Crossfire

Spútaná

2. časť série Crossfire
Sylvia Day  ·  Vydavateľstvo: Fortuna Libri, 2013

Preklad: Elena Mrázová

Edícia: Fortuna Litera  ·  Séria: Crossfire (diel 2 z vydaných 5)
ISIC ZĽAVA

SI ŠTUDENT, UČITEĽ ALEBO MLÁDEŽNÍK A MÁŠ ISIC, ITIC, EURO>26?

Tak k tomuto titulu môžeš získať dodatočnú zľavu 2% k už existujúcej zľave a zaplatíš iba 11,61 €. Ušetríš teda naviac 0,31 €, čo síce nie je bohvieaké terno, ale pri pár knihách by z toho už mohlo byť na pivo či kofolu :-)

Zľavu uplatníš tak, že pri potvrdzovaní objednávky zadáš číslo svojej karty do políčka "Darčeková poukážka / Zľavy".

      (52)
Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade
Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
11,92 €
Bežná cena:
12,90 €
Ušetríte:
8% (0,98 €)

Posielame do piatich dní.

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.Uložené
Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O knihe

Tento titul je dostupný aj v trojdielnej, štvordielnej alebo päťdielnej kolekcii za skvelé ceny!

Hranica medzi láskou a posadnutosťou je veľmi krehká...

Medzinárodný bestseller plný vášne pokračuje!
Zmyselná sága Evy a Gideona z Obnaženej pokračuje v netrpezlivo očakávanej druhej časti romanticko-erotickej série.

Crossfire v zahraničí zaznamenala veľký úspech a jej časti lámu rekordy v predajnosti a pravidelne sa umiestňujú na prvých priečkach viacerých bestesellerových rebríčkov ako New York Times, Sundy Times a pod.

Gideon Cross. Navonok dokonale krásny a sexi muž, zvnútra klbko problémov z minulosti. Vyžaroval z neho spaľujúci plameň, ktorý vo mne rozpútal najtemnejšiu vášeň. Nedokázala som sa od neho odtrhnúť. Nechcela som sa od neho oslobodiť. Stal sa mojou drogou... mojou túžbou... a bol môj.
Mala som za sebou rovnako búrlivú minulosť ako on a takisto som bola poznačená traumou. Vzťah medzi nami nemohol fungovať. Vždy to bolo priveľmi ťažké a bolestné... Okrem okamihov, keď to bolo dokonalé, keď sa naša túžba a zúfalá láska menili na najsladšie šialenstvo. Vzájomná závislosť nás spájala ako puto, naša vášeň nás donútila prekročiť všetky hranice a vstúpiť do sveta rozkoše a posadnutosti. Prinášame vám tlačovú správu vydavateľstva k titulu Spútaná, plnú zaujímavých informácií:

Vydavateľstvo Fortuna Libri vo svojej edícii Fortuna Litera vydáva 2. časť úspešnej romanticko-erotickej série Crossfire s názvom SPÚTANÁ, v ktorej zmyselná sága Evy a Gideona pokračuje. Základným námetom románu je zisťovanie, či je možné, aby dvaja emocionálne labilní a minulosťou poznačení ľudia nadviazali vzťah a udržali si ho. Vzťah medzi nimi síce vznikne, je však natoľko bizarný, že v istých momentoch sa dá nazvať skôr vojnou. Neraz ich pred rozchodom zachráni len telesná túžba, pretože jeden druhého až démonicky priťahujú. Séria v zahraničí zaznamenala veľký úspech, práva sa predali do 34 krajín, a jednotlivé časti sa stali medzinárodnými bestsellermi. Spútaná (Reflected in You) sa umiestnila na prvých miestach v týchto bestesellerových rebríčkoch:
#1 NEW YORK TIMES BESTSELLER
#1 SUNDAY TIMES BESTSELLER
#1 PUBLISHERS WEEKLY BESTSELLER
#1 WALL STREET JOURNAL BESTSELLER
#1 CANADIAN BOOKSELLERS ASSOCIATION
#1 IRISH TIMES BESTSELLER
#1 WASHINGTON POST BESTSELLER

Gideon Cross. Navonok dokonale krásny a sexi muž, zvnútra klbko problémov z minulosti. Vyžaroval z neho spaľujúci plameň, ktorý vo mne rozpútal najtemnejšiu vášeň. Nedokázala som sa od neho odtrhnúť. Nechcela som sa od neho oslobodiť. Stal sa mojou drogou... mojou túžbou... a bol môj.
Mala som za sebou rovnako búrlivú minulosť ako on a takisto som bola poznačená traumou. Vzťah medzi nami nemohol fungovať. Vždy to bolo priveľmi ťažké a bolestné... Okrem okamihov, keď to bolo dokonalé, keď sa naša túžba a zúfalá láska menili na najsladšie šialenstvo.
Vzájomná závislosť nás spájala ako puto, naša vášeň nás donútila prekročiť všetky hranice a vstúpiť do sveta rozkoše a posadnutosti.

