popis
Svedkyňa ohňa
Svedkyna ohna (Lars Kepler)

Svedkyňa ohňa   

Lars Kepler  ·  Vydavateľstvo: Ikar, 2013
Séria: Joona Linna (diel 3 z vydaných 5)  
Bežná cena: 13,90 €
Naša cena: 13,21 €
Ušetríte:5% (0,69 €)
Poštovné zadarmo nad 49 €! Objednajte si tovar spolu nad 49 € a poštovné zaplatíme za vás! (viac info)
Posielame do 5 dní.

Informácie o dostupnosti   Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade

Detaily

 • 360 strán
 • pevná väzba
 • slovenský jazyk
Viac podrobností

O knihe

Tento titul je v ponuke aj ako elektronická verzia Svedkyňa ohňa
Pravdu ukrýva rieka rútiaca sa do ohnivého jazera

Flora Hansenová o sebe tvrdí, že je médium, a živí sa tým, že organizuje seansy a predstiera rozhovory s mŕtvymi. Po záhadnej vražde v Birgittagardene, domove pre mládež s poruchami správania, však odrazu trpí víziami, ktoré sú až príliš reálne. Zavolá na štokholmskú políciu a ohlási neuveriteľné skutočnosti. No len jeden jediný detektív je ochotný počúvať ju – Joona Linna.

Linna podrobí miesto činu dôkladnej obhliadke. Prípad je na prvý pohľad celkom jasný, hoci svedkov niet: jedna z chovankýň v noci unikla z domova a zanechala po sebe krvavú posteľ s kladivom pod vankúšom. Ale prečo Flora trvá na tom, že vražednou zbraňou bol kameň, nie kladivo? Linna odmietne prijať jednoduché riešenia. Lenže pátranie prebudí ničivé sily, tie sa neúprosne dajú do pohybu a zavedú Joonu do nebezpečného konfliktu s osobou z jeho dávnej minulosti.

Podobne ako Hypnotizér a Zmluva podľa Paganiniho aj krimiromán Svedkyňa ohňa vydržal celé mesiace na prvom mieste medzi najpredávanejšími knihami vo Švédsku. Ako napísal švédsky denník Dagens Nyheter, začítate sa do knihy „v metre cestou domov, pokračujete v čítaní aj pri večeri a neprestanete až do skorého rána“. Román vyšiel vo viac než pätnástich krajinách a stal sa rovnako ako predchádzajúce Keplerove knihy medzinárodnou senzáciou.
Podrobnosti

 • Originálny názov: Eldvittnet
 • Počet strán: 360 strán
 • Väzba: pevná väzba
 • Rozmer: 152×235 mm
 • Hmotnosť: 570 g
 • Jazyk: slovenský jazyk
 • ISBN: 9788055134109
 • Rok vydania: 2013
 • Naše katalógové číslo: 145464

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia. Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Viac informácií Pomôžte nám doplniť informácie o knihe

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Máte o knihe viac informácii ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácii na našich stránkach.

Kniha: Svedkyňa ohňaZdieľať

Ukážka z knihy

Krv stekala na podlahu a zastriekala pevne pripevnený nábytok aj vyblednuté biblické motívy na stenách. Ofŕkala takisto strop a vystrekla až k záchodu bez dverí. Na posteli ležalo mladé dievča v ranej puberte. Bolo uložené na chrbte a tvár si zakrývalo rukami. Oblečené malo iba biele bavlnené nohavičky. Lakte spočívali na prsiach a členky boli prekrížené.
Joona počul tlkot svojho srdca, vnímal, ako sa mu tepnami tlačí krv do hlavy, cítil pulzovanie v spánkoch.
Nútil sa pozorovať, registrovať a premýšľať.
Dievča malo skrytú tvár.
Akoby sa bálo, akoby nechcelo pozrieť na páchateľa.
Než ho uložili do postele, vystavili ho veľmi hrubému násiliu.
Išlo o opakované údery tupým predmetom do čela a temena.
Bolo to len malé dievča a muselo sa strašne báť.
Pred pár rokmi bolo iba dieťaťom, ale reťaz udalostí v jeho živote ho doviedla do tejto izby, do špeciálneho výchovného zariadenia pre mládež. Možno nemalo šťastie na rodičov a náhradnú rodinu. Možno si mysleli, že sa tu bude mať...

Hodnotenia čitateľov (hodnotilo 32 ľudí)

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Upozornenie pre čitateľov! Niektoré recenzie prezrádzajú aj dôležité momenty deja. Aby sme vám nepokazili prekvapenia a pôžitok pri čítaní, text týchto príspevkov je automaticky skrytý a označený červeným pásikom. Ak si želáte, môžete si ho sami zobraziť.
František Čech
František Čech
19.09.2016
Reagovať
Svedkyňa ohňa

Na rozdiel od hlúpeho Uspávača /tiež Lars Kepler/ som túto knihu prečítal celú a dosť sa mi páčila. Je to napínavý príbeh so zaujímavými postavami. Ani tu sa Ahndorilovci nevyhli niekoľkým čudným výmyslom. Nie sú to však také nezmysly, ako v knihe Uspávač. Svedkyňa je podľa mňa oveľa lepšia.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Viki
Viki
13.09.2016
Reagovať
Skvelé knihy

Knihy od autorov vrele odporúčam,sú plné napätia.Príbehy sú zrozumitelné,nie je v nich príliš vela postáv,čítajú sa s ľahkosťou a je ťažké sa od nich odtrhnúť.Prečítala som 4,pre mňa je TOP kniha Stalker.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (0)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
JK
JK
03.09.2015
Reagovať
Výborná

Svedkyňu som si prečítala po Uspávačovi a páčila sa mi o trošku viac (Uspávač bol na môj vkus miestami dosť krvavý). Hneď v úvode sa podarilo autorovi vtiahnuť ma do deja, ktorý podľa môjho názoru bol dosť slušne napísaný/opísaný (prostredie, postavy na výbornú). Celá kniha, vyvíjanie deja a postáv ma bavila a určite som sa nenudila. Tešíme sa na Stalkera.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (5)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Mirec
Mirec
18.08.2015
Reagovať
Názor čitateľa

Po prvých dvoch dielach od Keplera jednoznačne najlepšie spracovaná kniha.....napínavé od prvej do poslednej strany :) Autori sa nejako pomaly vypracovávajú a už sa teším na Uspávača :)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Zuzana Brinichová
Zuzana Brinichová
21.04.2015
Reagovať
Recenzia

Kniha v zásade nie je zle napísaná. Bola to moja druhá od Larsa Keplera, a rozhodne bola lepšie napísaná ako Hypnotizér. Napriek tomu to rozhodne nebola jedna z tých lepších detektívok. Autori zasadili dej do zaujímavého prostredia, úvod sa vyvíjal sľubne a človek prvé kapitoly dychtivo číta s napätím čo bude ďalej. Postupne však emócie ochladnú a dej začne byť trochu "umelý", dokonca by som povedala, že niektoré veci tam vsunuli priveľmi násilne. Napríklad celá časť s Vicky bola priveľmi nasilu vymyslená a vtlačená do deja. Autori sa snažili odpútať pozornosť paralelným dejom, avšak mňa to viacmenej otravovalo, pretože na celom deji s Vicky nebolo v podstate nič záhadné a človek od začiatku vedel čo spravila a rozprávanie o nej Vás ako čitateľa nijako neobohatí. Žiadne prekvapenie sa nekonalo. V porovnaní napr. s dielami Jo Nesba, kde všetko spolu krásne súvisí a aj keď má človek najprv pocit, že je tam privela postáv, nakoniec zistí, že každá jedna je dôležitá. Toto Keplerovi zatiaľ podľa môjho názoru chýba. Takisto aj moment prekvapenia, pretože ak čítate pozorne, nikto iný ako daný človek byť vrahom ani nemohol. Knihu teda hodnotím tromi hviezdičkami. Nebola najhoršia, ale rozhodne som už čítala desiatky lepších kníh.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (11)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
04.05.2015

Ja som si myslela, ze len mne vadili tie sceny okolo Vicky, zdalo sa mi to prilis zdlhave a brutalne, nedalo sa to citat, par stran som len prebehla ocami a bola som rada, ked sa skoncili, tak som rada, ze to nebol len moj pocit...Inak kniha vyborna, skoro ako Uspavac, citala som aj Hypnotizera, ta ma az tak nezaujala.

Nahlásiť recenziu
Darina
Darina
10.10.2015

Stotožňujem sa s názorom. Je v ňom vypovedané všetko, čo si myslím aj ja. Doplním to, že ja som páchateľa odhalila už na začiatku.Autorom by som vytkla to, že neponúkli čitateľom viacero možných páchateľov, nie len dvoch. Alebo aspoň niekoľko dejových línií s viacerými postavami.

Nahlásiť recenziu
Janík
Janík
17.02.2015
Reagovať
Mrazivé
Tento príspevok prezrádza dôležitý moment deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania. Prajete si ho zobraziť?
Nahlásiť recenziu
Nikol Poliaková
Nikol Poliaková
31.01.2015
Reagovať
Priemer

Asi som spravila chybu, že ako prvú knihu od Keplera som si prečítala Uspávača. Uspávač bol geniálny!! Nevedela som si pomôcť ale stále som tieto knihy porovnávala a hľadala tam stále niečo viac, čo sa priblíži Uspávačovi. Ale nemôžem tvrdiť, že bola zlá. Je to dobrá kniha s prekvapivým odhalením, oplatí sa prečítať. Jedna vec, ktorú by som vytkla bol záver. Autor si úplne pripravil pôdu pre Uspávača- až príliš okato a akoby rovno vhupol do nového deja a starý zostal nevypovedaný, neuzavretý. Netuším čo sa stalo s mnohými postavami...

