Knihy
E-knihy

Tigre v Meste

  , 2013
  Výrobca
  , 2013

  Pestrý, nie len ľúbostný príbeh o priateľoch, ktorí si s nájomným vrahom za chrbtom počas niekoľkých dní poriadne upracú v životoch...

  Čítaj viac

  11,39 €

  Bežná cena Bežne 11,99 €

  Ušetríte 5%

  Vypredané

  Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude film dostupný.

  Odporúčané tituly a kolekcie

  Viac o titule

  Pestrý, nie len ľúbostný príbeh o priateľoch, ktorí si s nájomným vrahom za chrbtom počas niekoľkých dní poriadne upracú v životoch. Kristína Tóthová, Milan Ondrík, Ľubomír Bukový, Ivica Sláviková, Diana Mórová a ďalší v romantickej komédii s kriminálnou príchuťou, ktorá vás zavedie na zaujímavé miesta Bratislavy, aby im vdýchla nové svieže farby a závan dobrodružstva.
  Priatelia Jazvec, Holub a Hyena trávia voľný čas pri pive a spoločných rozhovoroch v bare U nosorožca. Jazvec – prokurátor pred tridsiatkou, tajne zamilovaný do redaktorky rozhlasovej relácie zameranej na ruskú literatúru sa jedného dňa rozhodne zabojovať o svoje šťastie. Zapletie sa do udalostí, ktoré zmenia nie len jeho život, ale aj životy jeho priateľov. Holub – ustráchaný introvert s vášňou pre poštové holuby by svojmu priateľovi rád pomohol. Hlavne hneď ako zistí, že objekt Jazvecovej túžby, Maryna, má s Ruskom spoločné oveľa viac, ako iba vášeň pre literárnu klasiku... Posledný z trojice kamarátov – kŕmič tigrov Hyena miluje Jazvecovu všetečnú sestru Janku. Tá však v živote neberie nič vážne. Ani Hyenu, ani ruskú mafiu.

  Čítaj viac
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Recenzie

  Ako sa vám páčil film?

  5,0 / 5

  1 hodnotenie

  1
  0
  0
  0
  0

  Silvia Bystričanová
  Silvia Bystričanová
  29.6.2016
  Európsky film
  Pri úvodných titulkoch filmu Tigre v meste som sa rozhodla, že zahodím predsudky voči slovenským filmom a urobila som dobre. Žiadna slovenská ťažoba a nepravdivá poetika sa nekonala. Našťastie.
  Žánrovo pestrý filmový počin ma zaujal už v prvých minútach, keď sa na mňa z obrazovky dívala duša Rudolfa Jazveca, tridsaťročného advokáta, ktorého stvárnila KristínaTóthová a výborne ho nahovoril Tomáš Maštalír. Odvážne, ale prečo nie? Do duše a do snov predsa nevidieť.
  Protipólom k distingvovanému advokátovi, ktorý Dostojevského nielen čítal, ale ovláda naspamäť aj úryvky z knihy, je jeho kamarát „Hyena“, (Milan Ondrík) kŕmič tigrov v zoo, jednoduchý muž, ktorý diváka rozosmieval počas celého filmu. Niekoho výrazom tváre, iného vtipnými poznámkami a mňa vulgárnou a zároveň čistou láskou k „Jazvečíkovi“(Ivica Sláviková), cvičiteľke aerobiku a Jazvecovej životaschopnej sestre, ktorej obligátne slovné spojenie „Vidíme si“, pravdepodobne „zľudovie.“
  Trojicu priateľov uzatvára „Holub“(Ľubomír Bukový), introvertný podivín chovajúci holuby, ktorého ostatní priatelia prestali súdiť v momente, keď ho naozaj spoznali. Priznám sa, že som po vzhliadnutí filmu navštívila Google, aby som zistila, čoho všetkého sú schopné poštové holuby, pretože crazy scény vás prinútia na chvíľu si myslieť, že poštový holub má prinajmenšom tak dobrý čuch, ako policajný vlčiak.
  Málokto si vie predstaviť, že by sa mohol zamilovať do hlasu z rádia, no Rudolf Jazvec áno. Potreboval pár sekúnd odvahy, aby spoznal redaktorku rozhlasovej relácie, Marínu (Diana Mórová), ktorej výkon vo filme bol bravúrny. Zahľadieť sa do mladého muža, ktorého stvárňuje žena si vyžaduje nielen kus profesionality, ale aj odvahu experimentovať a pripustiť možnosť všetkého.
  Zaujímavým partnerom jej bol, pre nášho diváka možno trochu neznámy český herec Karel Dobrý, ktorému som ihneď uverila ruský pôvod i zbraň pod sakom.
  Autenticita priestoru ponúknutá vo filme v úžasných pohľadoch na mesto, podfarbená geniálnou filmovou hudbou Michala Novinského (dvakrát ocenený cenou Český lev) a podčiarknutá songom F.K. Veselého, robia zo snímky niečo, čo vás prinúti povedať si, že Bratislava je fakt krásne mesto.

  Kameraman André Bonzel filmu vdýchol ako bonus niečo francúzske, čím tento snímok posunul za hranice slovenského filmu.
  Od výsledného dojmu z filmu závisí, či som schopná tolerovať prípadné nedostatky v snímke. Za taký napríklad považujem prvoplánový záber na ozaj pekné prsia mladej dievčiny na brehu jazera, ale ak tým chceli tvorcovia prilákať do kín aj pubertálne publikum chlapcov s rukou vo vrecku, tak budem veľkorysá a privriem oči, pretože celkový dojem z filmu predčil moje očakávania.
  Humorné i dych vyrážajúce momenty v zaujímavom príbehu s dvoma koncami, veď čo ak …, robia z filmu Tigre v meste snímku, ktorá by mohla zaujať široké publikum. Ak sa chcete zasmiať, zamyslieť sa nad tým, ako náhody menia naše životy, alebo si dokážete pripustiť myšlienku, že každý človek má možnosť zmeniť sa, ak sa tak rozhodne, choďte do kina na slovenský európsky film. Možno budete odchádzať s jednou nevypovedanou otázkou …
  Načo sú komu také veľké jablká?!
  Čítaj viac

  „Čítanie = najlepšie učenie.“

  Alexander Sergejevič Puškin