Knihy
E-knihy

Veci na dne duše

Dva neznáme rukopisy Štefana Krčméryho

Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Matice slovenskej, 2012

Edícia Veci na dne duše zachytáva dva doteraz neznáme rukopisy z 30. rokov 20. storočia od jednej z najvýraznejších osobností slovenského literárneho života Štefana Krčméryho (1892 – 1955), ktoré sa našli v pozostalosti T. G. Masaryka v Prahe...

Čítaj viac

8,46 €

Bežná cena Bežne 8,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

8,46 €

Viac o knihe

Edícia Veci na dne duše zachytáva dva doteraz neznáme rukopisy z 30. rokov 20. storočia od jednej z najvýraznejších osobností slovenského literárneho života Štefana Krčméryho (1892 – 1955), ktoré sa našli v pozostalosti T. G. Masaryka v Prahe. Š. Krčméry je autor, ktorý sa suverénne pohybuje medzi vedou a umením, a preto aj táto edícia symbolicky prináša texty z obidvoch oblastí.

Rukopis prózy "A ešte letiace tiene" odráža Krčméryho zmyslové a filozofické vnímanie sveta, jeho vlastnú životnú situáciu a cez postavu mladého slovenského študenta v Ženeve sa autor "stretáva" a metaforicky vyrovnáva s Byronom a Rousseauom.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Veci na dne duše - Anna Zelenková
Slovenské bludy a bludiská - Ján Čomaj
14,92 €
Ušetríte 0,59 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
173
Hmotnosť
360 g
Rok vydania
2012
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Matice slovenskej
Rozmer
145×210 mm
ISBN
9788086420462
Naše katalógové číslo
142342

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?


Milada Turiničová
22.2.2015
Objav textov Š. Krčméryho v Archíve TGM
Kniha, ktorú ocenia všetci milovníci slovenskej literatúry aj histórie. Obidva texty - beletrizujúce A ešte letiace tiene aj literárnohistorický Vajanský odkazujú práve na tohto literárneho tvorcu, ktorý sa po počiatočnom priateľstve nepohodol s T. G. Masarykom. Krčméry jeho literárne posolstvo interpretuje a osvetľuje prvému čs. prezidentovi. Ěditorka sprístupnením týchto neznámych textov urobila radosť všetkým milovníkom krásna. Poetický prvý text inšpirovaný pobytom v Ženeve vzbudí u čitateľa túžbu vydať sa k Lemanskému jazeru a obdivovať zdola či z výšiny Mont Salève Mont Blanc, kopce Jury, Rhônu či nabielo spenenú l'Arve.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Veci na dne duše - Anna Zelenková
Slovenské bludy a bludiská - Ján Čomaj
14,92 €
Ušetríte 0,59 €