :) vydáva básnickú zbierku. Ale niekoľko jej nádherných nevšedných veršíkov, namotávačiek a slovných splietačiek, ktoré sú veľmi zmysluplné a s odkazom snáď pre každého, poznám. Teším sa z jej úspechu, som presvedčená, že tieto básne prinesú radosť do mnohých duší spolu s hlbokým emocionálnym a umeleckým zážitkom. Určite si básnickú zbierku zaobstarám. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (7)   (1)
12

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba