Knihy
E-knihy

Chlapec Nikto

On je nič, misia je všetko

Vydavateľstvo
Fortuna Libri, 2013
Edícia
Fortuna Teen

Je to tínedžer bez identity a minulosti. Dokonalý vojak, ktorý v každej situácii koná bez strachu, súcitu či hnevu. Málokto si ho všimne a nikto mu nevenuje pozornosť. Zrazu sa objaví v novej škole, v novom meste, s novým menom...

Čítaj viac

9,98 €

Bežná cena Bežne 10,50 €

Ušetríte 5%
Stíhame do Vianoc

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Je to tínedžer bez identity a minulosti.
Dokonalý vojak, ktorý v každej situácii koná bez strachu, súcitu či hnevu. Málokto si ho všimne a nikto mu nevenuje pozornosť. Zrazu sa objaví v novej škole, v novom meste, s novým menom a nájde si niekoľkých priateľov. Keď člen rodiny jeho nového kamaráta umrie prirodzenou smrťou, misia je splnená. Odchádza za novým cieľom.

Problém nastane, keď má za úlohu postarať sa o starostu New Yorku. Starosta mu pripomína otca a s jeho dcérou má veľa spoločného. Veľmi hlboko v ňom je totiž schované dieťa, ktorým kedysi bol, tínedžer, snívajúci o normálnych veciach, akými sú domov a rodičia, mladý muž, čo sa chce oslobodiť. Túži po týchto veciach natoľko, aby misiu sabotoval?


Čítaj viac
Kúpte spolu
Chlapec Nikto - Allen Zadoff
Polícia - Jo Nesbo
23,24 €
Ušetríte 2,16 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Boy Nobody
Rozmer
140×210 mm
ISBN
9788081420931
Naše katalógové číslo
143225
Počet strán
352
Hmotnosť
510 g
Rok vydania
2013
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Fortuna Libri

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

28 hodnotení

15
7
5
1
0

Lucia
5.5.2017
Nadšená
Úžasná kniha úplne som ju zhltla celú. Tešila som sa moc na pokračovanie a nakoniec zistim, že prekladať sa nebude. Nechápem prečo nám toto robia. Pritom sú na ňu samé pozitívne ohlasy. Kniha super nápaditá ľahko sa číta a rýchlo vás vtiahne do deja. Prosím prosim o dvojku ????
Čítaj viac
Lucia
5.5.2017
Názor čitateľa
To mala byť recenzia na inu knihu
Čítaj viac
Sjuzn
22.1.2017
Perfektné
Táto kniha ma vtiahla svojím dejom tak veľmi, že som ju nedokázala odložiť. V podstate sa čítala sama. Takže z môjho pohľadu je perfektná a dúfam, že sa bude dať zohnať ďalšie pokračovanie.
Čítaj viac
Luca
6.1.2017
Skvelá
Kniha ma hneď na začiatku oslovila,hneď som sa na ňu vrhla :) Podľa mňa je to výborná kniha aj keď koniec ma dosť prekvapil - dúfam , že sa dočkáme pokračovania :)
Čítaj viac
Tereza Slašťanová
Tereza Slašťanová
28.3.2016
Paráda
Podľa mňa bola kniha skvelá- síce jednoducho napísaná, ale s myšlienkou, príbeh bol originálny a svižný... Rada by som vedela, či budú vydané v slovenčine aj ostatné diely, alebo to mám zháňať v angličtine? :)
Čítaj viac
B
28.1.2016
Pokracovanie
Chysta sa preklad pokracovania? Kniha je totiz to super a myslim ze niebsom jedina, ktora by chcela vidiet "I am the mission" v nasom jazyku v predajniach :)
Čítaj viac
Martin
22.4.2015
Hitman pre mádež
Chlapec Nikto je chlapec odtrhnutý od rodičov, ktorý prešiel náročným výcvikom, aby sa z neho stala osoba bez identity, špión a zabijak vyškolený na plnenie misií zadaných Programom, človek bez emócii, názoru a s nemožnosťou rozhodovať sa. Avšak čo ak sa predsa len na povrch prederú dávno zabudnuté a v zákutiach mozgu ukryté city ? Ovplyvní to dajako prebiehajúcu misiu ? To je prípad hlavnej postavy.

