Knihy
E-knihy

Prečo lienky nosia podkolienky

Príroda, 2013
Vydavateľstvo
Príroda, 2013

Prvá knižka pre deti z pera talentovanej autorky, ktorá malým aj väčším čitateľom ponúka vstupenky na poetickú lúku. Chrobáčiky, zvieratká aj vtáčiky sú tam doma a každý z ich príbehov je...

Čítaj viac

5,89 €

Bežná cena Bežne 5,90 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Prvá knižka pre deti z pera talentovanej autorky, ktorá malým aj väčším čitateľom ponúka vstupenky na poetickú lúku.

Chrobáčiky, zvieratká aj vtáčiky sú tam doma a každý z ich príbehov je na román. Len nuda má zákaz vstupu! Deti sa dozvedia nielen ako ľúbi bocian, kedy majú svrčky turné, prečo je sovin svet ružový, aké sú rozprávky dedka ježka, čo tancujú dážďovky, prečo lienky nosia podkolienky - ale aj prečo je báseň krásna hra.

V knižke viazanej v tvrdej väzbe s penovými doskami atmosféru štedrej lúky svojimi obrázkami vynikajúco rozihrala známa ilustrátorka Katarína Ilkovičová.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Prečo lienky nosia podkolienky - Ivona Ďuričová
Básničky do detskej izbičky - Alica Náhliková, Ján Vrabec
11,38 €
Ušetríte 0,02 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
64
Hmotnosť
240 g
Rok vydania
2013
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Príroda
Rozmer
145×205 mm
ISBN
9788007022034
Naše katalógové číslo
148724

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

6 hodnotení

6
0
0
0
0

Miroslava Smatanová
Miroslava Smatanová
31. 7. 2018
krásne vtipné básničky
je to naša najobľúbenejšia kniha s básničkami. Básničky sú krátke, vtipné, ľahko sa pamätajú, a niektoré aj celkom poučné :) odporúčam všetkými desiatimi.
Čítaj viac
Renata
23. 6. 2015
uzasna knizka
Knizka je uzasna nadherne ilustrovana, basnicky su kratke ale lahko zapametatelne mnohokrat aj humorne. Mala mi ich vie uz mnohe naspamet a ked ich druhym recituje kazdy sa pyta s akej knizky su.Urcite knizka zaujme..
Čítaj viac
zuzka husivargova
26. 2. 2015
krasna kniha
v dnesnej dobe je velka ponuka, ale niektore knihy su strasne- krasne obrazky a dej strasny , tato kniha je vynimka: krasne obrazky+ dej v 2-3 slohach, deti uplne uputala, je vesele, taka aj do nasej doby.., hrava, deti ju chceli citat kazdy vecer CELU ( 30 minut!);) , ale aj pre dospeleho je to radost ciatat, ziadne utrpenie:) urcite odporucam!!!!! stretla som sa s vela knihami, kde bol dej onicom, tu ma prekvapilo ako krasne autorka dokazala v tak kratkej basnicke zachytit cely pribeh a obrazky to perfektne doplnaju- co je dolezite hlavne pre male deti!!!
Čítaj viac
23. 7. 2014
Názor čitateľa
Dostali sme na druhé narodeniny, veľmi vydarený darček. Malému sa páčia básničky aj obrrázky a aj dospelý môže byť spokojný. Dieťa sa hravou formou účí o prírode.
Čítaj viac
Jana Antalová
4. 6. 2013
Názor čitateľa
Veľmi krásne básničky a tiež kresby, doporučujem malým aj veľkým - je to pohladenie duše.
Čítaj viac
gabriela ponechalová
18. 6. 2014
Názor čitateľa
Súhlasím-milé, vtipné,ľahko zapamätateľné básničky zo života hmyzu pre naše detičky
Čítaj viac

Počtom vydávaných titulov patrí medzi najväčšie slovenské vydavateľstvá. Počas svojej existencie vydalo vyše 9000 knižných titulov rôznych žánrov, za ktoré získalo množstvo domácich a medzinárodných ocenení. V minulosti sa vydavateľstvo špecializovalo na prírodovedeckú a pôdohospodársku literatúru. Postupne sa štruktúra edičného plánu rozširovala a dnes vydáva okrem populárno-náučných kníh o prírode aj obrazové knihy o Slovensku, motivačnú literatúru, školskú, jazykovú či encyklopedickú literatúru pre širokú verejnosť. V ponuke vydavateľstva nechýbajú ani knihy o zdravom životnom štýle, kuchárske knihy a knihy pre deti. Osobitnú skupinu tvoria učebnice pre základné a stredné školy, ktoré vydavateľstvo vydáva v spolupráci s ministerstvom školstva.

Ako vzniklo vydavateľstvo Príroda?

Príroda je vydavateľstvo s dlhoročnou tradíciou. Vzniklo v roku 1949 ako roľnícke vydavateľstvo Oráč. Začiatkom päťdesiatych rokov pôsobilo pod názvom Štátne pôdohospodárske nakladateľstvo, neskôr ako Slovenské vydavateľstvo pôdohospodárskej literatúry a od roku 1969 už pod súčasným názvom Príroda ako vydavateľstvo kníh a časopisov. Počas existencie vydavateľstva zmenami prechádzal nielen jeho názov a právne formy, ale aj produkcia, ktorá odzrkadľovala požiadavky danej doby. Doménou vydavateľstva však boli vždy knihy pre milovníkov prírody – záhradkárov, chovateľov, hubárov...

Podľa čoho si vyberáte tituly?

Tak ako každé vydavateľstvo, aj my chceme vydávať knihy, o ktoré je medzi čitateľmi najväčší záujem a ktoré v širokej konkurencii uspejú na knižnom trhu. Do nášho edičného plánu si vyberáme zo zahraničných titulov poľských, českých, nemeckých, španielskych, ruských či iných vydavateľstiev, ale vydávame aj pôvodné diela našich domácich autorov. O každej knihe, ktorú plánujeme zaradiť do edičného plánu, diskutujeme na pravidelných edičných radách vydavateľstva. Našim čitateľom chceme ponúkať obsahovo i spracovaním kvalitné knihy, aby sme nestratili ich priazeň, ktorej sa tešíme už po dlhé desaťročia.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Počas dlhej existencie vydavateľstva sme vydali veľa hodnotných kníh, na ktoré sme zvlášť hrdí. V posledných rokoch sú to najmä Carnegieho motivačné knihy o ceste ku kvalitnejšiemu životu, rozsiahly a do dnešných dní neprekonaný Atlas topografickej anatómie hospodárskych zvierat slovenského autora Petra Popeska, ktorý vo viacerých jazykoch exportujeme do celého sveta, alebo Veľká kniha rastlín a Veľká kniha živočíchov s farebnými ilustráciami akad. Mal. Jindřicha Krejču, ktorá určite nechýba v knižnici žiadneho milovníka prírody. Z najnovších titulov nám veľkú radosť robia Slovenské rozprávky, v ktorých sa snúbi krása a posolstvo ľudových rozprávok s nádhernými ilustráciami.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Prečo lienky nosia podkolienky - Ivona Ďuričová
Básničky do detskej izbičky - Alica Náhliková, Ján Vrabec
11,38 €
Ušetríte 0,02 €

„Schopný autor tvorí, neschopný poučuje.“

G. B. Shaw