SYLVIA DAYOVÁ je autorka bestselleru, ktorý sa umiestnil na prvej priečke rebríčka The New York Times a na celom svete láme rekordy v predajnosti. Napísala desiatky ocenených románov, ktoré boli preložené do vyše tridsiatich jazykov. Bola nominovaná na titul Najlepšia autorka v rámci ceny Goodreads Choice Awards a jej dielo sa na Amazone hrdí titulom Romantický čin roka. Získala tri ceny recenzentov v RT Book Reviews a dva razy bola nominovaná na prestížnu cenu RITA, ktorú udeľuje Spoločnosť romantických spisovateľov Ameriky. Navštívte Sylviu Dayovú na www.sylviaday.com, facebook.com/authorsylviaday a twitter.com/sylday.


Fortuna Libri

Ďalšie tituly vydavateľstva


Vydavateľstvo Fortuna Libri, a.s., bolo založené roku 1990 ako prvé súkromné vydavateľstvo na Slovensku. V tom čase sa preslávilo predovšetkým vydávaním edície Kroník s jej stálicou Kronikou ľudstva. Od júla 2011 sa vydavateľstvo Fortuna Libri zlúčilo s vydavateľstvom detskej literatúry Junior. Detské tituly tak v súčasnosti vychádzajú v edícii Fortuna Junior. V súčasnosti Fortuna Libri prináša na slovenský i český knižný trh beletriu, detské knihy, populárno-náučnú literatúru so širokým tematickým záberom. Venujeme sa vydávaniu prekladovej literatúry, ako aj tvorbe pôvodných titulov.

Ako vzniklo vydavateľstvo?
Vydavateľstvo Fortuna Libri vzniklo v máji 1990 pod pôvodným názvom Fortuna Print ako prvé súkromné vydavateľstvo na Slovensku.

Od začiatku sa zameriavalo najmä na literatúru faktu a knihy pre deti. Do popredia sa dostali také okruhy tém, ktoré v predchádzajúcich desaťročiach nemohli vychádzať a na slovenskom knižnom trhu výrazne chýbali.

Fortuna Libri sa zapojila do vydávania medzinárodnej edície Kroník. Edičný záber vydavateľstva sa postupne rozširoval o praktické príručky so zameraním na materstvo a výchovu detí v rodine, zdravie a zdravú výživu, životný štýl a hobby.

Podľa čoho vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Pri výbere titulov v oblasti beletrie je veľmi dôležitý príbeh, prípadne odkaz, ktorý v sebe skrýva a literárny štýl. Samozrejme, zvažujeme aj možnú komerčnú úspešnosť jednotlivých titulov. Pri populárno-náučných prekladových publikáciách treba zohľadňovať najmä to, či sú informácie z odborného hľadiska správne, a zároveň vhodné aj pre nášho čitateľa. Treba brať do úvahy, že titul, ktorý je bestsellerom v zahraničí, nemusí byť úspešný aj na slovenskom, prípadne českom knižnom trhu. Pri tvorbe pôvodných publikácií je veľmi dôležité nájsť vhodnú tému, ktorá osloví čitateľov a nájsť šikovných spolupracovníkov, odborníkov v danej oblasti.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?
Edícia Kroník je najúspešnejšou edíciou, na ktorú je vydavateľstvo právom hrdé, keďže jej bohato dokumentované encyklopedické diela možno nájsť vo väčšine našich domácností. Sprístupňujú poznatky širším čitateľským vrstvám v knižnej podobe. Samozrejme, že v tejto tradícii by sme chceli pokračovať a naďalej vydávať aj tituly s predpokladaným dlhodobým záujmom čitateľov. Aj v edícii Fortuna Junior vyšlo mnoho detských kníh, ktoré si našli svojich malých čitateľov.