Kniha sa číta ľahko, kapitoly sú krátke a písmo riedke. Niekedy som mal pocit, že viac listujem ako čítam. Opäť je to jedna z kníh určená pre teenagerov (dajaký ten boj, láska, školské prostredie), aj keď koniec ma trošku prekvapil. Nebolo to zlé, ale pre mňa len príjemná oddychovka, taká detská verzia Hitmana. :-)
Čítaj viac
Kristína X.
8.4.2015
Skvelé, skvelé, skvelé!
Nuž, je to tak. Fajn príbeh, originálny, nepredvídateľný, bez nechutného klišé, ktoré ma oberá o knižný entuziazmus... jednoducho fajné dielko. Príliš jednoduchý štýl písania mi síce zo začiatku prekážal - som zvyknutá na kvetnaté opisy -, po čase som v ňom však našla svoje čaro.
Btw - záver vás dostane! ;-)
Čítaj viac
Tatiana Rybkárová
22.1.2015
Veľmi, veľmi dobré, kvalitné čítanie
Zo začiatku mi síce trochu prekážal príliš jednoduchý a strohý štýl písania, no postupne som si zvykla a našla som v tom zvláštne čaro.
Úžasný, originálny príbeh, aj keď možno... no nič, nechajme to tak.
Proste skvelá kniha.
Čítaj viac
Natália
9.12.2014
Ujde, ale...
... veľmi mi prekážalo, že hlavný hrdina zabíja na počkanie a pritom nemôže ešte ani voliť a piť alkohol. Strašne mi to prišlo pritiahnuté za vlasy. Vážne by sa mi to asi páčilo viac, keby mal aspoň tých 18. Inak román bol písaný zaujímavo a jednoducho, čítalo sa mi to jedna radosť, hlavne aj kvôli kratučkým kapitolám. Vadili mi ešte podrobné analýzy technických výdobytkov a fungovanie nejakých tajných aplikácií. Pôsobilo to na mňa nedôveryhodne. Veľké plus má u mňa záver, že to neskončilo všetko nepekne klišoidne. Mám taký pocit, že asi bude pokračovanie, ale za seba napíšem, že sa za druhou časťou určite nevrhnem, hoci prvá časť nebola zavrhnutiahodná. Nie je to nič pre mňa.
Čítaj viac
Redwine
15.10.2014
Názor čitateľa
Veľmi kvalitná kniha. Dobrý štýl. Skvelé gradovanie deja. Nemohla som tú knihu odložiť, pokiaľ som ju nedočítala. Myslela som, že to bude viac drsné, no nakoniec nebolo a preto hodnotím ako výborné čítanie. Tento autor ma prekvapil.
Čítaj viac


Vydavateľstvo Fortuna Libri, a.s., bolo založené roku 1990 ako prvé súkromné vydavateľstvo na Slovensku. V tom čase sa preslávilo predovšetkým vydávaním edície Kroník s jej stálicou Kronikou ľudstva. Od júla 2011 sa vydavateľstvo Fortuna Libri zlúčilo s vydavateľstvom detskej literatúry Junior. Detské tituly tak v súčasnosti vychádzajú v edícii Fortuna Junior. V súčasnosti Fortuna Libri prináša na slovenský i český knižný trh beletriu, detské knihy, populárno-náučnú literatúru so širokým tematickým záberom. Venujeme sa vydávaniu prekladovej literatúry, ako aj tvorbe pôvodných titulov.

Ako vzniklo vydavateľstvo?
Vydavateľstvo Fortuna Libri vzniklo v máji 1990 pod pôvodným názvom Fortuna Print ako prvé súkromné vydavateľstvo na Slovensku.

Od začiatku sa zameriavalo najmä na literatúru faktu a knihy pre deti. Do popredia sa dostali také okruhy tém, ktoré v predchádzajúcich desaťročiach nemohli vychádzať a na slovenskom knižnom trhu výrazne chýbali.

Fortuna Libri sa zapojila do vydávania medzinárodnej edície Kroník. Edičný záber vydavateľstva sa postupne rozširoval o praktické príručky so zameraním na materstvo a výchovu detí v rodine, zdravie a zdravú výživu, životný štýl a hobby.

Podľa čoho vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Pri výbere titulov v oblasti beletrie je veľmi dôležitý príbeh, prípadne odkaz, ktorý v sebe skrýva a literárny štýl. Samozrejme, zvažujeme aj možnú komerčnú úspešnosť jednotlivých titulov. Pri populárno-náučných prekladových publikáciách treba zohľadňovať najmä to, či sú informácie z odborného hľadiska správne, a zároveň vhodné aj pre nášho čitateľa. Treba brať do úvahy, že titul, ktorý je bestsellerom v zahraničí, nemusí byť úspešný aj na slovenskom, prípadne českom knižnom trhu. Pri tvorbe pôvodných publikácií je veľmi dôležité nájsť vhodnú tému, ktorá osloví čitateľov a nájsť šikovných spolupracovníkov, odborníkov v danej oblasti.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?
Edícia Kroník je najúspešnejšou edíciou, na ktorú je vydavateľstvo právom hrdé, keďže jej bohato dokumentované encyklopedické diela možno nájsť vo väčšine našich domácností. Sprístupňujú poznatky širším čitateľským vrstvám v knižnej podobe. Samozrejme, že v tejto tradícii by sme chceli pokračovať a naďalej vydávať aj tituly s predpokladaným dlhodobým záujmom čitateľov. Aj v edícii Fortuna Junior vyšlo mnoho detských kníh, ktoré si našli svojich malých čitateľov.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Chlapec Nikto - Allen Zadoff
Polícia - Jo Nesbo
23,24 €
Ušetríte 2,16 €