Knihy
E-knihy

Čierny humor v bielom plášti

Forza Music, 2013
Vydavateľstvo
Forza Music, 2013

Objavenie penicilínu je v histórii pevne spojené s menom Flaming, hoci liečivé účinky plesne vyskúšali až jeho nasledovníci. Ale naozaj nikto pred ním na túto spojitosť neprišiel? Možno aj a možno ním bol Mudr. Armin Hoffmann zo Sniny...

Čítaj viac

8,08 €

Bežná cena Bežne 8,50 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

8,08 €

Viac o knihe

Objavenie penicilínu je v histórii pevne spojené s menom Flaming, hoci liečivé účinky plesne vyskúšali až jeho nasledovníci. Ale naozaj nikto pred ním na túto spojitosť neprišiel? Možno aj a možno ním bol Mudr. Armin Hoffmann zo Sniny už počas 1. svetovej vojny. Slovensko však bolo chudobné, a aj keď výsledky doktora Hoffmanna hovorili jasnou rečou, vtedajšie ministerstvo zdravotníctva sotva vzniknutého štátu malo iné problémy ako sa zaoberať výskumom doktora zo vzdialeného kúta republiky.

Obrovský boom plastickej chirurgie dnes vďačí predovšetkým za večnú túžbu ľudstva uchovať si mladistvý vzhľad. Pôvodne však plastická chirurgia vznikla z potreby rekonštrukcie vrodenej malformácie či úrazu. Pri jej vzniku u nás stál MUDr. Štefan Demjén, ktorý odmietol ponuku prestížnej nemocnice v USA a radšej za vlastné peniaze nakupoval nástroje pre kliniku plastickej chirurgie v Bratislave.

Nie všetky príbehy sú len o lekároch-priekopníkoch vo svojom odbore, hoci každý z nich musel okrem svojej profesie zvládnuť aj iné znalosti. Napríklad dešifrovať vetu staručkej pacientky z Kvetnice, ktorá „keď išla po grátoch, boleli ju pokrútky“ alebo odhaliť chorobu s názvom „zipsový syfilis“.

Kniha päťdesiatych kurióznych príhod z lekárskej praxe zo všetkých kútov Slovenska prináša množstvo humorných situácií, o ktoré nie je núdza ani v takých nadmieru vážnych zariadeniach ako sú ambulancie a nemocnice. Zároveň však hovorí aj o lekárskych objavoch či nových postupoch, za ktoré sa ich objaviteľom namiesto odmeny a slávy dostalo len pocitu dobre vykonanej práce.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Čierny humor v bielom plášti - Peter Valo
Čierny humor v bielom plášti 2 - Peter Valo
16,16 €
Ušetríte 0,84 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
178
Hmotnosť
210 g
Rok vydania
2013
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Forza Music
Rozmer
129×200 mm
ISBN
9788089359554
Naše katalógové číslo
149131

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,1 / 5

8 hodnotení

4
2
1
1
0

Martin
16.6.2018
Knihu som prečítal za tri dni (a popri tom som sa stihol naučiť na skúšku :D ), za mňa jej kúpu môžem jednoznačne odporučiť. Nájdete v nej niektoré humorné situácie, dozviete sa, že antibiotická liečba bola na území Slovenska ešte pred Flemingom a mnoho ďalšieho, miestami sa aj poriadne pobavíte.
Čítaj viac
Branislav Laurinec
29.3.2018
Kúpiť ? Nekúpiť ?

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Táto kniha vyjadruje mnohé. Od smiechu, plaču po úľavný výdych. Je absolútnum unikátom v našej literatúre v žánri - "priam"- šibeničný humor, nadhľad, získanie nových znalostí a vedomostí o útrapách vo vývine medicíny na našej rodnej hrude, a ako sa to vlastne celé začalo riešiť. Poviem úprimne - po prečítaní knihy som došiel k záveru, že Tí lekári doslova z h...a bič uplietli, aby zachraňovali životy, a neváhali ísť aj do Seba. Ja sám preferujem takzvaný "humor" v špecifických situáciach - pomáha mi "rozdýchať" ťažké životné situácie. Čítajte - mňa Tá kniha Obohatila.
Čítaj viac
Zuzana
17.6.2016
hlasová nahrávka
Nič v zlom, ale tá hlasová nahrávka je veľmi nudná. Mohli by ste porozmýšľať nad zmenou hlasu. Je dosť uspávajúci a nevýrazný :-( Nemohla som ani dopočúvať nahrávku, je veľmi nezáživná.
Čítaj viac
Ľubka
18.1.2016
vyborná
vynikajúce čítanie na voľný čas len škoda že nie je viac príbehov aj na pokračovanie...ale je to naozaj super kniha odporúčam aj doktorom s natrčenými vreckami
Čítaj viac
Filip
25.12.2013
skvelé story !
príbehy o vážnych aj vtipných udalostiach z lekárskeho prostredia bez alibizmu, bez glorifikácie lekárskeho remesla .... stretnú sa teda so všeličím :D
Čítaj viac
Deny
28.10.2013
super!
mne sa veľmi veľmi kniha páčila, za dva večery bolo po nej
-krátke výstižné príbehy, človek sa aj čo to dozvedel o našich lekárskym pomeroch a lekároch a celkom bol na nich aj hrdý :-)
Čítaj viac
Jana
26.11.2013
Názor zákazníka
Ten "Flaming" je preklep, v knihe je Fleming.
Čítaj viac
Silvia Novotná
Silvia Novotná
14.6.2013
Andrea-diureza
Diureza je, ked sa podaju diuretika (odvodnujuce lieky), to znamena zvysena aktivita obliciek, takze sa produkuje väcsie mnozstvo mocu, cim sa telo zbavi jedovatych latok. Myslim, ze je to spravny vyraz, ziadny omyl.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Čierny humor v bielom plášti - Peter Valo
Čierny humor v bielom plášti 2 - Peter Valo
16,16 €
Ušetríte 0,84 €

„Kto číta, ten myslí, kto myslí, ten uvažuje.“

Victor Hugo