Knihy
E-knihy

Preto s Lebom

Landerer.sk, 2012
Okamžitý download
EPUB
MOBI
1 hodina čítania
Vydavateľstvo
Landerer.sk, 2012

Najviac štyri riadky a v nich všetko podstatné. Po úspešnej zbierka aforizmov Ale, prichádza Tomáš Ulej s vianočným výberom aforizmov, epigramov a krátkych básni, ktoré napísal za posledných desať rokov.

Čítaj viac

1,95 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Najviac štyri riadky a v nich všetko podstatné. Po úspešnej zbierka aforizmov Ale, prichádza Tomáš Ulej s vianočným výberom aforizmov, epigramov a krátkych básni, ktoré napísal za posledných desať rokov.
Slová od autora


Keď som v júli 2012 vydal svoju prvú zbierku aforizmov a epigramov (Ale, KK Bagala, 2012), bol som nešťastný, že sa do nej nezmestili všetky. Iba necelá polovica toho, čo som už predtým sám podstatne scenzúroval a preriedil.

Vydavateľ mi povedal: odlož si, uverejníš neskôr. Ale ako pribúdali novšie a novšie kúsky, vedel som, že keď príde na rad ďalšia zbierka, už sa k týmto tu nebudem chcieť vracať. Budem chcieť do knihy zaradiť hlavne nové veci.

Tak vznikol nápad vydať ešte druhú knihu - elektronickú, z toho, čo som sa posledných desať rokov napísal a nevošlo sa do veľkej zbierky.

Držíte ju v rukách. Obsahuje rôzne kúsky. Prvý a druhý aforizmus, ktorý som napísal v živote, zápisky z okrajov zošita slovenčiny na strednej škole, terapie z nešťastných lások.

Sú podstatne iné ako to, čo píšem dnes. Mnohé sa mi dodnes páčia, na niektorých už je cítiť patinu doby keď vznikali. Ak sa Vám páči, potešíte ma pekným mailom, príspevkom na mojej Facebook stránke, alebo tým, že si kúpite moju tlačenú knihu.

Chcem poďakovať Romanovi Klčovi (www.romanklco.com), že k nej urobil obálku a tiež Petrovi Druskovi (http://druskabooks.com/) za pomoc pri vydávaní knihy pre iBooks.

A samozrejme, Vám všetkým, že ste si kúpili. Ale teraz ju už čítajte.

S pozdravom,

Tomáš Ulej

O autorovi:

Tomáš Ulej (1987) je novinár, aforista a stĺpčekár. Vyštudoval žurnalistiku na Univerzite Komenského, na vysokej škole v súčasnosti vyučuje predmet Nové médiá.

V roku 2006 založil projekt Zlatý fond denníka SME, vďaka ktorému dobrovoľníci z celého Slovenska dostali na internet viac ako 2000 kníh.

Roky viedol počítačovú prílohu denníka SME, v súčasnosti do SME pravidelne píše stĺpček Listy z webu. Vo svojich novinárskych textoch sa venuje človeku v obkľúčení informačných technológii. V júli 2012 vydal prvú zbierku aforizmov Ale.


Čo hovoria iní:

Sú to vzácne vyrovnané texty, ktoré nikdy nejdú pod základnú štylizačnú a myšlienkovú úroveň. ...to najlepšie, čo v oblasti aforizmu bolo u nás v poslednom čase vydané...

Daniel Hevier, spisovateľ

"Som naozaj veľmi rád, že kde sa vzal, tu sa vzal, objavil sa Tomáš Ulej a pokračuje v tom, čo u nás začali Lasica a Satinský. Tomáš Ulej obohacuje náš tradičný útočiaci humor vtipom a noblesou a názorom. (...) Humor je spravodlivý. Hlúposť sa nedá povedať vtipne. Tomáš Ulej píše veľmi vtipne. Som veľmi rád, že sa budú môcť o tom presvedčiť aj čitatelia jeho debutu."

Tomáš Janovic, spisovateľ
Čítaj viac
Kúpte spolu
Preto s Lebom - Tomáš Ulej
Ale - Tomáš Ulej
6,95 €
Ušetríte 5,00 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
71
Vydavateľstvo
Landerer.sk
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
140920
Rok vydania
2012

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

kristla
6.1.2013
GIVE U 5
Dávam Ti za päť, Tomáš, pretože toto bolo po dlhom čase čítanie, ktoré som potrebovala. Nech si kto chce ochká nad tým, ako úžasné je napísať 500 stranový román (a veď aj je) - apísať však niečo trefne a do pár riadkov ... plne súhlasím s tým, čo vyššie opísal Tomáš Janovic - to naj v oblasti aforizmov, čo bolo u nás v poslednej dobe vydané.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Preto s Lebom - Tomáš Ulej
Ale - Tomáš Ulej
6,95 €
Ušetríte 5,00 €

„Na väčšinu kníh ľudia do roka zabudnú; najmä na tých, ktorí ich požičali.“

Evan Esar