Knihy
E-knihy

O rybách a rybároch

Peter Hájik, 2012
Vydavateľstvo
Peter Hájik, 2012

Za posledných dvadsať rokov som precestoval za rybami stovky, či skôr tisíce kilometrov. Moja drahá záľuba postupne prerástla do cieľavedomej činnosti a založil som cestovnú kanceláriu. Z každej výpravy som napísal krátku reportáž a teraz prišiel čas...

Čítaj viac

12,54 €

Bežná cena Bežne 13,20 €

Ušetríte 5%

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

12,54 €

Viac o knihe

Za posledných dvadsať rokov som precestoval za rybami stovky, či skôr tisíce kilometrov. Moja drahá záľuba postupne prerástla do cieľavedomej činnosti a založil som cestovnú kanceláriu. Z každej výpravy som napísal krátku reportáž a teraz prišiel čas, aby som tieto krátke príbehy zosumarizoval a obohatil fotografiami, ktoré vznikali na cestách za rybami po rôznych častiach sveta. Táto fotokniha sa netvári ako beletristické dielo a nenárokuje si stať sa literárnou perlou, jej hlavným poslaním je pocta priateľom, ktorí sa so mnou potĺkali po cestách necestách a hlavne chcem, aby nezabudli na hromadu krásnych zážitkov a pripomenuli si ich v čase, keď už naše ramená nebudú mať silu švihať prútom od rána do večera.

Spávali sme v Mongolsku v stanoch, keď sme si vlhký odev napchali do spacáka a sušili ho vlastným telom. Zohrieval nás pocit hrdosti, že sme v ten deň objavili nový kúsok rieky a kus odhodlania v sebe, nedbajúc na to, že nám v noci zmrzol aj oheň.

Kniha je aj pre tých priateľov, ktorí so mnou šnorchlovali v Indickom oceáne a v Červenom mori popri koralových bariérach, keď nám hrdlo zvieral strach a so zatajeným dychom sme hľadeli do tmavej hlbočiny pod nami. V duchu myslím aj na priateľa Encha, ktorý nás zasvätil do zvukov, vôní a tajomstiev stepi a potom ticho a bez rozlúčky odišiel tam hore, kde sú trávnaté pláne ešte voňavejšie a rieky ešte krištáľovejšie, ale v tej istej chvíli mám radosť z mojich vnučiek a malého syna Mateja, ktorí budú ďalej objavovať to, čo už ja s priateľmi nestihnem......

Peter Hájik
Čítaj viac
Kúpte spolu
O rybách a rybároch - Peter Hájik
Minimum pro rybáře - Petr Skalka
16,39 €
Ušetríte 0,86 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
177
Hmotnosť
1170 g
Rok vydania
2012
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Peter Hájik
Rozmer
215×305 mm
ISBN
9788097117498
Naše katalógové číslo
140051

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

1 hodnotenie

0
1
0
0
0

4.1.2014
Názor čitateľa
Pekná, jednoducho napísaná, so zábavnými príhodami :)
Čítaj viac

Kúpte spolu
O rybách a rybároch - Peter Hájik
Minimum pro rybáře - Petr Skalka
16,39 €
Ušetríte 0,86 €

„Z každej napísanej poviedky by sa mal začiatok a koniec škrtnúť. Tam totiž my spisovatelia klameme najviac.“

Anton Pavlovič Čechov