Knihy
E-knihy

Podfuk

Vydavateľstvo
Ikar, 2013

V chate pri jazere v horách juhozápadnej Virgínie našli dve mŕtve telá s prestrelenými hlavami a prázdny trezor. Jedno telo patrí federálnemu sudcovi Raymondovi Fawcettovi, druhé jeho sekretárke Naomi Claryovej...

Čítaj viac

11,90 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

V chate pri jazere v horách juhozápadnej Virgínie našli dve mŕtve telá s prestrelenými hlavami a prázdny trezor. Jedno telo patrí federálnemu sudcovi Raymondovi Fawcettovi, druhé jeho sekretárke Naomi Claryovej. Prečo ich zavraždili? Čo bolo v trezore?

Vo väzení vo Frostburgu je muž, ktorý pozná odpovede. Práve teraz sa volá Malcolm Bannister a je právnik. Odpykal si polovicu nezaslúženého trestu a zostáva mu ešte päť rokov. Lenže Malcolm má eso v rukáve a chystá sa ho použiť. Vyšetrovanie FBI sa čoskoro dostáva do slepej uličky. Chýbajú svedkovia, stopy, dôkazy. Vyšetrovateľov zaujíma, čo bolo v trezore, a Malcolm by im to rád prezradil, ibaže nič nie je zadarmo...
Nadišiel čas odštartovať dlho pripravovaný, dôkladne premyslený, rafinovaný plán.

Príbeh plný prekvapujúcich zvratov určite udrží čitateľa v napätí až do samého konca.
Čítaj viac

Recenzie, kritiky

Podfuk (Lýdia Čelková), Knižná revue 2014/03

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Racketeer
Rozmer
135×210 mm
ISBN
9788055135106
Naše katalógové číslo
148885
Počet strán
280
Hmotnosť
360 g
Rok vydania
2013
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,2 / 5

20 hodnotení

10
4
5
1
0

Najužitočnejšie recenzie

Jano
5
20.11.2013
Čítal som skoro všetky jeho diela a môžem povedať, že aj toto dielo sa mu vydarilo. Vrelo odporúčam, aj keď má aj lepšie knihy, napríklad Firma, Prípad pelikán, Klient, Kedy zabiť a pod... Samozrejme Grisham ani tentokrát nesklamal.
Čítaj viac
erika
2
18.11.2013
Slabý priemer, čakala som viac. Firma, Klient, alebo Advokát chudobných sa mi páčili viac.
Neodporúčam.
Čítaj viac
Veronika
8.9.2014
Názor čitateľa
Nie je zla ale citala som od neho vsetky a su aj lepsie...aj ked zaver musim pochvalit. Pislednych 50 stran sa dej velmi zvrtne
Čítaj viac
Danuše Babaríková
Danuše Babaríková
6.6.2014
Názor čitateľa
John Grisham opet nesklamal. Kniha je napínavá a zaujímavá do samého prekvapivého konca. Urcite odporučam jak priaznivcom tohto skvelého autora, ale samozrejme všetkým ostatným. :-)
Čítaj viac
Pavol Božík
Pavol Božík
6.6.2014
Dobrý ťah
Kto zabil federálneho sudcu? Malcolm, ktorý sedí vo väzení to vraj vie. A je ochotný to prezradiť za svoju slobodu... Nový Grishamov príbeh je o tom, ako FBI ochotne pristúpi na dohodu s väzňom, aj keď nie je celkom isté, či Malcolm presne vie, o čom hovorí. Strhujúce a prekvapujúce do poslednej stránky. Grisham opäť nesklamal. Hoci mal aj lepšie momenty, Podfuk jednoznačne patrí do kategórie "A" :)
Čítaj viac
Jano
20.11.2013
Odporúčam
Čítal som skoro všetky jeho diela a môžem povedať, že aj toto dielo sa mu vydarilo. Vrelo odporúčam, aj keď má aj lepšie knihy, napríklad Firma, Prípad pelikán, Klient, Kedy zabiť a pod... Samozrejme Grisham ani tentokrát nesklamal.
Čítaj viac
erika
18.11.2013
Podfuk- hodnotenie
Slabý priemer, čakala som viac. Firma, Klient, alebo Advokát chudobných sa mi páčili viac.
Neodporúčam.
Čítaj viac
8.11.2013
Názor čitateľa
čítala som od už aj lepšie... ale v rodine sa páčila
Čítaj viac
Jakub Krchlík
Jakub Krchlík
11.10.2013
Názor čitateľa
Dobrá kniha ale ničím extra ma neprekvapila, čakal som nejaký väčší PODFUK. Ale čítalo sa to celkom dobre.
Čítaj viac
3.10.2013
Názor čitateľa
Hladala som nieco dobre na citanie a bola som spokojna. Citala som uz aj strhujucejsie pribehy, ale pacila sa mi. Odporucam.
Čítaj viac
Martin
23.9.2013
Názor čitateľa
Typický Grisham posledných rokov...nemôžem povedať, že je to zlá či vynikajúca kniha, ale niečo jej predsa chýba...môžem porovnávať, keďže som prečítal väčšinu jeho kníh:-) ...V polovici knihy sa začína konečne rozplietať nový dej, ale žiadny prekvapivý záver nás žiaľ nečaká (tak ako je to v prípade Browna):-) ...tí, ktorí s Grishamom iba začínajú odporúčam skôr jeho prvotiny, to sú jeho najlepšie diela - Čas zabíjať, Prípad pelikán, Klient či Čarodejník - z tých neskorších Partner a Kráľ odškodného...
Čítaj viac
30.9.2013
Názor čitateľa


Aj napriek tomu, že som čítala Browna, mňa jeho knihy nenadchli, aj keď je to názor ako každý iný a každému sa páči niečo iné. Grisham je naozaj dobrý v tom, čo robí a robí to fakt super- má skúsenosti, prax a vie, čo píše. Ja nedám na jeho tvorbu dopustiť napíklad.
Čítaj viac

John Grisham žije vo Virgínii a v Mississippi. Je ženatý a s manželkou Renee majú dve deti. Svoju právnickú prax už zavesil na klinec a dnes je z neho spisovateľ na plný úväzok. Keď nepíše, venuje sa charite a tiež svojmu najväčšiemu koníčku, ktorým je bejzbal.

Čítaj viac

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Čítaj viac