Diera do svetra

Veronika Šikulová  ·  Vydavateľstvo: Slovart, 2012
ISIC ZĽAVA

SI ŠTUDENT, UČITEĽ ALEBO MLÁDEŽNÍK A MÁŠ ISIC, ITIC, EURO>26?

Tak k tomuto titulu môžeš získať dodatočnú zľavu 2% k už existujúcej zľave a zaplatíš iba 12,69 €. Ušetríš teda naviac 0,23 €, čo síce nie je bohvieaké terno, ale pri pár knihách by z toho už mohlo byť na pivo či kofolu :-)

Zľavu uplatníš tak, že pri potvrdzovaní objednávky zadáš číslo svojej karty do políčka "Darčeková poukážka / Zľavy".

Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade
Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Spolu iba za 22,25 €
(ušetríte 0,65 €)
Kúpiť spolu
Naša cena:
12,92 €
Bežná cena:
12,95 €

Posielame do dvoch dní.

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.Uložené
Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O knihe

Veľmi si želám aj ležím byť dobrá,
ak sa to nedarí,
na druhý bok ma obráť...

V mene Otca i syna i Ducha svätého,
všetko vieš, oroduj za nás,
za ňu, za nich, za neho
...

Veronika ŠikulováPo dvoch románoch prichádza Verona Šikulová s knižkou krátkych textov. Sú prozaické, no nielen to, sú poetické i drsné zároveň. Odhaľujú všetky autorkine tváre, všetky lásky – úprimne a otvorene.

Čo tvorí jej svet? Milovaný tato, deti, Modra so svojimi bizarnými postavičkami, lesný roh, láska, záhrada, vtáky, modlitba, literatúra... No táto kniha nie je len Veronina.

Kúsok od Modry žije ilustrátorka Martina Matlovičová, ktorú tieto texty očarili. Inšpirovali ju k vytvoreniu obrázkovej podoby Veroninho sveta. A tak vznikli dve paralelné rozprávania, jedno literárne, druhé výtvarné.

Slovart

Ďalšie tituly vydavateľstva

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 21 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Viac informácií
Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Podrobnosti

 • Počet strán: 128
 • Väzba: pevná s prebalom
 • Rozmer: 130×180 mm
 • Hmotnosť: 300 g
 • Jazyk: slovenský
 • ISBN: 9788055606743
 • Rok vydania: 2012
 • Naše katalógové číslo: 135970


Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 12 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
 • sú vulgárne alebo urážlivé
 • nesúvisia s titulom alebo témou
 • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
 • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
 • obsahujú akékoľvek URL odkazy
 • nie sú podpísané
Viera
Viera
8. apríla 2016
Reagovať

Názor čitateľa -1

Nekupujte si toto "dielo"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Knihu som musela vyhodiť. Je to zmes vulgarizmov a prázdnych slov. Je smutné, kam až skĺzla autorka. Svedčí to o jej plytkosti a neinteligentnosti. Myslím, že keď nemá čo múdreho povedať, mala by byť radšej ticho. Vyzerá to tak, že dnes už môže vydávať knihy každý, kto sa potúži alkoholom a vezme pero do rúk.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (2)
31. marca 2015
Reagovať

Názor čitateľa 2

táto kniha sa nedá hodnotiť, kniha je plná vulgárnych slov. Ako môže takáto kniha vyjsť s finančnou podporou ministerstva kultúry????? To máme toľko zbytočných financií??? Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (1)
Daniela
Daniela
18. októbra 2014
     
Reagovať

hodnotenie 2

Krásna kniha, už len chytenie do rúk je zážitok. Poetická i drsná zároveň. Je to četba pre náročného čitateľa, nakoniec, ako každá kniha Veroniky Šikulovej. Kniha, ktorá prinúti zamyslieť sa nad životom, nad sebou samým. Niet na Slovensku autorky, ktorá by vedela na malom priestore vypovedať tak mnoho. Je to majsterka slova. Nie, nie je to lacná literatúra. Príbehy dojmú a prinútia i k sebaspytovaniu. Knihu mám v knižnici na čestnom mieste. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (1)
Martvoňová
Martvoňová
27. augusta 2014
Reagovať

Nie 3

Ak by som sa mala vyjadriť kriticky, vyjadrovala by som sa vulgárne a to by nikam neviedlo. Takže moje hodnotenie znie:" ani nebrať do ruky". Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (4)   (1)
Agáta
Agáta
22. júla 2014
Reagovať

Katastrofa! 4

Prečítala som veľmi veľa kníh počas svojho žitia, ale takúto zmes hlúpostí, žalostných kombinácii slov vyjadrujúcich prevtelenia bludných, trápnych, chorých, žalostne úbohých, určite nafetovaných myšlienok flustrovanej ženy, čo si mohla odložiť doma k toaletnému papieru, aby svet kultúrny také nevzhliadol som ešte nečítala, ani nevidela v žiadnej publikácii. Preč s ňou! s diablom v ľudskej koži, tie rohy čo si skrývate pod klobúk či čo, si nemusíte skrývať, podľa obsahu tejto knihy s určitosťou vieme, kam patríte.

Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (5)   (1)
Viera
Viera
8. apríla 2016

Súhlasím. Výstižnejšie sa to už asi nedá povedať. Je to brak

Majtán
Majtán
21. júla 2014
     
Reagovať

Hrôza 4

Som úplne zdesený, že v súčasnosti niekto dokáže vydať "takéto" ...- vulgárnosť, nad vulgárnosť. Ostáva mi obrovskou záhadou z akého dôvodu Ministerstvo kultúry finančne podporilo tak hrubo vulgárne dielo, ktoré podľa môjho názoru je kultúre vzdialené asi tak ako nám Slnko. Meno autorky a ilustrátorky zámerne neuvádzam, nakoľko na tieto mená chcem, čo najrýchlejšie zabudnúť. Ak by sa v kníhkupectvách a knižniciach nachádzali "takéto" - ťažko definovať "čo" už by som nikdy do nich nevstúpil. Ľutujem, že sa mi táto knižka dostala do rúk. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (4)   (0)
Magdaléna
Magdaléna
9. januára 2014
Reagovať

Názor čitateľa -2

Dˇalšia vydarená kniha Veroniky s krásnou ilustráciou Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (4)
Eva Smiková
Eva Smiková
27. mája 2013
     
Reagovať

Názor čitateľa -3

Úprimné šikulovské (či šikulkovské) videnie sveta cez dieru v svetri. A aby krásne ilustrovanej knižôčke náhodou nebola zima, môže si obliecť svetrík uštrikovaný z umeleckých kresbičiek A tak Veronika
Ššikulová sama sebe aj nám dokazuje, že:" spisovateľ má byť dobrý - človek aj svedomie národa, musí robiť hlásnu trúbu, ke´d mu Pán Boh trúbu dal."
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (4)
Dorota Petrakovicova
Dorota Petrakovicova
5. mája 2013
     
Reagovať

Názor čitateľa -2

Krásna knižka, ako každá od Verony. Zážitok ešte umocňujú nadherné ilustrácie Martiny Matlovičovej. Je plná autorkiných nápadov, myšlienok, kvetiniek, vôní a vyznaní. Vrelo odporúčam :)) Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (3)
Martina
Martina
28. apríla 2013
Reagovať

Diera do svetra -3

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (0)   (3)
12

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba