Knihy
E-knihy

Insígnie a akademické obrady Trnavskej univerzity

VEDA, 2012
Vydavateľstvo
VEDA, 2012

Používanie akademických insígnií a vykonávanie slávnostných obradov sa už od stredoveku spája s európskym univerzitným prostredním. Aj Trnavská univerzita v Trnave v duchu historických tradícii svojej predchodkyne - starobylej Trnavskej univerzity...

Čítaj viac

14,25 €

Bežná cena Bežne 15,00 €

Ušetríte 5%

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Používanie akademických insígnií a vykonávanie slávnostných obradov sa už od stredoveku spája s európskym univerzitným prostredním. Aj Trnavská univerzita v Trnave v duchu historických tradícii svojej predchodkyne - starobylej Trnavskej univerzity - ich s náležitou úctou zachováva a so stavovskou cťou naďalej pestuje.

Inšpirácia k zostaveniu tejto publikácie vzišla pri koncipovaní monografie o dejinách pôvodnej i súčasnej Trnavskej univerzity, ktorá bola vydaná v roku 2010, keď sme si pripomínali 375 rokov od založenia univerzity kardinálom Petrom Pázmaňom. Zámerom autorov je pri príležitosti 20. výročia jej obnovenia podrobnejšie predstaviť akademickej obci i širšej verejnosti vývoj a používanie univerzitných insígnii súčasnej alma mater, medzi ktoré patria znak, pečatidlá, žezlá a reťaze rektora i dekanov, či odevy akademických hodnostárov - taláre.

Publikácia zároveň približuje priebeh slávnostných obradov univerzity a jej fakúlt - imatrikulácie študentov, promócie absolventov bakalárskeho, magisterského a doktorandského štúdia, odovzdávanie titulu doctor honoris causa a tiež popisuje azda najpôsobivejší akademický obrad, akým je slávnostná inauurácia rektora univerzity alebo dekana fakulty. Práca obsahuje aj slovenské a latinské texty promočných a inauguračných sľubov.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Insígnie a akademické obrady Trnavskej univerzity - Marián Manák, Adriana Krupová
Teologický a náboženský slovník (A - K) - Štefan Vragaš a kolektív
22,80 €
Ušetríte 1,20 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
167
Jazyk
slovenský, anglický
Vydavateľstvo
VEDA
Väzba
pevná väzba
ISBN
9788080825386
Naše katalógové číslo
141417
Rozmer
215×305 mm
Rok vydania
2012

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Insígnie a akademické obrady Trnavskej univerzity - Marián Manák, Adriana Krupová
Teologický a náboženský slovník (A - K) - Štefan Vragaš a kolektív
22,80 €
Ušetríte 1,20 €

„Vlastnou univerzitou nášho života je zbierka kníh.“

Thomas Carlyle