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (4)  
Nahlásiť recenziu
Vlado
Vlado
24.11.2014
Reagovať
Hodnotenie

Ovela lepsie ako Hypnotizér alebo Zmluva podľa Paganniho, autor(autori) vás drzia v napati celkom dlho, pre mna osobne bolo odhalenie vraha vcelku prekvapujuce :) Odporučam.

PS: V ikare by mali zamestnat viac korektorov, nasiel som dost chyb.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (4)   nie (2)  
Nahlásiť recenziu
Jalle
Jalle
05.11.2014
Reagovať
Kepler je fajn

Vynikajúce dielo. Musela som sa premáhať, aby som neprečítala celú knihu na jednu šupu. Joona- dokonalý superhrdina sa mi veľmi páčil. Celý príbeh znie reálne.:) Určite si od Keplera kúpim ďalšie knihy.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Zorka
Zorka
29.09.2014
Reagovať
Názor čitateľa

Bola to prva kniha, ktoru som od Kepplera citala, ale musim priznat, ze ma neuveritelne zaujala jednak gradaciou deja, neuveritelnym obratom a samozrejme dobre prespekulovanym dejom..ale najviac ma dorazil najemotivnejsi koniec, pri tom som si dost poplakala. Takze vrelo odporucam!!! Najdete v nej detektivku, horor, dramu a dokonca aj romantiku...;)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (3)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu

Odporúčania

Krotiteľ
Naša cena: 10,64 € (ušetríte 11%)
Je január a Fjällbacku drží v zovretí tuhý mráz. Cez zasnežený les sa k hradskej potáca polonahé dievča. Na ceste sa však ako blesk z jasného neba...
Poslední zkouška
Naša cena: 14,13 € (ušetríte 11%)
Hvězda televizní reality show je nalezena v opuštěné školní budově s prostřelenou hlavou. Muž je přivázaný ke školní židli, sedí v koutě se...
Stalker
Naša cena: 15,11 € (ušetríte 5%)
Ak sú lampy rozsvietené, môže ťa stalker vidieť zvonku, ale ak sú zhasnuté, ty neuvidíš stalkera, ktorý je už vnútri. Na e-mailovú adresu Úradu...
Uspávač
Naša cena: 14,16 € (ušetríte 5%)
V mrazivej štokholmskej noci kráča po železničnom moste mladý muž. Má legionársku chorobu a je silne podchladený. V nemocnici zistia, že Mikael je...

Ďalšie knihy zo série Joona Linna

Stalker
Naša cena: 15,11 € (ušetríte 5%)
Uspávač
Naša cena: 14,16 € (ušetríte 5%)
Zmluva podľa Paganiniho
Naša cena: 13,21 € (ušetríte 5%)
Hypnotizér
Naša cena: 13,21 € (ušetríte 5%)
Zmluva podľa Paganiniho
Naša cena: 8,90 € (ušetríte 36%)
Hypnotizér
Naša cena: 8,90 € (ušetríte 36%)
Neprehliadnite: náš tip!
Svedkyňa ohňa
+
Hypnotizér
Kúpte si titul
Svedkyňa ohňa

spolu s titulom
Hypnotizér
Spolu iba za 26,42 €
(ušetríte 1,38 €)
Kúpiť spolu
Moja knižnica
Prihláste sa a môžete ihneď začať hodnotiť knihy jediným klikom a vytvoriť si u nás vlastnú knižnicu!
Čo je moja knižnica?
Ďalšie knihy z tejto oblasti
Krotiteľ
Camilla Läckberg
Naša cena: 10,64 €
Poslední zkouška
Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
Naša cena: 14,13 €
Morská panna
Camilla Läckberg
Naša cena: 12,30 €
Stalker
Lars Kepler
Naša cena: 15,11 €
Pankhart
Camilla Läckberg
Naša cena: 12,30 €
Uspávač
Lars Kepler
Naša cena: 14,16 €
Strážca majáka
Camilla Läckberg
Naša cena: 12,30 €
Najpredávanejšie knihy za posledných 14 dní
Si ako slnko
Táňa Keleová-Vasilková
Naša cena: 8,72 €
Dievča vo vlaku
Paula Hawkins
Naša cena: 6,76 €
Tajný život stromov
Peter Wohlleben
Naša cena: 10,97 €
Pablo Escobar
Mark Bowden
Naša cena: 11,82 €
Kniha radosti
Dalajlama, Desmond Tutu, Douglas Abrams
Naša cena: 10,97 €Ako vtáky hľadajú zrno a niekedy ho neochutnajú a nesú v zobáku, aby nakŕmili mláďatá, tak drancujú pedanti knihy - mnohého sa dotknú iba okrajom perí a podajú to ďalej. (Montaigne)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 333 596,20 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička