Knihy
E-knihy
12,26 €

Bežná cena Bežne 12,90 €

Ušetríte 5%

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

12,26 €

Viac o knihe

Dej, obsah knihy je postavený na kostre - cesty naprieč Áziou. Nie je ju však možné nazvať cestopisom v pravom slova zmysle. Je rozdelený na 25 samostatných príbehov, stretnutí, životoch ľudí, ktorých spájajú iba dve veci a to že sú ľudia a osoba tuláka. Ale to len do konca jeho cesty, knihy.

Každý z príbehov je čímsi novým na ceste v poznaní a žití. Toho tak prostého života, obyčajného človeka. Raz je to stretnutie s roľníkom, inokedy s bankárom, alebo dokonca s tým najposlednejším v hierarchii našej spoločnosti – žobrákom z prachu ulice. Každý z nich však má čo počúvajúcemu povedať, odovzdať. Inak by sa nestretli. Nadobúdané poznanie, hľadanie nie je ani tak v zmysle hľadaní cesty k Bohu. Aj keď na začiatku je tulákova myseľ zamestnaná práve týmto cieľom. Ale postupne si začína uvedomovať, že poznanie, hľadanie sa mení na snahu o prosté bytie, napĺňanie životom, ako potvrdením božieho žitia v jeho najobyčajnejšej jednoduchosti, bez potreby menovania, vyznania viery v Neho.

Každý z príbehov sa pokúša odhaliť drobné záhyby svedomia, často krát tak ukrývaného, boľavého, ale aj radostného. Každý príbeh je viac či menej o nachádzaní zodpovednosti v každej drobnosti a sekunde bytia. Pre niekoho niektorý príbeh môže byť vnímaný ako malicherný, nič nehovoriaci, nepochopiteľný. Pre iného naopak. Ale to nie je dôležité. Dôležité je niečo iné...
Čítaj viac
Kúpte spolu
Iba Človek - Hasan Om Hadi
Etiópia - Vysoká škola neočakávania - Pavel Hirax Baričák
23,25 €
Ušetríte 0,64 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
150
Hmotnosť
330 g
Rok vydania
2013
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Stredná odborná škola polygrafická Bratislava
Rozmer
180×180 mm
ISBN
9788097050368
Naše katalógové číslo
145797

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Michal Kostal
4.10.2014
Nazor ctenare
Tato kniha je postavena na kratkych, presto velice emotivne silnych pribezich tech nejobycenejsich lidi, ktere autor spoznal na sve ceste JV Asii. Mel jsem to stesti, ze jsem se mohl setkat s autorem pomoci jeho hlubokych fotografiich, ktere zdaleka predchazely obe knihy.
Jiz pri pohledu na fotograficke zpracovani materialu, ktere autor nasbiral v prubehu putovani po Asii, nikoli jako turista, ale opravdouvy potnik, jehoz nejvetsim bohatsvim je stary fotak a zapisnik, kde si kazdy z techto hlubokych lidskych pribehu pomalu nasel sve misto, aby se neztratil ve smesici vsech vjemu, emoci, ale i kazdodennim starostem, ktere vam zivot prinese do cesty. Pokud se opravdu dokazete vcitit do autora jako takoveho, musite si okamzite uvedomit jakym obrovskym darem oplyva. V dnesni dobe je kazdy schopny cestovat, ale uprimne, kolik z nas je schopnych se dostat az tak hluboko do lidskych srdci a osudu lidi, ktere na cestach potkate. V kazdem z pribehu citite obrovskou uprimnost a duveru, ktera se tezko ziskava obzvlaste jsteli cizincem v ciczi zemi, kde vas odlysuje nejen vzhled, kultura ale i vira ci nabozenstvi. Pod vsemi temito vrstvami odlysnosti je vsak “Iba Clovek” Tato kniha je o zivote bez zavoje. Doufam ze si tahle kniha najde cestu k vice lidem a dostane se ji uznani, ktere si opravdu zaslouzi.
Čítaj viac
Jozef Stary
Jozef Stary
8.4.2014
Názor čitateľa
Autor knihy je dobrý, ale náročný rozprávač. Popis jeho ciest je prepletený s hlbokými filozofickými úvahami, ktoré nútia človeka k zamysleniu. Jeho cesty nie sú len nejakým poznávaním cudzích krajín a ich obyvateľov. Sú hľadaním odpovedí na najzákladnejšie otázky zmyslu života, jeho hodnoty a medziľudských vzťahov. Autor sa zámerne vyhýba definitívnym odpovediam, s niektorými názormi možno i nesúhlasiť. Avšak to neznamená, že by jeho hľadanie nebolo úprimné a zamerané na dobro človečenstva.
Čítaj viac
katka kozáková
5.7.2013
Názor čitateľa
Príbehy týkajúce sa ciest autora krajinami JV Ázie, založené a vychádzajúce z osobných stretnutí autora s reálnymi ľuďmi, jeho vnímanie vecí a vzťahov a pritom každý z príbehov v sebe ukrýva hlbšiu podstatu, ja v nich nachádzam analógiu týkajúcu sa prežívania, vzťahov .... aj v našich podmienkach, na miestach , kde platí iná hierarchia hodnôt, vládnu iné náboženstvá ... utvrdzujú ma v tom, že podstata bytia je len jedna a má rovnaké základy, nech sme v ktorejkoľvek časti našej modrej planéty ... Príbehy, ktoré nútia človeka spomaliť, zamyslieť sa, nedovolia len rýchlo prebehnúť stránkami a určite sú aj prostriedkom pre sebareflexiu ...
Jednoducho dielko, ktoré stojí za to si parkrát prečítať :) ( pri nasledovnom čítaní, vždy objavím niečo nové, čo som si pri predchádzajúcom čítaní nestihla všimnúť, poňať, pochopiť :D ). Prajem príjemný zážitok pri jeho čítaní!
Čítaj viac
Peter Gregor
4.4.2013
Názor čitateľa
Skutočne silné príbehy, ktoré vás chytia za srdce a poodhalia, akým výnimočným pozorovacím talentom autor disponuje. Táto kniha nie je cestopis, ani turistický sprievodca - je o človeku vo všetkých formách a svete, ktorý ho obklopuje - drsný, paranoidný a nebezpečný, ale aj milujúci, odpúšťajúci a plný nádeje. Prajem si, aby táto kniha neostala bez povšimnutia a svojou trochou prispela k väčšiemu porozumeniu medzi ľuďmi.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Iba Človek - Hasan Om Hadi
Etiópia - Vysoká škola neočakávania - Pavel Hirax Baričák
23,25 €
Ušetríte 0,64 €

„Knihy sú pre mnohé ženy lepšími priateľmi a odvážnejším dobrodružstvom ako muži.“

Cube