Viac informácií
Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 24,02 €
(ušetríte 1,78 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

 • Originálny názov: Reflected in You (Kúpiť v originálnej verzii)
 • Počet strán: 344
 • Väzba: pevná
 • Rozmer: 140×210 mm
 • Hmotnosť: 510 g
 • Jazyk: slovenský
 • ISBN: 9788081420863
 • Rok vydania: 2013
 • Naše katalógové číslo: 141783


Čo si myslíme my

Kristína Stankovianska - senior produktový manažér

5. marca 2013      

Sex. Vášeň. Žiarlivosť. Tajomstvá. Sex. Závislosť. Bisexualita. Traumy. Sex. (Ro)zvrátené rodiny. Peniaze. Láska. Sex... Toto všetko zapĺňa stránky aj druhej časti Crossfire, no tentokrát ešte intenzívnejšie.
Vžiť sa do príbehu Evy a Gideona nie je vôbec náročné a „ide to samo“. Veď, predstava slobodného bohatého sexy magnáta a neskrotenej vášne, ktorú s ním môže zažiť aj „dievča odvedľa“, je viac než lákavá.
A že to celé na prvý pohľad vyznieva ako nereálna rozprávka? Možno.. a práve! Veď po niektorých knihách siahame preto, aby sme vypli a zafantazírovali si, aké by to bolo, keby.. A naozaj vydarené erotické pasáže sú príjemným bonusom, ktorý žáner „erotický román“ so sebou prináša :)
A že je v knihách málo deja? Nuž, tu akoby všetci tí, ktorí sa hlásia k tomuto tvrdeniu, zabúdali na fakt, že majú pred sebou žánrový kúsok, v ktorom ja tak akosi intuitívne neočakávam zápletku á la Jana Eyrová. Akokoľvek, dôležité je, že Obnažená i Spútaná po svojom bavia a úplne vás pohltia!
Ja som v Spútanej hltala najmä jej poslednú tretinu, ktorej dominuje prehlbujúca sa temnota ich vzťahu; nevedia byť spolu, no nedokážu existovať ani jeden bez druhého. Zároveň sa v nej (konečne) dozvedáme, aká minulosť ťaží Gideona a aj to, do akej miery zasiahne ich prítomnosť..
(zobraziť celú recenziu)

Viac hodnotení od ľudí z Martinusu

Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 66 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
 • sú vulgárne alebo urážlivé
 • nesúvisia s titulom alebo témou
 • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
 • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
 • obsahujú akékoľvek URL odkazy
 • nie sú podpísané
5 hviezdičiek 43
4 hviezdičky 2
3 hviezdičky 4
2 hviezdičky 1
1 hviezdička 2
Ukázať všetky recenzie

Najnovšie recenzie

Nadočákavania       

Po roku som si spomenula na prvú časť Obnažená, nepamätala som si …

Názor čitateľky       

Ako inak než úžasné. Knihu sopm prečítala, tak ako aj prvú časť ,tretiu …

:)       

Knihu som zhltla na jeden šup ... škoda len, že to má tak málo strán, …

Najlepšie recenzie Všetky recenzie

14. mája 2013
     
Reagovať

Názor čitateľa 4

Neviem prečo čitatelia porovnávajú túto knihu s 50 shades....
Ako prvú som prečítala 50 shades veľmi sa mi páčila, ale až po prečítaní dvoch častí Crossfire som si všimla obrovské nedostatky 50 shades. Určite sa teším viac na 3 časť Crossfire.
Áno kniha je plná sexu, ale čo ste čakali od erotického románu? Pokiaľ majú čitateľky problém so sexom tak si knihu nemali kupovať. Páčilo sa mi ako dej gradoval a že autorka hneď všetko neprezradila na začiatku (minulosť hlavného hrdinu sa dozvedáme až na konci 2 časti). Dej je predvídateľný....no nesúhlasím...jediné čo som dopredu vedela bol príchod nevlastného brata hlavnej hrdinky. Takýto koniec som vôbec nečakala....Odporúčam. V prípade, že ste nestihli prečítať 50 shades ani ju nemusíte čítať, radšej si prečítajte Crossfire, nakoľko ju prevyšuje v každom ohľade.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (4)   (0)
Vea
Vea
15. marca 2013
Reagovať

