Knihy
E-knihy

Diéta na posilnenie imunity

Vydavateľstvo
Fortuna Libri, 2013
Edícia
Fortuna Praxis

Diéta na posilnenie imunitného systému nie je len pohodlná a jednoduchá cesta k dosiahnutiu vysnenej postavy a celkovej pohody. Ponúka aj pomoc pri chorobách zapríčinených nesprávnym stravovaním, nedostatkom pohybu a stresom...

Čítaj viac

11,34 €

Bežná cena Bežne 11,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Diéta na posilnenie imunitného systému nie je len pohodlná a jednoduchá cesta k dosiahnutiu vysnenej postavy a celkovej pohody. Ponúka aj pomoc pri chorobách zapríčinených nesprávnym stravovaním, nedostatkom pohybu a stresom. Zároveň je to možnosť, ako sa vyhnúť inzulínovej rezistencii, cukrovke, Alzheimerovej chorobe a ochoreniam srdcovo-cievneho systému.

Jutta Poschetová v knižke vysvetľuje svoj úspešný, overený program založený na originálnom princípe fungovania štvordňovej rotácie pri zohľadnení jednotlivých skupín potravín. Program podporuje metabolizmus, posilňuje imunitný systém, lieči zápaly a redukuje hmotnosť – zaručene bez jojo efektu!
Čítaj viac
Kúpte spolu
Diéta na posilnenie imunity - Jutta Poschetová
Život bez pšenice - William Davis
23,68 €
Ušetríte 1,17 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Jutta Poschet: Immuno Diät
Rozmer
158×213 mm
ISBN
9788081421037
Naše katalógové číslo
149402
Počet strán
160
Hmotnosť
390 g
Rok vydania
2013
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Fortuna Libri

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?


Xénia Vicková
4.4.2015
Experiment
Moje prvé stretnutie s knihou Diéta na posilnenie imunity od Jutty Poschetovej bolo váhavé. Bola som asi dvakrát v kníhkupectve a rozhodovala sa, či si túto knihu kúpiť alebo nie. Keď som si čítala ten jedálniček, vravela som si „Fúha, tak toto je dosť drahý špás.“ No po nejakej dobe som sa rozhodla, že to vyskúšam. Povedala som si, že zainvestujem do tohto „experimentu“. Nakoniec sa mi zapáčili niektoré jej recepty, lebo to boli naozaj chutné kombinácie, ktoré som ešte predtým nejedla, niektoré som si musela pomeniť, lebo to nebolo možné realizovať v našich končinách. A dojem z knihy a „experimentu“ tohto typu stravovania?
Prvý dojem, keď som čítala knihu, jej prvú polovicu, bol trošku mätúci, asi prekladom, nevedela som, či to píše autorka, alebo niekto iný opisuje jej diétu. Mala som pocit, že človek má mať zo seba zlý pocit, ako sa on stravuje, a tiež, že je to trochu skrytá reklama, aby si ľudia dali urobiť test na potravinovú intoleranciu. No keď som si našla webstránku, na ktorú kniha odkazuje, nič špeciálne a bližšie sa tam človek nedozvie. Je to tak trochu nedotiahnuté. Alebo jej treba osobne napísať? Napríklad na Slovensku robia testy potravinovej intolerancie, že si ich človek musí zaplatiť sám, alebo v jednom inštitúte časť z nich preplatí poisťovňa Union. Lenže robia ich rôznymi spôsobmi a myslela som si, že sa to na webstránke Jutty Poschetovej človek dozvie. No nedozvie.
Druhá polovica knihy je zameraná na diétu, kde sa rotujú potraviny v 4 dňoch. Sú rozdelené v tabuľke a podľa toho je zostavený jedálniček na 28 dní. Môj dojem z tejto časti bol tiež mätúci, lebo jej štvordňová rotácia potravín akosi nesedela s jej tabuľkou na 28 dní. Napríklad ryžové vločky sú aj v prvý aj štvrtý deň – hoci ryža patrí do dňa 4 a takýchto vecí je tam viacero. Možno je to zlý preklad potravín. Lenže som človek so sedliackym rozumom a tak som si to trošku prerobila, aby som zachovala jej pointu štvordňovej rotácie. No a na konci knihy je napríklad 28-dňový program detoxikácie pečene, ale ja mám dojem, že tiež nie je dotiahnutý. Mohli tam konkrétnejšie napísať, aké presne bylinkové zmesi sa majú piť spolu s touto diétou.
No a dojem z tejto diéty po 28 dňoch? Moja prvá veta, ktorú som si pomyslela, keď som v kníhkupectve pozerala túto knihu „Fúha, tak toto je dosť drahý špás.“ bola prorocká. 
Myslím, že to nie je diéta pre obyčajného človeka na Slovensku. Ak máte obyčajný plat, nemôžete si to dovoliť. Ja som musela siahnuť po úsporách. Náklady na potraviny ma stály viac než dvakrát toľko, ako miniem obyčajne za mesiac a to som nemusela do niektorých potravín investovať, lebo som ich mala doma. A samozrejme, že som nekupovala všetko bio – ani náhodou, lebo to by bolo finančne priveľa. Niektoré veci, ako špargľu, som si ani nedovolila kúpiť, lebo pol kila stálo 6,50€. Je to náročné na nakupovanie, ak ste pracujúci človek a nemáte auto. Náročné na chystanie jedla a plánovanie. A tiež je asi lepšie, ak človek na túto diétu nie je sám, lebo niektoré jej gramáže sú pre jedného človeka trochu problém.
Tiež mi trochu vadilo, že občas má gramážou veľké porcie a nemá ten spôsob, čo sa je päť krát denne, no možno si to doplniť, prípadne zmeniť, takže v pohode. Človek v našich podmienkach musí byť pri tejto diéte tvorivý.
A záver? Celkom som si na to po tých 28 dňoch zvykla. Sú tam chutné veci a človek sa cíti akosi lepšie. Lenže som obyčajný človek, čo si takéto stravovanie v plnej šírke a hĺbke nemôže dovoliť.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Diéta na posilnenie imunity - Jutta Poschetová
Život bez pšenice - William Davis
23,68 €
Ušetríte 1,17 €

„Spisovateľ je slávny až vtedy, keď ho viac citujú než čítajú.“

W. H. Faulkner