Nesklamala... odporúčam! 1

"Spútanú" som prečítala za dva dni, zdá sa mi, je ešte lepšia ako prvá časť. Každopádne sa mi výborne čítala. Môžem ju len odporučiť. Už sa neviem dočkať tretej časti, snáď vyjde skôr, než v novembri 2013. Momentálne čítam 50 odtieňov sivej - druhú časť, tiež je lepšia než číslo jeden. V knihách už nejde len o to, kde, kedy a ako si to hl. postavy rozdajú, ale nejaké tie udalosti a dej sa zamotávajú.. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (0)
Michaela K.
Michaela K.
3. júla 2016
     
Reagovať

Názor čitateľky 1

Ako inak než úžasné. Knihu sopm prečítala, tak ako aj prvú časť ,tretiu a štvrtú už asi pred dvomi rokmi, ale stále si pamätám ako ma uchvátila. Za deň som ju mala prečítanú.
Gideon ma prekvapil jeho príbehom. Chcela som ho vytiahnuť s knihy a hladkať po hlave, aby už nebol smutný. To isté by som mohla urobiť aj Eve. Milujem ich.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (0)
Nela
Nela
30. decembra 2016
     
Reagovať

Nadočákavania 1

Po roku som si spomenula na prvú časť Obnažená, nepamätala som si presne dej, ale vedela som, že som chcela dočítať ďalšie časti... a úplne ma to opäť "vcuclo". Kniha prečítaná za 3 (PRACOVNÉ!) dni, dej napísaný, vášeň riadna. Určite jeden z najlepších erotických románov. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (0)
Aknelka
Aknelka
13. júna 2013
     
Reagovať

Výborná + porovnanie s 50 shades 1

Výborná kniha, ktorá sa dá čítať aj dva krát. Dejovo a osobnostne podľa môjho názoru veľmi podobná s 50 shades, a kedže som ich čítala v jednom čase obsah a obsadenie sa mi mierne mýlilo. Dej má príjemný spád a erotiky tak akurát. 50 shades na môj vkus mohli o polovicu menej rozpísať sexuálne scény a pridať viac zápletiek. Odporúčam každému dievčaťu, ktoré hľadá svojho princa. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (0)
Zuzana
Zuzana
11. marca 2013
     
Reagovať

Názor čitateľa 1

Nakolko som vedela do coho idem a tento styl literatury sa mi velmi paci, ja som nadmieru spokojna. Kniha bola od zaciatku putava a dalsie strany som doslova hltala, aj ked musim uznat ze 1.diel sa mi pacil asi o kusticek viac. Ale ta beznadej ked som ju docitala a uvedomila som si, ze 3. diel nevysiel este ani v anglictine a treba cakat..... Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (0)
Ružová knižnica
Ružová knižnica
8. augusta 2014
     
Reagovať

skvelé čítanie 1

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Prajete si ho zobraziť?

Príbeh Evičky a Gideonka pokračuje odhaľovaním tajomstiev. Znova sa tešíme z nenáročného čítania okereného detektívnou zápletkou na samom konci. Eva sa teda dozvie, že Gideon je schopný urobiť všetko pre to, aby bola v bezpečí.

Okrem postáv z predošlého dielu sa postarajú o značnú mieru chaosu očarujúca Corinne Girouxová. Gideon má pre ňu vyhradené zvláštne miesto a Eva nechápe, či ju vôbec berie vážne. V celej newyorskej smotánke totiž všetci vedia, že Gideon a Corinne jednoducho patria k sebe a ak by raz tento príťažlivý muž mal vliezť do manželského chomúta – tak jedine s Corinne.

Na druhej strane Gideona štve Brett Kline z populárnej kapely Six Ninths a je to Evin ex. Eve dokonca venoval hit „Zlatovláska“ a teraz sama nevie, či je Gideon to, na čo čakala. Prešla si ťažkým detstvom a tak ju muži zneužívali a po použití jednoducho odkopli. Chuderka má teda trochu pošramotené sebavedomie a nevie sa rozhodnúť, či Gideon je jej Pán Božský.

Treťou postavou je nevlastný brat Evy, Nathan Barker, ktorý ju od útleho detstva zneužíval a poznačil ju tak naveky. V neposlednom rade sa vám bude páčiť detektívka Shelley Gravesová na konci, ktorá oboch nenechá na pokoji a pokúsi sa vyriešiť vraždu...

Odporúčania a recenzie na podobné knihy nájdete na stránke Ružovej knižnice na FB :)
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (0)

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba